Zakon Assassin's Creed


Postacie w ACII: Discovery

Christoffa Corombo - bardziej znany jak Krzysztof Kolumb, nawigator, kolonizator i odkrywca na usługach Hiszpanii. Urodził się we Włoszech. Myśląc, że płynie do Indii odkrył Amerykę. W grze Rodrigo Borgia słysząc o planach Kolumba zaprasza go do siebie. Prawa ręka odkrywcy - Luis Santangel ostrzega go, że spotkanie może być pułapką. Kolumb jednak nie słucha i udaje się na nie. Luis wynajmuje Ezio, aby pilnował jego przyjaciela. Asasyn zjawia się w samą porę żeby uratować Kolumba. Później ratuje mu skórę raz jeszcze, po czym odkrywca odpływa trzema statkami do Indii, choć dociera tak na prawdę do Nowego Świata.

Luis Santagel - ochrzczony Żyd i minister Ferdynanda II. Przedstawił plany Kolumba Izabeli I. Fundował większość z wypraw Kolumba. Urodził się jako członek Hiszpańskiego zakonu Asasynów. Razem ze swym przyjacielem, również asasynem Raphaelem Sanchezem stali się bliskimi współpracownikami królowej Izabeli I i króla Ferdynanda. Dzięki temu powstrzymali Templariuszy przed przejęciem kontroli nad monarchią. Santangel spotkał Krzysztofa Kolumba, który planował ruszyć na zachód. Asasyni i Templariusze wiedzieli o istnieniu Nowego Świata na zachodzie, o czym poinformowali odkrywcę. Rodrigo Borgia dowiadując się o podroży Kolumba poprosił o spotkanie z nim twierdząc, że chce finansować jego podróż. Luis wiedząc, że Borgia jest Templariuszem ostrzegł Kolumba, który jednak nie posłuchał. Wobec tego asasyn poprosił Antonio, przywódcę złodziei z Wenecji żeby miał oko na Krzysztofa. Dowiadując się, że Borgia macza w tym palce Ezio przyjmuje zlecenie i zjawia się w samą porę żeby uratować Kolumba.

Raphael Sanchez - hiszpański asasyn. Stanowczy przeciwnik Tomasa Torquemady i Inkwizycji. Był sojusznikiem Krzysztofa Kolumba i Luisa Santangela. Gdy Ezio zjawił się w Hiszpanii stwierdził, że Templariusze maczają palce w sprawach Hiszpańskiej Inkwizycji. Spotkał się, więc z Raphaelem, który umożliwił mu zbliżenie się do Tomasa Torquemady.

Tomas Torquemada - hiszpański Dominikanin, główny generał Inkwizycji hiszpańskiej i spowiednik Izabeli I. Służył Borgii i spalił na stosach wielu asasynów dla Templariuszy, choć sam nie był jednym z nich. Kilka z tych spaleń nie doszło do skutku dzięki interwencji Ezio. Tomas wierzył, ż Rodrigo Borgia służył Bogu, choć Ezio powiedział mu, że jest inaczej. Asasyn nie zabił Torquemady, gdyż nie miał ku temu powodów. Najprawdopodobniej Tomas po spotkaniu z Ezio wrócił do lojalnego służenia Rodrigo, dopóki nie został zabity przez asasynów.

Gaspard Martinez - hiszpański oficer inkwizycyjny żyjący w Barcelonie. Tomas Torquemada poprosił go żeby schwytał sześciu asasynów, co też uczynił. Miał jednego strażnika, który miał zabić jednego ze schwytanych asasynów po tym, jak przesłucha go Torquemada. Gdy Gaspard był niestrzeżony stał się łatwym łupem dla Ezio. Został przez niego przesłuchany. Na pytanie, co wie o Templariuszach powiedział, że „Odeszli dwa stulecia temu”. Ezio zabija go i zabiera mu listę uwięzionych asasynów.
Ostatnie słowa:
Ezio: Mam nadzieję, że będziemy mogli porozmawiać bez przeszkód Gaspardzie. Kto dał Ci nazwiska uwięzionych asasynów?
Gaspard: Co masz na myśli mówiąc „asasynów”? Nasze lochy są dla heretyków, nie dla średniowiecznych upiorów!
Ezio: Nie… Twoje czystki były zbyt systematyczne żeby okazały się zwykłym przypadkiem.
Gaspard: Kimkolwiek twierdzisz, że był ten mężczyzna to już nie ważne. Jeden z nich właśnie zmierza na publiczne spalenie. Przekorny młody człowiek.
Ezio: Jeśli on zginie, zostawię ten ogień by płonął aż to miasto zmieni się w popiół.
(Ezio zabija Gasparda używając ukrytego ostrza)

Pedro Llorente - członek hiszpańskiej Inkwizycji. Raphael Sanchez poradził Ezio żeby ten znalazł Pedro. Dzięki temu asasyn dowiaduje się, że Rodrigo Borgia rozkazuje Tomasowi Torquemadzie. Jednym z rozporządzeń było schwytanie asasynów. Zdawał się nic nie wiedzieć o Templariuszach, ale Ezio zabił go za służenie im i zabijanie asasynów.
Ostatnie słowa:
Pedro: Co to? Nie jesteś upoważniony żeby tu przebywać!
Ezio: Proszę mi wybaczyć me wtargnięcie, ale jesteś podobno osobą, która może mi pomóc w skontaktowaniu się z Templariuszami.
Pedro: Templariuszami? Raczysz żartować młody człowieku. Zostali rozwiązani i pozbawieni chwały dwa stulecia temu, ich dalsza działalność jest tak samo wiarygodna jak prawdziwość bajek dla dzieci.
Ezio: Jak szkoda, ojcze, skoro nie istnieją to nie będą Ci w stanie pomóc.
(Ezio zabija go używając ukrytego ostrza)

Juan de Marillo - członek Inkwizycji, jedna z ofiar Ezio.

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (6)

1. AuditoreEizio127-11-2010, 10:42Troche pomaga, jak się ma angielską wersje :(
2. GunthaStein25-04-2011, 16:54Ja Mam Polską Wersje I Polska Jest Lepsza I Jeszcze P.S Po Pierwsze AuditoreEzio A NIE AuditoreEizio
3. ezio11101-08-2011, 16:26własnie on sie nazywał ezio a nie eizio
4. eden1999109-10-2011, 22:48uwielbiam serie assassin creed ale na tym chcieli zbic tylko kase a sama gra im kompletnie nie wyszla :((
5. assasin pc524-02-2012, 18:24co
6. (usunięty)03-11-2013, 11:50fajne

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
010
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: