Zakon Assassin's Creed


Strażnicy w Assassin's Creed: Brotherhood

Regularni strażnicy

strażnicySzanse na zdobycie przedmiotu
PrzedmiotSzansa
MilicjantPrzywódca
Pociski25%30%
Noże do rzucania100%40%
Lekarstwo40%100%
Bełty25%40%
Trucizna30%50%
Bomby dymne0%25%
Floreny12-1721-29
 

Można ich podzielić na dwie grupy ze względu na stopień. Większość z nich to niższego stopnia milicjanci. Nie posiadają żadnego pancerza i noszą najsłabszą broń dostępną w grze. Rzadko możemy spotkać ich w osamotnieniu, najczęściej przemieszczają się czteroosobowymi patrolami w obecności silniejszych kolegów. Gdy nie idzie im najlepiej podczas walki, mogą zdezerterować by ocalić swe życie. Charakterystycznym elementem ich ubioru jest beret na głowie. Druga grupa, wyższa stopniem od milicjantów, to dowódcy. Noszą na sobie o wiele więcej pancerza, i walczą lepszą bronią.


Zwinni

strażnicySzanse na zdobycie przedmiotu - Zwinni
PrzedmiotSzansa
Pociski25%
Noże do rzucania100%
Lekarstwo60%
Bełty25%
Trucizna40%
Bomby dymne25%
Floreny21-29
 

Zwinni strażnicy pełnią rolę gońców. Noszą wyłącznie lekkie zbroje i broń krótką. Zwinni strażnicy są szybsi od reszty wrogów Ezio i mogą pochwycić go nawet w biegu. Uciekając po dachach nie możesz już czuć się całkiem bezpieczny, gdyż podążą za Tobą nawet tam. Gdy przegrywają, a nie należą do najsilniejszej grupy żołnierzy, mogą zacząć uciekać w celu powiadomienia reszty straży. Starcia szybko ich męczą, co sprawia, że są łatwi do pokonania. Najskuteczniejszą metodą obrony jest kontratak i rozbrojenie.


Poszukiwacze

strażnicySzanse na zdobycie przedmiotu - Poszukiwacze
PrzedmiotSzansa
Pociski30%
Noże do rzucania30%
Lekarstwo50%
Bełty30%
Trucizna100%
Bomby dymne20%
Floreny41-49
 

O ile stogi siana były bezpiecznym schronieniem w Assassin's Creed, tak w Assassin's Creed II to się zmieniło. Wszystko za sprawą poszukiwaczy, którzy będą utrudniać nam życie także w AC:Brotherhood. Posiadają oni lepsze zbroje od wyższego stopnia regularnych i preferują walkę bronią długą, taką jak halabardy bądź włócznie. Ich zbroja jest ciężka, co sprawia, że nie podążą za Ezio po dachach czy belkach. Najlepszym sposobem na pozbycie się poszukiwacza jest rozbrojenie i zabicie go własną bronią. Poszukiwacze przekuwają swoimi włóczniami stogi siana, jak i podchodzą do ławek w poszukiwaniach Ezio.


Brutale

strażnicySzanse na zdobycie przedmiotu - Brutale
PrzedmiotSzansa
Pociski40%
Noże do rzucania35%
Lekarstwo50%
Bełty40%
Trucizna40%
Bomby dymne100%
Floreny41-49
 

Ten rodzaj straży wyposażony jest w ciężką zbroję, która pokrywa niemal całą powierzchnię ich ciała, oraz dwuręczny miecz bądź topór. Brutala można kontrować jedynie bronią ciężką, długą, lub ukrytym ostrzem. Broń konwencjonalna i krótka może zostać wytrącona z ręki Ezio. Najlepszym sposobem na pozbycie się tego typu strażnika jest, jak w przypadku poszukiwaczy, rozbrojenie i wykończenie go własną bronią.


Kusznicy

strażnicySzanse na zdobycie przedmiotu - Kusznicy
PrzedmiotSzansa
Pociski30%
Noże do rzucania50%
Lekarstwo30%
Bełty100%
Trucizna35%
Bomby dymne20%
Floreny32-37
 

Są to strażnicy rozstawieni na dachach, wyposażeni w lekką zbroję. Ich jedyną bronią jest kusza. Pełnią taką samą rolę jak łucznicy występujący w Assassin's Creed i Assassin's Creed II. W przeciwieństwie do nich nie potrafią walczyć w zwarciu. Bardzo łatwo ich ominąć bez walki, wystarczy poczekać za np. kominem i gdy odwrócą się do Ezio plecami, bezpiecznie przebiec dalej.


Arkebuzerzy

strażnicySzanse na zdobycie przedmiotu - Arkebuzerzy
PrzedmiotSzansa
Pociski100%
Noże do rzucania50%
Lekarstwo30%
Bełty30%
Trucizna35%
Bomby dymne20%
Floreny32-37
 

Straż wyposażona w broń palną (po raz pierwszy, w całej serii, broń palna jest do dyspozycji sztucznej inteligencji), nosząca więcej pancerza, w tym charakterystycznego tylko dla tego typu hełmu zasłaniającego całą twarz. Pełnią rolę obrońców dachów, są bardziej skuteczni od kuszników i mogą nas szybko pozbawić życia. Służą i ochraniają biskupa podczas jego urzędowania. Jak wyżej wymieniani kusznicy, zastępują łuczników z poprzednich części, nie potrafią walczyć w zwarciu.


Gwardziści Papiescy

strażnicySzanse na zdobycie przedmiotu - Gwardia Papieska
PrzedmiotSzansa
Pociski100%
Noże do rzucania40%
Lekarstwo100%
Bełty40%
Trucizna40%
Bomby dymne100%
Floreny81-89
 

Gwardia Papieska to elita żołnierzy dowodzonych przez papiestwo. Ich zadaniem jest ochrona głowy kościoła. W 1503, Gwardią ochraniającą Aleksandra VI (Rodrigo Borgia), dowodził jego syn Cesare. Jedynym celem straży jest ochrona życia papieża i jego rodziny.
Wyglądem przypominają brutali, są mocno opancerzeni i walczą lepszym orężem od reszty strażników. Do ich dyspozycji została oddana również broń palna. Łączą w sobie siłę brutali, szybkość i łatwość biegu zwinnych strażników i umiejętności poszukiwaczy. Na ten typ straży nie skutkuje rozbrojenie, skuteczne są jedynie kontrataki za pomocą ukrytego ostrza lub broni długiej. Zdecydowanie najsilniejsi przeciwnicy w grze.


Jeźdźcy

strażnicySzanse na zdobycie przedmiotu - Jeźdźcy
PrzedmiotSzansa
Pociski35%
Noże do rzucania35%
Lekarstwo60%
Bełty100%
Trucizna35%
Bomby dymne20%
Floreny61-69
 

W Assassin's Creed: Brotherhood dostaliśmy możliwość wjechania rumakiem do miasta. W błędzie jest ten kto myśli, że tylko główny bohater dostąpił tego zaszczytu. Jeźdźcy to strażnicy dosiadający koni. Posługują się mieczem lub kuszą. Najlepszym sposobem na pozbycie się jeźdźcy jest śmierć z powietrza. Łatwo również pozbyć się pościgu składającego się z tego typu przeciwników, wystarczy uciec w miejsce niedostępne dla konia dosiadanego przez strażnika.


Kapitanowie Borgii

strażnicySzanse na zdobycie przedmiotu - Kapitanowie Borgii
PrzedmiotSzansa
Pociski100%
Noże do rzucania100%
Lekarstwo100%
Bełty100%
Trucizna100%
Bomby dymne100%
Floreny918-976
 

Strzegą wież Borgiów. Potrafią oprzeć się kontratakom wyprowadzanym za pomocą ukrytego ostrza, są odporni na bomby dymne i noszą na sobie dużą ilość pancerza.


Wyznawcy Romulusa

strażnicySzanse na zdobycie przedmiotu - Wyznawcy Romulusa
PrzedmiotSzansa
Pociski25%
Noże do rzucania100%
Lekarstwo30%
Bełty40%
Trucizna40%
Bomby dymne25%
Floreny9-18
 

Są to zwolennicy Romulusa, mitycznego założyciela Rzymu. Według legendy, on i jego brat Remus zostali wychowani przez wilczycę, a w rezultacie byli uważani za pół człowieka i pół wilka. By ich uczcić, Wyznawcy odziewają się w wilcze futra. Są niegroźnymi przeciwnikami w pojedynkę lecz w grupie potrafią być zabójczo skuteczni. Wyposażeni w skórzane pancerze, preferują walkę przy pomocy broni krótkiej, co nie znaczy jednak, że stronią od innego rodzaju oręża. Łatwo poddają się kontratakom i rozbrojeniom. Atutem wyznawców jest umiejętność wspinaczki i free runingu, dzięki czemu mogą podążyć za Ezio niemal wszędzie. Mogą również strącić głównego bohatera, za pomocą kamieni lub noży do rzucania, podczas wspinaczki.


Bandyci

strażnicySzanse na zdobycie przedmiotu - Bandyci
PrzedmiotSzansa
Pociski40%
Noże do rzucania100%
Lekarstwo40%
Bełty35%
Trucizna100%
Bomby dymne35%
Floreny202-219
 

Pojawiają się losowo, głównie w dzielnicy Antico, zanim zaatakują, krzyczą, że zamierzają ukraść nam pieniądze. Strażnicy mieszają się do walki, zanim zwrócą się przeciwko Tobie, próbują zaprowadzić spokój. Po wykonaniu kilku misji dla złodziei przestają atakować gracza.

Hermetyści

strażnicy

Hermetyści pojawiają się w dodatku "Porwanie Leonardo da Vinci. Ich przywódcą jest Ercole Massimo, który nawiązał współpracę z Leonardo da Vinci, ale kiedy wynalazca zdał sobie sprawę, że hermetystom nie chodzi o oświecanie ludzi, odmówił wskazania mu drogi do tajemniczej Świątyni Pitagorejskiej. Ercole próbował zmusić Leonardo do współpracy siłą, lecz na szczęście zjawił się Ezio, by uratować przyjaciela. Po drodze pokonał zastępy wrogów.

Ciała Hermetystów warto przeszukiwać, ponieważ często można znaleźć przy nich cenne materiały, floreny, lekarstwa i pociski. Niestety, nie ma dokładnych danych, jakie jest prawdopodobieństwo znalezienia każdego z tych przedmiotów, ale prawdopodobnie jest takie samo, jak w przypadku bandytów.


Renesansowi hermetyści stanowili tajne stowarzyszenie, skrupulatnie skrywające swoje praktyki przed czujnym wzrokiem Kościoła.

Pisma, które stały się podstawą ich wierzeń, pochodziły z Grecji z II wieku n.e. i traktowały o takich dziedzinach jak alchemia czy bogowie, mówiły także o właściwych stosunkach między ludźmi i o Ziemi. Świat odkrył je na nowo w 1460 roku, kiedy pojawiły się we włoskiej miejscowości Pistoia. Ich przekładu dokonał Marsilio Ficino, florencki filozof i astrolog - dzięki temu błyskawicznie rozprzestrzeniły się po całej Italii.

Wierzenia hermetystów koncentrowały się na heretyckiej tezie związanej z brakiem wszelkiej hierarchii. To człowiek stawał się wszechświatem niczym Stwórca, co znaczyło, że każda część uniwersum jest reprezentacją całości. Istota ludzka mogła być postrzegana jako centrum wszechświata.

Hermetyzm musiał zejść do podziemia, bowiem głoszenie tezy jakoby człowiek mógł być częścią Stwórcy, stawiało na porządku dziennym inne pytanie - po co zatem potrzebny jest Kościół

Najwyraźniej rola impressario chórów chłopięcych nie była zbyt kuszącą alternatywą.

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (124)

110. hrabiac126-10-2011, 21:47mi się podoba brutal ponieważ myślę że on czyta bajke assassinom a póżniej assassin zabija brutala. i to mnie kręci
111. hrabiac126-10-2011, 21:49ja to idę i wszystkich zabijam chyba że jest ich ponad 20 to wtedy spieprzam
112. wojo300131-10-2011, 17:58no no no będe miał jak bawić się z kolegom.
113. broterhood103-11-2011, 15:10ja mam zawssze problem z gwardzistami jak z kuszy strzelaja jak borgi łapie a tamtych to ciachcam z swoimi bracmi
114. broterhood103-11-2011, 15:11jak boi dupa spiepsza jak ich jest 20 ja ich wale wszystkich w sekundenie piepsze sie
115. PawełeKPl117-11-2011, 20:21jest misja w castello to ich idzie z 50 a ja tylko serie zabójstw
116. TheKubazabijak119-11-2011, 10:20ja podczas misji w castello de angel (zapomniałem jak się nazywa) to ściągnołem na siebie 50 strażników :D
117. ćwiki122-11-2011, 08:54moim zdaniem powinni być tajniacy coś typu gestapo jak zatakujesz jeden patrol to zatakują cię tajniacy którzy cię śledzili. gra była by bardziej emocjonująca nie wiesz z iloma wrogami będziesz walczył
118. rekrutAssasyn10103-12-2011, 20:46fajy jest kapitan bordziów
119. kloss22112-12-2011, 13:45ha dziś sie zalogowalem i patrzę a nikt się nie kapnoł że Szwajcarscy najemnicy zostali sprowadzeni do Rzymu dopiero w 1506r przez papieża Juliusza 2 a wy mi piszecie pierdoły że br jest fest historyczny.
120. kloss22112-12-2011, 13:48Szwajcarscy najemicy-Gwardziści papiescy to jest to samo jakby ktoś nie skminił
121. bezi10030-04-2012, 14:30ja najmuje najemników i robie atak na obóz straznków niedaleko koszarów
122. Assassino03104-01-2013, 11:04A oco chodzi z tymi spreparowanymi głowami bo ja nigdy o nich jakoś nie szlyszałem?
123. ktośek04-03-2014, 13:11bandyci zanim nas okradną krzyczą że zabiorą nam pieniądzę :]
124. 13bartek13309-01-2015, 19:45arkebuzerzy wyglądają świetnie

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: