Zakon Assassin's Creed


Assassin's Creed: Momories


Assassin's Creed: Memories - Pierwsza wojna baronów

200

Assassin Creed: Memories to fabularyzowana gra karciana, wydana w 21 sierpnia 2014 roku na urządzenia mobilne działające na systemie iOS. Rozgrywka łączyła elementy walki oraz strategii. Podczas tur gracz mógł zbierać generowane losowo karty postaci Asasynów oraz Templariuszy, po czym składać z nich swoją indywidualną talię, która służyła do walk pomiędzy gildiami graczy.

Gra przenosiła gracza do różnych okresów historycznych, podczas których musiał wykorzystać dostępne punkty akcji, by wykonać różnorakie zlecenia i misje poboczne prowadzące do wyeliminowanie głównego celu misji. Na każdej z plansz gracz mógł zdobyć ukryte złoto, dodatkowy transfer Animusa oraz punkty umiejętności

Rozgrywka oferowała 6 okresów historycznych: Trzecia krucjata, Imperium mongolskie, Renesans, okres Sengoku, Złota era piractwa oraz kolonie amerykańskie. Większość z dostępnych epok ukazywała historie dobrze znane fanom cyklu między innymi; historie Altaira, Ezio, Edwarda Kenwaya i Connora. Gra rozszerzyła jednak wiedzę fanów na temat okresu średniowiecza, Imperium Mongołów oraz Songoku, wprowadzając nowe postacie do uniwersum i ukazując nieznaną do tej pory historię konfliktu Roberta Fitzwaltera i Williama z Cassingham, Qulan Gala i jego ucznia Nergüia oraz Hattoriego Hanzō i jego przyjaciela Yamauchi Take.

Niestety niecały rok po premierze, dnia 13 marca 2015 roku serwery gry zostały zamknięte, a Assassin's Creed: Memories zniknęło z oferty App Store. Mimo tego, że gra nie jest już dostępna historie Asasynów, które opowiadała zostały spisane przez fanów.


Pierwsza wojna baronów

ACM Wojna baronów

Pierwsza wojna baronów była zbrojnym konfliktem, toczonym w Królestwie Anglii od roku 1215 do 1217. Podobnie jak wiele innych wojen w historii, była to kolejna przykrywka dla niekończącego się konfliktu pomiędzy Asasynami, a Templariuszami.

W roku 1215 grupa zbuntowanych angielskich baronów pod dowództwem Asasyna - Roberta Fitzwaltera (? - 9 grudnia 1235), wspierana przez armię francuską, rozpętała wojnę domową przeciwko królowi Janowi, który był pod wpływem Templariuszy. Robert był odpowiedzialny za rozpoczęcie kampanii na rzecz zjednoczenia angielskich baronów przeciwko despotycznemu królowi. We wcześniejszych latach Fitzwalter był arystokratą, który walczył na froncie dla króla Jana podczas wojen w Normandii.

Po tym jak monarcha odmówił zaakceptowania warunków dokumentu Magna Carta, wybuchł stan wojenny, który szybko wykorzystał francuski władca Ludwik VIII (5 września 1187 - 8 listopada 1226) - znany również jako Ludwik Lew - pragnąc zawłaszczyć część angielskich ziem.


William z Cassingham (? - 1257) znany jako Willikin z Wealdu - Mistrz angielskiego Bractwa Asasynów i słynny łucznik - stanął w opozycji do stronnictwa reszty angielskich Asasynów dowodzonych przez Roberta, wybierając walkę po stronie króla Jana, nie zważając na fakt, że Templariusze wykorzystali swoje wpływy, by manipulować decyzjami podejmowanymi przez króla.

William zorganizował siły partyzanckie przeciwko angielskim baronom oraz ich francuskim sprzymierzeńcom; w tym przeciwko księciu Francji Ludwikowi VIII. William popierał w pełni autorytet Jana wobec rządów baronowych, pomimo sprzeciwu wobec jego lekko despotycznego podejścia. William jako zwolennik syna księcia Jana - Henryka III, uważał wybraną opcję polityczną jako mniejsze zło.


ACM Wojna baronów

Król Jan (24 grudnia 1166 - 19 października 1216), znany również jako Jan bez Ziemi, władał Anglią od 6 kwietnia 1199 aż do swojej śmierci. Był młodszym bratem i następcą Ryszarda I oraz trzecim królem z rodu Plantagenetów. Jego rządy zasłynęły z nieudanej Czwartej Krucjaty oraz burzliwej Pierwszej wojny baronów, w której poprowadził Anglików przeciwko siłom francuskim dowodzonym przez Ludwika VIII. Po dojściu do władzy po śmierci swojego brata, Jan wkrótce został uwikłany w serię wojen granicznych z Francuzami, raz za razem zyskując i tracąc ziemię wzdłuż francuskiego wybrzeża. Kiedy kilku angielskich baronów zbuntowało się przeciw Janowi w 1215 roku w związku z odmową przyjęcia dokumentu Magna Carta, który miał na celu ograniczenie mocy Jana, dołączyli oni do Francuzów i zainicjowali Pierwszą wojnę baronów.

Wspierany przez członków Zakonu Templariuszy oraz niezależnego Asasyna - Williama z Cassingham - Jan próbował utrzymać Francuzów pod kontrolą. Zbuntowani baronowie, w tym większość angielskich Asasynów oraz ich przywódca, zdołali odeprzeć siły Jana z kontynentu francuskiego, a nawet zdobyć kilka zamków na angielskiej wyspie. W ciągu następnego roku pomiędzy stronami konfliktu nastąpił impas, a żadna ze stron nie zyskała znaczącej przewagi.


Baronowie zaoferowali Ludwikowi angielski tron. Chociaż zdołał ostatecznie podbić kilka angielskich miast podczas wojny, jego poplecznicy wycofali się z Anglii na skutek braku zaopatrzenia obiecanego przez Eustachego Mnicha. Ludwik nie był w stanie utrzymać Anglii w ryzach i musiał zrzec się swoich roszczeń do obiecanego mu tronu. Po śmierci króla podbite przez francuzów ziemie, pozostawione przez baronów bez wsparcia i jakiegokolwiek zabezpieczenia wróciły do swoich prawowitych właścicieli.

Jesienią 1216 roku król Jan poważnie zachorował, po czym zmarł dnia 18 października. Ostatecznie wojna zakończyła się, kiedy to zbuntowani baronowie powrócili do Anglii i złożyli przysięgę wierności synowi króla Jana - Henrykowi III.

11 września 1217 roku Ludwik zrzekł się ostatecznie praw do terytorium, które zagarnął, po czym wrócił do Francji, a konflikt zakończył się impasem obydwu stron. Po jego śmierci, na tronie Francji zasiadł syn monarchy - Ludwik IX.

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
010
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: