Zakon Assassin's Creed


Discover Your Legacy

Assassin's Creed: Discover Your Legacy było kolejnym projektem Ubisoftu (po Project Legacy), który zadebiutował w 2011 roku jako interaktywna aplikacja na Facebooku. Mini-gra analizowała profil użytkownika i przypisywała go, do jednej z paru linii genealogicznych, wiążąc również znajomych użytkownika z różnymi frakcjami konfliktu - Templariuszami lub Asasynami.

Gra miała promować Assassin's Creed: Revelations, które miało premierę parę tygodni po publikacji Discover Your Legacy. Obecnie dostęp do spin-offa głównej sagi o Asasynach jest już nie dostępny, lecz historie w nim opowiedziane nadal krążą wśród fanów.


Lukas Zurburg

200

Prawdopodobnie słyszałeś o pladze roznoszonej przez szczury. Istniała jednak o wiele większa zaraza, o której nie miałeś pojęcia. Gdy poznasz jej historię twoje życie już nigdy nie będzie takie jak kiedyś.

Lukas Zurburg urodził się 28 października 1322 roku w Essen na terenie dzisiejszych Niemiec. Bardzo daleko od miejsca, gdzie teraz przebywasz, ale jesteś z nim połączony w inny sposób.

Lukas został wcielony do Zakonu Asasynów w wieku 16 lat, gdy grupa obcych mu ludzi uratowała go z napaści na drodze do Adendorffu. Nim Lukas skończył 26 lat, dżuma nawiedziła Essen, wybijając prawie połowę mieszkańców miasta. Tajemnicza zakapturzona grupa znana jako Bracia Krzyża wędrowała przez niemieckie ziemie, obiecując ochronę przed chorobą. Tak jak ty, Lukas nie ufał nakazom religijnym, a jego dociekliwość podsycała tylko dążenie do poznania prawdy.

Pogłoski, które krążyły po całej Europie Środkowej mówiły o starożytnym krzyżu Ankh, który miał moc uzdrawiania chorych, a nawet wskrzeszania zmarłych. Podejrzewa się, iż był to Fragment Edenu; pogłoski wspominały również, iż na krzyżu miał znajdować się symbol Wysłannika bożego.

Lukas wierzył, że Bracia Krzyża byli frontem Templariuszy, którzy próbowali zlokalizować i zabezpieczyć Ankh dla własnych celów. Templariusze prowadzili swoje działania na różnych frontach od stuleci, bliżej ciebie niż możesz sobie to wyobrazić.

Nigdy tego nie wyjaśniono, ale w 1350 roku Bracia Krzyża nagle zniknęli, a po Lukasie przepadł najdrobniejszy ślad. Kobieta, która podobno nosiła dziecko Lukasa, odeszła z Essen i wyruszyła w drogę do nowego kraju, w którym jej potomkowie osiedlili się i dali zaczątek kolejnym pokoleniom.

Dziedzictwo Lukasa żyje w tobie. Jesteś jego 31 prawnukiem. Jak podejrzewasz od dawna, masz dar i talenty, jakich nikt nigdy nie widział. Nadszedł czas, aby je uwolnić i zapracować na swoje miejsce w Bractwie Asasynów. Czy odważysz się bronić Credo? Czy jesteś gotowy, aby odkryć swoje dziedzictwo?


Li Tong

200

Twoje drzewo genealogiczne przewija się przez zaskakujące zakątki świata. Sięga nawet okresu wielkiego konfliktu w XIV-wiecznych Chinach.

Lee Tong urodziła się 31 stycznia 1387 roku na przedmieściach Pekinu. Bardzo daleko od miejsca, gdzie teraz się znajdujesz, ale jesteś z nim połączony w inny sposób.

Rodzice Lee byli zwolennikami wielkiego naukowca Fanga Xiaoru, który był przywódcą chińskiego Bractwa Asasynów. Tak jak ty, Lee wiedziała, że nie warto ślepo podążać za żadną religią, a to popchnęło ją w stronę nauki i poszukiwania prawdy.

W 1402 roku Cesarz Yongle doszedł do władzy po krwawym zamachu na własną rodzinę i oświadczył, że przyniesie pokój i porządek Chinom. Niektórzy wierzą, że był potajemnie finansowany przez Templariuszy, którzy manipulowali różnymi instytucjami od wieków.

Przekonania Yongle'a doprowadziły do tego, że przez Pekin przetoczyła się nagonka, w której aresztowano tysiące podejrzanych o kolaboracje z zamachowcami, w tym matkę i ojca Lee. Wszyscy zostali straceni, a Lee ledwo uniknęła czystki wraz z uczniem Asasynów - którego rodzina przysięgła chronić Lee. Niektórzy twierdzą, że zabrali ze sobą również Jabłko Edenu, o którym mówiono, iż posiada magiczne moce, których nie pojmie żaden umysł.

Lee poświęciła się ochronie Jabłka i powstrzymaniu okrutnych prześladowań Youngle'a. Pewnej nocy Cesarz próbował stłumić powstanie na wschód od pustyni Gobi. Samotna postać wślizgnęła się do jego namiotu. Tego samego ranka Cesarz już nie żył, a jego panowanie pełne terroru dobiegło końca.

Lee przeprowadziła się z Pekinu i założyła rodzinę, ale nadal pozostała wierna Bractwu. Dziedzictwo Lee żyje w tobie. Jesteś jej 31 prawnukiem. Jak podejrzewasz od dawna, masz dar i talenty, jakich nikt nigdy nie widział. Nadszedł czas, aby je uwolnić i zapracować na swoje miejsce w Bractwie Asasynów. Czy chcesz bronić Credo? Czy jesteś gotowy, aby odkryć swoje dziedzictwo?


Ramon Carlo de Lugo

200

Pod koniec 1400 roku Imperium hiszpańskie próbowało podbić każdy zakątek tak zwanego Nowego Świata. Doprowadziło to do wydarzeń, które wciąż są odczuwalne i których nie będziesz w stanie uniknąć.

Miguel Ramon Carlo de Lugo urodził się w hiszpańskiej kolonii w małej wiosce niedaleko zatoki San Juan w Portoryko. Bardzo daleko od miejsca, gdzie teraz przebywasz, ale jesteś z nim połączony w inny sposób.

Jego matka zmarła podczas porodu, a ojciec go porzucił. Alonso Carlo, wyzwolony niewolnik pracujący jako tłumacz dla armii kolonialnej przygarnął osieroconego chłopca.

W wieku dziewięciu lat Miguel mówił płynnie w językach Taino, Arawaków oraz hiszpańskim. Tak jak ty, Miguel nie mógł zmusić się do ślepego podążania za religią, co zaowocowało jego ciekawością i otwartym umysłem.

W 1508 roku, Juan Ponce de Leon przybył na wyspę wraz z 2000 hiszpańskich żołnierzy. Miguel podejrzewał, że potężna grupa potajemnie kieruje jego poczynaniami. Tak jak teraz kierują twoim.

De Leon nie okazał litości w tłumieniu jakiegokolwiek sprzeciwu wobec jego rządów. W 1510 roku oskarżył Alonso o zorganizowanie przeciwko niemu zamachu i wydał na niego wyrok przez powieszenie, bez wcześniejszego procesu.

Zanim udało mu się pochwycić Alonso, ten uciekł wraz z chłopcem na wybrzeże Florydy, gdzie znaleźli bezpieczną kryjówkę pośród miejscowych Seminoles. W 1521 roku Juan Ponce de Leon wyruszył na ekspedycję, którą niektórzy opisali jako szaloną wyprawę po magiczną fontannę, która mogła przywrócić młodość i zdrowie wszystkim, którzy się z niej napili.

Asasyni wiedzieli, że to co mógł odnaleźć De Leon, nie było fontanną, lecz potężnym artefaktem znanym jako Fragment Edenu. Kiedy ekspedycja De Leona dotarła na Florydę, powitał go młody zakapturzony mężczyzna, który próbował przekonać De Leona, by wycofał swoje wojska. Ten jednak odmówił. W ciągu kilku następnych minut strzała przebiła zbroję Leona, a młody zakapturzony mężczyzna zniknął w dziczy - De Leon przeżył postrzał, ale nie działanie trucizny, którą była nasączona strzała. Ekspedycja De Leona dobiegła końca.

Dziedzictwo Miguela żyje w tobie. Jesteś 25 prawnukiem de Lugo. Jak podejrzewasz od dawna, masz dar i talenty, jakich nikt nigdy nie widział. Nadszedł czas, aby je uwolnić i zapracować na swoje miejsce w Bractwie Asasynów. Czy chcesz bronić Credo? Czy jesteś gotowy, aby odkryć swoje dziedzictwo?


Murat Bin Husn

200

Możesz wierzyć, iż prowadzisz spokojne życie, lecz wielu ludzi pragnie je kontrolować. Nasiona tak zwanego przeznaczenia zostały zasiane 500 lat temu w sercu Imperium Osmańskiego.

Murat Bin Husn urodził się 2 maja 1474 roku w Konstantynopolu. Bardzo daleko od miejsca, gdzie teraz przebywasz, ale jesteś z nim połączony w inny sposób.

W wieku 11 lat rodzice Murata wysłali go, by walczył w gwardii imperialnej w nadziei, że zagwarantuje mu to lepsze życie. W ciągu kilku lat Murat stał się szanowanym przywódcą Janczarów. Tak jak ty, Murat nigdy nie wykształcił w sobie silnej wiary związanej z religią, ale chciał udowodnić swoją wartość po przez swoje czyny.

Uznając jego niezłomną wolę, sułtan powierzył Muratowi jedną z największych zdobyczy Imperium - zbroję lshaka Paszy. Niektórzy wierzyli, że pancerz ten posiadał magiczne moce i ciążyła na nim klątwa. Murat podejrzewał, iż potężna grupa potajemnie kieruje jego poczynaniami, tak jak teraz kierują twoimi.

Husn ukrył zbroję w grobowcu i rozpoczął pracę nad największym projektem w swojej dotychczasowej karierze. Aby bronić miasto, odnowił portowy Wielki Łańcuch. Niestety w ciągu miesiąca życie Murata zostało wywrócone do góry nogami. Zakapturzony mężczyzna przeniknął do miasta, ukradł zbroję i doszczętnie zniszczył Wielki Łańcuch. Obawiając się o własne życie Murat opuścił miasto wraz z rodziną.

Potomkowie Murata rozprzestrzenili się po całym świecie. Jego dziedzictwo żyje w tobie. Jesteś 26 prawnukiem Husn'a. Jak podejrzewasz od dawna, masz dar i talenty, jakich nikt nigdy nie widział. Nadszedł czas, aby je uwolnić i zapracować na swoje miejsce w Bractwie Asasynów. Czy odważysz się bronić Credo? Czy jesteś gotowy, aby odkryć swoje dziedzictwo?


Ludger Duvernay

200

W XVIII wiecznym Montrealu wyrażanie swoich poglądów mogło wpędzić człowieka w nie lada kłopoty. Jeden z twoich przodków doświadczył tego na własnej skórze, o czym wkrótce się przekonasz.

Ludger Duvernay był drukarzem, publicystą i politykiem. Urodził się w chłodny styczniowy wieczór w 1799 roku w Quebecu. Bardzo daleko od miejsca, gdzie teraz przebywasz, ale jesteś z nim połączony w inny sposób.

Duvernay odegrał kluczową rolę w rozwoju Bractwa Asasynów na terenie Montrealu, pomagając w obaleniu - jak sam uważał - niesprawiedliwego i skorumpowanego rządu. Tak jak ty, Duvernay czuł, że ludzie w swej naturze są dobrzy, przez co sam nie wyznawał żadnej religii.

W 1832 roku Duvernay napisał i opublikował szereg artykułów oskarżających administrację o dbanie wyłącznie o interesy Château Clique- znanej potężnej grupy zamożnych i wpływowych rodzin; którzy w tamtych czasach przewodzili Templariuszom. Asasyni finansowali Duvernaya w nadziei, że ujawni on powiązania rządu z Templariuszami. Ludger podejrzewał od dłuższego czasu, że potężna grupa potajemnie kieruje jego życiem, tak jak teraz kierują twoim.

W ciągu kilku tygodni od publikacji pierwszych artykułów Duvernay został osadzony w więzieniu pod zarzutem rozpowszechniania fałszywych informacji. Templariusze nastawiali ludzi przeciwko Duvernay'owi płacąc włóczęgom i robotnikom, aby protestowali przeciwko niemu.

Bractwo szybko uwolniło Ludgera z więzienia. Niektórzy spekulują, iż przeciwko rozwścieczonemu tłumowi został użyty artefakt kontrolujący ludzkie umysły, znany wśród Asasynów jako Fragment Edenu.

Zamiast poczuć skruchę i niechęć do dalszych działań, utrata wolności tylko zdeterminowała Ludgera. Jakiś czas po wyjściu z więzienia Duvernay pomógł założyć kościół Saint-Jean-Baptiste z nadzieją na duchowe pojednanie Quebecu i walkę o niepodległość z Kanadą.

Dziedzictwo Ludgersa żyje w tobie. Jesteś jego 10 prawnukiem. Jak podejrzewasz od dawna, masz dar i talenty, jakich nikt nigdy nie widział. Nadszedł czas, aby je uwolnić i zapracować na swoje miejsce w Bractwie Asasynów. Czy odważysz się bronić Credo? Czy jesteś gotowy, aby odkryć swoje dziedzictwo?


Moina Bergson

200

Wielu ludzi spiskowało, by kształtować świat w którym żyjemy, a pewna kobieta w twoim rodowodzie była jedną z nich.

Moina Bergson urodziła się 28 lutego 1865 roku w kochającej rodzinie w Genewie w Szwajcarii. Bardzo daleko od miejsca, gdzie teraz przebywasz, ale jesteś z nim połączony w inny sposób.

Jej rodzina podróżowała po Europie, ostatecznie osiedlając się w Londynie. Kiedy Moina miała 15 lat rozpoczęła naukę sztuk pięknych i zaprzyjaźniła się z pisarką Annie Horniman. Annie wprowadziła swoją nową przyjaciółkę do Bractwa Asasynów. Grupa ta starała się chronić wolną wolę w każdy możliwy sposób. Tak jak Ty, Moina nigdy nie rozwinęła w sobie silnej wiary religijnej, a Bractwo chętnie przyjęło jej nieskazitelnego ducha.

W 1887 roku Moina miała za zadanie uwieść niejakiego Samuela Mathersa, wschodzącą gwiazdę grupy okultystów, którzy planowali stworzyć jedno z najbardziej wpływowych sekretnych stowarzyszeń w Imperium Brytyjskim. Asasyni wiedzieli, że Samuel był finansowany przez Templariuszy. Moina od dłuższego czasu podejrzewała, iż nieznana jej potężna grupa potajemnie kieruje jej życiem, tak jak teraz kierują twoim.

Templariusze poszukiwali mistycznej księgi na terenie Londynu, o której mówiono, iż daje dostęp do potężnej i potencjalnie niszczycielskiej wiedzy. Podobno na ostatniej stronie księgi znajdował się znak Wyroczni.

Między Moiną i Samuelem rozkwitło uczucie, które zaowocowało zawarciem związku małżeńskiego. W późniejszym czasie razem założyli Hermetyczny Zakon Złotego Świtu wraz z dwoma towarzyszami: Williamem Whitmanem oraz Williamem Westcottem. Zaledwie kilka lat po założeniu Złotego Świtu, William Woodman zmarł w tajemniczych okolicznościach. Westcott i Samuel Mathers zaczęli toczyć ze sobą spór o kontrolę nad Zakonem. Wykorzystując chaos jaki zapanował w organizacji, Moina została poproszona przez Asasynów o opuszczenie męża i powrót do Bractwa. Moina odmówiła.

Samuel Mathers zmarł z niewyjaśnionych przyczyn w wieku lat 64. Moina zajęła jego miejsce na czele nowej tajnej organizacji - Alfa i Omega. Według oficjalnych źródeł Moina urodziła jedno dziecko, a jej potomkowie rozprzestrzenili się na cały świat. Do dziś nie jest jasne, jakie sekrety mogą skrywać ich wspomnienia.

Dziedzictwo Moiny żyje w tobie. Jesteś jej 7 prawnukiem. Jak podejrzewasz od dawna, masz dar i talenty, jakich nikt nigdy nie widział. Nadszedł czas, aby je uwolnić i zapracować na swoje miejsce w Bractwie Asasynów. Czy odważysz się bronić Credo? Czy jesteś gotowy, aby odkryć swoje dziedzictwo?


Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: