Zakon Assassin's Creed


Conspirations: Die Glocke


Eddie Gorm i jego brat Marc zostali członkami Royal Navy. W 1931 roku, podczas służby w bazie marynarki w Invergordon na terenie Szkocji, Eddie zakończył bunt na okręcie HMS Hood, który był dowodzony przez jego brata Marca. Eddie miał rozkaz zabić brata, lecz ostatecznie nie wykonał polecenia. Po tych wydarzeniach Marc został wysłany na front rosyjski, gdzie dokonał żywota w gułagu, osieracając dwójkę dzieci - Justine i Paula oraz pozostawiając żonę, Marię. Eddie po śmierci brata zaopiekował się jego rodziną i odszedł z marynarki.

W późniejszych latach Eddie otworzył własny biznes na terenie doków w Londynie wraz ze swoim przyjacielem, Stanem. Ich spółka handlowa została nazwana Gorm & Co. Po a handlem, partnerzy pałali się również nielegalnym pozyskiwaniem racji wojskowych i sprzedawaniem ich ze zdwojonym zyskiem na czarnym rynku.

7 września 1940 roku, doki w East End. Eddie wziął udział w bójce, która zakończyła się większą burdą. Zamieszanie spowodowane było przez Spencera - rywala biznesowego Gorma, który chciał przejąć kontrolę w dokach. Kilka godzin później Eddie i Stan wrócili do swojego magazynu, gdzie Gorm oświadczył, iż nie boi się niemieckich bombardowań, w przeciwieństwie do Stana, który dla bezpieczeństwa chciałby od czasu do czasu opuścić nabrzeża.

200

Jakiś czas później Stan spotkał się z nijaki Jackiem Turpinem i jego zastępcą, Robertem Burtonem - sławnymi bandytami, którzy chcieli wynająć dokerów i wcielić ich do swojego zespołu. Eddie oświadczył, że rozważą ich propozycję. Kiedy podejrzani mężczyźni odeszli, Gorm oświadczył stanowczo wspólnikowi, że nigdy nie będą dla nich pracować, gdyż są to niebezpieczni gangsterzy.

Po niefortunnym spotkaniu Eddie zwrócił się dwóch do amerykańskich wojskowych; pułkownika Borisa Pasha i porucznik Julii Dusk, którzy zaproponowali mu misję infiltracji programu atomowego nazistowskich Niemiec. Eddie nie był chętny, by wykonać to zlecenie. Między Gormem, a wojskowymi nawiązała się kłótnia, podczas której niemiecka armada samolotów zaatakowała Londyn. Niefortunnie jedna ze zrzuconych bomb uderzyła w dom Eddiego, zabijając jego szwagierkę i jej dwoje dzieci. Minął tydzień, zrozpaczony Eddie topi smutki w alkoholu, dopóki Pash i Dusk nie odnajdują go w pubie, po czym ostatecznie przekonują go, by przyjął ich ofertę.

Po otrzymaniu informacji, że "Jack Turpin" jest w rzeczywistości oficerem SS i szpiegiem o nazwisku Otto Hammerstein, Eddie wykorzystał jego wcześniejszą ofertę, by się do niego zbliżyć i udawać, że ucieka przed Niemcami. Kilka dni później ludzie Eddiego, Stana i Hammersteina napadli na hotelowy pokój francuskich naukowców, którzy uciekli do Londynu, kradnąc swoje badania dotyczące reaktora ciężkowodnego. Hammerstein oświadczył dokerom, by czekali na niego przed hotelem, po czym dał naukowcom wybór: umrzeć w hotelu lub zgodzić się na transport do Niemiec. Zaciekawiony motywami Hammersteina, Stan nie zastosował się do jego poleceń i odkrył, iż Hammerstein był nazistowskim szpiegiem. Kiedy Stan powrócił do hotelowego pokoju, Eddie został zmuszony do zabicia swojego towarzysza, aby udowodnić swoją lojalność wobec Hammersteina.

W ciągu dwóch kolejnych lat Eddie dołączył do szeregów SS. W tym czasie Julia Dusk stała się jego kontaktem w Berlinie, wspierając Eddiego w ciężkich chwilach, gdy zaczynał wątpić w swoją misję - mając coraz większe trudności z ukryciem swojej pogardy wobec Niemców. W roku 1942 Eddie zyskał pełne zaufanie wśród Niemców jako dezerter oraz oficera SS, "Untersturmfurher". Podczas pełnienia służby wartowniczej w Kaiser Wilhelm Institute, Eddie i Hammerstein rozmawiali z oficerem SS - Josefem Mengele, który ujawnił, że badania nad jego projektem nadludzi, übermensch, postępują bardzo szybko dzięki pomocy generała Gero Kramera. Krótko po tej rozmowie Eddie został wezwany przez generała Kramera, którego miał osobiście poznać. Kramer oskarżył Eddiego o szpiegostwo, zauważając, iż jego zapisy dotyczące służby stawiają w niejasnym świetle jego rzekomą dezercję. Słysząc oskarżenia, Eddie wyjaśnił, że zawsze służył swojemu krajowi, ale w zamian ten odebrał mu wszystko co kochał. Wyjaśnienie Gorma pozornie przekonało Kramera.

200

Kilka dni później. Kramer wygłasza wymowne przemówienie na temat potęgi Rzeszy i dr Wernera Heisenberga, nadzorcy Uranprojekt. Słysząc te słowa Eddie stracił w końcu panowanie nad sobą, po czym dźgnął Hammersteina i pochwycił go jako zakładnika, grożąc mu przy pomocy swojego Lugera, po czym oznajmił, iż jeśli Niemcy nie pozwolą mu opuścić pomieszczenia, bez wahania zabije Hammersteina. Kramer widząc zaistniałą sytuację nakazał swoim ludziom wstrzymać ogień, co umożliwiło Gormowi na wycofanie się wraz z zakładnikiem. Gdy nadarzyła się okazja, Eddie przesłuchał Heisenberga na temat Uranprojektu. Heisenberg wyjawił, iż cały projekt jest tylko przykrywką dla prawdziwego przedsięwzięcia w Norwegii, na terenie elektrowni wodnej w Vemork. Okazało się, że tajemniczy projekt polega na budowie urządzenia zwanego "Die Glocke".

Wykorzystując chwilę nieuwagi Gorma, Heisenberg skorzystał z okazji i rozbił szklane naczynie laboratoryjne na głowie swojego oprawcy. Do pokoju wpadli żołnierze, przez co Eddie został zmuszony do ucieczki. Nieoczekiwanie do pomieszczenia przez okno wpadła Julia i ocaliła Gorma przed żołnierzami SS. Niestety podczas ucieczki Asasynka została postrzelona w plecy. Uciekając po dachach miasta, dwójka w końcu spotkała się z Pashem i cała trójka wsiadła do podstawionego wcześniej pojazdu i uciekła. W drodze do kryjówki, Eddie rozpoznał kierowcę pojazdu. Był nim Robert Burton - pomocnik Hammersteina, po czym odruchowo próbował udusić szofera. Nieoczekiwanie atak Gorma przerwał Pash, ujawniając mu, iż Burton jest również jednym z jego tajnych agentów. Po dotarciu do kryjówki Burton opatrzył nieprzytomną Julię, podczas gdy Pash wyjawił Eddiemu, że w rzeczywistości należą do Bractwa Asasynów, a sam Gorm wywodzi się z długiej linii zabójców. Po tym odkryciu Eddie postanowił oficjalnie zostać przyłączyć się do Bractwa.

200

Przez kolejne miesiące Eddie został wcielony do Bractwa i wyszkolony przez Pasha, stając się pełnoprawnym Asasynem. Dnia 27 lutego 1943 roku Eddie został zrzucony na spadochronie w Vemork, wyeliminował strażników SS i zinfiltrował budynek. Kiedy dotarł do serca fabryki, spotkał Kramera, który okazała się templariuszem. Ten czekał na Gorma, siedząc w tajemniczej maszynie, po czym ją opuścił i pochwycił maczetę. Między dwójką doszło do walki w zwarciu. Początkowo Eddie wygrywał, raniąc Kramera swoimi ukrytymi ostrzami i ostatecznie próbował zabić go jego własną maczetą. Nieoczekiwanie Kramer pokonał Eddiego, chwytając go za gardło i unosząc w powietrze, aż stracił przytomność.

Gdy Eddie odzyskał przytomność zorientował się, że został przywiązany przez Kramera do fotela maszyny zaprojektowanej przez Nikolę Teslę. Kramer wyjaśnił, iż maszyna, w połączeniu z elektrycznymi cewkami Tesli, reaktorem ciężkowodnym zaprojektowanym przez francuskich naukowców, których Eddie pomógł uprowadzić w Londynie w 1940 roku oraz Jabłkiem Edenu, była w stanie zbadać przeszłość podłączonego do niej człowieka. Kramer kontynuując swoją tyradę, wyjaśnił Eddiemu, czym są Fragmenty Edenu i jak jedno Jabłko zdradziło Templariuszom tajniki genetyki. Dzięki dostępowi do Jabłka Mengele mógł z powodzeniem wprowadzić w życie projekt übermensch i przetestować go na Kramerze. Dzięki tym eksperymentom Kramer stał się nadczłowiekiem, po czym zademonstrował swoje możliwości Gormowi, pokazując mu, iż jego wcześniejsze rany, które odniósł podczas ich starcia już się zagoiły. Kramer ostatecznie ujawnił swój prawdziwy cel – chciał on wykorzystać pamięć genetyczną Eddiego, która zawierała informacje o wielu ważnych Asasynach, dzięki czemu będzie mógł zlokalizować pozostałe Fragmenty Edenu. Kończąc monolog templariusz rozkazał Tesli uruchomić Die Glocke… Eddie wrzasnął z bólu.

Rok 2016, placówka Abstergo. Wnuk Eddiego - Maxime Gorm, odtwarza wspomnienia swojego dziadka, aby zlokalizować Jabłko Edenu, które posiadał Kramer. Niestety podczas symulacji Animusa, Eddie został umieszczony w Die Glocke w tym samym momencie, kiedy Maxime przeżywał jego wspomnienia, coś poszło nie tak i świadomość Maxime została zmieniona na Eddiego. Gdy Maxime został wyciągnięty z Animusa oświadczył, iż nazywa się Eddie Gorm…

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (3)

1. DarthDestruktor1016-01-2018, 14:59Komiks jak komiks, ale bardzo ładne rysunki.
2. DeadExit1016-01-2018, 22:03@DarthDestruktor: W pierwszej części fabuła się dopiero rozkręca. W Project Rainbow akcja nabiera dopiero rumieńców + część fabuły ma miejsce w Polsce :)
3. Asasyn97622-02-2018, 00:35Nie dziwię się. Zanim pojawił się ten komiks słyszałem o tym die Glocke i podobno ten projekt tworzono gdzieś na Śląsku. Ale przed końcem wojny zniknął i pojawił się wiele lat później (teoria świadków) nad Belgią. Mieszkańcy widzieli jak spadł na teren okolicznego lasu. Rząd belgijski wysłał wojsko a oficjalnie powiedzieli że nic się złego nie wydarzyło i nie ma powodu do paniki. Sprawę zamietli pod dywan i koniec.

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: