Zakon Assassin's Creed


Assassin's Creed Initiates


Assassin's Creed Initiates: Wyzwolicielka - historia Aveline

Nowy Orlean // Nowa Francja // 1757-05-01 // zaginięcie

zaginięcie

Kilka lat po tym, jak ojciec Aveline ożenił się z Madeleine de L'Isle, matka Aveline; Jeanne zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Madeleine wzięła na siebie odpowiedzialność edukacji Aveline, opiekowała się młodą Aveline i traktowała dziewczynę jak własną córkę, której nigdy nie miała.


Bagna Luizjany // Nowa Francja // 1759-11-12 // witamy w bractwie, SIOSTRO

witamy w bractwie

Będący pod wrażeniem zaangażowania Aveline w sprawiedliwość i wolność społeczną, Asasyn Agaté, przygarnął Aveline de Grandpré pod swoje skrzydła. Po kilku miesiącach intensywnego treningu wprowadził ją do Bractwa i stał się jej mentorem.


Nowy Orlean // Nowa Francja // 1765-01-16 // NOWy ORLAN NOCą

wyzwolicielka

Aveline często śniła o swojej zaginionej matce. Pewnej nocy, podczas szczególnie niepokojącego koszmaru, została obudzona przez Madeleine de L'Isle; jej macochę. Zastanawiając się nad losem swojej matki i będąc zbyt rozbudzoną, Aveline poczekała, aż Madeleine opuści jej pokój, po czym przebrała się w swoje szaty Asasayna i udała się do pobliskiego gołębnika, który służył jako punkt przerzutowy wiadomości Bractwa.

Gérald Blanc, przyjaciel rodziny i informator Asasynów, pozostawił jej list z informacją, że z pobliskiej plantacji znikają niewolnicy. Chociaż właściciel zgłaszał zaginięcia pracowników, to siatka wywiadowcza Géralda nie znalazła żadnego śladu zaginionych. Aveline postanowiła zbadać tą sprawę.


Nowy Orlean // Nowa Francja // 1765-01-16 // niewolnik w tarapatach

wyzwolicielka

Aby dowiedzieć się więcej o znikających niewolnikach z pobliskiej plantacji, Aveline udała się do specjalnej izby, w której przygotowała się do misji i przebrała się za niewolnicę. Tam otrzymała kolejne informacje o dostawie, która w krótce miała wyruszyć w stronę plantacji. Korzystając z sytuacji Aveline ukryła się w powozie, by dostać się na teren podejrzanej plantacji.

Na miejscu Aveline dowiedziała się od pracujących tam niewolników, by stanowczo unikała strażników. Jeden z odnalezionych ciemnoskórych pracowników wyznał jej, że niewolnicy wcale nie uciekają, lecz są zabierani, a ostatnią porwaną była jego siostrą Thérèse.

Aveline użyła swojego Orlego Wzroku, by odnaleźć Thérèse, po czym odnalazła ciężarną niewolnicę w pobliskiej stodole. Po krótkiej rozmowie dowiedziała się, że niewolnicy są traktowani sprawiedliwie przez właściciela plantacji, ale to jego syn jest odpowiedzialny za zaginięcia - i być może zamordowanie - pozostałych niewolników.

Rozmawiające kobiety zostały wykryte i zaatakowane, przez co Aveline zmuszona została do zabicia syna właściciela oraz jego ludzi. Po odbytej walce Aveline odeskortowała Thérèse w bezpieczne miejsce.


Nowy Orlean // Nowa Francja // 1765-01-16 // kryjówka

120

Nie mając innego wyjścia, Aveline zabrała Thérèse - ciężarną niewolnicę, którą wyzwoliła - do swojej rodzinnej rezydencji, gdzie czekała na nią jej zaniepokojona macocha, Madeleine de L'Isle.

Aveline okłamała macochę o dokładnych okolicznościach spotkania Thérèse, mimo to poprosiła ją o pomoc w zapewnieniu wyzwolonej niewolnicy bezpiecznego schronienia. Choć Madeleine była zirytowana impulsywnością Aveline, która sprowadziła niewolnice do ich rezydencji, zgodziła się pomóc przybranej córce.

Kiedy Madeline zapewniała Thérèse niezbędną pomoc medyczną, kazała Aveline udać się do miasta, po nowe ubrania podróżne dla ich gościa. Kiedy ta wróciła do domu zastała rodziców spożywających lunch. Po tym, jak Philippe; ojciec Aveline; wstał od stołu, Madeleine zapewniła córkę, że Thérèse jest bezpieczna i ma zapewnioną stałą opiekę, dodatkowo zaoferowała swoją pomoc w podobnych sytuacjach jakie mogą mieć miejsce w przyszłości.


Nowy Orlean // Nowa Francja // 1765-01-29 // sprawy biznesowe

120

Aveline udała się do magazynu swojego ojca, aby spotkać się z Géraldem Blancem. Tam podsłuchała rozmowę pomiędzy Géraldem a jej ojcem; Philippeem, który był sfrustrowany znikającymi przesyłkami. Gérald nalegał by dokładnie zbadać tą sprawę.

Aveline śledziła Géralda, aż do momentu, kiedy ten spotkał się z dostawcą; Monsieur de Saint-Maxent. De Saint-Maxent był wściekły, że jego przesyłki zostały skradzione, po czym o wszystko oskarżył kapitana statku dostawczego, sugerując, że jest skorumpowany i bierze łapówki.

Aveline przejęła inicjatywę, po czym zlokalizowała zaginiony statek i przekupiła ludzi, którzy go pilnowali. Na pokładzie spotkała kapitana Carlosa Domingueza i odkryła, że przekazał on przesyłkę Saint-Maxenta innemu nabywcy. Podczas gdy Dominguez był rozkojarzony rozmową z ponętną Aveline, ta ukradła dokumenty przewozowe i odkryła, że skradzione towary są przechowywane w dwóch pobliskich magazynach.


Nowy Orlean // Nowa Francja // 1765-01-29 // problemy ojca

120

Aveline przeszukała doki w poszukiwaniu dwóch magazynów, które zawierały towary skradzione od partnera handlowego jej ojca - monsieur de Saint-Maxenta. Avelie ominęła strażników i zlokalizowała właściwe skrzynie, używając Wzroku Orła.

Po odnalezieniu towarów wróciła do Monsieur de Saint-Maxenta, aby przekazać mu dobrą wiadomość o odzyskanym towarze, ten w ramach wdzięczności obiecał Aveline, iż jej ojciec otrzyma znaczną zniżkę w ramach podziękowań.


Nowy Orlean // Nowa Francja // 1765-02-04 // KLUCZ DO PROBLEMU

120

Aveline wróciła do magazynu Grandpré, dokłądnie w chwili, kiedy Gérald przekazywał informacje o odzyskanych towarach jej ojcu. Kiedy Philippe opuścił magazyn, dwójka Asasynów przeanalizowała dokumenty, które Aveline ukradła od kapitana Domingueza. Zawierały one imię Rafaela Joaquína de Ferrera; znanego członka Zakonu Templariuszy.

Gérald nie znał dokładnego celu pobytu de Ferrera w Luizjanie, ale otrzymał wiadomość, że wieczorem będzie on uczestniczył w spotkaniu towarzyskim w rezydencji gubernatora. Aveline postanowiła wkraść się dyskretnie do pałacu. Gérald wspomniał pry okazji, że pobliska rezydencja jest wystawiona na sprzedaż, co stanowi idealne miejsce na przebieralnię, w której Aveline mogłaby spokojnie zmienić swoją garderobę na bardziej dyskretną.

Aveline zakradła się do rezydencji gubernatora, po czym udała się za kamerdynerem na spotkanie z człowiekiem, który dostarczał jedzenie. Przebrana Avelie ukradła klucz od dostawcy, czym zyskała dostęp do kuchni w pobliżu południowego wejścia do rezydencji.


Nowy Orlean // Nowa Francja // 1765-02-04 // kolonijne DOBRA

120

Aveline dostała się do rezydencji francuskiego gubernatora Nowego Orleanu; Jean-Jacques'a Blaise d'Abbadie, po czym udała się do biura gubernatora, gdzie podsłuchała rozmowę między d'Abbadie, a hiszpańskim templariuszem Rafaelem de Ferrerem. Rozmawiali oni o planach wysłania niewolników z Luizjany do obozu pracy Templariuszy, w zamian za co d'Abbadie pozostały na stanowisku gubernatora kolonii.

Po odbytej rozmowie De Ferrer opuścił gabinet, a Aveline zabiła d'Abbadie. Kiedy gubernator umierał wyznał, iż nie żałował swoich kontaków z templariuszami, ponieważ chciał tylko, by kolonia została pod kontrolą Francji. Aveline zapytała gubernatora o plan de Ferrera, lecz ten odpowiedziała jej, że nie wie nic o planach Templariuszy, a jego zadaniem było tylko dostarczanie niewolników i włóczęgów do pracy.

Aveline uciekła z rezydencji.


Nowy Orlean // Nowa Francja // 1765-02-05 // W PUBie

120

Aveline odnalazła członka załogi Domingueza, który poinformował ją, że kapitana można zastać w pubie. Asasynka przeszukała miasto i odnalazła Domingueza pijanego jak bela. Aveline zapytała kapitana o jego związek z de Ferrerem, po czym Dominguez przyznał, iż przewozi on tylko towary z i do Nowego Orleanu i nie wie nic więcej.

Aveline wróciła do rezydencji ojca. Philippe podziękował córce za pomoc w rozwiązywaniu spraw rodzinnego interesu, po czym i podarował jej stronę z pamiętnika jej matki - Jeanne.


Bagna luizjany // Nowa Francja // 1765 // LOA cię poprowadzi

250

Aveline została wezwana przez swojego mentora Agaté na bagna Luizjany. Nagła aktywność templariuszy zaniepokoiła Agate, przez co przyczaił się na bagnach i nakazał Aveline, by go odnalazła używając swoich zdolności.

Ta przeczesując bagna i odnajdując wskazówki, które pozostawił jej mentor odkrywał nową kryjówkę Asasynów.


siedziba Agaté // Nowa Francja // 1765 // FAłSZYWY MACKANDAL

120

Aveline dołączyła do swojego mentora Agaté w nowej kryjówce. Ten poinformował ją o tym, że pewien mężczyzna podszywa się za jego zmarłego mentora François Mackandala i działania uzurpatora zaczynają wywierać niebezpieczny wpływ na Bagna. Agaté poleciał Aveline, by odkryła prawdziwą tożsamość i motywacje fałszywego Mackandala.

Zanim Aveline rozpoczęła śledztwo dotyczące uzurpatora, Agaté podarował jej dmuchawkę, która należała kiedyś do prawdziwego Mackandala, który specjalizował się w truciznach. Po krótkim obejściu z nową bronią Aveline czuła się gotowa, aby kontynuować swoją misję.


kryjówka przemytników // Nowa Francja // 1765 – Poznaj szmuglerów

120

Agaté ujawnił, że fałszywy Mackandal zyskał zwolenników, którzy próbują przejąć dotychczasową działalność przemytników na terenie bagien, ale ich ostateczne cele nie są do końca klarowne. Mentor zasugerował, aby Aveline skontaktowała się z przemytniczką o imieniu Élise Lafleur, która bardzo dobrze wie co się aktualnie dzieje z bagiennym półświatku.

Aveline przeczesała bagna i zlokalizowała kryjówkę Przemytników. Kiedy przybyła na miejsce zastała tam paru zwolenników fałszywego Mackandal, którzy zastraszali Élise. Aveline skrycie pozbyła się niektórych oprawców, po czym przystąpiła do otwartej walki

Élise i jej partner Roussillon pragnęli poznać tożsamość i cel przybycia Aveline. Ta powiedziała przemytniczce, że stara się zakończyć działania fałszywego Mackandala, po czym zaoferowała pomoc w odzyskaniu kontroli nad przemytnikami na terenie bagien. W zamian za pomoc dwójki szmuglerów Asasynka obiecała odnaleźć obozowiska popleczników Mackandala na terach bagien.


Bagna Luizjany // Nowa Francja // 1765 // WIErny AKOLITa

120

Aveline wraz z Élise przedzierały się przez bagna za pomocą kanu, aż dotarły do jednego z obozów kontrolowanych przez fałszywego Mackandala. Élise podcza rozmowy wspomniała, że zaczęła mieć kłopoty z ludźmi uzurpatora, kiedy na bagnach pojawił się nowy hiszpański gubernator.

Kiedy kobiety opuścili kanu, zostały zaatakowane przez aligatora. Aveline udało się zabić bestię i w ramach nagrody odnalazła cenne gadzie jajo.

Élise wyznała, że istnieją dwa obozy; pierwszy był w pobliżu rozbitego statku, a drugi jest ulokowany nieco dalej przy korycie rzeki. Aveline zabiła wszystkich zwolenników Mackandala w pierwszym obozowisku. Wewnątrz zniszczonego statku znalazła list od "fałszywego Mackandala", który mówił o "świętej ceremonii" oraz jego pragnieniu, by więcej ludzi przyłączyło się do ich szeregów.


Bagna Luizjany // Nowa Francja // 1765 // drugi obóz

120

Aveline odnalazła Élise w pobliżu drugiego obozu przemytników Mackandala. Élise dostrzegła dwóch zwolenników Mackandala i rozpoznała ich jako niewolniczych uciekinierów z San Danje, miasteczka osadowego położonego na bagnach.

Élise postanowiła wrócić do swojej kwatery głównej, ale poprosiła Aveline, by nie robiła krzywdy niewolnikom z San Danje. Asasasynka śledziła jednego z akolitów Mackandala do obozu położonego na odludziu, po czym go zabiła. Przeszukując ciało znalazła kolejny list od fałszywego Mackandala, który oświadczył, że ceremonia Voodoo została zaplanowana na wigilię św. Jana.

Aveline wróciła do obozu szmuglerów, gdzie odbyła rozmowę z partnerem Élise, Roussillonem. Wiedziała, kiedy odbędzie się ceremonia Mackandala, ale nie znała miejsca. Roussillon zasugerował, aby Aveline skonsultowała się z szamanem w San Danje. Élise udała się do niego, by dostarczyć mu zapasy, ale zapomniała o małej paczce. Roussillon zapewnił Asasynke, że kiedy zaskarbi sobie zaufanie szamana, ten zdradzi jej tajemnice Bayou. Zanim Avelien udała się w dalsza drogę Roussillon poprosił ją, by po zakończonej misji jeszcze go odwiedziła, bo ma dla niej pewne zlecenie.


San Danje // Nowa Francja // 1765-06-23 // mroczne wpływy

120

Aveline udała się do podejrzanego miasteczka San Danje, gdzie spotkał się z Élise i szamanem. Podarowała szamanowi zapasy od Roussillona; ten nie pochwalał złego wpływu, jaki Mackandal szerzy wśród ludzi w San Danje i zaoferował jej swoją pomoc. Starzec ujawnił, że Mackandal prawdopodobnie ma swoją siedzibę przy brzegu jeziora Pontchartrain, gdzie przygotowuje swoje potężne trucizny. Szaman podarował Aveline antidotum, ale ostrzegł, że nie zneutralizuje ono w pełni trucizny, tylko złagodzi jej wpływy. Aveline wypijała antidotum i postanowiła przebrać się za niewolnicę, aby zinfiltrować ceremonię Voodoo.


Bagna Luizjany // Nowa Francja // 1765-06-23 // noc świętojańska

120

Aveline przebrana za niewolnice wraz z Élise za pomocą kanu udały się nad jezioro Pontchartrain, gdzie odnalazły obóz Mackandala. Na miejscu odkryły, że uzurpator odbywa właśnie rozmowę z Templariuszem Rafaelem Joaquinem de Ferrerem. Fałszywy Mackandal, znany również jako renegat Asasyn Baptiste, chciał otruć szlachtę w Nowym Orleanie i pomścić zmarłych niewolników, wypełniając tym samym ostatnia wolę swego zmarłego mentora, który nie chciał, by rzeka wpadła w ręce templariuszy. De Ferrer obiecał Baptiste, że jeśli plan się powiedzie, zostanie on oficjalnie przyjęty do Zakonu Templariuszy. Po odejściu Ferrera, Mackandal rozpoczął ceremonię Voodoo.

Aveline wślizgnęła się niezauważona na ceremonię i dołączyła się do tańczących akolitów. Podczas tańca próbowała otruć Baptiste za pomocą strzałki z jej dmuchawy, ale zanim zdążyła zaatakować, Baptiste otruł ją własną rzutką. Rozpoznał on broń Aveline jako tę, którą ukradł mu Agaté.

Baptiste przyznał się do kradzieży tożsamości zmarłego mentora Asasynów w celu wybawienia Agaté z ukrycia. Dzięki odtrutce Aveline przeżyła atak zatrutą strzałką i zabiła ochroniarzy Baptiste, zmuszając przywódcę Voodoo do bezpośredniej walki. Po zaciętym pojedynku Aveline zamordowała Baptiste.

Kiedy Baptiste konał rozpoznał medalion na szyi Aveline, twierdząc, że kobieta którą poznał kiedyś wraz z Agaté nosiła identyczny. Zanim jednak Aveline zdołała poznać nazwisko owej kobiety, Baptiste dokonał żywota.


siedziba Agaté // Nowa Francja // 1765 // CAŁA PRAWDA

wyzwolicielka

Aveline rozstała się z Élise i powróciła do Agaté. Oświadczyła mentorowi, że Baptiste nie żyje i pracował dla Templariuszy i de Ferrera.

Kiedy Agaté zapytała ją, czy dowiedziała się czegoś jeszcze, Aveline wyznała, że Baptiste miał nadzieję, iż wywabi mentora z ukrycia, nie zdradziła mu jednak faktu, ze Baptiste mógł mieć kontakty jej zaginioną matką.


Nowy Orlean // Luizjana Hiszpańska // 1768 // zwiastun rebelii

120

Po klęsce Francji w wojnie francusko-indiańskiej Hiszpania przejęła kontrolę nad Luizjaną i obsadziła swojego gubernatora w Nowym Orleanie. Odpowiadając na wezwanie do rodzinnego magazynu wysłanego przez swojego sojusznika Géralda Blanca, Aveline po drodze była świadkiem zamieszek, kiedy to obywatele Nowego Orleanu zbuntowali się przeciwko nowym zarzadcą miasta. Aveline obroniła obywateli przed hiszpańskimi żołnierzami, których chcieli powstrzymać lud. Kiedy walka dobiegła końca, Aveline zapytała rozsierdzonych obywateli o przyczyny zamieszek. Dowiedziała się od ludzi, że są zdenerwowani wzrostem poziomu zaginięć od kiedy rządy przejęli Hiszpanie.

Aveline spotkała się z Géraldem w magazynie, gdzie zaprezentował jej w nową główną siedzibę Asasynów. Gérald zapewnił również dogodne miejsce do zarządzania imperium handlowym jej ojca, a także pokój do zmiany strojów, przechowywania broni i niezbędnych narzędzi. Pod koniec pokazu podarował Aveline parasol, który miał wbudowaną wyrzutnię strzałek.

Aveline przyjęła wszystkie podarunki z ogromną wdzięcznością. Gérald zwrócił wagę Aveline na ich nowego konkurenta na rynku Pana Bouché, który twierdził, że kawa de Grandpré szarga nerwy tych, którzy ją piją. To oszczerstwo zaczęło szkodzić interesom rodzinnym. Aveline obiecała obalić tą kampanię kłamstw i oszczerstw, którą prowadził Bouché.


Nowy Orlean // Luizjana Hiszpańska // 1768 // elegancka i śmiercionośna

120

Starając się zapobiec dalszym oszczerstwom skierowanym na rodzinny biznes, Aveline odszukała jednego z informatorów Géralda i poszła za nim aż do stoiska Bouché'a. Jeden z pracowników Bouché rozpowszechniał kłamstwa o niebezpiecznej kawie Grandpré i zachęcał obywateli Nowego Orleanu do picia herbaty ze wschodnich Indii. Aveline skonfrontowała się kupcem i zażądała wyjaśnień, lecz biedny pracownik nie był w stanie za wiele wyjaśnić i zdradził Aveline, że odnajdzie jego pracodawcę w swoim magazynie.

W magazynie rywala, Aveline ogłuszyła strażnika za pomocą swojej nowej parasolki i skonfrontowała się z samym Bouchém. Zażądała, aby przestał szargać reputację jej rodziny i nakazała wygłosić mu publiczne przeprosiny w tej sprawie. Nie mając zamiaru przepraszać Bouché stwierdził tylko, że jego zyski spadają, ponieważ stracił zbyt wielu niewolników. Aveline odeszła, nie żałując w ogóle pechowego handlarza.

Aveline opowiedziała wszystko Géraldowi, który od dłuższego czasu przypuszczał, że kłopoty finansowe Bouché'a sprawiły, iż zaczął sprzedawać swoje sklepy. Aveline postanowiła wykupić instytucje Bouché'a, by mogła zapewnić jego niewolnikom odpowiednią płacę i postawić na drodze ku wolności. Gérald obiecał, że w przyszłości będzie szukał podobnych ofert biznesowych.

Kiedy Aveline wykupiła jeden z sklepów Bouché'a, wróciła do Géralda. Wierzyła, że położyła kres problemowi zaginięć niewolników, kiedy zabiła gubernatora d'Abbadie. Jednak problem tylko się pogorszył, ponieważ zaczęli znikać również niższej klasy robotnicy oraz biedota. Aveline zdecydowała, że chce dalej zbadać narastający problem. Gérald zasugerował, aby rozpocząć śledztwo w San Danje na terenie Bayou. W związku z tym Aveline udała się do doków, gdzie spotkała się ponownie z Géraldem, który zadbał o ty by rodzinna firma uregulowała koszty podróży na bagna.


Bagna Luizjany // Hiszpanii Luizjana // 1768 // zaginieni niewolnicy

120

Aveline przybyła do San Danje i spotkała się z Hounganem, który już jej kiedyś pomógł. Poinformowała go o tym, że bada nową serię porwań niewolników i zapytała, czy w okolicy również dochodziło do zaginięć. Szaman poinformował Aveline, że wielu ludzi podróżowało przez San Danje i trudno było ich wszystkich śledzić. Szaman zaproponował, aby porozmawiała z ich wspólną zaznajomioną Elise, która może mieć lepszy pogląd na całą sprawę, po czym podarował Aveline nowy rodzaj trucizny do jej zatrutych strzałek.

Aveline spotkała się z Elise i natychmiast zapytała o brakujących niewolników. Elise potwierdziła, iż widziała konwoje pełne ludzi, którzy byli wywożeni. Niestety Elise nie znała miejsca docelowego wysyłanych konwojów, ale wiedziała, że konwojent odpowiedzialny za przewóz ludzi pochodzi z Fortu na bagnach.

Następnego dnia kobiety spotkały się wzdłuż ścieżki, którą przejeżdżać miał konwój, po czym zaczęły go ścigać. Aveline wyeliminowała strażników, a Elise rozpoznała niektórych z więźniów. Po chwili zagaiła do niewolnika o imieniu Chrisfait, który odpowiedział, że nie potrzebuje ratunku, ponieważ jest przewożony do nowego miejsca pracy na południu, gdzie obiecano mu wolność. Aveline i Elise były sceptycznie nastawione do tych obietnic i postanowiły zbadać dokładnie hiszpański fort, który organizował konwoje.


Bagna // Luizjana hiszpańska // 1768 // szturm na fort

120

Po przechwyceniu konwoju pełnego niewolników zmierzających do nieznanego celu na południu, Aveline i Elise podkradły się do hiszpańskiego fortu na bagnach. Aveline wyraziła swoją frustrację przez to, że ostatnim razem nie udało się powstrzymać porwań niewolników.

Aveline po cichu wyeliminowała strażników fortu. Za murami fortu Aveline ścigała oficera, podczas gdy Elise zapewniła jej przykrywkę podkładając ogień. Po zabiciu oficera, Aveline otworzyła cele, aby uwolnić pozostałych więźniów. Ponownie kobiety nie spotkały się z wyrazami wdzięczności, gdyż robotnicy byli wyraźnie zdenerwowani, że nie dostaną się na pokład statku roboczego. Elise odprowadziła niewolników z powrotem do San Danje, podczas gdy Aveline wróciła do Nowego Orleanu.


Nowy Orlean // Luizjana Hiszpańska // 1768 // IN VINO VERITAS

zaginięcie

Po ataku na hiszpański fort i uwolnieniu niewolników z Bayou, Aveline spotkała się Géraldem w Nowym Orleanie. Aveline miała już pewność, że Hiszpanie stoją za porwaniami niewolników, ale nie wiedziała dokąd ich zabierają oraz dlaczego niewolnicy tak chętnie się im oddają. Gérald uznał, iż rozkazy muszą pochodzić od gubernatora Ulloy, który ukrywał się aktualnie w La Balize.

Dwójka Asasynów obmyśliła plan schwytania Ulloy. Restrykcyjne rządy hiszpańskiego gubernatora sprawiły, że większość ludności francuskiej z Nowego Orleanu żyła na krawędzi. Na ulicach odbywały się regularne protesty i zamieszki. Aveline, przebrana za niewolnice, przyłączyła się wraz z Géraldem demonstracji i podżegała ludzi do zamieszek.

Podczas gdy obywatele walczyli przeciwko żołnierzom, Gérald poinformował Aveline, że jest to dokonała okazja do przechwycenia dostaw prochu. Aveline szybko przebrała się w swoje szaty Asasyna i po cichu wyeliminowała strażników otaczających przewożony ładunek prochu.

Aveline i Gérald ukradli powóz i podjęli próbę cieczki ulicami miasta, będąc ściganym przez hiszpańskich żołnierzy. Ostatecznie roztrzaskali powóz o magazyn wina, powodując olbrzymią eksplozję. Aveline zauważyła, że żołnierze nie pozwalają uciec ludziom z płonącego budynku; oczyściła więc drogę ludziom zabijając żołnierzy.

Po wojażach, wyczerpany Gérald zasugerował, iż przegrupują się w ich kryjówce.


Nowy Orlean // Luizjana Hiszpańska // 1768 // Zwrocenie UWAGi ULLOy

zaginięcie

Po rozpoczęciu zamieszek i wywołaniu eksplozji, Aveline i Gérald spotkali się w głównej siedzibie. Aby wzbudzić większe zainteresowanie gubernatora Ulloy, Gérald zasugerował sabotaż hiszpańskich okrętów zacumowanych w dokach.

Aveline udała się do doków, gdzie wdarła się na statek i zabiła strażników na pokładzie. Odcięła kotwicę statku, po czym została zaatakowana przez oddział żołnierzy dowodzonych przez starego znajomego - kapitana Carlosa Domingueza. Po tym jak Aveline zabiła jego ludzi, Dominguez błagał o życie. Aveline okazała mu miłosierdzie i nakazała opuścić statek, po czym podłożyła ładunki wybuchowe mające zniszczyć okręt.


Nowy Orlean // Luizjana Hiszpańska // 1768-10-27 // już nie gubernator

zaginięcie

Aveline otrzymała list od swojego mentora Agaté w którym prosi ją o potkanie na miejskim cmentarzu. Podczas rozmowy z Agaté ten poprosił Aveline o dowód jej lojalności. Nakazał jej, aby zabiła Antonio de Ulloę, hiszpańskiego gubernatora. Zamieszki, które rozpętała Aveline i Gérald zmusiły gubernatora do opuszczenia swojego azylu w La Balize.

Aveline przygotowała zasadzkę wzdłuż trasy, którą będzie jechał gubernator. Zabiła strażników patrolujących okolice i zablokowała wyjścia, niszcząc pobliskie wieże wodne. Kiedy eskorta gubernatora przybyła na plac miejski wpadła w pułapkę. Aveline wysadziła beczki z prochem, zabijając cześć obstawy gubernatora, po czym wyeliminowała pozostałych żołnierzy, którzy przeżyli wybuch.

Pozbawiony obstawy Ulloa błagał Aveline, aby darowała życie jego żonie i dziecku. Aveline okazała łaskę o którą prosił gubernator i powstrzymała swoje ostrze, gdy gubernator ujawnił, iż niewolnicy są transportowani do Meksyku. Niestety nie mógł on zdradzić celu w jakim się tam udają, ponieważ nie miał takiej wiedzy. Ullola błagał o życie w zamian za informacje, które posiadał. Zasugerował, że robotnicy prawdopodobnie wydobywali relikty, które były znaczące dla Templariuszy. Ponadto zaproponował Aveline specjalny obiektyw dekodujący, ofiarowany mu przez Zakon Templariuszy. Aveline przyjęła ofertę i nakazała gubernatorowi, aby zabrał swoją rodzinę i opuścił kontynent. Ulloa odczuł wyraźną ulgę, dopóki Aveline nie poinformował go, że Templariusze najprawdopodobniej zabiją go prędzej czy później.

Aveline spotkała się ponownie z Agaté na cmentarzu, po czym pokazała mu zdobytą soczewkę deszyfrującą. Radość Agaté nie trwała długo, kiedy odkrył, że Aveline nie wykonała jego rozkazu i darowała życie Ulloi. Asasynka usiłowała uspokoić mentora, przypominając mu o ich wspólnych celach wyzwolenia niewolników i pokonania Templariuszy. Pragnęła również kontynuować swój pościg za Templariuszami do Meksyku. Agaté zabronił jej wyjazdu, lecz Aveline nalegała, n co ten poinformował ją, że będzie żałować swojej niesubordynacji.


Nowy Orlean // Luizjana Hiszpańska // 1769 // POŁUDNIOWA GRANICA

zaginięcie

Aveline przygotowywała się do wyjazdu do Meksyku, aby odnaleźć zaginionych niewolników. Spotkała się w dokach z Géraldem, który usłyszał o jej planach od niezadowolonego Agaté. Zapytał ją, czy porzuci swoją misję jako Asasyn. Aveline wyjaśniła, iż jej przykrywką jest misja zlecona przez ojca, który wysyła ją na Kubę w celu odnalezienia nowych kontaktów biznesowych. Gérald wyznał swoje uczucia, które żywił wobec Aveline, ale szybko zdał sobie sprawę, nic nie zatrzyma Aveline przed podróżą do Meksyku. Ostatecznie pomógł Aveline dostać się na statek pełen niewolników, który właśnie wyruszał do Meksyku.


Chichen Itza // Jukatan // 1769 // NOWY ŻYCIE

zaginięcie

Aveline przybyła do miasta majów - Chichen Itza, gdzie Templariusze prowadzili wykopaliska w pobliżu niektórych ruin. Cała placówka była pod nadzorem Templariusza Rafaela Joaquin de Ferrera. Aveline wmieszała się w tłum ludzi, aby dowiedzieć się więcej o jej nowym otoczeniu. De Ferrer z zadowoleniem przyjął nowo przybyłych obiecując nowe i spokojne życie, w którym będą mogli pracować i się rozwijać.

Aveline spotkała niewolnika, którego uwolniła parę lat wcześniej, który wyjaśnił jej, iż pomimo tego że nie dostają wynagrodzenia i ziemi na własność, to mogą mieszkać w nowej społeczności, cieszyć się wygodnymi domami i dobrym jedzeniem. Niewolnik oznajmił jej, że cieszy się swoim nowym życiem i porównał osadę do Edenu.


Chichen Itza // Jukatan // 1769 // kompletowanie narzędzi

zaginięcie

Aveline udała się do miejsca pracy, pozyskując niezbędne materiały potrzebne do budowy broni. Ukradła pas od hiszpańskich strażników, nóż jednego z kucharzy oraz drewniane deski z pobliskiego placu budowy. Odwróciła uwagę kowala wysadzając beczkę prochu, po czym potem wykorzystując zdobyte materiały wykonała własne ukryte ostrza.


Chichen Itza // Jukatan // 1769 // Człowiek firmy

zaginięcie

Teraz, kiedy Aveline była wystarczająco uzbrojona, mogła śledzić nadzorcę i Templariusza Rafaela Joaquin de Ferrera. Podsłuchała jak de Ferrer mówi, iż Człowiek Firmy jest niezadowolony z postępu budowy wykopalisk, ponadto do Nowego Orleonu zostanie wysłany Templariusz o imieniu Vazquez, aby kontynuować misję Zakonu po porażce Baptiste. Aveline śledziła mężczyzn aż do momentu, kiedy na ich drodze stanął uciekinier z obozu. De Ferrer rozkazał nadzorcy „wychować” niedoszłego zbiega, po czym udał się w swoją stronę.

Aveline zabiła żołnierzy, którzy zaatakowali jeńca, po czym rozprawiła się z nadzorcą i ukradła jego bicz, za pomocą którego wyeliminowała posiłki wroga. Więzień był wdzięczny za pomoc Aveline. Po chwili zwrócił jej uwagę, iż medalion, który miała na szyi, wyglądała identycznie jak ten noszony przez kobietę o nazwisku Jeanne, która jest jedną z pierwszych pracownic, którzy przybyli do Chichen Itza. Niestety niewolnik nie miał pojęciał, gdzie aktualnie znajduje się Jeanne; widział tylko że mieszkała w prywatnej rezydencji na południu obozu.


Chichen Itza // Jukatan // 1769 // Na tropie prawdy

zaginięcie

Po tym, jak Avelie dowiedziała się, że jej dawno zaginiona matka Jeanne może znajdować się w obozie pracy Chichen Itza, postanowiła poszukać jakiś wskazówek. Korzystając ze Wzroku orła w końcu odnalazła porzuconą chatę Jeanne. Dalsze tropy doprowadziły ją do pobliskiego cenote.


Chichen Itza // Jukatan // 1769 // sekret cenote

zaginięcie

Aveline eksplorując ruiny świątyni Pierwszej Cywilizacji, gdzie odnalazła połowę tajemniczego artefaktu, zwanego Dyskiem Przepowiedni.

Po zdobyciu artefaktu Aveline została zaskoczona przez Rafaela Joaquina de Ferrera; agenta Templariuszy, który spiskował z gubernatorem Jean-Jacquesem Blaise d'Abbadienem i byłym Asasynem Baptiste. De Ferrer chciał odebrać artefaktu Aveline, lecz ta zabiła Templriusza oraz jego ludzi.


Chichen Itza // Jukatan // 1769 // lakoniczne pojednanie

zaginięcie

Po zdobyciu pierwszej połowy artefaktu zwanego Dyskiem Przepowiedni, świątynia Pierwszej Cywilizacji zaczęła się rozpadać. Podczas ucieczki z podziemi Aveline odnalazła swoją matkę Jeanne.

Jeanne obawiała się, że Agaté wysłał Aveline do Meksyku, aby ją zabić, po czym ostrzegła córkę, iż Dysk nie powinien wpaść w ręce mentora Aveline. Ku rozczarowaniu Asasynki, jej matka uciekła z trwogą, bez żadnych wyjaśnień.


Nowy Orlean // Luizjana Hiszpańska // 1771 // córka marnotrawna

zaginięcie

Aveline wróciła z Meksyku i spotkała się z Géraldem Blancem. Powiedziała mu, że de Ferrer nie będzie już ich niepokoił. Jednak radość z powrotu do domu nie trwała długo, gdyż czekało na nią nowe zadanie do wykonania. Gérald poinformował Aveline, że hiszpańscy żołnierze powodują spustoszenie na bagnach. Jeden z jego informatorów widział, jak hiszpańscy żołnierze przekupują ludzi w Nowym Orleanie. Aveline obiecała zając się tą sprawą.

Aveline zlokalizował rekrutera w mieście i śledziła go, aż do momentu kiedy przekupywał miejskich żołnierzy w mieście. Po całym zajściu Asasynka ścigała podejrzanego, aż do bram fortu.


Nowy Orlean // Luizjana Hiszpańska // 1771 // zatęchłe baraki

zaginięcie

Aveline przeniknęła do obozu wojskowego w Nowym Orleanie, gdzie ukrywał się rekruter Templariuszy. Po zabiciu go znalazła przy nim list. Aveline uciekła z obozu, przeczytała tajemniczą korespondencję i odkryła, że list napisał nijaki Vazquez, który wspomniał o konieczności rekrutowania większej liczby żołnierzy, aby przejąć kontrolę nad Bayou.

Aveline przypomniała sobie, że de Ferrer wspomniał o Vazquezie w Chichen Itza i zastanawiała się, czy to on może być nieuchwytnym Człowiekiem Firmy. Aveline postanowiła ostrzec Agaté oraz przemytników z bagien.


Bagna Luizjany // Luizjana Hiszpańska // 1771 // moc VOODOO

zaginięcie

Aveline udała się na bagna, aby ostrzec Agaté o Templariuszu Vazquezie. Jej mentor nie był zadowolony wizyty niepokornej uczennicy, tym bardziej okazał swoje niezadowolenie, kiedy Aveline pokazała mu Dysk Przepowieni. Agate zażądał, by Aveine zniknęła mu z oczu. Ta usłuchała mentora i będąc ostrożną nie wspominała Agaté o spotkaniu swojej matki.

Agaté wiedząc, że Vazquez przekupuje hiszpańskie oddziały, pragnąc zmniejszyć ich morale, opracował plan, który miał wykorzystać przesądność Hiszpanów. Aveline zaoferowała swoją pomoc jako dowód jej lojalności. Agaté miał umieścić symbole Voodoo wzdłuż trasy patrolowej Templariuszy, a Aveline śledząc żołnierzy miała za zadanie wyeliminować po cichu niektórych z nich sprawiając, iż uwierzą w klątwę Voodoo.

Aveline wątpiła w to, że plan Agaté wystarczy, aby powstrzymać Vazqueza od pozyskania kolejnych żołnierzy, lecz mimo to wykonała swoją misję.


Bagna Luizjany // Luizjana Hiszpańska // 1771 // LATARNIA

zaginięcie

Aveline spotkała się z przemytnikami; Elise i Roussillonem, aby ostrzec ich o planach Vazqueza. Roussillon słyszał plotki, iż Vazquez planuje przechwycić statek z dostawami. Aveline wspięła się na latarnię morską koło fortu przy jeziorze Pontchartrain, po czym ją uszkodziła.


Bagna Luizjany // Luizjana Hiszpańska // 1771 // skradzione dobra

zaginięcie

Po tym, jak Aveline sabotowała latarnię morską, statek zaopatrzeniowy Templariuszy osiadł na mieliźnie. Asasynka wróciła do przemytników, eskortowała ich aż dotarli do rozbitego statku i pozbyła się strażników, którzy próbowali ich powstrzymać.

Przemytnicy byli bardzo zadowoleni z ich nagrody. Chociaż Vazqueza nie było na pokładzie, Roussillon odnalazł list, który skłonił Aveline do powrotu do Chichen Itza.


Chichen Itza // Jukatan // 1772 // Kawałek układanki

zaginięcie

Zdając sobie sprawę, że artefakt Pierwszej Cywilizacji, który odkryła w Chichen Itza był tylko połową większego dysku, Aveline de Grandpré wróciła do starożytnego miasta Majów, aby odzyskać kolejny fragment Dysku. Po wejściu na teren obozu, spotkała swoją matkę, Jeanne. Po pokonaniu swoich wewnętrznych lęków Jeanne ciepło przywitała swoją córkę. Kiedy Aveline spytała matkę, czy czuje się wolna, ta dała jej do zrozumienia, że odnajdzie spokój tylko wtedy, gdy ktoś odnajdzie resztę artefaktu.

Dzięki pomocy matki Aveline zdobyła drugi fragment Dysku, który był ukryty w jednej z jaskiń.


Nowy Orlean // Luizjana Hiszpańska // 1773 // pilna przysługa

zaginięcie

Aveline wróciła do domu z Chichen Itza i zastała swojego ojca Phillipe w chorobie, pomimo iż zażywał lecznice toniki podawane przez jej macochę Madeleine de L'Isle. Wizyta u ojca został niestety przerwana przez Madeleine, która poprosiła Aveline o pomoc niewolnikowi imieniem George, który pragnął uciec na północ. Aveline obiecała zapewnić mu dyskretne wsparcie.

Aveline odnalazła George'a ukrywającego się przed hiszpańskimi żołnierzami i odprowadziła go do bram miejskich, po czym kazała mu znaleźć bezpieczne schronienie na bagnach.


bagna Luizjany // Luizjana Hiszpańska // 1773 // zaopatrzenie dla rewolucjonistów

zaginięcie

Na prośbę swojej macochy Madeleine, Aveline pomogla w ucieczce na północ niewolnikowi, imieniem George. Przedstawiła go swoim przyjaciołom, szmuglerom z bagien, którzy próbowali dostarczać zapasy dla patriotów walczących w Amerykańskiej Rewolucji.

W zamian za dostarczenie zapasów, patrioci mieli eskortować George'a na północ. Po dostarczeniu zaopatrzenia Aveline dowiedziała się, że Vazquez jest aktualnie w stanie Luizjana, po czym postanowiła wznowić swoje polowanie na Człowieka Firmy. Patrioci zgodzili się zabrać ze sobą George'a na północ pod warunkiem, że będzie walczył o ich sprawę.


Nowy Orlean // Luizjana Hiszpańska // 1773 // ostatni taniec

zaginięcie

Gdy George był już bezpieczny, Aveline wróciła do Nowego Orleanu, aby poinformować Géralda o tym, że Vazquez wrócił do miasta. Gérald zasugerował, że Templariusz może brać udział w Balu kapitańskim.

Aveline wzięła udział w balu i wmieszał się w tłum gości, by zidentyfikować Vazqueza. Aveline odnalazła swój cel, po czym oczarowała go podczas tańca. Po szarmanckich pląsach oddaliła się wraz z Vazquezem w ustronne miejsce z dala od pozostałych gości, po czym ugodziła go ukrytym ostrzem. Kiedy Vazquez konał, ujawnił że Człowiek Firmy była w istocie kobietą. Niestety Templariusz dokonał żywota zanim ujawnił jej imię.


Nowy Orlean // Luizjana Hiszpańska // 1773 // Strata Ojca

zaginięcie

Kiedy ojciec Aveline zmarł, jej macocha poinformowała ją, iż okoliczności prawne uniemożliwiają pozostawienie jej w spadku czegokolwiek, ale może nadal traktować dom Madeleine jak swój własny. Gérald zapewnił Aveline, iż pomimo tego, że to on w praktyce odziedziczył rodzinny interes, zawsze będzie uważał, że firma należy do niej.


Nowy Jork // Ameryka Brytyjska // 1777 // zadanie dla głupca

zaginięcie

Kilka lat po śmierci ojca Aveline dzięki sieci informatorów Géralda dowiedział się, że lojalista o nazwisku Davidson z pułku Lorda Dunmore'ego może zdemaskować nieuchwytnego do tej pory Templariusza znanego jako Człowiek Firmy. Aveline udała się na północ do Nowego Jorku, aby spotkać się z działającym tam Asasynem o imieniu Connor.

Aveline i Connor śledzili Davidsona, aż ten doprowadził ich fortu. Connor odwrócił uwagę strażników, podczas gdy Aveline odnalazła Davidsona, który okazał się być wyzwolonym przed laty niewolnikiem o imieniu George. Aveline powstrzymała George'a, kiedy ten chciał uciec z fortu. Zanim ten zginął, ujawnił Aveline, iż ona zna już tożsamość Człowieka Firmy.


Nowy Orlean // Luizjana Hiszpańska // 1777 // najdroższa macocha

zaginięcie

Aveline powróciła do rodzinnej rezydencji i spróbowała stawić czoło swojej macosze, Madeleine de L'Isle, znanej także jako Człowiek Firmy. Madeleine ujawniała Aveline, iż wiedziała że jest ona Asasynem, a jedynym powodem dla którego jeszcze żyła był fakt, iż nadal była jej potrzebna.

Aveline uciekła z willi. Madeleine udała się za nią na dziedziniec i wyjaśniła, że manipulowała tak, by wyeliminowała niepożądanych Templariuszy, po czym zachęciła ją do opuszczenia Asasynów i wstąpienia do Zakonu.


bagna Luizjany // Luizjana Hiszpańska // 1777 // Pycha AGATÉ

zaginięcie

Po konfrontacji z macochą, Aveline de Grandpré pragnęła zwierzyć się swojemu ukochanemu mentorowi Agaté. Jednakże, ten wierząc, iż Aveline przyłączyła się do Templariuszy, zaatakował swoją byłą uczennicę. Po krótkiej walce, z której Aveline wyszła zwycięsko; odmówiła zabicia swojego mentora.

Wstrząśnięty poczuciem winy za to, że zawiódł swojego ucznia, Agaté popełnił samobójstwo, skacząc z jego dachu kryjówki Asasynów.


Nowy Orlean // Luizjana Hiszpańska // 1777 // już nie Asasyn

zaginięcie

Aveline wróciła do Nowego Orleanu z naszyjnikiem Agaté jako dowód jego śmierci. Podarowała go Madeleine de L'Isle, liderce Templariuszy w Nowym Orleanie, razem z Dyskiem Przepowiedni oraz chęcią służby u boku Templariuszy.

Aveline została oficjalnie przyjęta do Zakonu Templariuszy w katedrze św. Ludwika. Kiedy ceremonia dobiegła końca, Madeleine usiłowała aktywować Dysk Przepowiedni, ale nie była w stanie go uruchomić.


Nowy Orlean // Luizjana Hiszpańska // 1777 // Przepowiednia dostarczona

zaginięcie

Aveline zaatakowała z zaskoczenia i zabiła wszystkich przywódców Templariuszy w Nowym Orleanie. Po latach frustracji zemściła się w końcu na Madeleine za otrucie jej ojca i wygnanie jej matki do Chichen Itza.

Zaraz po zabiciu Madeline de L'Isle, Aveline wzięła Dysk Przepowiedni i umieściła w nim medalion, który dawno temu dostała od swojej matki. Dysk został aktywowany, a Aveline mogła odczytać zaszyfrowaną wiadomość od członków Pierwszej Cywilizacji.


  • Tłumaczenie: DeadExit
  • Data dodania: 21-09-2017
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (1)

1. Norbik03321-09-2017, 21:10W końcu dodali fabułę Liberation

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
010
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: