Zakon Assassin's Creed


Titan Comics

Templars


Fabuła komiksu Cross of War

Jest to drugi story arc, na który składają się cztery zeszyty komiksu zatytułowanego - Templars wydawanego w roku 2016.


Część 1

Templars#6

Agentka de Costa spotyka się z Dre Boldenem, który ugaszcza ją kawą. Starzec pyta agentkę, jaka jest przyczyna jej wizyty. Violet oświadcza, iż Abstergo może mu pomóc w zwalczeniu stresu pourazowego z czasów wojny. Dre stwierdza, że po tylu dekadach Wietnam nie spędza mu już snu z powiek, a on sam mając dobre życie, powoli oczekuje na śmierć. Costa zauważa jednak niepewność staruszka, przez co nadal drąży temat. Agentka zapewnia Dre, że ich eksperymentalny program pomoże mu odzyskać spokój umysłu. Bolden spogląda jeszcze raz na stare zdjęcie swojej żony, po czym przystaje na propozycję wysłanniczki Abstergo.

W placówce Abstergo Industries w Filadelfii, Dre Bolden poznaje Juhani Otso Berga, który przedstawia się jako dyrektor oddziału medycznego. Dre jednakże nie daje się zwieść i od razu poznaje byłego żołnierza. Berg oprowadza starszego mężczyznę po kompleksie, który wyraźnie robi na nim wrażenie. Podczas przechadzki Berg przedstawia nowemu pacjentowi Caitlin Gift, która będzie koordynować jego sesje w Animusie. Kiedy doktor zamierza wyjaśnić znaczenie tego terminu, Bolden okazuje się być intelektualistą, który w życiu przeczytał trochę książek. Wciąż nieufny, Dre zostaje podłączony do maszyny, a Violet wraz z Bergiem rozpoczynają przeglądanie jego wspomnień genetycznych.

Morze Śródziemne, statek „Painted Lady”, rok 1805. Na pokładzie okrętu spotyka się dwóch nieznajomych – czarnoskóry Solomon Bolden oraz Jan Van Der Graff, który przedstawia się jako służący Napoleona, wyruszający do Libii w celu zakupu tekstyliów. Solomon na pierwszy rzut oka stwierdza, iż jego rozmówca ma posturę żołnierza, na co ten zbywa uwagę nieznajomego. Kontynuując konwersację, Bolden wyjawia, że kieruje się do Trypolisu celem zakupu niewolników, co nie spotyka się u Graffa z ciepłym przyjęciem.

Nieopodal, trwa gra hazardowa dwójki pasażerów. Kiedy jeden z nich wygrywa piąty raz z rzędu, drugi w gniewie grozi mu nożem. Konfrontację przerywa im Graff, który niespodziewanie nokautuje jednego z przeciwników. Kiedy odwraca się w stronę Boldena, drugi z walczących rzuca w stronę Jana nożem, ale zanim dociera on do celu, w locie przechwytuje go Solomon.

Wieczór, tego samego dnia. Pod pokładem Graff ponownie spotyka się z Boldenem. Solomon poirytowany natrętem, stara się bo zniechęcić, lecz nieskutecznie. Jan dosiada się do Boldena i składa mu propozycję współpracy. Ten będąc nie zainteresowany odchodzi od stołu, kierując się na górny pokład. Niestety, Jan podąża za nim, ale jego uwagę odwraca grupka piratów, która wdarła się na pokład. Dochodzi do walki, w trakcie której Graff uczciwie stwierdza, że na statku nie ma nic wartościowego. Przywódca korsarzy przypiera przeciwnika do masztu, żądając wydania Black Crossa. Za plecami pirata pojawia się sam zainteresowany, który jednym ruchem ostrza odcina mu głowę.

Graff udaje się ponownie pod pokład, gdzie – jak podejrzewał – przyłapuje Solomona na zdejmowaniu kostiumu tajemniczego Black Crossa. Ponownie poleca rozmówcy rozważyć swoją ofertę, zwłaszcza teraz, gdy Sułtan nasłał na niego swoich piratów. Bolden ostatecznie rozważa propozycję i dopytuje się o jej detale. Okazuje się że Graff, w zamian za możliwość skorzystania z umiejętności Boldena, może wprowadzić go do samego pałacu sułtana…

Caitlin Gift wybudza Dre z Animusa. Rozeźlony starzec panikuje i stara się uciec, powalając przy tym dwójkę strażników. Doktor zamierza powiadomić ochronę, ale Otso Berg ją powstrzymuje. Tego wieczoru Juhani osobiście udaje się do mieszkania Boldena, starając się mu wszystko wytłumaczyć. Będąc w mieszkaniu, Templariusz opowiada zdezorientowanemu Dre, że doświadczył „efektu krwawienia”, który pozwolił mu na pokonanie straży, mimo jego wieku. Dodatkowo rozmówcy ustalają, że niespodziewanie przodkiem Dre nie okazał się Solomon, ale Jan van der Graff. Po krótkiej przemowie Berga o chęci szczerej pomocy, Bolden zgadza się ponownie wejść do Animusa.

Tymczasem w placówce Abstergo, Violet da Costa włamuje się do systemów Animusa…


Część 2

Templars#7

Juhani Otso Berg wraz z Violet, Dre i doktor Gift rozmawiają w pokoju kontrolnym. Komplikacje związane z tym, że przodkiem Dre Boldena okazał się Graff, mogą sprawić iż stracą możliwość śledzenia całej linii rodowej. Caitlin przybliża sylwetkę Graffa, który historycznie zostaje tylko wspomniany przez Tavisa Oliera – Black Crossa poprzedzającego Solomona Boldena. Aby ustalić, w jaki sposób Graff jest związany z aż dwoma przedstawicielami egzekutorów Templariuszy, Dre Bolden ponownie wchodzi do Animusa. Kiedy starzec zostaje podłączony do maszyny, Violet wyraża swoją dezaprobatę na temat poczynań Berga. Uważa, że jej kolega jest zbyt otwarty wobec nowego obiektu doświadczanego…

Rok 1805. Statek „Painted Lady” przybija do portu, a Graff wraz z Boldenem udają się w głąb miasta. Przy granicy czeka na nich para wielbłądów, które zamówił wcześniej Graff. Dwójka następnie udaje się w trasę przez palące piaski pustyni. W trakcie podróży, Solomon słusznie zauważa, że Graff zamówił dwa wielbłądy przed przybiciem do brzegu, mimo iż nie wiedział, że będzie miał towarzysza. Jan unika odpowiedzi, na co Bolden stwierdza, iż w swoim czasie i tak pozna prawdę.

Wkrótce para dociera do Trypolisu, gdzie Graff zamierza spotkać się ze swoimi „przyjaciółmi”. Docierają do karczmy „Octopus's Beak”, gdzie czeka na nich dwójka ludzi – Edmund oraz Ahkbar. Grupka zamawia alkohol, po czym przechodzi do planu infiltracji pałacu. Wedle Graffa, najlepszym pomysłem jest wykorzystanie podziemnego tunelu, którym sułtan skrycie transportuje swoje kosztowności. Dochodząc do porozumienia, Edmund wraz z Ahkbarem odchodzi od stołu, zaznaczając, że po odnalezieniu klejnotu, część skarbu zgodnie z umową będzie należała do niego.

Solomon i Graff pozostają w karczmie do późnej nocy, gdzie szybko upijają się na umór. W pewnym momencie Bolden ponawia swoje pytanie o wielbłądach, a Graffowi rozwiązuje się język. Wyjawia on, że od początku wiedział o obecności Boldena na okręcie. Solomon dopytuje kompana o klejnot, lecz ich rozmowę przerywa odgłos walki na zewnątrz. Para otwiera drzwi, gdzie zauważa martwego Edmunda, zabitego przez wojsko za dezercję.

Doktor Gift przez chwilę zauważa zakłócenia w transmisji sesji Animusa, spowodowane wcześniejszą ingerencją agentki da Costa. Zbywa je jednak jako przywidzenie i kontynuuje swoją pracę.

Solomon i Graff kontynuując swoją podróż przez Trypolis, w trakcie której Bolden jest coraz bardziej podejrzliwy co do osoby Jana. Jego uwagę zwraca przede wszystkim brak emocji z uwagi na śmierć Edmunda, którego znał wiele lat, a także to, że Graff mówi płynnie po arabsku – mimo że w Trypolisie jest po raz pierwszy. Towarzysz ponownie udziela wymijającej odpowiedzi, mówiąc że „wiele rzeczy o nim nie wie”. Bolden stwierdza, że prawdopodobnie uraził kompana, po czym przeprasza go za swoje zarzuty i nieufność.

Para dociera do sekretnego tunelu, gdzie Graff przy pomocy spinki do włosów otwiera bramę. Następnie kierują się przez ciemne przejście, podążając za źródłem światła na drugim końcu. Niestety, u kresu drogi czeka na nich grupa uzbrojonych, okrytych czerwonymi kapturami ludzi. Dochodzi do walki, w trakcie której Solomon zostaje dźgnięty w plecy. Okazało się że para była śledzona przez Ahkbara, który okazał się zdrajcą. Podczas krótkiej wymianie zdań Ahkbar wyjawił również, że to on wydał Edmunda, a teraz zabierze Koh-i-Noor, który tak pragnie zdobyć Graff. Jan klęka przy umierającym Boldenie, a ten nakazuje mu znaleźć Black Crossa imieniem Tavis. Po chwili Ahkbar i jego ludzie krępują Jana, zabierając go do sułtana.

Doktor Gift wyciąga Boldena z Animusa, który nie czuje się najlepiej. Berg wysyła do jego lokalizacji grupę medyczną, po czym sam z agentką da Costa udaje się na miejsce. W trakcie drogi Violet stwierdza, iż wiedzą mniej niż wcześniej, za to Dre wie stanowczo za dużo o prowadzonych przez nich badaniach. Poirytowany Juhani zarzuca jej brak empatii, po czym kieruje się na spotkanie z pacjentem…


Część 3

Templars#8

Andre Bolden udaje się do baru, gdzie zamawia wódkę z martini. Podchodzi do niego Otso Berg, który decyduje się zapłacić za zamówienie. Juhani przysiada się i stwierdza, iż muszą porozmawiać. W tym samym czasie Violet da Costa spotyka się na parkingu z tajemniczym człowiekiem, który pyta czy nie była śledzona. Tajemniczy osobnik stwierdza, że stary Bolden wie zdecydowanie za dużo i nakazuje jej się go pozbyć.

Andre Bolden jest wściekły, ponieważ nic mu się nie mówi. Wyrzuca całą swoją frustrację na Berga, który zamawia drinka. Po chwili wyjawia mu prawdę o wszystkim – o Templariuszach, Asasynach, Koh-i-Noorze, a także o Black Crossie. Staruszek stwierdza że Otso jest szalony, po czym pośpiesznie opuszcza lokal. Berg rusza za nim, starając się go zatrzymać, kiedy na dwójkę pada ostrzał z karabinów maszynowych. Templariusz szybko przyciska Dre do ziemi, po czym lokalizuje sprawcę i wskakuje przez otwarte okno samochodu, gdzie szybko eliminuje oprawców. Samochód rozbija się, a Otso zabiera Boldena w bezpieczne miejsce. W drodze do placówki, Berg dzwoni do Violet, która cały czas jest na spotkaniu z tajemniczym mężczyzną.

Na miejscu doktor Gift przeprowadza badania Boldena, po czym dochodzi do wniosku, że jego stan jest dobry. Podejrzewając wtyczkę wroga, Berg nakazuje jak najszybsze wejście do Animusa. Niestety, już pierwsze sekundy w maszynie są dla Andre potwornie bolesne. Okazuje się, że jego przodek – Graff – jest torturowany podczas wspomnienia, co ma wyraźny wpływ na jego potomka. W pośpiechu Caitlin udaje się przewinąć bolesne wspomnienie.

Zmaltretowany Graff budzi się, witany przez trzy ludzkie sylwetki. Jedną z nich jest Ahkbar, a drugą sułtan Selim, który oświadcza, że odtąd Jan będzie drugim infiltratorem Templariuszy w jego lochach. Ahkbar szybko zaznacza, iż w trakcie tortur Graff wyznał, że nie wie nic o Templariuszach, ale to nie przekonuje Selima. Sułtan nakazuje pozbyć się intruza i zakopać go na tyle głęboko, by jego ciała nie znaleźli Asasyni. Tymczasowo Graff zostaje wtrącony do lochu, gdzie z dezaprobatą wita go inny skazaniec.

Andre Bolden ponownie udaje się do baru, gdzie zamawia wódkę „na koszt firmy”. Przysiada się do niego Violet da Costa, oczekując od niego dokładnej relacji z Animusa. W tym samym czasie, tajemniczy wspólnik Violet, którego wprowadziła do placówki, ukradkiem zabija doktor Gift. Costa, w ramach dobrej woli, Podarowuje Andre broszkę z ostrzem, która niegdyś należała do Alberta Boldena.

W międzyczasie, Juhani kończy rozmowę telefoniczną ze swoimi przełożonymi, po czym zostaje wezwany do laboratorium. Zdarzył się bowiem pewien incydent…


Część 4

Templars#9

Otso Berg, wraz z innymi Templariuszami spotyka się w laboratorium, gdzie zastaje ciało Caitlin Gift, która została w pracy po godzinach, badając sprawę nieautoryzowanego przepływu danych z Animusa. Bergowi coś wyraźnie nie gra, dlatego prosi Violet na rozmowę na osobności. Na miejscu pozostawia ekipę medyczną, Andre i wspólnika Violet.

Juhani nakazuje agentce Costa zbadanie sprawy osobiście, podejrzewając, że Caitlin została zabita przez wtyczkę wroga bądź jej wspólnika. Następnie Berg udaje się na spotkanie z Andre, który współczuje zmarłej kobiecie. Juhani pyta, czy starszy mężczyzna chce kontynuować sesje w Animusie. Ten potwierdza, chwytając za broszkę Alberta Boldena, którą ma zawieszoną na szyi.

Graff wdaje się w dyskusję z tajemniczym, zakapturzonym współwięźniem. Mężczyzna wyznaje, że oczekiwał „mistrza”, a zamiast tego przysłali mu „ucznia”. Wyraźnie zdezorientowany Jan pyta o znaczenie niezrozumiałych dla niego słów. Nieznajomy zarzuca Graffowi, że nie jest w stanie pokonać przeciwności w obliczu śmierci, na co ten odpiera, iż spoglądał w oczy śmierci wielokrotnie, kiedy widział jak giną jego przyjaciele, ukochani i dzieci. Kiedy wymawia ostatnie słowo, zrozpaczony Jan pada na kolana przed nieznajomym. Ten uznaje go za godnego, po czym mówi, że czas zacząć konwersację od początku, po czym zdejmuje kaptur, ujawniając się jako muskularny mężczyzna o ciemnej karnacji.

Rozpoczyna się intensywny trening Graffa, w trakcie którego mężczyzna ma przezwyciężyć śmierć i samemu się nią stać. „Mistrz” wyjawia Janowi tajniki Zakonu Templariuszy – ich metody oraz filozofię.

Po nieokreślonym upływie czasu, Black Cross decyduje się działać. Wyjawia Graffowi, iż podsłuchał rozmowę ich wrogów – okazuje się, że Asasyni oczekują od sułtana dostarczenia Fragmentu Edenu. Selim jednakże nie zamierza oddać klejnotu Koh-i-Noor tak łatwo. Black Cross przewiduje, że Asasyni dokonają ataku już wkrótce i nie zamierza dopuścić do utraty artefaktu.

Kiedy ludzie sułtana wchodzą do celi Black Crossa, zastają go na podłodze. Szybko zostają oni zabici, kiedy Cross wraz z Graffem, dotąd ukrytym pod sufitem, atakują wykorzystując nieuwagę oprawców. Zgodnie z ich wcześniejszym planem, Jan zostaje wysłany z misją, podczas gdy Cross poświęca się dla dobra Zakonu. W tym samym czasie, Ahkbar błaga Selima, by opuścił pałac. Ten po długich namowach przystaje, po czym odsyła swoich ludzi. Sułtan zarzuca Ahkbarowi tchórzostwo i przecenianie Asasynów. Ten, po raz kolejny zaznacza, że zna dobrze ich Zakon, po czym rusza w kierunku Koh-i-Noora, ujawniając się tym samym jako jeden z zabójców. Przerażony sułtan pyta, czy Asasyn zamierza go zabić. Ten stwierdza iż zrobił to już dawno – zatruwając jego herbatę. Kiedy władca pada na ziemię, Asasyn kieruje się w stronę Graffa, który zamierzał niepostrzeżenie zakraść się do wroga. Nowy nabytek Templariuszy pyta Ahkbara, dlaczego sułtan umieścił go w jednej celi z Black Crossem, zamiast zwyczajnie zabić ich obu. Wedle relacji Asasyna, sułtan trzymał ich przy życiu dla sposobności okupu. Graff przechodzi następnie do kolejnego pytania – czy Ahkbar zamierza przekazać klejnot Asasynom, na co ten zaprzecza, pragnąc zachować go dla siebie. Dezerter Asasynów używa Fragmentu Edenu, tworząc wokół Templariusza wielokrotne iluzje samego siebie. Jednak, ku zdziwieniu Ahkbara, Graff bez cienia wątpliwości zadaje cios oryginałowi, ranić śmiertelnie swojego przeciwnika. Wydając ostatnie tchnienie, Asasyn pyta jak odróżnił iluzje od rzeczywistości. Ten, odpowiada, iż iluzje nie wydają dźwięku.

Po chwili w pomieszczeniu gasną świece, a Graff zostaje otoczony przez grupę Asasynów, gdyż obserwowali całe zajście. Po chwili zabójcy pytają Graffa co zamierza zrobić z artefaktem. Ku ich zaskoczeniu, mężczyzna bez wahania oddaje im szkatułkę z Koh-i-Noorem, argumentując, że nie jest Templariuszem, a jedynie chciał pomścić poległych przyjaciół. Asasyni odchodzą, nie czyniąc mu żadnej krzywdy.

Andre Bolden kończy sesję w Animusie. Niestety, mimo starań i śmierci doktor Caitlin, Templariusze nie są bliżsi znalezienia klejnotu Pierwszej Cywilizacji. Stary Bolden pyta, czy wiadomo chociaż, kto zabił doktor Gift. Berg potwierdza, że zajął się sprawą, kiedy to Violet pozbyła się swojego wspólnika, tym samym usuwając z siebie wszelkie podejrzenia.

Juhani mimo wszystko jest zły na siebie, ponieważ kolejny raz stracili klejnot z radarów. Bolden pociesza go jednak, twierdząc, że przed wyjściem z Animusa miał parę przebłysków. W jednym z nich, dostrzegł Graffa na pokładzie okrętu, trzymającego Fragment Edenu. Udało mu się oszukać Asasynów, oddając im pustą szkatułkę. Po podróży Templariusz udał się na spotkanie z wdową Solomona, a między nimi zaiskrzyło uczucie. Andre skwitował, że zadziałał słynny urok Boldenów, po czym wraz z Bergiem parsknęli gromkim śmiechem. Na koniec stary Bolden stwierdza, że to nie jest jego wojna, ale w razie potrzeby, Juhani może na niego liczyć. Stary mężczyzna wyciąga z torby broszkę Alberta Boldena, po czym przekazuje ją Templariuszowi…

KONIEC

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: