Zakon Assassin's Creed


Fabuła filmu

Andaluzja, Hiszpania, rok 1492. W budynku należącym do Zakonu Asasynów, członkowie bractwa wytapiają nowe ukryte ostrza. Wśród nich jest Aguilar, który ma oficjalnie zostać włączony do Zakonu. W trakcie swojej drogi do spotkania z Mentorem, dowiaduje się że Inkwizycja oddała Hiszpanie Templariuszom, ale emir Muhammad wciąż utrzymuje obleganą Grenadę. Mentor obawia się, że syn Muhammada zostanie porwany dla okupu, a Muhammad będzie zmuszony poddać miasto wraz z Jabłkiem Edenu, które znajduje się je jego posiadaniu. Aguilar staje przed zgromadzonymi Asasynami, po czym przyrzeka wierność bractwu. Jeden z Asasynów podchodzi do niego, po czym przystępuje do ceremonialnego odcięcia palca. Po wszystkim, Asasynka Maria przekazuje mu ukryte ostrza, recytując przy tym Kredo Zakonu.

Assassin' Creed

Kalifornia Dolna, Meksyk, rok 1986. Młody Callum Lynch wykonuje triki na swoim rowerze, starając się przeskoczyć z jednego dachu na drugi. Po nieudanym skoku, chłopiec udaje się do domu, gdzie zastaje swoją matkę martwą. Koło niej, odziany w kaptur, stoi jego ojciec z wysuniętym ukrytym ostrzem. Mówi on synowi, że zostali znalezieni, po czym każe chłopcu uciekać i żyć w cieniu. W tym samym czasie pod dom Lynchów podjeżdżają furgonetki z uzbrojonymi ludźmi – Templariuszami, dowodzonymi przez Alana Rikkina.

30 lat później. Więzienie w Huntsville, Teksas, USA. Callum Lynch kreśli szkice w swojej celi śmierci. Ma zostać stracony za zabójstwo alfonsa, którego dokonał. W celi odwiedza go ksiądz, który podziwia jego prace. Duchowny siada koło niego, po czym przystępuje do odprawienia ostatniego namaszczenia, przy widocznej dezaprobacie Calluma. Następnie, skuty łańcuchami, Lynch zostaje prowadzony na miejsce egzekucji, gdzie wstrzykuje mu się śmiertelną dawkę toksyny. W swoich ostatnich chwilach przeklina ojca.

Ku swemu zaskoczeniu, Callum budzi się w innym pomieszczeniu. Wita go doktor Sophia Rikkin, która twierdzi że egzekucja była mistyfikacją, a Cal został sprowadzony, by jej pomóc. Nie odzyskując jeszcze pełni władzy nad ciałem, Lynch stara się uciec, ale odkrywa że znajduje się nie tyle w innym budynku, co w innym mieście. Stojąc nad przepaścią, podchodzi do niego jeden z więźniów – Moussa – polecając mu skok. Na szczęście Sophia powstrzymuje Cala i tłumaczy mu, że znajduje się w Madrycie, w placówce rehabilitacyjnej Abstergo Industries. Call ma im pomóc w znalezieniu sposobu na powstrzymanie przemocy u ludzi. Zanim ten zdoła odpowiedzieć na słowa Sophi, jeden ze strażników pozbawia go przytomności.

Callum budzi się w dziwnym pomieszczeniu, gdzie zostaje podpięty do uprzęży, a na ręce nakłada mu się ukryte ostrza Aguilara. Sophia potwierdza, że cofają się do Andaluzji roku 1492, Zdezorientowany Lynch domaga się odpowiedzi, na co doktor Rikkin przedstawia mu Animusa – maszynę do odtwarzania wspomnień genetycznych. Call ma za zadanie odtworzyć wspomnienia Aguilara – swojego przodka sprzed 500 lat. Holograficzne wyświetlacze tworzą przed nim obraz dawnej Hiszpanii. Następuje synchronizacja…

300

Bitwa o Grenadę. Z dala od wojujących wojsk hiszpańskich i muzułmańskich, grupa Asasynów szykuje się do odbicia syna emira. Nieopodal, skromną chatę przeszukują oddziały Templariuszy pod dowództwem Ojedy. W ukrytej pod podłogą skrytce znajdują oni chłopca, po czym zamykają go w klatce i przygotowują do odjazdu. Ojeda rozkazuje powiesić rodzinę tego, który ukrywał księcia i spalić całą wioskę. Asasyni przystępują do ataku, w trakcie którego Maria porywa wóz z synem emira. W pościg za nią rusza Ojeda, a jego śladem podąża Aguilar. W trakcie pogoni dochodzi do pojedynku Ojedy i Asasyna, który kończy się rozbiciem jednego z wozów, a drugi pozostaje bez woźnicy, kierując się w przepaść. Wóz spada w otchłań, ale Aguilarowi udaje się podchwycić chłopca i ocalić siebie przy pomocy linki z hakiem. Niestety, jest teraz zdany na łaskę Templariuszy. Callum kończy sesję, pod koniec której doznaje halucynacji z Aguilarem idącym w jego kierunku…

Alan Rikkin znajduje się w muzeum placówki, gdzie ogląda swoje przemówienie. Odwiedza go córka; Sophia. Tłumaczy ojcu, że Lynch musiał zostać wyciągnięty z symulacji przed czasem, aby nie doznał uszczerbku na zdrowiu. Alan, mimo braku cierpliwości, jest dumny z córki, przyrównując ją do dawnych odkrywców, i zapewniając że w roku 2016 odnajdzie ona lek na przemoc. Następnie odchodzi, aby zdać relację przed Wewnętrznym Kręgiem Zakonu Templariuszy.

Alan Rikkin spotyka się z członkinią wewnętrznego kręgu – Ellen Kaya, po czym dwójka podziwia obraz Francisco Rizi „Święta Inkwizycja” z 1492 roku. Po wcześniejszym wymienieniu się grzecznościami z kolegą, bez ogródek informuje go, iż za tydzień dojdzie do głosowania w celu przerwania jego projektu, który nie przynosi rezultatów. Ten jednak zapewnia ją, że namierzyli ślad, który doprowadzi Zakon do Jabłka Edenu.

Callum budzi się w swojej celi. Śniła mu się jego sesja w Animusie. Zauważa kamerę, przez którą obserwuje go Sophia Rikkin oraz weneckie lustro, za którymi stoją strażnicy. Ku swemu zaskoczeniu, w odbiciu dostrzega skradającego się Aguilara. Zjawa rozpływa się jednak, zanim dokona ciosu. Do pokoju wchodzi Sophia, która widząc co się dzieje, tłumaczy Lynchowi pojęcie „efektu krwawienia” – ubocznych skutków przeglądania pamięci genetycznej, gdzie przeszłość nakłada się na teraźniejszość. Niespodziewanie, Callum chwyta ją za gardło, domagając się odpowiedzi. Doktor Rikkin rozwija pojęcie Animusa, po czym pyta Calluma o przyczyny jego agresji, zaznaczając, że nie jest on więźniem. Kiedy ten się uspokaja, Sophia oprowadza go po części badawczej kompleksu, pokazując mu akta o nim samym, które udało się zebrać Templariuszom. Sophia stwierdza, że odnaleźli go tylko dlatego, że w trakcie aresztowania okazało się, iż jego DNA ma dużą zgodność z genami Aguilara, po czym przedstawia mu historię jego przodka, którego rodzina zginęła na stosie z polecenia Thomasa de Torquemady, a on sam przystał do Asasynów.

300

Callum spogląda na akta innych badanych obiektów, a Sophia potwierdza ich dziedzictwo jako Asasynów i przemoc zapisaną w genach, którą ona stara się wyplenić. Aby zmienić temat, Lynch sięga po zdjęcie na biurku Sophi, gdzie widać ją jako małą dziewczynkę wraz z matką. Rikkin mówi, że podobnie jak matkę Calluma, jej matka została zabita przez Asasyna. Doktor następnie pokazuje Callumowi cel jego poszukiwań w Animusie – Jabłko Edenu, potężny przedmiot pozostawiony przed pradawną cywilizację.

Lynch udaje się do stołówki, gdzie jest bacznie obserwowany przez niektórych więźniów. Podchodzi do niego Moussa, który zaprasza go do stołu. Moussa zdradza, że jego „prawdziwym” imieniem jest Baptiste i zmarł 200 lat temu. Ostrzega, iż są oni ostatnimi obrońcami Jabłka, po czym odchodzi, a jeden z przetrzymywanych – Emir – zostawia na stole jabłko dla Calluma, które natychmiast stara się odebrać mu młody chłopak imieniem Nathan, ku naturalnemu zdziwieniu Lyncha. Kiedy Callum kończy posiłek, doznaje silnej migreny, a w tle ponownie pojawia się zjawa Aguilara…

Alan spotyka się z córką, przedstawiając jej sytuację – nakazuje natychmiastowe umieszczenie Calluma w Animusie. W tym samym czasie Lynch siedzi w celi, gdzie ponownie widzi Aguilara. Dwójka staje do walki, aż do czasu kiedy to do pokoju wchodzą strażnicy, którzy obezwładniają pacjenta. Zabierają go do Animusa, a Lynch, będąc pewny że stracił zmysły, śpiewa twór „I'm crazy” Williego Nelsona. W tym czasie inni przetrzymywani decydują się powstrzymać Call'a, zanim zdradzi ich Zakon.

300

Aguilar wraz ze swoją ukochaną są przetrzymywani w więzieniu. Wkrótce zostaną spaleni na stosie. Straże prowadzą ich na podest, gdzie przetrzymywany jest również Mentor bractwa. W obecności władców Hiszpanii, Thomas de Torquemada przemawia, podjudzając tłum i oskarżając skazanych Asasynów o działanie na rzecz muzułmanów. Stosy zostają podpalone, zaczynając od Mentora Asasynów. Wykorzystując nieuwagę tłumu, Aguilarowi udaje się uwolnić i staje do walki ze strażą. Strąca on stos na którym znajduje się Maria, po czym dwójka Asasynów ucieka, pozostawiając konającego Mentora. Trwa pościg przez dachy i ulice Madrytu, który kończy się na dachu katedry w trakcie budowy. Para wykonuje skok wiary, który dla Calluma kończy się zarówno utratą synchronizacji, jak i przytomności.

Lynch zostaje umieszczony w zbiorniku z wodą, gdzie rehabilituje się z tymczasowego paraliżu nóg. Następnie Sophia przewozi go na wózku inwalidzkim do jednej z gablot, po czym przekazuje mu naszyjnik, który należał do jego matki. Sophia twierdzi, że jej ojciec 30 lat temu próbował uratować matkę Calluma, ale ten nie wierzy w jej słowa, po czym odjeżdża. W swojej celi, Lynch ćwiczy sztuki walki, do czasu aż odwiedza go Alan. Aby przekonać Calla do swojej sprawy, prowadzi go do osobnego bloku więziennego, gdzie przetrzymywanie są wyraźnie otumanieni i otępiali pacjenci. Alan przekazuje Callumowi ukryte ostrze, które należało do jego ojca. Zdradza także fakt, że jego ojciec jest w tym pokoju, po czym pozostawia mężczyznę samego. Callum dobywa ostrza, po czym idzie na spotkanie z ojcem. Podstarzały Lynch zdaje się nie okazywać strachu. Mówi synowi, że jego krew, tak jak jego matki, należy do Bractwa. Call przystawia mu ostrze do gardła, a ten przyznaje się do morderstwa. Zaznacza jednak, że był to wybór jego matki, by Abstergo nie wykorzystało jej wspomnień genetycznych. Ojciec Cala wyznaje również, że jego zadaniem było dodatkowo zabicie swojego syna, ale nie mógł się na to zdobyć.

Callum zostaje odprowadzony do celi, ale po drodze zostaje zaatakowany przez współwięźniów, którzy zabijają strażnika, po czym starają się powstrzymać Calla, lecz nieskutecznie – na pomoc przychodzi mu ochrona budynku. Następnie Call zostaje ponownie podpięty do Animusa. Zanim urządzenie się skalibruje, jeden ze strażników – McGowen – mówi Lynchowi, że podziwia Asasynów za ich praktyki i lojalność, ale nie widzi tych cech u niego.

Grenada. Thomas de Torquenada wyrusza na spotkanie z Emirem Muhammadem, nie wiedząc że jego tropem podążają Aguilar i Maria. Muhammad staje naprzeciw inkwizytora, który w zamian za Jabłko Edenu, oferuje mu na wymianę przetrzymywanego syna Muhammada. Emir prowadzi ich do ukrytej w pałacowej ścianie skrytki, gdzie znajduje się artefakt. Następuje wymiana, a młody książę chroni się za plecami ojca, kiedy Templariusze otwierają skrzynkę z Fragmentem Edenu. Aguilar decyduje się interweniować i zrzuca bomby dymne w dół budynku, po czym Asasyni wkraczają do akcji. Maria barykaduje drzwi, odcinając dostęp żołnierzom idącym na pomoc swoim liderom. W zasnutej dymem komnacie Asasyni szybko wykańczają straże, a po chwili na miejscu pozostają już tylko Torqemada i Ojeda. Okazuje się że rycerz inkwizytora pochwycił Marię, natomiast Aguilar trzyma nóż na gardle Templariuszowi. W trakcie rozmowy wywiązuje się kolejna wymiana – Jabłko za życie ukochanej Asasyna. Ruchem głowy, Maria daje znak iż godzi się ze swym losem, wiedząc że ich misja jest ważniejsza. Następnie sama nadziewa się na ostrze swojego wroga, i pada na ziemię. Aguilar rzuca Torquemadą, po czym staje do pojedynku z Ojedą. Masywny Templariusz nie ma problemu z powaleniem Asasyna, który leżąc na podłodze, spogląda na dogorywającą ukochaną. Ta, ostatnimi słowy każe mu uciekać, co daje Asasynowi siłę do podniesienia się, i pokonania wroga. Niestety, w swojej nieuwadze nie zauważył jak inkwizytor otwiera drzwi dla reszty oddziałów. Aguilar nie mając żadnych szans z tak licznymi wrogami ucieka korzystając z kanalizacji. Pościg za Asasynem kończy się na pobliskim moście, gdzie jest on otoczony z obu stron. Aguilar decyduje się ostatecznie na skok wiary w otchłań, po czym rzuca się w wodę poniżej mostu.

Podczas kopiowania skoku wiary, dźwig Animusa zostaje uszkodzony. W przeszłości, Aguilar wyrusza do Palos de la Frontera, w hiszpańskiej prowincji Kadyks. Spotyka się tam z Krzysztofem Kolumbem, któremu poleca chronić Jabłko. Asasyn zaznacza, że podróżnik ma je zabrać ze sobą do grobu. Sophia szybko dedukuje, że szczątki Kolumba znajdują się w katedrze w Sewilli.

Więźniowie w swoich celach zbierają siły do ucieczki. W pobliżu strażników Moussa upuszcza bomby dymne, które zabrał wcześniej z gabinetu Sophii. Tymczasem wciąż podpięty do Animusa Aguilar doznaje wizji ze swoimi przodkami, wśród których dostrzega Aguilara, Arno Doriana, i swoją matkę. Widząc powagę całej sytuacji i wykorzystując fakt, że mają wszystkie potrzebne informacje, Rikkin decyduje się opuścić placówkę, przy czym zleca zabicie wszystkich więźniów, ku zdecydowanej dezaprobacie swojej córki.

W trakcie zamieszek ginie ojciec Calluma. W tym samym czasie, wizja matki Lyncha „oficjalnie” wprowadza go do Bractwa, poprzez recytowanie Kreda. Więźniom udaje się włamać do pokoju Animusa, skąd zamierzają zabrać Calluma. Lynch dostrzega odlatujący helikopter, na którego pokładzie jest Rikkin, po czym decyduje się wspiąć po uszkodzonym Animusie, przez co dostaje się na dach, ale nie udaje mu się zdążyć na czas. Templariusz odlatuje w stronę Sewilli, gdzie czeka już na niego Jabłko Edenu. Towarzyszy mu jego córka i Ellen Kaya, która wie kto był prawdziwym twórcą tego sukcesu, po czym gratuluje Sophii.

Templariusze spotykają się w Wielkiej Loży w Londynie. Sophia nie jest zadowolona z planowanego przemówienia ojca, które nawołuje do eskalacji przemocy, zamiast do jej eliminacji. Kiedy prowadzi dyskusję z ojcem na temat zasad i metod Templariuszy, przez bramki ochrony przedostaje się Callum Lynch. Kiedy Alan odchodzi, by wygłosić swoją mowę, Call napotyka Sophie w pustym korytarzu i obiecuje jej pomoc, świadomy że Pani doktor przestaje podzielać poglądy ojca. W trakcie przemowy o obaleniu wolnej woli, Alan pokazuje zgromadzonemu tłumowi Jabłko, po czym aktywuje je. Zanim jednak jest w stanie pokazać możliwości artefaktu, zostaje zabity przez Lyncha, który zakrada się za jego plecami. Templariusze wpadają w panikę i następuje spore zamieszanie w trakcie którego Callum zabiera Jabłko i ucieka. Sophia podbiega do martwego ojca, w ręce którego znajduje się jabłko, które podarował Callumowi jeden z więźniów jeszcze w placówce Abstergo. Sophia postanawia pomścić ojca, poprzez odzyskanie Jabłka dla Wewnętrznego Kręgu, a Callumem obiecuje zająć się osobiście.

Doktor Rikkin wychodzi na zewnątrz, spoglądając na dachy budynków. W oddali, na jednym z nich, wraz z nowymi sprzymierzeńcami, stoi Callum Lynch, teraz zaopatrzony we Fragment Edenu Asasyn…

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (4)

1. abcdef31-05-2017, 09:14Dobra fabuła! Musze przyznać że wiele rzeczy nie rozumiałem oglądając film więc trochę mi się teraz rozjaśniło!
2. DeadExit1031-05-2017, 09:40@abcdef: Jeszcze więcej ci się rozjaśni jak przeczytasz oficjalną powieść filmu, bo książka wyjaśnia pare wątków i dodaje stosunkowo dużo, wyjaśniając niektóre dziury fabularne ;)
3. Wyklęty831-05-2017, 17:31Obejrzany film.. Nie jest to arcydzieło i jakoś wybitnie dobry film, ale nie jest znów, aż tak zły.. To przeciętniak :)
4. Hanzo97603-06-2017, 16:38Wg mnie nie ma w filmie nic do ogarniania. Boli mnie tylko fakt,że twórcy ściśle opierali się o grę,zamiast stworzyć nową fabułę do uniwersum.

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
010
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: