Zakon Assassin's Creed


Titan Comics

Reflections


Fabuła komiksu Reflections

Seria „Assassin's Creed: Reflections” opowiada historię poboczną, której bohaterem jest Juhani Otso Berg. Templariusz podejmuje się zadania dogłębniejszego zbadania Bractwa Asasynów. Podczas swoich poszukiwań przeżywa dotąd nieznane wspomnieniom tak znamienitych Asasynów jak Ezio, Altair, Edward czy Connor.


Część 2 - Altaïr / Darim Ibn-La'Ahad

Reflections#2

Rok 2017: Juhani Otso Berg po raz kolejny przystępuje do badania wspomnień genetycznych dawnych Asasynów. Jego kolejnym celem jest syn Mentora Asasynów z Lewantu – Darim Ibn La'Ahad.

Rok 1227: Prowincja Xia, Chiny. Młody Darim, wraz z rodzicami Altairem i Marią, z daleka przygląda się obozowisku Mongołów. Zniecierpliwiony młody Asasyn przypomina, że miał się z nimi spotkać przedstawiciel mongolskiego odłamu Bractwa. Altair zapewnia że przedstawiciel jest na miejscu, po czym odwraca się w stronę zdumionego Qualan Gala. Mongolski Asasyn wita się z podróżnikami z Lewantu, po czym wprowadza ich w detale misji. Ich celem jest Genghis Khan, którego horda plądruje Chiny. Jego namiot jest dobrze strzeżony i trudno będzie się do niego dostać. Gal zna ścieżki patrolowe strażników, a Darim wraz z Marią oferują wsparcie z dystansu w razie kłopotów.

Po zapadnięciu zmroku Qualan wraz z Altairem zakradają się do obozu. Z oddali Maria wraz z synem za pomocą łuku i kuszy eliminuje strażników stojących na drodze Asasynów. Wizualizacja wspomnień przechodzi z Darima na Altaira, który od teraz jest w centrum wydarzeń. Dwójka Asasynów zagląda do namiotu Khana, gdzie ten przygląda się swojemu orężowi. Obawy Qualana się potwierdzają – przywódca mongołów jest w posiadaniu Miecza Edenu. Niestety, w swojej nieuwadze Asasyni nie dostrzegają strażnika, który podnosi alarm. Wierny Khanowi wojownik podbiega do intruzów i rani mieczem Altaira.

Qualan szybko ucisza napastnika, po czym zabiera Mentora z miejsca zagrożenia, tuż przed tym jak Khan reaguje na hałas na zewnątrz. Mongoł zabiera krwawiącego Asasyna do jednego z pobliskich namiotów, gdzie odkrywa spętanego członka Bractwa i kolejnego strażnika. Gal uwalnia związanego Asasyna imieniem Nergui, po czym kolejno karci go za lekkomyślność i chwali za okazaną odwagę. Qualan poleca odwieść zabójstwo Khana na inną okazję, jako że nie zostawili świadków swoich poczynań. Altair zgadza się z jego logiką, po czym trójka wraca do obozowiska, gdzie czeka na nich Darim i Maria.

Reflections#2

Ponownie wracamy do wspomnień Darima, który śpieszy na pomoc rannemu ojcu. Grupa Asasynów decyduje się wycofać, ale Maria okazuje się mieć plan w zanadrzu, jeżeli tylko uda im się wywabić wodza mongołów z obozu. W tym czasie Genghis Khan poruszony ciszą swoich strażników, odkrywa ciało jednego z nich. Kiedy dociera do niego co się stało, na obóz spada grad płonących strzał z prochem strzelniczym, które wybuchają przy kontakcie z ziemią. Jedna ze strzał płoszy zwierzęta, które uciekają, taranując obozowisko.

Tak jak podejrzewała Maria, przywódca wraz ze swoją strażą ucieka z obozu. Mała grupka jest dobrym celem dla Qualana i Darima, którzy wyruszają w pościg. W trakcie pogoni syn Altaira wykorzystuje swoje umiejętności kusznika, po kolei eliminując przybocznych Khana. Przerażony koń Genghisa zrzuca go na ziemię, gdzie staje się łatwym celem ataku. Wygraża się on napastnikom, twierdząc, że jego dziedzictwo zemści się na Zakonie. Darim ucisza go strzałem z kuszy w oko. Niestety, Asasynom nie udaje się zabrać skrzynki z Mieczem Edenu, ponieważ słyszą zbliżające się posiłki mongolskiej armii.

Qualan dziękuje Altairowi i jego rodzinie za pomoc w zabiciu Khana. Przy pomocy Nergui'a, którego bierze na ucznia, decyduje się kontynuować swoją walkę z dynastią Genghisa Khana i odnaleźć Fragment Edenu.

Rok 2017: Kolejna sesja Otso Berga tylko utwierdziła go w przekonaniu, że miłość do bliźniego i rodziny jest największą słabością Asasynów…


Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (3)

1. Oseron403-05-2017, 18:14Czy ten komiks jest możliwy do kupienia w Polsce czy tylko w USA?
2. DeadExit1003-05-2017, 18:25@Oseron: Jest możliwy. Polecam internetowe sklepy komiksowe, takie jak np. Atom :)
3. Wyklęty803-05-2017, 22:33Och, Altair, Altair... Uwielbiam tego Asasyna tak samo jak Ezia.

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: