Zakon Assassin's Creed


Titan Comics

Reflections


Fabuła komiksu Reflections

Seria „Assassin's Creed: Reflections” opowiada historię poboczną, której bohaterem jest Juhani Otso Berg. Templariusz podejmuje się zadania dogłębniejszego zbadania Bractwa Asasynów. Podczas swoich poszukiwań przeżywa dotąd nieznane wspomnieniom tak znamienitych Asasynów jak Ezio, Altair, Edward czy Connor.


Część 1 - Ezio Aditore da Firenze

Reflections#1

Rok 2017: W placówce Abstergo w Montrealu, Juhani Otso Berg – działający jako Black Cross – przegląda zapisy wspomnień genetycznych dawnych Asasynów, w celu lepszego zrozumienia tej organizacji i jej metod działania zabójców. Jego pierwszym celem jest Ezio Auditore da Firenze.

Rok 1519: Amboise, Francja. Ciężko chory Leonardo da Vinci leży w łóżku. Młody służący przynosi mu jedzenie, ale stary wynalazca odmawia spożycia posiłku. Zamiast tego poleca rozdać pożywienie ulicznym nędzarzom. Służący posłusznie wykonuje polecenie swego mistrza, wychodzi z komnaty i zamyka za sobą drzwi. Okazuje się, że za wotami cały czas stał stary przyjaciel Leonarda – Ezio Auditore.

Ezio wita się z przyjacielem, mówiąc że Machiavelli wkrótce do nich dołączy. Leonardo pyta Asasyna, czy przybył, by wykożystać swoje „umiejętności” i ukrócić cierpienia starca. Ezio zapewnia, że byłoby to bezbolesne, ale Leonardo przed śmiercią chce jeszcze czegoś zaznać – chce, by przyjaciel opowiedział mu o czymś, czego ten nie wie. Asasyn przytacza obecnie jeden z najbardziej znanych obrazów mistrza – Mona Lisę. Okazuje się że Ezio znał ją osobiście, zanim pozowała ona do obrazu Leonarda.

Wiosna 1504 roku: Deszczowym wieczorem, Ezio mierzy się z grupą napastników, którzy nie sprawiają wytrenowanemu Asasynowi żadnych problemów. Jednakże deszcz zagłuszył odgłosy jednego z wrogów, któremu udało się zakraść i ranić Mentora w bok. Ezio szybko traci przytomność, po czym budzi się związany w stajni. Jego ran dogląda młoda dziewczyna o kasztanowych włosach. Kobieta rozcina więzy Asasyna i przedstawia się jako Signora del Giocondo – dla przyjaciół Lisa. Okazuje się że dziewczyna przyjechała wraz z mężem odwiedzić swojego ojca, właściciela farmy. Kiedy widziała rannego Asasyna, przyprowadziła go do stajni bez wiedzy męża, który zapewne oddałby go władzom. Przez kolejne dni Ezio dochodził do zdrowia na terenie stajni. Między nim a Lisą zaczynało rodzić się uczucie, ale oboje wiedzieli że nic z tego nie będzie. Asasyn opuścił więc posiadłość, a Lisa pozostała z mężem.

Reflections#1

Leonardo pyta swojego przyjaciela, czy kiedykolwiek spotkał Lisę ponownie. Ezio potwierdza, że widzieli się rok później. Leonardo pracował wtedy dla Cezarego Borgii, wojującego z papieżem Juliuszem II. Papież wydał polecenie zabicia geniusza, aby Borgia nie mógł wytworzyć więcej machin wojennych. Kiedy Ezio się o tym dowiedział, interweniował, eliminując zamachowców. Asasyn następnie udał się do pracowni swojego przyjaciela, gdzie rozzłoszczony mistrz instruował modelkę jak przedstawić emocje do uwiecznienia na płótnie. Kiedy Asasyn wszedł do pomieszczenia, jego wzrok napotkał oczy modelki, którą była Lisa, a na twarzy kobiety pojawił się enigmatyczny uśmiech, uwieczniony na obrazie przez Leonarda...

Ezio kończąc swoją opowieść odkrywa, iż zmęczony Leonardo zasnął. Żegna się z przyjacielem, obiecując że odwiedzi go jeszcze przed końcem. Znika, zanim służący zagląda do pokoju, słysząc podejrzane głosy…

Rok 2017: Po zakończeniu analizy wspomnień włoskiego mentora, Otso Berg dochodzi do wniosku, że miłość i empatia Asasynów do bliskich im osób jest słabością, którą Zakon Templariuszy powinien wykorzystać.


Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (2)

1. DeadExit1003-05-2017, 18:27Taka mała rzecz, a podczas jej czytania miałem wielkiego banana na twarzy :)
2. Wyklęty803-05-2017, 22:32Ezio <3 Właśnie rozgrywam AC 2 po raz któryś z kolei. Już nawet tego nie liczę.

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
010
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: