Zakon Assassin's Creed


Fabuła komiksu Uprising

Komiks ten bezpośrednio kontynuuje historię opowiedzianą w seriach Assassins oraz Templars. Ponadto jest to relaunch serii, która od teraz ma kontynuować również wątek współczesny ukazany w grach.


Część 1

Hong Kong

Uprising#1

Charlotte de La Cruz wyskakuje przez okno wieżowca i ląduje na dachu zaparkowanego poniżej vana, w którym oczekuje Guerenica Moneo. Młodą asasynke ściga nieznany mężczyzna, ubrany w nowoczesny uniform - przypominający strój asasynów – i posługujący się energetycznym nadgarstkowym ostrzem. Charlotte w pośpiechu wskakuje do auta i nakazuje hakerowi Erudito jak najszybciej odpalić auto. W tym samym czasie nieznani oprawcy szykują się do pogoni za ruchomym centrum dowodzenia Asasynów. Podczas pościgu do furgonetki przez otwarte drzwi wpada jeden z tajemniczych oprawców i wdaje się w walkę z Charlotte, drugi z kolei ląduje na dachu auta i rzuca w Guerenice shurikenem odcinając mu tym samym 2 place i raniąc twarz. Ranny haker traci kontrolę nad pojazdem i rozbija się. Po chwili oszołomienia de la Cruz dochodzi do siebie i razem z Moneo wyczołgują się z wraku. Charlotte widząc leżącego nieopodal mężczyznę z którym walczyła wcześniej na tyłach auta podchodzi do otumanionego napastnika w celu jego przesłuchania. Niestety przez nadjeżdżającą policję młoda asasynka zmuszona jest do ucieczki wraz z ciężko rannym towarzyszem.

Londyn, Anglia

Lokalna młodzież ćwicząca parkour na dachach miejskich kamienic jest świadkiem walki pomiędzy Galiną Voroniną, a My'Shell Lemair, która pobiera nauki u Mistrzyni Asasynów. Potyczce przygląda się również dwójka innych zabójców - Kiyoshi Takakura i Arend Schut-Cunningham. Podczas treningu Galina łamie ukryte ostrze My'Shell, kładzie ją na łopatki i wraca do starszych stażem towarzyszy kwitując pokiereszowanie swojej podopiecznej, iż wyliże się z tego. Nieoczekiwanie z grupką Asasynów kontaktuje się Charlotte. Zdaje ona raport z zakończonej misji z którego wynika, iż budynek który przeszukiwała wraz z Guerenicą od dawna nie jest siedzibą Projektu Feniks. Char była pewna, że doktor Gramática pozostawił na miejscu jakieś ślady, które naprowadziłyby Asasynów na jego obecną lokalizację. Jak się okazało budynek nie był jednak opustoszały. W biurowcu de la Cruz natknęła się na chłopca z heterochromią, którego strzegli tajemniczy najemnicy noszący symbole Bractwa. Kontynuując swoją opowieść Char wyjaśniła, iż młodzieniec podczas ich spotkania zwrócił się do niej, jakby znali się od dłuższego czasu. Niestety po nawiązaniu pierwszego kontaktu pomiędzy grupą Charlotte, a tajemniczymi najemnikami doszło do walki. Cały zespół Charlotte został zabity, tylko jej i Guernice udało się ujść z życiem. Raport panny de la Cruz zakończyła konsternacja - Kim byli tajemniczy agresorzy?

Tymczasem w Hong Kongu, Otso Berg i Violet Da Costa prowadzą dochodzenie na terenie placówki badawczej w której doszło do starcia pomiędzy Chorlotte i najemnikami. Otso zauważa, iż miejsce zdarzenia od dłuższego czasu pełniło funkcję archiwum, a ofiary stoczonej tam walki wyglądają jakby walczyły z armią przeciwników. Nieoczekiwanie na miejscu pojawia się policja. Berg nie jest zadowolony tego faktu i nakazuje Violet przekupić funkcjonariuszy, by opuścili miejsce darzenia, a sam opuszcza budynek pod pretekstem udania się do hotelu i odpoczynku po ciężkim dniu pracy. Na miejscu Berg przyodziewa się w strój nowego Black Crossa i rozpoczyna kolejne śledztwo, tym razem na własną rękę. Podczas tajnej misji Otso wspierany jest przez Andre Boldena, który koordynuje działanie nowoczesnej zbroi Berga z centrum dowodzenia. Po krótkiej rozmowie z Andre, Otso za pomocą wyrzutni lin dostaje się z powrotem do zdewastowanego budynku Abstergo. Po dokładnych oględzinach miejsca zbrodni Black Cross orientuje się, że agresorzy posługiwali się technologią należącą zarówno do Abstergo, jak i Asasynów. Andre sugeruje, że obydwie frakcje mogą współpracować w jakiś niewyjaśniony sposób. Zdeterminowany Berg oznajmia, że musi przesłuchać parę osób…


Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Grobowiec Chana wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (2)

1. DeadExit1019-02-2017, 22:26Dla zainteresowanych - ten młodzieniec z heterochromią, którego strzegli Asasyni z bardzo zaawansowanym technicznie sprzętem to najprawdopodobniej syn Desmonda :)
2. DarthDestruktor1019-02-2017, 22:46@DeadExit: Dzięki że się za to zabrałeś, mi jest ciężko ogarnąć cokolwiek.

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2017 zakon-ac.info • there is only ZAC
300
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#19:
  1. FIFA Polonia
  2. Zakon Assassin's Creed
  3. Marvel Comics
  4. Markolf
  5. Need For Speed
wygraj płytę GIGABYTE dla gracza