Zakon Assassin's Creed


Fabuła komiksu Common Ground

Komiks Asassin's Creed: Uprising bezpośrednio kontynuuje historię opowiedzianą w seriach Assassins oraz Templars. Ponadto jest to relaunch serii, która od teraz ma kontynuować również wątek współczesny ukazany w grach i skupiać się na Projekcie Feniks oraz Juno.


Część 1

Uprising#1

Hong Kong. Charlotte de la Cruz wyskakuje przez okno wieżowca i ląduje na dachu zaparkowanego poniżej vana w którym oczekuje Guerenica Moneo. Młodą zabójczynię ściga nieznany mężczyzna, ubrany w nowoczesny uniform przypominający strój asasynów i posługujący się energetycznym nadgarstkowym ostrzem. Charlotte w pośpiechu wskakuje do auta i nakazuje hakerowi Erudito jak najszybciej odpalić auto. W tym samym czasie nieznani oprawcy szykują się do pogoni za ruchomym centrum dowodzenia Asasynów. Podczas pościgu do furgonetki przez otwarte drzwi wpada jeden z tajemniczych oprawców i wdaje się w walkę z Charlotte, a drugi z kolei ląduje na dachu auta, po czym rzuca w Guerenice shurikenem odcinając mu tym samym 2 place i raniąc twarz. Ranny Moneo traci kontrolę nad pojazdem i rozbija pojazd. Po chwili oszołomienia de la Cruz dochodzi do siebie i razem z Moneo wyczołgują się z wraku. Charlotte widząc leżącego nieopodal mężczyznę z którym walczyła wcześniej na tyłach auta podchodzi do otumanionego napastnika w celu jego przesłuchania. Niestety przez nadjeżdżającą policję młoda asasynka zmuszona jest do ucieczki wraz z ciężko rannym towarzyszem.

Londyn, Anglia. Lokalna młodzież ćwicząca parkour na dachach miejskich kamienic jest świadkiem walki pomiędzy Galiną Voroniną, a My'Shell Lemair, która pobiera nauki u Mistrzyni Asasynów. Potyczce przygląda się również dwójka innych zabójców - Kiyoshi Takakura i Arend Schut-Cunningham. Podczas treningu Galina łamie ukryte ostrze My'Shell, kładzie ją na łopatki i wraca do starszych stażem towarzyszy kwitując pokiereszowanie podopiecznej, że wyliże się z tego. Nieoczekiwanie z grupą Asasynów kontaktuje się Charlotte. Zdaje ona raport z zakończonej misji z którego wynika, iż budynek który przeszukiwała wraz z Guerenicą od dawna nie jest siedzibą Projektu Feniks. Char była pewna, że doktor Gramática pozostawił na miejscu jakieś ślady, które naprowadziłyby Asasynów na jego obecną lokalizację. Jak się okazało budynek nie był jednak opustoszały. W biurowcu de la Cruz natknęła się na chłopca z heterochromią, którego strzegli tajemniczy najemnicy noszący symbole Bractwa Asasynów. Kontynuując swoją opowieść Char wyjaśniła, iż młodzieniec podczas ich spotkania zwrócił się do niej, jakby znali się od dłuższego czasu. Niestety po nawiązaniu pierwszego kontaktu pomiędzy grupą Charlotte, a tajemniczymi najemnikami doszło do walki. Cały zespół Charlotte został zabity, tylko jej i Guernice udało się ujść z życiem. Raport panny de la Cruz zakończyła konsternacja - kim byli tajemniczy agresorzy?

Tymczasem w Hong Kongu, Otso Berg i Violet Da Costa prowadzą dochodzenie na terenie placówki badawczej w której doszło do starcia pomiędzy Chorlotte i tajemniczymi Asasynami. Otso zauważa, iż miejsce zdarzenia od dłuższego czasu pełniło funkcję archiwum, a ofiary stoczonej tam walki wyglądają jakby stoczyły potyczkę z armią przeciwników. Nieoczekiwanie na miejscu pojawia się policja. Berg nie jest zadowolony z tego faktu i nakazuje Violet przekupić funkcjonariuszy, by opuścili miejsce zdarzenia. Berg opuszcza budynek pod pretekstem udania się do hotelu i wypoczynku po ciężkim dniu pracy. Na miejscu Otso przyodziewa się w strój nowego Black Crossa i rozpoczyna kolejne śledztwo, tym razem na własną rękę. Podczas tajnej misji Berg wspierany jest przez Andre Boldena, który koordynuje działanie nowoczesnej zbroi Black Crossa z centrum dowodzenia. Po krótkiej rozmowie z Dre, Otso za pomocą wyrzutni lin dostaje się z powrotem do zdewastowanego budynku Abstergo. Po dokładnych oględzinach miejsca zbrodni Black Cross orientuje się, że agresorzy posługiwali się technologią należącą zarówno do Abstergo, jak i Asasynów. Andre sugeruje, że obydwie frakcje mogą współpracować w jakiś niewyjaśniony sposób. Zdeterminowany Berg oznajmia, że musi przesłuchać parę osób.


Część 2

Uprising#2

Abstergo Entertainment, Montreal, Kanada. Otso Berg i Violet da Costa omawiają dziwne zdarzenia, które miały miejsce w Hong Kongu. Otso nadal jest skonfundowany faktem, że Asasyni rozgromili tak dobrze uzbrojone jednostki w centrum administracyjnym. Nieoczekiwanie telefony wszystkich pracowników Abstergo zaczęły dzwonić, a na ich ekranach wyświetliła się ikona czarnego krzyża.

Akcja przenosi się do siedziby Wewnętrznego kręgu Templariuszy, w którym właśnie trwa spotkanie najważniejszych członków Zakonu wśród których brakuje Alana Rikkina. W stronę budynku zmierza zamaskowana postać Black Crosa, którego zatrzymują strażnicy. Ten pokazuje im telefon z wyświetlającym się symbolem krzyża, po czym wchodzi do siedziby. Miedzy Black Crossem, a członkami Kręgu wywiązuje się burzliwa rozmowa podczas której egzekutor Templariuszy wyjawia, iż ich organizacja została zinfiltrowana. Rozjuszony Otso Berg rzuca się na Crossa, po czym zostaje przez niego z łatwością obezwładniony. Egzekutor oświadcza, że wszyscy członkowie Zakonu są podejrzani, po czym rzuca bombę dymną i znika bez śladu.

Tymczasem w kwaterze Asasynów w Londynie, My'Shell naprawia Animusa. Do pokoju wchodzi Charlotte i namawia konserwatorkę na wypad do pubu. Kobiety udają się do pobliskiego baru i zamawiają piwo. Po paru głębszych Charlotte pyta My'Shell dlaczego chce zostać Asasynem i stara się jej uświadomić, że droga jaką chce obrać bardzo wpływa na psychikę człowieka. Po chwili Char przestawia jej swój punkt widzenia, wyznając że za każdym razem gdy spogląda na zwykłych przechodniów odruchowo wylicza na ile sposób w jest w stanie ich zabić. Efekt krwawienia zmienia człowieka w żywą broń, lecz zbyt wielkim kosztem; wpływa na psychikę i powoduje codzienne zmaganie się z wątpliwościami jak dużą część świadomości stanowią wspomnienia przodków.

Montreal. Otso wraca do swojego apartamentu, gdzie spotyka się z Black Crossem. Ten zdejmuje maskę, a tajemniczym mścicielem okazuje się Andre Bolden. Spotkanie z Wewnętrznym kręgiem templariuszy okazało się fortelem Berga i miała sprawić, by inni członkowie Zakonu uwierzyli, iż Otso i Cross to dwie zupełnie inne osoby. Po krótkiej rozmowie z Dre, Berg ujawnia wyniki swojego śledztwa podczas którego odkrył, że tajemnicze gogle, których używa teraz jako Black Cross, podobnie jak technologia użyta przez tajemniczych asasynów pochodzą z dywizji Abstergo na terenie Europy. Berg decyduje się ostatecznie na wyjazd do Berlina w celu odnalezienia kolejnych poszlak.

Pracownik Abstergo - Heinrich Hart opuszcza biuro w Berlinie, po czym zostaje przechwycony przez oddział Asasynów dowodzonych przez Galinę. Ta rozpoczyna natychmiastowe przesłuchanie chcąc się dowiedzieć co tak naprawdę zdarzyło się w Hong Kongu. Pomimo faktu, iż Hart działał jako informator Asasynów, wyznał że nic nie wie o wspomnianym zajściu w Hong Kongu, po czym oznajmił, że on tylko tworzy technologiczne gadżety i nie odpowiada za ich późniejsze wykorzystanie. Rozjuszona Galina pozostawia obitego Heinricha w zaułku, po czym odchodzi bez konkretnych odpowiedzi.

Krótko po wizycie Asasynów pojawia się Black Cross, który również szuka odpowiedzi na dręczące go pytania. Hart wyjawia, iż specjalnie zostawił poszlaki dla egzekutora i czekał na jego przybycie; po czym dobywa gadżet do samoobrony przypominający elektryczny bicz. Pomiędzy pracownikiem Abstergo, a Crossem dochodzi do walki podczas której Hart wyjawia, że w rzeczywistości pracuje dla Instrumentów Pierwszej Woli, po czym wyjmuje z kieszeni przygotowaną wcześniej bombę. Następuje potężna eksplozja, a siła wybuchu wyrzuca Berga przez okno budynku, po czym ten ląduje w rzece.


Część 3

Uprising#3

Londyn. Charlotte wraz z innymi Asasynami przeglądają media oraz gazety w których głównym tematem jest wybuch mający miejsce w Berlinie. Kiyoshi stwierdza, że publiczne zabójstwo 170 osób nie pasuje do ideałów Templariuszy i sugeruje, że w zamach może być zamieszana jakaś inna frakcja. Po chwili My'Shell wyjawia, że odzyskała z zaszyfrowanych plików Abstergo, które zdobyli w Hong Kongu listę Fragmentów Edenu wśród których znajduje się Kooh-i-Noor. Char uświadamia sobie, że „góra światła” o której wspominał Consus podczas jej wcześniejszych sesji w Animusie to wskazówka dotycząca właśnie tego tajemniczego Fragmentu Edenu. Dokładniejsze badania prowadzą Asasynów do czasów hiszpańskiej wojny domowej. Charlotte chcąc jak najszybciej odszukać zaginiony artefakt podłącza się do Animusa. Niestety podczas synchronizacji coś idzie nie tak, a My'shell traci kontrolę nad maszyną, a Charlotte zostaje uwięziona w pustej symulacji.

Po wylizaniu się z ran; Berg powrócił do swojej kryjówki, gdzie czekał na niego Andre. Otso wyjawił staruszkowi swoją wyraźną frustrację dotyczącą szpiegów, którzy przeniknęli do Zakonu Templariuszy. Doświadczony życiem Bolden radzi Bergowi, by poszukał źródła które zasila każdą większą operację, czyli pieniędzy. Każda organizacja działająca na dużą skalę musi posiadać odpowiednie środki finansowe, a te muszą być kierowane przez odpowiednie instytucje bankowe.

Międzyczasie do londyńskiej siedziby Asasynów powraca Guernica, by wspomóc zespół i przejąć piecze nad Animusem. Kiedy haker dowiaduje się, że My'shell naprawiła Animusa za pomocą nie sprawdzonych wcześniej części z Abstergo zaniepokoił się, iż maszyna mogła zostać narażona na szwank właśnie z tego powodu. Po krótkiej wymianie zdań Guernica oznajmia, że będą potrzebowali wsparcia technicznego od nijakiego Feliksa Oladele – pracownika Abstergo z filii w Montrealu, który był szpiegiem Erudito. Kiyoshi i Arend natychmiastowo udają się do Kanady. Podczas lotu pomiędzy Asasynami dochodzi do zgryźliwej wymiany zdań. Gdy znajdują się nad celem wykonują skok wiary z pokładu samolotu i za pomocą skafandrów do wingsuitingu dostają się na teren placówki Abstergo, gdzie rozprawiają się ze strażnikami. Gdy docierają do gabinetu Oladele, na miejscu znajdują tajemniczą postać w zaawansowanym technologicznie uniformie Asasyna, która trzyma ściętą głowę poszukiwanego informatora - prawdopodobnie jest to ten sam zabójca, z którym walczyła Charlotte w Hong Kongu. Tajemniczy Asasyn rani Takakure i Arenda, a następnie rzuca Cunninghamem przez okno. Ciężko ranni Asasyni postanawiają się wycofać, po czym dochodzą do wniosku, iż jedynym sposobem jakim tajemniczy zabójca mógł się dowiedzieć o ich misji jest wyciek informacji z ich własnej komórki Asasynów w Londynie.

Akcja przenosi się do wnętrza uszkodzonego Animusa, gdzie osamotniona Charlotte zaczyna tracić poczucie czasu. De la Cruz nawołuje My'shell mając nadzieję, że ta ją usłyszy. Niestety jej prośby o pomoc nie przynoszą żadnych skutków. Przeczucie Asasynki mówi jej jednak, że nie jest sama i ktoś ją obserwuje.


Część 4

Uprising#4

Kryjówka Asasynów w Londynie. Guernica nadzoruje de la Cruz, która nadal jest uwięziona w Animusie. Wpatrując się w Char były haker zaczyna wygłaszać monolog w którym mówi o chaosie jaki zawładnął światem oraz o nadejściu ostatecznych dni w których to ONA przywróci porządek; po czym przykłada nóż do gardła de la Cruz. W ostatniej chwili Moneo powstrzymuje Galina, która natychmiastowo nokautuje byłego członka Erudito, po czym oznajmia mu, że wydusi z niego informację dla kogo tak naprawdę pracuje.

Akcja przenosi się do Genewy w Szwajcarii. My'Shell spotyka się z bankierem, aby porozmawiać o rachunkach Vetulus De Montanis Ltd. Podczas rozmowy z pracownikiem banku okazuje się, że William Miles zachował prawo własności konta bankowego oraz otrzymuje znaczące depozyty gotówkowe od jednej z filii Abstergo Industries. By uzyskać więcej informacji bankier proponuje My'shell, by ta porozmawiała z Panem Bergiem, który czeka na nią przed biurem. Podczas próby ucieczki Lemair zostaje złapana przez Otso, po czym ten grozi jej nożem i żąda odpowiedzi jakim cudem tak duża pula pieniędzy trafia do Asasynów? My'shell wyjawia Bergowi, że Asasyni od dawna nie korzystają z tego konta i nie ma pojęcia kto dysponuje tą gotówką. Podczas przesłuchania Berga namierza dron zwiadowczy. Gdy ten orientuje się, iż jest obserwowany niszczy drona, po czym nokautuje My'shell i rzuca się do ucieczki. Nieoczekiwanie na klatkę schodową wpadają tajemniczy napastnicy w technologicznych strojach podobnych do tego, który nosił napastnik w Hong Kongu i Montrealu. Między Bergiem i Asasynami dochodzi do walki. Po krótkiej wymianie ciosów Otso pada pod naporem przeważającej liczby oponentów. Dowódca grupy uderzeniowej odsłania swoją twarz, po czym Berg rozpoznaje w nim Asasyna - Jasdipa Dhami (zmierzyli się kiedyś podczas akcji Zespołu Sigma na terenie Indii). Ten ostrzega Berga, by zaniechał dalszego wikłania się w ich sprawy, bo inaczej coś złego może spotkać jego córkę. Dhami kończy swój monolog spostrzeżeniem, że wizja przyszłości świata należy NIEJ, po czym zrzuca Berga do szybu wentylacyjnego.

Do kryjówki w Londynie wracają ranni Arend i Takakura. Na miejscu zastają Galinę torturującą Moneo. Ta wyjawia im, że haker jest zdrajcą, a co za tym idzie nie mogą również ufać My'shell, bo ta również pracowała dla Erudito. Char nadal pozostaje podłączona do Animusa. Nieoczekiwanie jednak zaczyna odtwarzać wspomnienia, które nie należą do jej przodków…

Wspomnienia ukazują złote miasto Isu. Minerva, Juno oraz Saturn omawiają problem ludzkości - rasy niewolników, którą stworzyli dla własnych potrzeb. Juno ostrzega pozostałych, że ludzie starają się zbyt upodobnić do ich rasy i mogą stanowić poważne zagrożenie. Minerva kontrargumentuje Juno mówiąc, iż ludzkość uczy się śpiewu oraz tworzy własną sztukę i być może pewnego dnia będą mogli ich traktować na równi z Isu. Ojciec Juno podziela zdanie Minervy. Niestety podczas narady Tych Którzy Byli Przed Nami dochodzi do zamachu podczas którego z ręki swojego sługi ginie Saturn. Rozpoczyna się powstanie ludzkości. Juno owładnięta furią po morderstwie ojca wykorzystuje Koh-i-Noor, by zabić wszystkich zamachowców za pomocą niebieskiej energii, którą emituje kryształ. Rozwścieczona bogini przysięga, że upora się z ludzką nienawiścią i uratuje ich od samozagłady. Następuje załamanie się symulacji, podczas której Char doznaje wizji niektórych wydarzeń z przeszłości, po czym udaje się jej wydostać z pętli Animusa. Gdy de la Cruz dochodzi do siebie oznajmia pozostałym członkom jej komórki, iż utknęła w Szarości, gdzie Juno zeskanowała jej mózg i to ONA jest prawdziwym zagrożeniem zarówno dla Asasynów, jak i Templariuszy. Ostatecznie Char dochodzi do wniosku, że należy ostrzec Abstergo przed oszalałą przedstawicielką Isu.

W sekretnej kryjówce Instrumentów Pierwszej Woli; Violet da Costa i Jasdip Dhami spierają się o to w jaki sposób były Asasyn potraktował Berga. Violet oznajmia Dhamiemiu, że jeśli Bergowi stałaby się większa krzywda, to sama zadbałaby o to, by zabójca cierpiał równie mocno jak jej partner. Jasdip przerywa lament agentki Abstergo oznajmiając, że nie są już Templariuszami, ani Asasynami. Od teraz są Instrumentem JEJ woli i tylko dzięki Juno powstanie nowy Eden. W tej samej chwili na ekranach w kryjówce Instrumentów pojawia się Juno, po czym oznajmia, że zdobyła to, czego potrzebowała od Charlotte. Koh-i-Noor był ostatni raz widziany w Hiszpanii w XX wieku i teraz ich priorytetem jest jego odnalezienie. Do dwójki sług Juno dołącza syn Desmonda. Violet ostrzega swoją Panią, że chłopiec może iść w ślady swojego ojca i ich zdradzić. Juno jednak uspokaja agentkę da Costa, by się nie martwiła, gdyż młody Miles jest niezbędnym trybem w jej maszynie, a jej wyznawcy muszą mieć swojego idola…


Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (5)

1. DeadExit1019-02-2017, 22:26Dla zainteresowanych - ten młodzieniec z heterochromią, którego strzegli Asasyni z bardzo zaawansowanym technicznie sprzętem to najprawdopodobniej syn Desmonda :)
2. Oseron429-11-2017, 22:39@DeadExit: To jest syn Desmonda, nazywa się Elijah.
http://assassinscreed.wikia.com/wiki/Elijah
3. DarthDestruktor1029-11-2017, 22:40Eh, żeby tylko te dobre pomysły na współczesność,wstawili do gier zamiast komiksów...
4. Oseron429-11-2017, 22:48"posługujący się energetycznym nadgarstkowym ostrzem" chodzi tu o tak zwane ozonowe ostrze.
5. DeadExit1029-11-2017, 22:50@Oseron: Jak startował ten story arc, nie było wiadomo jeszcze jak ma na imię syn Desmonda. Obecnie zakończył się drugi arc Uprising, nad którym już pracuję.
@DarthDestruktor: No trochę to smutne, że Juno więcej zrobiła na przestrzeni 4 komiksów niż w grach od czasów AC III. A fabuła współczesna obrała bardzo ciekawą drogę.

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: