Zakon Assassin's Creed


Assassin's Creed Initiates


Assassin's Creed Initiates: Utracony syn - historia Haythama


Londyn // Anglia // 1725-12-04 // Młody orzeł

120

Haytham Kenway urodził się w Londynie w Anglii. Był synem Edwarda Kenwaya - bogatego i niezgłębionego człowiek z tajemniczą przeszłością. Jego matka, Tessa Stephenson-Oakley, pochodziła z dobrej rodziny. Ta niestety odizolowała się od Tessy, kiedy poślubiła Edwarda. Haytham miał starszą przyrodnią siostrę, Jenny. Była ona córką Edwarda z poprzedniego związku. Haytham podejrzewał, że jego siostra zna sekrety ojca, ale nie chce ich wyjawić młodszemu braciszkowi.


Londyn // Anglia // 1733 // Samotne DZIECKO

120

Haytham zaczął zauważać, że jego rodzina była inna od pozostałych. Chłopiec pomimo stałej opieki, nie miał kontaktu z rówieśnikami, a sąsiadującym dzieciom zakazywano zaglądać w okna domu Kenwayów. Krótko przed swoimi ósmymi urodzinami, Haytham odbył rozmowę z Tomem Barrettem – chłopcem z sąsiedztwa - przez dziurę w ogrodzeniu posiadłości. Tom zapytał młodego Haythama, czy opowieści o jego ojcu są prawdziwe. Niestety Tom został wezwany przez swoich opiekunów, zanim Haytham dowiedział się o jakich historiach była mowa.


Londyn // Anglia // 1733-12-04 // SPOTKANIE REGINALDA BIRCHA

120

W ósme urodziny Haythama, rodzina zabrała go do White Chocolate House na ciasto i gorącą czekoladę. Haytham poznał tam jednego z popleczników ojca, Reginalda Bircha, który ostentacyjnie zalecał się do jego przyrodniej siostry Jenny. Gdy rodzina Kenwayów wychodziła z lokalu White'a, zostali zaczepieni przez agresywnych żebraków. Jednemu z rzezimieszków udało się przedrzeć przez tłum, po czym ten rzucił się na Tessę, a Edward skoczył w jej obronie. Haytham był zaskoczony widząc, że ojciec trzyma w swojej lasce ukryty miecz. Edward popchnął żebraka na Reginalda, który rzucił napastnika na ziemię i przystawił mu do gardła wyciągnięty nóż. Kenway zażądał, by oszczędzić napastnika i zagroził Birchowi, że zakończy z nim swoje interesy, jeśli ten jeśli nie spełni jego prośby. Birch pod presją oszczędził napastnika.


Londyn // Anglia // 1733-12-04 // Prawdziwa stal

120

Po powrocie do domu, Haytham otrzymał od ojca miecz. Edward zaczął uczyć syna walki, fechtunku oraz wpajać mu dziwną filozofię, która często zachęcała do kwestionowania wszystkiego, czego nauczył się podczas tradycyjnych metod nauczania.

Londyn // Anglia // 1735-01-03 // Przyjaciel Rodziny

120

Reginald Birch stał się regularnym gościem w domy Kenwayów, jako adorator Jenny. Młoda kobieta, która szczyciła się wielką urodą, przyjmowała jednak chłodno jego zaloty. Międzyczasie Birch zyskał zaufanie Haythama, zdradzając mu rąbek tajemnicy, dotyczący jego tajnego szkolenia.


Londyn // Anglia // 1735-12-03 // Atak na domostwo Kenwayów

120

Haytham podsłuchał kłótnię pomiędzy jego ojcem, a Reginaldem. Kilka dni później, domostwo Kenwayów zostało zaatakowane w środku nocy przez zamaskowanych mężczyzn. Haytham zabił jednego z napastników, chcąc ratować życie matki. Niestety było już za późno, by pomóc Edwardowi. Ostatecznie do posiadłości przybył Reginald Birch i uratował młodego Haythama. Jeden z napastników - człowiek o spiczastych uszach – pojmał jego siostrę Jenny i wrzucił ją do powozu. Kiedy młoda dama była już uwięziona, zdołała wykrzyczeć tylko jedno słowo: "zdrajca".


Londyn // Anglia // 1735-12-10 // REGINALD BIRCH, rycerz templariuszy

120

W dniu pogrzebu Edward Kenwaya, Reginald Birch ujawnił Haythamowi, że jest członkiem Zakonu Templariuszy - grupy ludzi dążących do utrzymania pokoju na świecie poprzez odpowiednie ich prowadzenie i dyscyplinę. Birch ujawnił, że jego kontakty podejrzewają, że Jenny została zabrana do Europy. Ku zaskoczeniu Haythama, Reginald postanowił towarzyszyć przyjacielowi rodziny w poszukiwaniach.


Londyn // Anglia // 1735-12-11 // Spotkanie Buldoga

120

Reginald Birch zapoznał Haythama z Edwardem Braddockiem - oschłym Templariuszem, który miał pomóc mu w znalezieniu Jacka Digweeda. Byłego współpracownika Edwarda Kenwaya, który był podejrzany o zdradę i zaplanowanie ataku na domostwo Kenwayów. Haytham i Braddock nie zapałali do siebie sympatią.


Troyes // Francja // 1740 // poszukiwania Jenny

120

Przez pięć lat Haytham i Birch przeczesywali Europę w poszukiwaniu Jenny. Przez cały ten czas Birch wprowadzał Haythama w tradycje Templariuszy. Ten odkrył, że pomimo tego, iż nauki ojca oraz Bircha uczyły kwestionować wszystko co do tej pory było mu znane, to filozofia Reginalda była bardziej sztywna i ukazywał świat w czerni i bieli. Haytham zgadzał się z tym podejściem do życia. Po pięciu latach, nie znalazłszy żadnych wskazówek co do miejsca pobytu Jenny, Birch i Haytham osiedli w zamku koło Troyes we Francji.


Liverpool // Anglia // 1744-04-19 // Templariusz Haytham

120

Haytham dojrzał i stał się pełnoprawnym członkiem Zakonu Templariuszy. Jego pierwszym zadaniem było zabić chciwego kupca w Liverpoolu. Wkrótce po wykonaniu misji zyskał miano skutecznego zabójcy.


Altea // Hiszpania // 1747-06-10 // Diennik JUANa

120

Haytham zabił Juana Vedomira, kupca, który zdradził Zakon Templariuszy. Vedomir był podejrzany o współpracę z Bractwem Asasynów. Haytham zdobył dziennik Vedomira, który zawierał nauki Asasasynów. Były one zadziwiająco podobne do filozofii, którą wpajał mu jego zmarły ojciec. Niestety większość zapisków była zakodowana i Haytham nie był w stanie ich odczytać.


Praga // Czechy // 1747-06-18 // RODZINA

120

Haytham spotkał się z Reginaldem Birchem. Templariusz ujawnił, że matka Kenwaya zmarła na skutek odniesionych obrażeń. Birch przekazał swoje kondolencje, zapewniając przy tym Haythama, że Templariusze są teraz jego rodziną. Wahając się Haytham oddał dziennik Vedomira Birchowi. Ten był przekonany, że zawiera on wskazówki co do lokalizacji placówki Pierwszej Cywilizacji. Ci Którzy Byli Przed Nami, byli od dawna obiektem obsesji Reginalda. Haytham był sceptycznie nastawiony co do wymyślnych teorii Bircha.


Londyn / Anglia //1747-07-03 // Romans

120

Haytham wrócił do Londynu, by przesłuchać Betty - swoją byłą opiekunkę. Zdał on sobie sprawę z tego, że była ona kochanką Digweeda. Betty twierdziła, że Digweed był szantażowany przez tajemniczego mężczyznę z akcentem z okolic West County. Niestety - jak twierdziła - nie znała jego aktualnego miejsca pobytu. Następnego dnia Betty próbowała wysłać Digweedowi list z ostrzeżeniem. Haytham przechwycił list i odkrył, że mężczyzna ukrywa się w Niemczech.


St.Peter // Niemcy // 1747-07-14 // los Digweeda

120

Haytham i Birch śledząc Digweeda udali się do Niemiec. Adres na liście od Betty, który Haytham przechwycił w Londynie, doprowadził ich do St.Peter General Store. Haytham grożąc synowi sklepikarza, zmusił go do wyznania, że Digweed przebywa w domku w Schwarzwaldzie. Sklepikarz wyjawił również, że dwóch brytyjskich żołnierzy całkiem niedawno również wypytało o Digweeda. W tym samym momencie Haytham zauważył, jak jeden z żołnierzy właśnie odjeżdża. Był nim "spiczasto uchy" porywacz Jenny. Kiedy Haytham i Birch dotarli do chaty Digweeda, na miejscu odnaleźli zamordowanego przez żołnierzy Digweeda. Kiedy Haytham ścigał morderców, odkrył, że jednym z nich był tajemniczy człowiek z akcentem West County, który szantażował Digweed i zaaranżował atak na domostwo Kenwayów. Haytham śmiertelnie ranił jednego z żołnierzy, po czym ten ujawnił, iż Edward Kenway był Asasynem i zabito go w celu odzyskania pewnego przedmiotu. Papiery, które później znalazł Haytham ujawniły, że żołnierz ten służył pod pod dowództwem Edwarda Braddocka.


Schwarzwald// Niemcy // 1747-07-16 // Czarny Las

120

Poważnie ranny Digweed zmarł zanim Haytham zdołał go dokładnie przesłuchać. Ten rozzłoszczony wdał się w sprzeczkę z Birchem, rzucając w jego kierunku oskarżenia, iż Braddock był w zmowie z zabójcami jego ojca. Haytham ruszył w pogoń za "spiczasto uchym", pozostawiając Reginalda samego. Po wielu dniach pogoni przez wsie oraz pola bitewne, Haytham dopadł swój cel. Zanim ten zdołał wydobyć ze ''spiczasto uchego'' jakieś informacje, obydwoje zostali pojmani przez żołnierzy Braddocka.


Zwolle // Holandia // 1747-07-17 // Wisielec

120

Haytham oraz "spiczasto uchy" zostali wzięci za dezerterów z szeregów Braddocka i skazani na powieszenie. Próbując ratować "spiczasto uchego" w celu późniejszego przesłuchania, Haytham zniszczył jego szubienicę. Niestety, mężczyzna zmarł i zabrał ze sobą do grobu wskazówki dotyczące zabójstwa Edwarda Kenwaya.


Bergen op Zoom // Holandia // 1747 // THE COLDSTREAMS

120

Braddock odmówił pomocy Haythamowi w jego poszukiwaniach, ale zaprosił go, by ten przyłączył się do jego ludzi w walce podczas oblężenia Bergen op Zoom. Po ogłoszeniu Pokoju w Akwizgranie, Haytham opuścił służbę w szeregach Coldstreams, ale służył jeszcze u boku Braddocka podczas kilku misji pokojowych. Międzyczasie prowadził dalsze śledztwo w szeregach Coldstreams, starając się odkryć związek między "spiczasto uchym" i Braddockiem. Haytham spotkał się z nijakim Jimem Holdenem, którego brat został powieszony w dniu, kiedy Haytham dołączył do ich szeregów. Holden pokazał Haythamowi prawdziwe okrucieństwo i korupcję Braddocka. Ten zaczął wtedy dostrzegać, iż Braddock odstępował od nauk Zakonu Templariuszy.


Londyn // Anglia // 1753-06-07 // SYN kryptografa

120

Haytham spotkał się z Reginaldem Birchem, który powierzył mu nowe zadanie. Haytham spodziewał się kolejnego zlecenia zabójstwa, lecz zamiast tego, Birch poinformował go, iż odnalazł on nijaką Monicę, która pracowała dla włoskich Asasynów jako kryptograf i jest w stanie odszyfrować dziennik Vedomira. Jednakże kobieta odmawia współpracy, chyba że Templariusze pomogą jej synowi Lucio, który zaginął parę lat temu. Zakon odnalezł Lucia na Korsyce i odkryli jego powiązania z tamtejszymi rebeliantami. Ostatecznie Haytham został wysłany z misją sprowadzenia chłopaka.


Korsyka //1753-06-25 // OSTRZE wroga

120

Haytham zakradł się do kompleksu na Korsyce i odnalazł Lucia wśród rebeliantów. Okazało się, że jego osobistym ochroniarzem jest Asasyn Miko. Haytham zaaranżował konflikt pomiędzy rebeliantami a wojskiem Genueńczyków i korzystając z powstałego zamieszania uprowadził Lucio. Miko zaatakował Haythama, lecz temu nie tylko udało się uciec zabójcy, ale również ukraść jego ukryte ostrze. Młody Templariusz oszczędził życie Asasyna, a odwieczni wrogowie obiecali sobie, iż spotkają się kiedyś ponownie. Haytham przekazał pojmanego chłopa współpracownikom Bircha, którzy zabrali go do Francji.


Droupt-St-Basel // Francja // 1753-08-12 // niezapodziewana WIZYTA

120

Haytham przybył niezapowiedzie do zamku Reginalda Bircha, by sprawdzić jak mają się Lucio i jego matka. Na nieszczęście odnalazł oboje w lochu zakutych w łańcuchy. Birch ujawnił, że zapiski w dzienniku mówią o amulecie, który może otworzyć świątynię Pierwszej Cywilizacji. Między Haythamem i Birchem doszło kłótni dotyczącej traktowania więźniów. Haytham zagroził Reginaldowi śmiercią, jeśli ten nie zagwarantuje im odpowiednich warunków.


Londyn // Anglia //1754-04-18 // Amulet

120

Haytham spotkał się z Reginaldem w Royal Opera House. Jego zadaniem było odzyskanie amuletu od Asasyna, o którym wspominał dziennik Vedomira. Ku zaskoczeniu Haythama, jego celem okazał się Miko - były ochroniarz Lucio. Haytham zabił Miko jego własnym ukrytym ostrzem i odzyskał amulet.


Londyn // Anglia // 1754-04-18 // Mistrz KENWAY

120

Templariusze uważają, że amulet jest kluczem, który otwiera placówkę zbudowaną przez Tych, Którzy Byli Przed Nami. Nie wiedzą jednak, co dokładnie znajduje się w środku; broń, wiedza, czy jakiś tajemniczy obiekt. Zakon wiedział tylko, że zawartość świątyni jest potężną i Bractwo Asasynów, pragnie zdobyć je przed nimi. Badania templariuszy wykazały, że placówka Prekursorów znajduje się na terenie kolonii brytyjskich, w okolicy Bostony lub Nowego Jorku. Haytham awansował do rangi Wielkiego Mistrza rytu kolonialnego i miał za zadanie odnaleźć świątynię.


Ocean Atlantycki // 1754-04-19 // Providence

120

Haytham rozpoczął swoją podróż do Ameryki Północnej na statku Providence. Gdy miał czas dla siebie, usiadł przy biurku w swojej kajucie i zastanawiał się na wyzwaniami jakie czekają go w Ameryce; jak wielkie możliwości otwierają się dla sprawy Templariuszy; jak jego misja pomoże mu w kształtowaniu własnej kariery i potęgi.


Ocean Atlantycki //1754-05-21 // zdradliwa PODRÓŻ

120

Podczas podróży Haytham zauważył, że załoga Providence zachowuje się podejrzanie. Kapitan statku wezwał Haythama do swojej kajuty i poprosił go o przeprowadzenie śledztwa, w obawie przed buntem swojej załogi. Haytham odkrył, że co noc członek załogi wyrzuca za burtę beczkę oznaczoną białą farbą. Templariusz zdał sobie sprawę, że były to znaczniki dla kogoś, kto śledził ich okręt. Po 33 dniach podróży na horyzoncie pojawił się nieznany statek, który otworzył ogień do Providence. Wprawdzie były to strzały ostrzegawcze, ale zwiastowały nieuchronne.


Ocean Atlantycki // 1754-06-14 // dolny pokład

120

Pomimo braku oznak buntu, czy widocznych uszkodzeń statku, kapitan nakazał Haythamowi schronić się na dolnym pokładzie. Tam natknął się na Millsa, członka załogi, który wyjawił mu, że śledził go od czasu zabójstwa w Operze. Na życzenie Haythama, mężczyzna wręczył mu miecz, aby mogli walczyć z honorem. Po zabiciu Millsa, Haytham wyznał kapitanowi z prawdę: nie było żadnego buntu, a statek, który ich zaatakował wypełniał polecenia Millsa. Początkowo kapitan zaproponował poddanie się, ale Haytham przekonał go do wypłynięcia w sztorm, by uniknąć prześladowców. Z pomocą Haythama udało im się bezpiecznie uciec.


Monongahela River // USA // 1755-07-09 // Ekspedycja BRADDOCKA

120

W lipcu 1775 roku, ZiiO odnalazła Haythama i powiedziała mu, że nadszedł czas by zaatakować. Zebrała wojowników z wielu plemion, którzy stracili swoje ziemie na skutek najazdów Braddocka: Abenaków, Delawarów i Szaunisów. Haytham wyraził wdzięczność za pomoc, ale podkreślił, że nie można po prostu zaatakować ekspedycji; Braddock musi zostać zabity, by nie została zorganizowana kolejna wyprawa. Haytham przebrał się za jednego z żołnierzy Braddocka i przenikną w jego szeregi. Miał Braddocka na muszce, ale zanim zdążył pociągnąć za spust, wojska francuskie zaatakowały konwój. Charles Lee uratował przebranego Haythama zabijając jednego ze swoich ludzi. Braddock uciekł do lasu, a Haytham ruszył w pościg. George Washington przybył z pomocą Braddockowi i wycelował pistolet w Haythama, ale Kaniehtí:Io pojawiła się w idealnym momencie i przyłożyła sztylet do gardła Waszyngtona. Haytham ścigał Braddocka w głąb lasu, gdzie go zabił i odebrał pierścień Templariuszy. Ostatnim tchnieniem Braddock podkreślał, że świat byłby lepszym miejscem, jeśli podchodziłby bardziej liberalnie do używania broni. Chociaż Haytham pragnął oglądać jak Edward umiera, był zmuszony do ukrycia się i mógł tylko przyglądać się jak George Washington i jego ludzie zabierają umierającego Braddocka.


Fort George // USA //1781-09-16 // dysfunkcyjna rodzina

120

Connor osiągnął wszystko, ale jego misja wyeliminowania kolonialnych Templariuszy zaprowadziła go do Fortu George, gdzie szukał Charlesa Lee. Tymczasem Haytham wiedział, że jego życie wisi na włosku. Wierząc, że Lee jest ostatnią nadzieją dla Templariuszy, podarował mu amulet Pierwszej Cywilizacji i pomógł swojemu protegowanemu w ucieczce. Zrezygnowany Haytham stanął w szranki z własnym synem. Connor próbowała dotrzeć do ojca i zakończyć nieustanny cykl przemocy pomiędzy Asasynami i Templariuszami. Haytham zdecydował, że takie pojednanie jest możliwe i jeden z nich musi umrzeć. Między ojcem, a synem wywiązała się brutalna walka wywiązała. Haytham zmarł ugodzony przez Connora jego ukrytym ostrzem. Przed śmiercią wyznał, że jest dumny z osiągnięć syna, ale powiedział lepiej byłoby, gdy Connor zabił go kiedy po raz pierwszy miał do tego okazję. Po stoczonej walce Connor odnalazł dziennik ojca, który odpowiedział na wiele jego pytań, ale przyniósł również wiele żalu.

  • Tłumaczenie: DeadExit
  • Data dodania: 13-10-2016
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (3)

1. ezioauditore150714-10-2016, 11:01Wydaje mi się, że pominięto niektóre wydarzenia na przykład takie jak: akcja ratunkowa, czyli odbicie i uwolnienie Jennifer (siostry Haythama) oraz atak na pałac Reginalda Birch, ale ogólnie artykuł bardzo fajny :) Dzięki!
2. DarthDestruktor1014-10-2016, 14:59Kolejna profeska. Brawo Exit.
3. DeadExit1014-10-2016, 18:49Kolejny krok do przetłumaczenia całego Initiates :)

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: