Zakon Assassin's Creed


Fabuła komiksu Locus

Jest to mini seria, na którą składają się cztery zeszyty komiksu zatytułowanego - Locus wydawanego w roku 2016. Fabuła komiksu jest związana z serią książek "Assassin's Creed: Last Descendants" traktujących o poszukaniach Trójzębu Edenu i stanowi łącznik pomiędzy pierwszym i drugim tomem trylogii książek.


Część 1

Locus#1

Pleasantville, Nowy York, rok 1872. Tommy Greyling, detektyw pracujący dla agencji Pinkertona, odwiedza swojego przyjaciela - publicystę Horacego Greeleya. Doglądająca jego stanu pielęgniarka zostawia ich samych, wychodząc z pokoju. Starszy mężczyzna wyznaje detektywowi, iż jego czas się kończy. Horacy jest pewny faktu, że padł ofiarą trucizny, choć jej dawka okazała się niewystarczająca, skazując go na powolną śmierć. Głównym podejrzanym jest prezydent Stanów Zjednoczonych Ulysses S. Grant, którego krytykował za niekompetencję na łamach swojej gazety – New York Tribune. Greylingowi trudno jest dać wiarę w słowa przyjaciela. Dopytuje więc o jakiekolwiek poszlaki, które mógłby przekazać agencji Pinkiertona. Niestety starzec nie ma żadnych konkretnych dowodów, więc zmienia temat – przypomina detektywowi, jak się poznali. Dziewięć lat wcześniej Greyling pracował w nowojorskiej policji, gdzie rozpędzał demonstrantów podczas zamieszek przeciw przymusowemu poborowi do wojska. Został on ranny podczas walk, trafiając do szpitala, gdzie w trakcie jego rehabilitacji Greeley przeprowadzał z nim wywiad. Nieoczekiwanie detektyw wtrąca się w opowieść staruszka zaznaczając, iż szef policji nie był zadowolony z tamtego artykułu, który zrobił z policjanta bohatera. Wkrótce po tych wydarzeniach opuścił on szeregi policji i przyłączył się do Pinkertona.

Słabnąc na zdrowiu, Greeley decyduje się wyjawić detektywowi prawdę – polityką Granta kieruje starożytna organizacja, która manipuluje ludzkością od pokoleń. Grupą tą jest Zakon Templariuszy, a ich celem odnalezienie potężnych artefaktów, znanych jako Fragmenty Edenu. Jeden z takich Fragmentów pomógł Grantowi wygrać wybory prezydenckie. Horacy twierdzi, że istnieje dokument, który może powstrzymać jego działanie, ale do jego odczytania potrzebne jest pewne pudło. Przedmiot ten został przekazany Horacemu przez zaufanego człowieka, który wkrótce potem zmarł. Zanim wyzionął ducha, zdążył przekazać Horacemu informacje, że istnieje więcej stron do przetłumaczenia i znajdują się w Muzeum Brytyjskim. Zmęczony przemową pisarz zasypia, a do pokoju wchodzi kolejna – młodsza – pielęgniarka, która zmieniła koleżankę. Detektyw wychodzi, ale coś nie daje mu spokoju. Na zewnątrz trwa ulewa i droga jest nieprzejezdna. Jak więc pielęgniarka dostała się do domostwa? Tommy wraca do pokoju, gdzie zastaje „pielęgniarkę” duszącą Horacego za pomocą poduszki. Mierzy do niej z rewolweru, ale ta z niebywałą szybkością rzuca w niego nożem ozdobionym symbolem krzyża. Ostre narzędzie rani go w policzek i wbija się we framugę drzwi za nim. Wykorzystując chwilę nieuwagi, zabójczyni sięga pod poduszkę denata, po czym zabiera Puzdro Prekursorów i ucieka przez okno, rozbijając je. W tym momencie na miejsce zdarzenia zdążyła przybyć prawdziwa pielęgniarka, która pośpiesznie sprawdza stan chorego. Detektyw w tym czasie ukrywa wbity w drzwi sztylet.

Współczesność. Z Animusa w placówce Abstergo wychodzi Sean – chłopiec ze sparaliżowanymi nogami, który odtwarzał wspomnienia swojego przodka – Tommy'ego Greylinga. Kiedy siada z powrotem na swój wózek inwalidzki, informuje kierownika placówki – Isaiah'a – o tym co ustalił podczas swojej sesji. Pod koniec wspomina o potencjalnych zakodowanych stronach w Muzeum Brytyjskim, a Isaiah potwierdza, że wkrótce po tych wydarzeniach jego przodek udał się do Anglii, podążając za tropem zabójczyni. Zarządca nakazuje chłopakowi odpocząć, a sam udaje się do ciemnego pomieszczenia, gdzie za pomocą komputera zdaje relację swoim przełożonym. Osoba po drugiej stronie martwi się o Sean'a. Tajemniczy rozmówca uważa, że wprowadzanie chłopca do Animusa, gdzie może znów używać swoich nóg sprawi, iż jego trauma po powrocie do rzeczywistości nabierze na sile. Isaiah oświadcza, że będzie monitorował dokładnie stan chłopca. Za zewnątrz placówki, przy basenie, Sean spotyka się z Natalyą. Dziewczyna tak jak on należy do programu odtwarzania wspomnień genetycznych, podobnie jak David i Grace, którzy nadal przebywają w Animusie. Koleżanka stwierdza, że potrzebowała odpoczynku od obserwujących ją kamer. Dziewczyna jest świadoma, iż Abstergo wykorzystuje ich by odnaleźć trzy części Trójzębu Edenu i zwrawaca uwagę koledze, by w końcu otworzył oczy. Chłopak jednak staje po stronie Abstergo uważając, że światu potrzeba jest kontrola, by przeciwstawić się chaosowi. To „chaos” sprawił, że stracił czucie w nogach. Rozeźlony tą dyskusją, Sean zostawia koleżankę i wraca do budynku.

Londyn, rok 1872. Kobieta, która doprowadziła do śmierci Horacego Greeley'a ucieka po dachach londyńskich domów. Ściga ją inspektor Frederick Abberline, któremu pomaga pisarz Mark Twain. Kobieta przeskakuje z dachu na dach, aż na jednym z nich napotyka znajomą twarz – detektywa Greylinga. Mężczyzna mierzy w nią z pistoletu, ale zabójczyni rzuca w niego nożami, a następnie przeskakuje przeciwnikowi nad plecami, po czym zawiązuje sznur z pętlą wokół zdezorientowanego Greylinga. Kiedy ten oddaje strzał w jej stronę, kobieta zeskakuje z dachu, a zamocowany do detektywa sznur ściąga go w przepaść. Morderczyni udaje się uciec, a detektyw trzyma się kurczowo gzymsu budynku. Niestety ten się odłamuje, a on sam spada w dół, by za chwilę złapała go za nogę para zakapturzonych postaci, która wraz z Abberlinem i Twainem wciągają detektywa z powrotem na dach. Inspektor stwierdza, iż mogą oni pomóc w ujęciu poszukiwanej przez detektywa kobiety. Abberline przedstawia dwójkę tajemniczych bohaterów jako Evie Frye oraz Henrego Green'a…


Część 2

Locus#2

Morze Irlandzkie, rok 1872. Na pokładzie parowca płynącego do Anglii, detektyw Tommy Greyling cierpi na chorobę morską. Jego stan zdrowotny sprawdza współpasażer, w którym Tommy rozpoznaje Samuela Clemensa, szerzej znanego jako pisarz Mark Twain. W trakcie rozmowy okazuje się że Twain znał Horacego Greeley'a, którego zabójcę ściga detektyw. Między dwójką mężczyzn nawiązuje się nić przyjaźni. Detektyw decyduje się zdradzić Twainowi więcej informacji o prowadzonym przez siebie śledztwie. Po wyjawieniu co wie o sekretnych organizacjach i Fragmentach Edenu, Twain zdaje się nie być pod szczególnym wrażeniem. Wspomina tylko swoją wyprawę na Morzu Śródziemnym sprzed kilku lat, gdzie badał opowieści z czasów najdawniejszych. Okazuje się bowiem, że on również spotkał się kiedyś z określeniem „Fragmentu Edenu", jak każda napotkana kultura, którą miał przyjemność badać.

Placówka Abstergo, 2017. Sean wychodzi z Animusa, po czym szybko zdaje relację Isaiahowi. Kiedy ten zaznajamia się z faktem, iż Mark Twain wiedział o Fragmentach Edenu, nakazuje nastolatkowi natychmiastowy powrót do sesji, po czym młodzieniec ponownie zostaje podłączony do maszyny.

Scotland Yard, Londyn, rok 1872. W kostnicy komisariatu policji spotykają się Mark Twain, Greyling, Abberline, a także Evie Frye i Henry Green. Inspektor dedukuje, że zabójczyni, z którą walczyli zeszłej nocy była jedynie przynętą. Twain słusznie zauważa, że nie mogła ona mieć wspólnika, na co Tommy kontruje śmiałą tezę towarzysza, iż wtyczką poszukiwanej przez nich kobiety mógł nim być jeden z policjantów. Evie wraz z Henrym sugerują powiązania zabójczyni z londyńskim gangiem Blighters. Po krótkiej wymianie zdań Abberline podchodzi do jednego ze stolików, po czym odsłania zwłoki Constablego Nialla Hobdaya, który dzień wcześniej był w muzeum, a rankiem nie zgłosił się na służbę. Podczas oględzin zwłok inspektor zdradza również, iż zaginął jeszcze Edward Feather, którego akta zostały skradzione ubiegłej nocy.

Drużyna obawia się, że utknęli w ślepym zaułku. W tym samym czasie Greyling pobiera próbkę niezidentyfikowanej substancji z butów denata, po czym przystępuje do analitycznej dedukcji, gdzie Pan Hobday mógł się znajdować w momencie śmierci. Po krótkim dochodzeniu, Abberline stwierdza że zna miejsce pasujące do znalezionego materiału, po czym prowadzi zgromadzonych do rzeźni, która mimo wczesnej pory jest opustoszała. Na miejscu znajdują Feathera, ale Greyling słusznie podejrzewa iż wpadli we wcześniej zastawiona pułapkę. Na miejsu bowiem wraz z członkami gangu Blighters, czeka na nich zabójczyni Greeley'a. Pomiędzy obydwoma grupami dochodzi do brutalnej walki, w trakcie której zabójczyni stara się uciec. Dostrzega to detektyw, który rusza jej śladem. Nieoczekiwanie za jego plecami zakrada się jeden z członków gangu, który następnie zostaje zastrzelony przez Abberline'a. Tommy odwraca się, aby podziękować sojusznikowi, po czym jego tors przebija nóż zabójczyni, drastycznie wyrywając Seana z Animusa…


Część 3

Locus#3

Rok 2016. Akcja przenosi się do placówki Abstergo. Sean pod wpływem wstrząsu spowodowanego przerwaniem sesji w Animusie znajduje się w skrzydle medycznym; odzyskując powoli siły. W tym samym czasie Natalya słysząc złe wieści szybko kieruje się do Sali dla pacjentów. Podczas biegu wpada na Davida i Grace, który już czekają przed salą. Po krótkiej wymianie zdań, Natalya mimo zakazu wpada do Sali, gdzie Sean rozmawia aktualnie z Isaiahem. Martwiąc się o przyjaciela Natalya pyta się Seana, czy wszystko w porządku; ten uspokaja przyjaciółkę oświadczając, że to tylko chwilowe przemęczenie i jest już gotów pod ponownych sesji w Animusie. Natalya wylewa swoje niezadowolenia na Isaiaha oświadczając, że powinni nieco przystopować z sesjami. Niestety trójka pozostałych nie zgadza się z przyjaciółką oświadczając, iż chcą dalej kontynuować prace w Animusie. Słysząc wyrazy sprzeciwu oburzona Nat wybiega z sali. David chcąc iść za przyjaciółką zostaje zatrzymany przez Isaiaha, który tłumaczy Davidowi, że Natlya musi pobyć trochą sama.

Rok 1872. Tommy leży na posadzce w szoku po zadanym ciosie. Zaaferowani kompani szybko biegną na ratunek przyjacielowi. Po krótkiej wymianie zdań okazuje się, że Grayling miał na sobie prowizoryczną kamizelkę kuloodporną, która uchroniła go od śmiertelnego ciosu nożem. Tommy dochodząc do siebie stwierdza, że Feather musiał ujawnić poszukiwanej zabójczyni lokalizację kart almanachu. Drogą dedukcji grupa dochodzi do wniosku, że chodzi o British Museum. Po uzgodnieniu planu działania asasyni wraz z inspektorem oraz Graylingiem udają się do Scotlandyardu, gdzie przygotują się do szturmu na muzeum, niestety na drodze do siedziby staje im tłum protestujących policjantów.

Gabinet Isaiah. Zarządca placówki kontaktuje się z doktor Bibeau i informuje ją o obecnym stanie młodych podopiecznych. Pani doktor beszta Isaiah za jego postępowanie i wywieranie zbyt dużej presji na Seanie, zaznaczając że chłopak ma wystarczająco dużo problemów spowodowanych swoją niepełnosprawnością. Ponadto zarządca nie powinien skupiać się wyłącznie na chłopcu i mieć baczniejsze oko nad jego przyjaciółmi. Międzyczasie do Nat siedzącej nad brzegiem jeziora dołączają się Grace i David. Przyjaciele uspokajają Natalye i przekonują ją do współpracy z Abstergo, uświadamiając ją, iż nie mają innej opcji i podczas pracy z Templariuszami będą bacznie obserwować ich działania.

Akcja przenosi się do brytyjskiego muzeum. Tommy wraz z dwójką asasynów wchodzą do biura, które okazuje się otwarte. W szafie znajdują ciała stróży nocnych z poderżniętymi gardłami. Mark Twain wraca uwagę na plany budynku i wskazuje najbardziej prawdopodobną lokalizację poszukiwanych dokumentów. Grupa zakrada się do archiwów i natrafia na członków gangu Blighters. W tym samym czasie tajemnicza zabójczyni odnajduje dokumenty, lecz jej szczęście nie trwa zbyt długo, gdyż zostaje zatrzymana przez Tommyego, który mierzy do niej z rewolweru. Pomiędzy członkami gangu, a asasynami dochodzi do strzelaniny. Wykorzystując powstałe zamieszanie zabójczyni wymyka się sprawnie pomiędzy regałami. Zauważając to Tommy rzuca się w pogoń za nieznajomą i wraz z Evie starają się dogonić zabójczynię. Ta będąc postawiona przed ścianą używa bomby dymnej, po czym ucieka na ulice Londynu kradnąc przejeżdżający nieopodal powóz. Determinowany Tommy idzie w ślad za uciekinierką i rusza w pościg ‘pożyczonym' powozem przypadkowego mieszkańca…


Część 4

Locus#4

Tommy ściga skradzionym powozem tajemniczą kobietę po ulicach Londynu. Podczas szaleńczej gonitwy detektyw stara się zestrzelić swój cel za pomocą rewolweru, lecz na kobiecie nie robi to większego wrażenia, po czym kpi z Greylinga, iż została mu tylko jedna kula; przy okazji policzkując go za pomocą pejcza. Po upokorzeniu Tommyego, agentka Templariuszy uderza w nozdrza konia, który jest zaprzęgnięty do powozu detektywa, przez co ten traci kontrolę nad pojazdem. Wykorzystując stworzoną przez siebie sytuację w trakcie jazdy templariuszka wyskakuje z powozu prosto na markizę pobliskiego sklepu amortyzując w ten sposób swój upadek. Międzyczasie Tomy stara się pochwycić lejce i zatrzymać spłoszonego konia. Po paru próbach w końcu udaje się zatrzymać powóz, niestety Tommy orientuje się, że kobieta, którą ścigał uciekła.

Akcja przenosi się do placówki Abstergo. Sean kończy sesję w Animusie. Isaiah informuje chłopca, że poszukiwania zwoju z manuskryptem zostają zawieszone z powodu braku dalszych poszlak. Według ustaleń Abstergo po wydarzeniach w Londynie, Tommy powrócił do Stanów, prawdopodobnie tracąc ślad ściganej agentki templariuszy.

Po wyjściu z Animusa Sean niechętnie spotyka się z Natalyą, Davidem i Grace. Po dłuższych rozmyślaniach chłopak wyznaje przyjaciołom, że mieli rację. Możliwość chodzenia o własnych siłach za pomocą maszyny Abstergo całkowicie przyćmiła mu pogląd na całą sytuację, przez co nie zauważał, że wpadł w lekką obsesję na puncie odtwarzania wspomnień swojego przodka. Ostatecznie Sean przyznaje się do błędu i przeprasza przyjaciół za swoje zachowanie. Po chwili Grace dopytuje się Seana co stało się z jego przodkiem, na co ten opowiada przyjaciółce czego dowiedział się od Isaiah. W ostatecznym rozrachunku młodzi uznają, że w to jeszcze nie koniec przygód Tommyego i tajemniczej Alice. Jakiś czas później w biurze Isaiah przyjaciele rozmawiają z przełożonym na temat ostatniej sesji Seana. Wspólnie wydedukowali, że Tommy jako detektyw nie odpuścił tak łatwo i prawdopodobnie przewidział, którym statkiem Alice posiadająca zwój wyruszy w drogę powrotną do Stanów. Po chwili namysłu i przeanalizowaniu dowodów Isaiah zgadza się na kolejną sesję w Animusie.

Rok 1872, Scotland Yard. Tommy wraz z towarzyszami; Evie, Henrym, Markiem oraz Abberlinem dyskutują na temat poszukiwanej templariuszki. Po chwili namysłu Greyling dochodzi do wniosku, że jedyną opcją szybkiego wyjazdu z kraju jest statek, który w najbliższym czasie wypływa z portu prosto do Ameryki. Grupa zgodnie uznaje, że jest to najbardziej prawdopodobny scenariusz.

Jakiś czas później, podczas deszczu Tommy przechadza się po górnym pokładzie, kierując się w stronę kobiety na przedzie statku. Oczekująca nieznajoma wita się z detektywem, jak zwykle ubarwiając swoją wypowiedź w zaczepki słowne. Tommy mierząc z pistoletu do ściganej żąda poddania się i zwrócenia manuskryptu. Po krótkiej wymianie zdań kobieta przedstawia się jako Alice i tłumaczy Greylingowi patos sytuacji. Po chwili sięga do wewnętrznej kieszeni płaszcza i wyjmuje skradziony manuskrypt. Niestety nie mogąc dopuścić, by wpadł on w ręce asasynów wyrzuca go za burtę, po czym żegna się z Tommym z szelmowskim uśmiechem na twarzy i słowami wypełnionym goryczą, po czym rzuca się w morskie fale. Symulacja zostaje przerwana.

Sean ujawnia, iż rękopis został zniszczony, na co Isaiah z lekką dezaprobatą dziękuje chłopakowi za jego poświęcenie i prosi zespół, by odpoczęli i się zrelaksowali - prawdziwa praca ma się dopiero rozpocząć.

KONIEC


Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: