Zakon Assassin's Creed


Easter eggi w Assassin's Creed Unity

Tajemnica 23 kotów

Lodz z kotami
 • W dzielnicy Saint-Marcel, na wschód od La Bièvre, na rzecze znajduje się łódka, a w niej – majaczący człowiek, przykryta zakrwawioną płachtą sterta ciał i dokładnie 23 mruczące koty.

Kanibal z Tuileries

 • Pod ogrodem Tuileries, przy wejściu od strony brzegu, można znaleźć ślady kanibala. Wzdłuż tunelu znajduje się kilka ciał przykrytych płachtami, zakrwawione nosze, oraz kilku uwięzionych cywili za kratami. W pobliżu znajduje się też sam kanibal, który przy stole ucina tasakiem kawałek mięsa.

Ezio w Las Vegas

 • W początkowym menu Helixa na początku gry, jedno ze wspomnień (dotyczące Ezio) nazywa się „Fear and Loathing in Florence” („Lęk i odraza we Florencji”), co nawiązuje do powieści Huntera S. Thompsona „Lęk i odraza w Las Vegas” z 1971 roku.

"Dzwonnik" Disneya

 • Po zabiciu Pierre'a Belleca wewnątrz Sainte-Chapelle, Shaun komentuje „Bloody Hellfire!” („Cholerny ogień piekielny!”) co może być odwołaniem do piosenki „Hellfire” z animacji Disneya – „Dzwonnik z Notre Dame”.

Twórczość Victora Hugo

 • Bracia, którzy naprzykrzają się Arno na początku gry, to Victor i Hugo – tak jak Victor Hugo, autor takich powieści jak „Nędznicy” czy „Dzwonnik z Notre Dame”.
 • Misja klubowa „Colette” ma w sobie wiele odniesień do powieści Wiktora Hugo „Les Misérables” („Nędznicy”). Ponadto Shaun wyraża swoją dezaprobatę względem musicalowej adaptacji z 2012 roku, ponieważ większość ludzi sądziła iż akcja dzieje się podczas Rewolucji Francuskiej, podczas gdy tak naprawdę chodzi o Powstanie Republikanów w 1832 roku.

Niech jedzą ciastka!

 • Na zachód od Obserwatorium Paryskiego. w pobliżu Le Quartier Latin w dzielnicy luksemburskiej znajduje się podziemny tunel, a w nim – jadalne ciasto. Schodząc w dół katakumb, i skręcając w lawo natrafisz na pusty pokój. W rogu pokoju znajduje się biurko, a na nim dwie czarki, świeca, i trzypiętrowy tort z jajkiem na górze. Można go zjeść, co przywróci Arno trochę zdrowia. Takich tortów w grze jest pięć, wliczając ten z podziemnego tunelu. Zjadając je wszystkie odblokujecie niezwykłą atrakcję w Pałacu Luksemburskim. Znany ze zwiastuna z E3 Marquis de Bullion będący posągiem na wielkim torcie ożyje i stanie z Arno do walki. Po pokonaniu go na niebie pojawią się fajerwerki, a pokonanemu można zabrać 50 050 liwrów

Monty Python i Miecz Edenu

 • Jeżeli do twojej walki z przeciwnikami dołączą się Paryżanie, można usłyszeć jak niektórzy z nich mówią „Ah, teraz widzimy przemoc zawartą w systemie”. To samo zdanie pojawia się w jednym z filmów Monty Pythona – „Monty Python i Święty Grall”.

Gazownik z Nothre Dame

 • Jeżeli przez dłuższy czas poczekacie w siedzibie Asasynów w pobliżu czytającego książkę Mistrza Hervé Quemara, to okaże się, że...doskwierają mu uciążliwe gazy.

"Twój obraz jest w innej galerii!"

 • Podczas wykonywania misji "In belongs in a museum", jeżeli Arno zabierze nie ten obraz co trzeba - Bishop poinstruuje go że "Jego księżniczka jest w innym zamku" co jest puszczeniem oka w stronę fanów gier z hydraulikiem Mario.

Nie ta epoka

Paryski rycerz
 • We wschodnim rogu dystryktu Hotel de Ville, w pobliżu dystryktu Templariuszy, znajduje się ciało odziane w średniowieczną zbroję rycerską. Co dziwniejsze, wokół ciała znajduje się kilka kurczaków i człowiek z koszyczkiem jajek.
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (1)

1. dawjen605-09-2016, 08:57Brawo za spostrzegawczość.

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: