Zakon Assassin's Creed


Du Yusheng

Du Yusheng i Zielony Gang rządzący Szanghajem


Templars

Chaos i terror, który wypełnił ulice szanghajskiej międzynarodowej Koncesji Francuskiej w kwietniu 1927 roku został zaplanowany i przeprowadzony przez paru najpotężniejszych i sławetnych ludzi w mieście. Jednym z nich był Du Yusheng.

Du urodził się w prowincjonalnej miejscowości Gaoqiao. Jego rodzina przeniosła się do Szanghaju, kiedy Du miał tylko rok. Matka Du zmarła wkrótce po jego narodzinach, jego siostrę sprzedano w niewolę, ojciec zmarł, a macocha zaginęła bez śladu. Bez wsparcia rodziny, Du powrócił na wieś, aby wspólnie żyć ze swoją babką.

Du

Mając 14 lat, powrócił do miasta, po czym podjął się pracy na stoisku z owocami na terenie Koncesji Francuskiej. Niestety młodu Du szybko ujawnił swoją prawdziwą naturę i został wyrzucony za drobne kradzieże. Nie chcąc wracać do rodzinnej miejscowości, żył skromnie na ulicach Szanghaju, a w wieku szesnastu lat zatrudnił się jako ochroniarz w miejskim burdelu. Zajęcie to ugruntowało jego status jako członka półświatka i to właśnie w domu uciech po raz pierwszy usłyszał o Zielonym Gangu - sekretnej kryminalnej organizacji rozrastającej się przez brak organizacji i niedopatrzenia w Międzynarodowej Kolonii i Koncesji Francuskiej. Zaintrygowany Du szybko przyłączył się do owej organizacji.

Mimo tego, iż w teorii wciąż był dzieckiem, życie Du wkroczyło na zupełnie nowe tory. Po pewnym czasie, jako pomniejszy członek gangu, został przedstawiony Huangowi Jinrongowi - niesławnemu gangsterowi, który dorabiał jako wysokiej rangi chiński detektyw w policji na terenie Koncesji Francuskiej. Pomimo faktu, że żona Du nie należała do Zielonego Gangu, sprzyjała mężowi i ostatecznie wyniosła go na dogodną pozycję hazardowego i opiumowego egzekutora na terytorium, które sama kontrolowała. Tak prestiżowa pozycja pozwoliła Du na życie w luksusach; ubierał się w najlepsze materiały - czysty chiński jedwab oraz otaczał się pięknymi i posłusznymi kobietami. Wykupił nawet posiadłość w Koncesji Francuskiej, w której umieścił swoje żony oraz konkubiny. Yusheng osiągnął tak wiele, jeszcze zanim zdobył pełnię władzy i zmienił kierunek historii Chin.

W 1924 roku, Huang Jinrong został aresztowany za okrutne pobicie syna watażki. Zrezygnował ze swojej pozycji publicznej, a władzę nad swoim kryminalnym imperium przekazał Du. W jednej chwili Yusheng, został „zongshi”, czyli szefem całego półświatka. Kontrolował punkty hazardu, prostytucję,”ochronę”, a także przy współpracy z policją i rządem kolonii, kierował handlem opium do wewnątrz i na zewnątrz Francuskiej Koncesji. Kierował także paroma legalnymi korporacjami, między innymi największą stocznią w Szanghaju oraz dwoma bankami. Handel opium stał się jednak jego zgubą, ponieważ sam poważnie uzależnił się od tego narkotyku.

Z politycznego punktu widzenia, Zielony Gang wiele zyskał z rozbitego rządu Szanghajskiej Kolonii Międzynarodowej i Koncesji Francuskiej. W tym mętnym z punktu prawnego środowisku, zorganizowana przestępczość kwitła, napędzana przez masową imigrację i faworyzowanie rodziny rządzącej. Yusheng i Jinrong byli obeznani w sytuacji, jako iż pochodzili z rejonu Suzhou. Kiedy ich siła i wpływy rosły, Zielony Gang był często wynajmowany przez Kuomintang do rozpraszania strajków i zakłócania spotkań robotników. Współpracując z innymi organizacjami przestępczymi, Zielony Gang pełnił ważną rolę w Szanghajskiej Masakrze z kwietnia 1927 roku, kiedy to 5000 popierających komunizm uczestnikó protestu zostało brutalnie zabitych na ulicach Szanghaju z rozkazu Chiang Kai- Sheka. Wkrótce potem, Du Yusheng został okrzyknięty Prezesem Zarządu Tłumienia Opium, będącym aktem bezczelności ze strony Chiang Kai-Sheka. Du Yuesheng był teraz jednoznacznie w posiadaniu monopolu na handel opium i Chinach.

Du używał swojej pozycji w celu rozprzestrzeniania armii nacjonalistycznej, przez co zyskał znaczną polityczną siłę i prestiż. Mógł dzięki temu zbudować świątynię, którą zadedykował swojej własnej rodzinie. Podczas wielkeigo otwarcia, trwającego trzy dni, znane osobistości przybywały, aby złożyć należne mu honory. Niestety kilka miesięcy po otwarciu świątyni, Yusheng zdecydował się przekształcić dwa prywatne skrzydła budynku w manufakturę heroiny.

Du Yusheng nie był w stanie utrzymać swojej bliskiej znajomości z Chiang Kai – Shekiem. Wojna pomiędzy Japonią, a Chinami rozpoczęta w 1937 roku wyjawiła wiele światopoglądowych różnic między tymi dwoma. Udając się na wygnanie do Hong Kongu, Du Yusheng nie powrócił do Szanghaju, aż do 1935 roku. Nie będąc witanym jak bohater, Du zrozumiał, że utracił na zawsze swoją pozycję w mieście. W 1949 roku powrócił do Hong Kongu, gdzie zmarł dwa lata później..

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: