Zakon Assassin's Creed


Templariusze

Zakon, który ocaliłby ludzkość…


Templars

Zakon Rycerzy Templariuszy to tajemna organizacja działająca na całym świecie przez tysiąclecia. Mimo, iż historię początków Zakonu pochłonęły piaski czasu, wierzy się iż brał on czynny udział w kształtowaniu ludzkości odkąd ta wyzwoliła się z niewoli tajemniczej rasy protoplastów znanej jako Ci, Którzy Byli Przed Nami.

Templariusze pracowali bez wytchnienia na drodze do lepszej przyszłości ludzkości i byli kluczowi we wprowadzaniu znaczących zmian i postępu na świecie. Jednakże, w swoim zamyśle lepszego świata i metod, które stosują, by osiągnąć swój cel, stawia ich w bezpośredniej opozycji Zakonu Asasynów.

Templariusze wierzą że poprzez kontrolę i kierowanie ludzkość osiągnie perfekcję – w istocie, wolność poprzez kontrolę – kiedy to Asasyni wierzą, że to poprzez wyrażanie siebie i wolny dostęp do całej wiedzy ludzkość osiągnie pełen potencjał. Te dwie ideologie mają podobny cel; to metody którymi zamierzają się posłużyć są rożne, co doprowadziło do wojny trwającej od wielu wieków.

Ideologia Templariuszy przyciągała dla swojej sprawy jedne z największych umysłów w historii, wśród których najznakomitszymi i najwspanialszymi z nich często byli mężczyźni i kobiety nauki. Niestety wiara w ideały Zakonu, często sprowadzała cierpienia jego członkom. Jako wizjonerzy, których idee propagandowe wyprzedzały często swoje czasy, czyniło ich bardzo podatnych na ataki i cenzurę. Nigdy nie było to bardziej prawdziwe niż podczas wieków ciemnych w Europie, gdzie niezliczone błyskotliwe umysły zostały uciszone i ukarane za ich dalekowzroczność.

W XII wieku, rządzący Templariusze byli w stanie sprzymierzyć się z kościołem, co sprawiało iż mogli szerzyć swoje przekonania wolni od prześladowań. Mimo tego, ich główny cel, ulepszenie ludzkości poprzez wiedzę naukową i techniczną, nigdy nie został ujawniony publicznie, pozostając pilnie strzeżonym sekretem. Przez prawie dwieście lat, Templariusze byli w stanie kierować ludzkość na drogę, która przyniosłaby wielkie postępy w medycynie, wojskowości, a nawet życiu codziennym. Byli animatorami, doradzając królom i cesarzom jak najlepiej rządzić.

Byli także atakowani. Ich szeregi były systematycznie uszczuplane przez Zakon Asasynów. Problem osiągnął apogeum w XIII wieku kiedy Templariusze zostali okrzyknięci heretykami i zmuszeni do rozproszenia się. Decyzję tą podjął ostatni publicznie znany Wielki Mistrza Zakonu Templariuszy, Jaques de Molay. Podejmując ostateczne poświęcenie, został spalony na stosie, pozwalając, by wszyscy myśleli iż Zakon Templariuszy umrze wraz z nim. Jednakże, de Molay wybrał dziewięciu zaufanych członków Zakonu, aby wyruszyli w świat propagując filozofię Templariuszy, uzbrojeni w wiedzę Tych, Którzy Byli Przed Nami. Czyniąc to, de Molay sprawił, że Zakon przetrwał i kontynuował swoją misję.

Zakon wkroczył w to, co dziś uznaje za mroczny okres. Melancholia i korupcja były częste, wraz z dowództwem przychodzącym od tych z nikłym szacunkiem dla pierwotnej altruistycznej filozofii. Pomimo tego, Templariusze nadal byli w tym czasie w awangardzie odkryć naukowych, a lojalni członkowie pracowali bez wytchnienia w kierunku ostatecznego celu. Europejska kolonizacja Nowego Świata dała Templariuszom okazję do odżycia i odbudowy, a także szansę do pomsty i odwrócenia sytuacji na swoją korzyść, pozbywając się większość przywódców Bractwa, i niszcząc każde wpływy Asasynów w regionie.Po dekadach innowacji i pomysłów, których kulminacją był zdumiewający technologiczny i naukowy postęp widoczny podczas Rewolucji Przemysłowej, Templariusze dostrzegli że rosnący w tym tempie postęp może doprowadzić ich do celu szybciej i pewniej niż to sobie wyobrażali. Kapitalizm miał być narzędziem które pozwoli osiągnąć szybki i pewny rozwój.

W niepewnych czasach przed Drugą Wojną Światową, powstało Abstergo Industries. Po raz drugi w swojej historii, Templariusze mieli publiczny front, jednak prawdziwe zamiary Zakonu, jak i samo jego istnienie, pozostało tajemnicą. Tylko część zatrudnionych w Abstergo była Templariuszami. Poprzez pracę wielu oddziałów, Abstergo dostarczyło środków dzięki którym idea doskonale działającego kapitalistycznego społeczeństwa była możliwa do realizacji. Jako międzynarodowa korporacja, z koneksjami w każdym kręgu współczesnego życia, Abstergo stało się idealnym frontem dla Zakonu Templariuszy do realizacji swojego programu.

Mimo że ich metody i cele ewoluowały w swojej istocie, Zakon Templariuszy wierzy w doskonalenie ludzkości poprzez techniczne i naukowe postępy. Przez niezliczone stulecia, poszukiwania reliktów pozostawionych przez Isu, nazywanymi Fragmentami Edenu, skupiało uwagę Zakonu. Znaczne zasoby zostały przeznaczone do pozyskania jak najwięcej tych unikalnych artefaktów, w celu użycia zawartej w nich technologii dla większego dobra ludzkości.

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (5)

1. PL-A1028-08-2016, 08:02Dobry artykuł, a zwłaszcza ten fragment "Byli także atakowani. Ich szeregi były systematycznie uszczuplane przez Zakon Asasynów " :D
2. ezioauditore150728-08-2016, 11:41"May the Father of Understanding guide us."
3. Wyklęty828-08-2016, 11:55Ech, Templariusze to nierozłączny motyw AC ;)
4. DeadExit1028-08-2016, 12:30Ten artykuł znajdował się w komiksie Templars #1 i w sumie fajnie wprowadza w klimat serii. Dziwię się, że Black Cross nie spotkał jeszcze w Sznaghaju Asasynów. No ale do zakończenia tego story arcu został jeszcze jeden zeszyt, więc wszystko się może zdarzyć :)
5. DarthDestruktor1028-08-2016, 15:57@DeadExit: Mam nadzieję że nie spotka. Ta seria to taki powiew świeżości, że szkoda wrzucać tam coś tak pospolitego.

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: