Zakon Assassin's Creed


Fabuła Assassin's Creed Rogue

W koloniach w Ameryce trwa Wojna Siedmioletnia. Młody Asasyn Shay Cormac zakrada się na swoją potencjalną ofiarę, którą okazuje się być Liam O'Brien – także Asasyn. Cały ten zabieg był formą treningu, który zostaje przerwany, kiedy para przyjaciół słyszy odgłosy armatnich wystrzałów. Kiedy docierają na miejsce zdarzenia, zastają rozzłoszczonego kapitana ich statku - Louisa-Josepha Gaultier, Chevaliera de la Vérendrye. Został on zaatakowany przez brytyjskie wojska. Po tym jak Shay wypowiada sarkastyczny docinek w jego stronę, ten rzuca się na Asasyna i okłada go pięściami. Ich bójkę przerywa Liam, który zabiera Shaya aby pomógł mu odbić statek, a także uwolnić przemytników, z którymi mieli handlować Asasyni.Para przystępuje do natarcia, przetrzebiając brytyjskie szeregi i uwalniając więźniów. Poza odzyskaniem okrętu Chevaliera – „Gerfaut”, Asasyni zyskali też brytyjską jednostkę, która trafia w ręce Shaya. Mężczyzna na pokładzie „Morrigan” wraz z Liamem kieruje się do siedziby ich Mentora.

Rogue tytuł

Symulacja zostaje przerwana, a skołowany użytkownik Animusa w Abstergo Entertainment zostaje przywitany przez Violet da Costa. Okazuje się że w symulacji znajduje się wirus, który utrudnia odtwarzanie wspomnień genetycznych. Costa prowadzi użytkownika do Melanie Lemay, która ewakuuje piętro. Violet proponuje odizolowanie pliku i usuniecie go, ale przez komunikator zabrania jej tego Otso Berg. Zamiast tego proponuje restart serwera i kontynuowanie odczytywania wspomnień z Helixa.

Do domostwa Achillesa Davenporta – Mentora Asasynów w koloniach – przybywa Adewale, przynosząc wieści z Haiti. Przekazuje on wiadomość o trzęsieniu ziemi w Port au Prince, spowodowane prawdopodobnie nieuważnym działaniem Asasyna Vendredi'ego w świątyni Prekursorów. W trakcie zamieszania Templariusze zabrali dwa Fragmenty Edenu – Puzdro i Manuskypt Voynicha. Tymczasem Shay dołącza do reszty Asasynów na tyłach posiadłości, po czym przystąpił do treningu z poszczególnymi członkami Bractwa. Kiedy Adewale wraca na swój statek, Liamowi i Cormacowi przydzielona zostaje misja zlokalizowania utraconych artefaktów. Wypływają oni do Port la Joye, gdzie spotykają ponownie Chevaliera. Jeden z jego szpiegów miał wgląd w działalność Templariuszy i mógłby powiedzieć im coś więcej. „Morrigan” wyrusza do Anticosti, gdzie znajduje się informator, imieniem Le Chasseur. Grupa udaje się do fortu, gdzie oczekuje na nich czarnoskóry Asasyn. Szpiegował on poczynania wroga na okręcie, który wypłynął z Haiti wraz z manuskryptem na pokładzie. Wedle jego relacji, artefakt został przekazany Lawrencowi Washingtonowi – aktualnemu mistrzowi Templariuszy w koloniach.

Asasyni spotykają się z resztą w Two Bend w River Valley, gdzie dzielą się zdobytymi informacjami. Okazuje się, że Templariusze pokazują manuskrypt ludziom nauki w całych koloniach, aby go przetłumaczyli, lecz bezskutecznie. Asasynka Hope Jensen stwierdza, że Washington powrócił ostatnio z Indii Zachodnich i zapewne przebywa w swojej posiadłości. Shay wraz z Liamem zostają przydzieleni do oszukania wroga i wybadania jego planów. Cormac dociera do Mount Vernon, gdzie udaje się do domostwa Washingtonów. Zauważa ciężko chorego Mistrza Templariuszy rozmawiającego ze swoim młodszym bratem – George'm, którego następnie prosi o prywatność, kiedy na miejsce dociera reszta Templariuszy. Lawrence na wstępie prosi ich, by po jego śmierci nie wprowadzali jego brata na ścieżkę Zakonu. Kiedy grupa zapewnia, iż uhonoruje tę prośbę, Washington przydziela im polecenia. Samuel Smith ma wyruszyć do Europy, gdzie podejmie próbę aktywacji Puzdra Prekursorów. Z kolei James Wardrop ma się zająć badaniem manuskryptu. Kiedy Templariusze odchodzą, Shay zakrada się do Waszyngtona i zabija go. Konający Mistrz dziękuje mu za skrócenie cierpień.

Maj 1754 roku. Shay i Liam ruszają do Kanady, by spotkać się z Le Chasseur i Chivalierem, którzy mają informacje na temat miejsca pobytu Samuela Smitha. Według Le Chasseura powrócił on z Europy wraz z Puzdrem Prekursorów. Pokazuje on Shayowi mapę, gdzie obecnie może znajdować się jego statek – „Equitas”. W podróży towarzyszy im Chevalier. Po długich poszukiwaniach na Atlantyku, Asasyni znajdują w końcu okręt Templariusza, który przystępuje do ucieczki. W trakcie pościgu, „Equitas” wprowadza „Morrigan” w zasadzkę, a następnie blokuje jej drogę rozlewając na morzu olej, który następnie podpala. Mimo tych przeciwności, okrętowi udaje się dogonić wroga, dopadając go w Nowej Funlandii. Smith ucieka na ląd do osady zwanej Terra Nova, gdzie znajduje się placówka Tempalriuszy. Shay Cormac udaje się za nim, po czym kończy żywot przerażonego Templariusza i zdobywa Fragment Edenu.

Śmierć Smitha

Asasyni następnie wyruszają do Albany, gdzie według Asasyna indiańskiego pochodzenia - Kesegowaase - może przebywać James Wardrop, a wraz z nim – Manuskrypt Voynicha. Na miejscu spotykają Hope Jensen, która potwierdza, iż artefakt jest w posiadaniu Templariusza. Wardrop powinien znajdować się na posiedzeniu kongresu, który odbywa się w mieście. Wtapiając się w tłum, który oczekuje przed budynkiem, Shay wypatruje Templariusza - Williama Johnsona, i podejrzewa, że może być on w posiadaniu manuskryptu. Podsłuchuje on jego rozmowę z Benjaminem Franklinem. William obiecał, że dostarczy mu artefakt do badań, jednakże żołnierz, który miał go sprowadzić, przychodzi z pustymi rękoma. Żołnierz przekazuje wiadomość od Wardropa – obawia się zagrożenia i Fragmentu Edenu nie będzie na chwile obecną dostępny. Rozzłoszczony Johnson każe mu biec do Fortu Frederick i natychmiast przynieść przedmiot. Wiedząc już gdzie ma się udać, Shay zabija żołnierza w trakcie jego drogi do fortu, po czym infiltruje placówkę. Niestety, James zauważa go i ucieka, jednakże nie udaje mu się zbiec przed Asasynem.

Mając manuskrypt, Cormac powraca na pokład „Morrigan”, gdzie Liam informuje go o przygotowaniach. W miejscowości Sleepy Hollow czeka na niego Hope wraz z Franklinem, którego to okłamała, mówiąc że przysyła ją William Johnson. Zanim jednak przystąpią do eksperymentu, Shay musi odzyskać instalacje odgromowe, które skonfiskowała armia. Kiedy mu się to udaje, montuje je wraz z naukowcem, a następnie uderza w nie piorun. Ładunek elektryczny kieruje się kablami w stronę Puzdra, które odczytuje manuskrypt i wyświetla holograficzny obraz kuli ziemskiej. Cormac rozpoznaje jedno z zaznaczonych miejsc jako Lizbonę.

W Two Bends, Shay wraz z Hope zdają relację Achillesowi ze swojego odkrycia. Jako że Cormac w młodości odwiedził Portugalię, zostaje mu przydzielona misja odnalezienia świątyni prekursorów w Lizbonie oraz odzyskanie Fragmentu Edenu, który może się w niej znajdować. Shay przepływa ocean, po czym trafia do miasta, w którym odbywa się akurat dzień wszystkich świętych. Zgodnie z wytycznymi na hologramie, Asasyn udaje się do Klasztoru Karmelitów, w którym znajduje sekretne zejście do starożytnej świątyni. W jej środku dostrzega artefakt, który rozpada się w pył po tym, jak zostaje podniesiony przez Cormaca. Wywołuje to trzęsienie ziemi, które niszczy miasto. Ledwo uchodząc z życiem, zdruzgotany Shay dociera na statek, z którego obserwuje ogrom destrukcji.

Po powrocie do domostwa Davenporta, rozwścieczony Asasyn oskarża Mentora o zmuszenie go do zabicia tysięcy niewinnych ludzi. Achilles, uważając, że to Cormac popełnił jakiś błąd, nakazuje Hope i Liamowi go wyprowadzić. Pod wieczór Shay rozmyśla o tym co się stało przy ognisku. Nie chcąc dopuścić do kolejnej tragedii, zakrada się do domu, zamierzając wykraść manuskrypt. Zostaje jednak nakryty na gorącym uczynku przez Mentora. Między Asasynami dochodzi do walki. Shay ucieka przez rozbite w trakcie pojedynku okno, a Asasyni udają się za nim w pościg. Ucieczka kończy się nad klifem. Widząc, że nie ma innej drogi, odwraca się on plecami do dawnych przyjaciół i zamierzając skoczyć. Shay zostaje jednak postrzelony w plecy i wpada nieprzytomny do morza.

Wirus w Abstergo Entertainment znów daje o sobie znać. Przenosi on użytkownika do innego wspomnienia, które rozgrywa się 20 lat po wydarzeniach w domostwie Davenporta. Starszy wiekiem Shay przemierza ulice Paryża, kiedy jego uwagę zwraca grupa rzezimieszków. Z podsłuchanej rozmowy Templariusz dowiaduje się, że ich celem jest Benjamin Franklin…nim jednak Cormac zdąży ocalić starego przyjaciela, wspomnienie zostaje przerwane, a użytkownik wychodzi z Animusa. Zanim będzie mógł ponownie wejść do urządzenia, kieruje się do jednego z biur, gdzie po raz pierwszy spotyka Otso Berga. Mistrz Templariuszy tłumaczy mu, dlaczego uważa Shaya za bardzo ważną postać – być może najważniejszego Asasyna w historii. Po rozmowie Violet podpina użytkownika pod inny serwer i może on kontynuować poszukiwania.

Walka na morzu - Rogue

Mija pół roku. Wciąż ranny Shay jest hospitalizowany w Nowym Jorku przez małżeństwo Barry'ego i Cassidy Finneganów. Kiedy para udaje się na parter, by sprawdzić dźwięk otwieranych drzwi, zabandażowany Shay słyszy odgłosy walki. Mimo iż wciąż nie jest w pełni sił, udaje się na dół domostwa, po czym pokonuje katujących małżeństwo rabusiów. Para dziękuje mu za ocalenie, a następnie wyposaża go w nowe odzienie, które należało niegdyś do ich zmarłego syna. Wychodząc na zewnątrz, Cormac dostrzega członka gangu rabusiów, którzy napadli Finneganów. Udaje się za nim w pościg, po czym przypiera go do muru, wypytując o jego przywódcę. Otrzymuje on informacje o miejscu pobytu herszta bandy, po czym go eliminuje. Na miejscu spotyka go wojskowy, który przedstawia się jako Kolonel George Monro. Przysłali go Finneganowie, obawiając się że Shay będzie szukał zemsty za atak na dom staruszków. Shay poprzez swoją niechęć do arystokratów jest początkowo nieufny do Monro, ale ten poprzez rozmowę przekonuje go do siebie. Mówi on byłemu Asasynowi, że syn Finneganów pracował dla niego.

Kiedy Cormac powraca do domostwa, ponownie zastaje tam Monro, który prosi go o pomoc. Okazało się, że przyjaciel kolonela, Christopher Gist, ma zostać powieszony w dawnym Forcie Arsenal. Shay uwalnia skazańca, przy czym ten wskazuje, że część oprychów znajduje się jeszcze na statku. Ku swemu zdziwieniu Cormac odkrywa, że tym statkiem jest jego dawny okręt „Morrigan”. Po odzyskaniu statku, Gist oferuje się jako jego nowy kwatermistrz, na co Shay przystaje. Christopher Gist i Shay Cormac docierają do miasta Albany, gdzie spotykają się z Monro. Gist powiadamia go o francuskim forcie la Croix nieopodal miasta, z którego armia może przeprowadzić atak na Nowy Jork. Aby temu zapobiec, grupa wyrusza na pokładzie „Morrigan”, aby go przejąć. Chcąc uniknąć niepotrzebnej walki, Cormac zamierza pojmać głównodowodzącego, zmuszając fort do poddania się. Kiedy włamuje się do jego kwater, zarządcą placówki okazuje się Le Chasseur, który rozpoznaje byłego Asasyna. Nie mogąc pozwolić na to, by Asasyni dowiedzieli się o tym, że Shay żyje jest on zmuszony zabić dawnego kompana.

Po powrocie do Nowego Jorku, Shay ponownie spotyka się z Monro. Ten przekazuje mu niepokojące wieści: lider lokalnego gangu zatrudnił Benjamina Franklina do stworzenia machin zdolnych rozprzestrzenić toksyczny gaz. Cormac udaje się do domu naukowca. Ten rozpoznaje byłego Asasyna, twierdząc iż zastanawiał się, czemu odwiedza go tylko Hope Jensen. Shay okłamuje go, twierdząc że przysłała go, by odebrał wyniki badań. Ten przekazuje mu prototypowy granatnik. Po przetestowaniu nowej broni, Monro poleca Cormacowi zająć się gangiem, który okupuje teren opuszczonej fabryki. To w niej produkowany jest toksyczny gaz, który zamierzają użyć na ludności. Shay bez większych problemów wysadza tajną fabrykę, dając kres produkcji niebezpiecznych chemikaliów. Kiedy Shay wraca do dowódcy, ten przedstawia mu dwójkę swoich współpracowników: Jacka Weeksa i Templariusza Williama Johnsona, co wprawia Shaya w zakłopotanie.

Śmierć Monro

Sierpień 1757 roku. Shay,wchodząc do kajuty kapitańskiej „Morrigan”, zauważa na stole tajemniczy pakunek. Zawiera on Manuskrypt Voynicha, który Shay uważał za zaginiony, a także list od George'a Monro. W wiadomości kolonel wyjawia, że wiedział od początku o Asasyńskich korzeniach Cormaca. Odczekał jednak jakiś czas z przekazaniem mu artefaktu – aż do momentu, kiedy ten udowodni swoją przydatność nowej sprawie – Zakonowi Templariuszy. Zmuszony jest on opuścić Shaya, ponieważ został przydzielony do garnizonu w forcie William Henry, atakowanego przez Francuzów i sprzymierzonych z nimi Indian. Obawiając się o jego trudną sytuację, Shay decyduje się mu pomóc. Na wybrzeżu spotyka Jacka Weeksa, który informuje go o obecnej sytuacji. Oddziały Monro poddały się francuskiemu generałowi Montcalmowi, który wraz z plemieniem Abenaki zajął fort. Obawia się że Monro wpadnie w zasadzkę Indian zanim przybędą obiecane posiłki. Zgodnie w przewidywaniami Weeksa, Shay zastaje Brytyjczyków atakowanych przez rdzennych mieszkańców Ameryki. Po odparciu ataku, Cormac eskortuje wojsko pod dowództwem Monro do „Morrigan”. Niespodziewanie dochodzi do kolejnego ataku, a Shay zauważa, że wrogimi jednostkami dowodzi jego dawny przyjaciel i Asasyn – Kesegowaase. Rozbitej armii udaje się dotrzeć na okręt Cormaca, a ten oddaje wystrzał do znajdującej się na brzegu beczki z prochem, dotkliwie raniąc zbliżającego się Kesegowaase i jego ludzi.

Kiedy sytuacja się uspokaja, Monro wyjawia całą prawdę o ocaleniu Shaya, po czym ten drugi oddaje mu manuskrypt, argumentując że teraz to on jest większym celem, skoro Asasyni wiedzą że żyje. Ich rozmowę przerywa Jack Weeks, informując, że kolejnym celem Kesegowaase jest wioska należącą do Indian Oneidów. Shay pomaga tubylcom, a następnie udaje się do Albany, którą zastaje atakowaną przez wojska indiańskiego Asasyna. Cormac kieruje się do fortu Frederick, gdzie znajduje George'sa Monro. Templariusz zamierza przekazać manuskrypt Shayowi, ale ten poleca mu zabrać go na statek. Kiedy kolonel się oddala, Cormac zauważa na dachu Kesegowaase, po czym przystępuje do pościgu za dawnym przyjacielem. Zanim udaje mu się go dopaść i zadać śmiertelny cios, pokonany wyjawia że Liam O'Brien również jest w mieście, a jego misją było odzyskanie Fragmentu Edenu. Cormac w pośpiechu biegnie przez atakowane miasto, by uratować Monro. Znajduje go konającego w płonącym domostwie, z którego udaje mu się go wynieść. Umierający kolonel przekazuje Shayowi swój pierścień, oznaczający przynależność do Templariuszy. Jakiś czas później Shay udaje się do fortu Arsenal, gdzie w otoczeniu innych Templariuszy zostaje przyjęty do Zakonu przez Wielkiego Mistrza – Haythama Kenwaya.

Wirus ponownie blokuje odtwarzanie kolejnych wspomnień. Costa proponuje, by kontynuować z serwera na szczycie budynku, naprzeciw biura Melanie Lemay. Będąc w pobliżu jej stanowiska pracy, kobieta nawiązuje z użytkownikiem rozmowę. Wyjawia mu prawdę o Oliverze Garneau – poprzedzającym ją kierowniku Abstergo Entertainment, który zaginął rok wcześniej. Następnie Melanie przekazuje użytkownikowi dostęp poziomu drugiego, dzięki czemu może on uruchomić serwer i kontynuować swoją pracę. Kiedy uruchamia Animusa, ponownie natrafia na wspomnienie starszego Shaya w Paryżu. Templariusz walczy z oprychami, którzy zaatakowali przebywającego we Francji Benjamina Franklina. Naukowiec dziękuje za ocalenie życia. Cormac odprowadza go do domu, a Amerykanin pyta, czy może się jakoś odwdzięczyć. Shay proponuje, by Franklin zapewnił mu wejście do pałacu w Wersalu…Wspomnienie się kończy, a Violet da Costa proponuje kontynuowanie wspomnień w kolejności chronologicznej, co może pozwolić odblokować resztę tego zakodowanego wspomnienia z Francji.

Koniec Adewale

Lipiec 1758. Haytham rozmawia z Shayem na temat Fragmentów Edenu i ich działalności. Cormac tłumaczy, iż jego zdaniem artefakt z Lizbony i Haiti działa jako „drzewo” spajające ziemię w całość. Obawia się że Asasyni powtórzą jego błąd i naruszą fragment, doprowadzając do kolejnej tragedii. Kenway informuje Shaya o działalności Asasynów w pobliżu fortecy w Louisbourgu. Na miejscu Templariusz ma spotkać się z Jamesem Cookiem, którego umiejętności przydadzą się w ich kolejnej misji. Shay, wraz z Gistem i Kenwayem wchodzą na pokład „HMS Pembroke” – okrętu Cooka. Kapitan informuje ich o przygotowaniach Francuzów do bitwy morskiej w pobliżu miasta, która może przesądzić o losie wojny. Zadaniem Templariuszy jest dopilnowanie, by to Brytyjczycy wygrali potyczkę. W tym celu Cook proponuje Shayowi, aby pokierował jego jednostką, na co ten przystaje. Kiedy dochodzi do walki, wśród wrogich okrętów Cormac dostrzega „Experto Crede” – statek należący do Adewale. Templariusze, mając inne sprawy na głowie, zostawiają Asasyna w spokoju. Po ciężkiej potyczce, na miejsce docierają posiłki floty brytyjskiej, zmieniając losy bitwy morskiej.

„Morrigan” przypływa do Vielle Carriere, gdzie Shay i załoga ponownie spotykają się z Haythamem i Cookiem. Kapitanowi udało się zlokalizować Adewale, którego Templariusze obrali za swój kolejny cel. Wedle jego relacji Asasyn stara się naprawić po bitwie swój okręt w okolicznym francuskim forcie. Kiedy „Morrigan” dociera na miejsce, okazuje się, iż rzeka jest patrolowana przez wielki okręt wojenny, co zmusza Templariuszy do przedarcia się mniejszymi odnogami. Statek Shaya dokuje w Ile des Pins, a on sam udaje się do pobliskiej osady w poszukiwaniu celu. Niestety, Adewale dostrzega wroga i ucieka na swój okręt. Następuje morski pościg, który kończy się, kiedy „Experto Crede” grzęźnie na mieliźnie. Nie mając innej drogi ucieczki, Adewale i jego załoga wycofują się w głąb lądu. Podąża za nimi Shay i Haytham. Kenway wdaje się w pojedynek z podstarzałym Asasynem, który znał jego ojca. Po chwili do walki dołącza Cormac, który kończy żywot Adewale.

Październik 1759 roku. Shay udaje się do Nowego Yorku, gdzie podsłuchuje rozmowę Achillesa z resztą Asasynów. Liam stwierdza, iż Hope zdołała odtworzyć warunki, by powtórzyć eksperyment Benjamina Franklina, co też potwierdza sama zainteresowana. Templariusz przekazuje niepomyślne wieści Haythamowi i Weeksowi. Zaznacza, że trudno będzie dostać się do Hope, skoro kontroluje ona większość nowojorskiego półświatka, a władze nie reagują na jej poczynania. Jack Weeks wychodzi z propozycją podszycia się pod członków gangu i dokonania przestępstwa obok którego, nie da się przejść bezinteresownie – zmusi to władze do interwencji. Haytham przystaje na propozycję, a dwójka szybko namierza atakujących cywili rzezimieszków. Zabijają ich a następnie przywdziewają ich ubrania. Kolejnym posunięciem Templariuszy jest uwolnienie członków gangu z lokalnego więzienia oraz ograbienie skarbca, co też czynią. Zgodnie z przewidywaniami, armia brytyjska jest wściekła, i przymierza się do kontrataku. Shay wraca do Haythama, który przesłuchuje członka gangu na temat lokalizacji Hope Jensen. Kiedy przerażony zbir wyjawia prawdę, Kenway uśmierca go i odchodzi. Ich cel znajduje się w dużej posiadłości, która jest już oblegana przez wojska brytyjskie. Cormac zakrada się od strony dachu i obserwuje przez okno, jak Hope i Liam odtwarzają eksperyment Franklina. Liam odchodzi, a Hope wypatrując Shaya oddaje serię strzałów w świetlik, rozbijając go. Templariusz z hukiem wpada do środka. Wykorzystując nadarzającą się okazję, Hope uruchamia mechanizm, który wypełnia dom trującym gazem. Następnie Asasynka wypija antidotum i wychodzi. Cormac nie traci jednak ani chwili, i udaje mu się uciec z pułapki na balkon. To jednak nie koniec nieprzyjemności, ponieważ z oddali Hope strzela do niego zatrutą strzałką. Templariusz czuje jak jego tętno spowalnia, więc czym prędzej rusza do pościgu za celem, aby podtrzymać bicie serca. Udaje mu się dopaść Jensen na tyłach ogrodu, po czym szybko zabiera znajdujące się przy niej antidotum i je wypija.

Prequel Unity

Chcąc dowiedzieć się gdzie Chevalier udał się z Liamem, Shay spotyka się ponownie z Jamesem Cookiem. Kapitan potwierdza, iż wie w jakim kierunku udał się de la Vérendrye. Wedle Cooka jego okręt kierował się w stronę Anticosti. Cormac i Gist niezwłocznie się tam udają. Kiedy „Morrigan” dopływa do brzegu, Shay przystępuje do infiltracji fortu. Nie znajduje na miejscu swojego celu, zamiast tego jedynie mapę z dziwnym szyfrem. Templariusz domyśla się kto może odczytać zapiski – ponownie spotyka się z kapitanem Cookiem. Dodatkowo proponuje mu przyłączenie się do poszukiwań Chevaliera. Grupa udaje się w podróż, w trakcie której Shay zaszczepia Cookowi chęć poszukania nowego lądu na południe od Japonii...ich rozmowę przerywa mała flotylla asasyńskich okrętów, wśród których jest „Gerfault” – okręt flagowy Chevaliera. Shayowi udaje się wedrzeć na pokład statku i zabić jednego z ostatnich Asasynów w koloniach.

Posiadając koordynaty kolejnej świątyni Prekursorów, Shay wraz z Gistem i Haythamem wyruszają daleko na północ, gdzie napotykają Liama i Achillesa wewnątrz placówki. Mentor zdaje się rozumieć swój błąd i przyznaje Shayowi rację do do Fragmentu Edenu. Jednakże rozgoryczony Liam unosi w stronę Cormaca pistolet. Co prawda Davenport powstrzymuje go od wystrzału, ale upadający Asasyn strąca artefakt z piedestału, doprowadzając do kolejnego trzęsienia ziemi. W trakcie zamieszania Shay udaje się w pościg za uciekającym Liamem poprzez aktywowany kompleks świątynny. Dochodzi do krótkiego pojedynku, który kończy się, kiedy lodowa półka obrywa się pod ich nogami. Z upadku bez większych obrażeń wychodzi Shay, natomiast Liam nie ma tyle szczęścia i wkrótce umiera. Templariusz zabiera manuskrypt, który miał przy sobie Liam, a następnie udaje się na brzeg, gdzie trwa pojedynek Achillesa z Haythamem. Cormac prosi, by Mistrz Templariuszy okazał mu łaskę, ponieważ nie ma już innych Asasynów, a Davenport wie już, jakim zagrożeniem są te świątynie. Haytham przystaje na propozycję, uprzednio przestrzeliwując nogę Asasynowi. Kiedy Templariusze odpływają, Kenway poleca przyjacielowi kontynuowanie poszukiwać puzdra prekursorów.

Użytkownik wychodzi z Animusa. Witają go Violet i Otso – jego kolejnym zadaniem jest skopiowanie wspomnień Shaya i wprowadzenie ich do zewnętrznych serwerów należących do Asasynów. Wiadomość z komentarzem Otso Berga wywołuje panikę i popłoch w szeregach Bractwa. Następnie pracownik Abstergo wraca do Animusa, by wykonać swoje ostatnie zadanie – odtworzyć resztę wspomnień Shaya, podczas jego misji w Paryżu. Templariusz w towarzystwie Benjamina Franklina wchodzi do pałacu Wersalskiego. Następnie zostawia on przyjaciela, a sam kieruje się w boczny korytarz. Znajduje w nim swój cel – Asasyna z Puzdrem Prekursorów, szukającego swojego syna. Shay skrycie wbija mu w pierś ukryte ostrze, po czym sadza go na krześle. Asasyn odgraża się, że Templariusze w koloniach przegrali za sprawą Connora i Rewolucji Amerykańskiej. Cormac zbywa jednak te wieści, twierdząc że czas na rewolucję Templariuszy. Zabiera ze sobą Fragment Edenu, pozostawiając umierającego Charlesa Doriana tłumowi gapiów.

Użytkownik ponownie wychodzi z Animusa, witany przez Melanie, Violet i Berga. Gratulują mu dobrze wykonanej pracy, po czym proponują przyłączenie się do Zakonu Templariuszy. Melanie wyciąga przygotowany dla niego pierścień, a Berg przygotowuje pistolet – na wypadek, gdyby spotkał się z odmową…

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (9)

1. ezioauditore150722-08-2016, 20:49"My name is Shay Patrick Cormac. This is my story." :)
2. Wyklęty822-08-2016, 20:56Wow.. Niezła fabuła. :D
3. Wyklęty822-08-2016, 20:56@ezioauditore150: To mi przypomniało Desmonda Milesa, kiedy w skrócie opowiadał swą historię.
4. DarthDestruktor1022-08-2016, 21:08@Wyklęty: Po męczącym streszczeniu Unity, Rogue to była jak przyjemna bryza :)
Jeszcze Black Flag i będziemy na prostej.
5. DeadExit1022-08-2016, 21:18@DarthDestruktor: Nie mów hop. Musimy jeszcze nadrobić fabułę komiksów :P
6. DarthDestruktor1022-08-2016, 21:19@DeadExit: Jestem PRAWIE na bieżąco! (mówię o tych komiksach co się liczą ;p)
7. Wyklęty822-08-2016, 21:57@DarthDestruktor: @DeadExit: To już niewiele zostało patrząc na to, ile zostało dodanych ;)
8. DeadExit1022-08-2016, 22:28@Wyklęty: Cały czas pracujemy by nadrobić zaległe artykuły. Ale w ramach małego urozmaicenia jutro będzie mała niespodzianka :)
9. Wyklęty822-08-2016, 22:59@DeadExit: O, ciekawi mnie, co to może być ;)

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: