Zakon Assassin's Creed


Zapomniani Asasyni

Zapomniani Asasyni


Zapomniani Asasyni - Wiek XIX-XX

Świat Assassin's Creed rozrasta się z każdym rokiem poprzez gry, komiksy, książki a także filmy. Jest on pełen różnorodnych postaci rozsianych po całej historii, ale w grach kierujemy tylko kilkoma z nich. Wiele z tych intrygujących zabójców, mimo iż fascynujących na swój sposób - zostaje w tle, gdzieś na drugim bądź dalszym planie. Ten artykuł ma na celu przybliżenie wam sylwetek Asasynów, którzy mimo, iż nie są tak popularni jak Ezio Auditore czy Jacob Frye, zasługują na chwilę uwagi.


Ludger Duvernay (postać historyczna)

(1799 - 1852)

Ludger Duvernay

Kanadyjski dziennikarz i Asasyn, który w 1832 roku napisał serię artykułów oskarżających rząd Kanady o współpracowanie z grupą Château Clique, będącą w tym czasie frontem Templariuszy. Kilka tygodni później Ludger został aresztowany i wtrącony do aresztu za rozpowszechnianie fałszywych informacji. Château Clique starało się nawet zwrócić ludność przeciw niemu. Po wyzwoleniu z rąk Asasynów, Duvernay założył Wspólnotę Swiętego Jana Chrzciciela, której celem było doprowadzenie do niepodległości Quebec względem Kanady. Ludger miał dwójkę dzieci z Camille Dupuis: Guya Menarda i Samuela Luciera.

Ethan Frye

(1825 - 1868)

Ojciec Asasynów Evie i Jacoba Frye, mąż Cecylii. W 1841 roku wyruszył do Indii, gdzie po raz pierwszy spotkał się ze swoim późniejszym wieloletnim przyjacielem - Arbaazem Mirem. Hinduski członek Bractwa przekazał mu wtedy Fragment Edeny, znany jako Koh-i-noor. Zadaniem Ethana było wywiezienie go z Indii w bezpieczne miejsce. Sześć lat później, po tym jak jego żona zmarła, wydając na świat bliźniaki, zrozpaczony Ethan powrócił do Indii, gdzie zajął się treningiem syna Mira - Jayadeepem. Zdał sobie jednak sprawę, że chłopiec nie znosi przemocy, co mocno poirytowało Arbaaza. Frye powrócił do Anglii, przystępując do szkolenia swoich dzieci.W 1859 roku otrzymał informację o pierwszej misji Jayadeepa. Zmartwiony, Ethan starał się przekonać Mira, by nie naciskał na swojego syna. Młodzieniec zawiódł, i czekała go egzekucja. Frye przekonał Mira by zamiast wyroku śmierci, wygnał on syna do Anglii. Chłopiec przyjął nową tożsamość jako "Henry Green" po czym zajął się zbieraniem informacji w Londynie. Ethan zmarł w 1869 roku na zapalenie płuc.

Sergei

(brak danych - 1926)

Sergeu

Członek rosyjskiego oddziału Zakonu Asasynów, i jeden z czołowych naukowców w placówce w Protvino. Około 1911 roku Sergei wprowadził do Zakonu kobietę, która później została jego żoną i współpracowała z nim od 1917 roku w placówce badawczej Asasynów. Rok później, Segei był jednym z naukowców badających młodą księżniczkę Anastazję Romanow, w której dzięki Puzdrze Edenu zapisały się wspomnienia Shao Jun. W 1926 roku Asasyn został wysłany przez Mentora do Stanów Zjednoczonych, gdzie ukrywał się były Asasyn - Nikolai Orelov. Zadaniem Sergei było zabranie dezertera do Rosji wraz z fragmentem Pastorału Edenu, który posiadał. Sergei jednakże wdał się w walkę z dawnym przyjacielem, przez którego został uduszony.

SergeiSergei

Annie Horniman (postać historyczna)

(1860 - 1937)

Annie Horniman

Działaczka teatralna, okultystka, członkini Zakonu Asasynów a później Hermetycznego Zakonu Złotego Świtu. W 1888 roku Annie odwiedziła Akademię Sztuk Pięknych Slade, gdzie poznała Minę Bergson, później znaną jako Moina Mathers. Będąc pod wrażeniem młodej dziewczyny, Horniman wprowadziła ją do Zakonu. W 1890 roku Annie dołączyła do Hermetycznego Zakonu Złotego Świtu, założonego przez jej męża - Samuela Liddella Mathers. Jednakże po paru latach Horniman przestała zgadzac się z doktrynami organizacji, po czym opuściła ją w 1903 roku- na krótko przed upadkiem Zakonu.

Moina Mathers (postać historyczna)

(1865 - 1928)

Moina Mathers

Urodzona w Genewie w Szwajcarii malarka, która przez Annie Horniman została wprowadzona do Zakonu Asasynów. W 1887 roku Bractwo zleciło jej ważne zadanie - infiltracja Hermetycznego Zakonu Złotego Świtu założonego przez Samuela Mathersa. Asasyni podejrzewali że organizacja ta jest z jakiś powodów opłacana przez Templariuszy. Moina została żoną Mathersa, który wraz z Williamem Robertem Woodmanem i Williamem Wynn Westcottem rządził organizacją. Po tajemniczej śmierci Woodmana i walkach wewnętrznych grupy, Zakon poprosił Moinę o zerwanie małżeństwa i powrót do ich szeregów, ale kobieta odmówiła. Jako jedyna osoba poza Aleisterem Croleyem, posiadała ona dziwną zdolność "widzenia" zmarłego Woodmana (po jego eksperymentach z Całunem Edenu), przez co zyskała sobie miano "Prorokini". Około 1901 roku próbowała ona wykonać rytuał z ciałem zmarłego Williama, aby w jakiś sposób przejąć kontrolę nad jego "duchem", lecz bez powodzenia. Po śmierci swojego męża Samuela w 1918 roku, Moina została przywódczynią nowej organizacji - Alpha et Omega.

MoinaMoina

Amerykański Asasyn z z lat dwudziestych XX wieku

(brak danych - brak danych)

Hemerykańsky Haszaszyn

Ten należący do Amerykańskiego oddziału Bractwa Asasyn działał aktywnie w okresie lat 1920 - 1930. W trakcie wykonywania swoich zadań, nawiązał kontakty z takimi osobistościami epoki jak Ernest Hemingway, Francis Scott Fitzgerald czy Gertrude Stein. Około 2004 roku jego genetyczny zapis wspomnień wykorzystało Abstergo Industries do stworzenia gry o nazwie "Jazz Age Junkies" w Nawigatorze Helixa.

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
010
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: