Zakon Assassin's Creed


Zapomniani Asasyni

Zapomniani Asasyni


Zapomniani Asasyni - Wiek XVII - XVIII

Świat Assassin's Creed rozrasta się z każdym rokiem poprzez gry, komiksy, książki a także filmy. Jest on pełen różnorodnych postaci rozsianych po całej historii, ale w grach kierujemy tylko kilkoma z nich. Wiele z tych intrygujących zabójców, mimo iż fascynujących na swój sposób - zostaje w tle, gdzieś na drugim bądź dalszym planie. Ten artykuł ma na celu przybliżenie wam sylwetek Asasynów, którzy mimo, iż nie są tak popularni jak Ezio Auditore czy Jacob Frye, zasługują na chwilę uwagi.


Maréchal

(brak danych - brak danych)

Francuski Mistrz Asasynów z końca XVII wieku. Kiedy w 1690 roku Asasyn Louis-Joseph d'Albert de Luynes wraz z trzema innymi członkami Bractwa miał rekrutować śpiewaczkę Julie d'Aubigny, Maréchal był tym który spisał raport z nieudanej misji. Okazało się że d'Albert, który został ranny w takcie wykonywania zadania, powiedział parę seksistowskich zdań, które zraziły potencjalną kadetkę. Maréchal zabronił mu kiedykolwiek rekrutować nowych członków, a on sam przekonał Julie do dołączenia do Zakonu, po czym sam ją wytrenował.

Ah Tabai

(1660 - 1745)

Wywodzący się od Majów mentor karaibskich Asasynów i syn poprzedniego mentora tego odgałęzienia zakonu - Bahlama. Będąc nastolatkiem, w 1673 roku, spotkał on Mędrca Thoma Kavanagha, któremu wraz z ojcem zapewnił ochronę przez zapędami Templariuszy i pomogli szukać Obserwatorium - placówki Pierwszej Cywilizacji. Około 1705 roku Ah Tabai doczekał się syna, chłopiec jednak zmarł przed swoimi 10 urodzinami. Osiem lat po tym tragicznym wydarzeniu Ah Tabai został mentorem bractwa, po czym przystąpił do poszukiwań kolejnego Mędrca, który pojawił się w tych okolicach. Kiedy udało mu się ustalić że jest on (Barthomelew Roberts) przetrzymywany przez Templariuszy, wysłał on swojego zaufanego Asasyna Duncana Walpole'a aby go przejął. Dopiero później wyszła na jaw zdrada Walpole'a, jak również podszywanie się pod jego osobę przez pirata Edwarda Kenwaya, którego Asasynka Mary Read przyprowadziła do siedziby bractwa na Tulum, które wkrótce zaatakowały oddziały brytyjskie. Dostrzegając potencjał w osobie Kenwaya, po pięciu latach Ah Tabai zachęcił go do przyłączenia się do Asasynów, tak jak zrobił to wcześniej jego kwatermistrz - Adewale. Po tym jak Asasyni pokonali Templariuszy pod wodzą Laureano Torresa i opuszczeniu Indii Zachodnich przez Edwarda Kenwaya, Ah Tabai w połowie lat trzydziestych XVIII wieku przyjął pod opiekę młodego Achillesa Davenporta, którego wyszkolił na Asasyna, po czym kazał mu założyć komórkę bractwa w brytyjskich koloniach na północy.

Ah Tabai 1Ah Tabai 2

Rhona Dinsmore

(1688 - brak danych)

Rhona

Rhona była szkocką mistrzynią Asasynó, która pracowała na terenie Hawany. Urodziła się w Glasgow i pochodziła z patologicznej rodziny - ojciec Rhony porzucił żonę wraz z dzieckiem, a jej matka była alkoholiczką. Jako nastolatka postanowiła opuścić rodzinne strony i udał się do Bristolu, gdzie znalazła pracę u tamtejszych kupców. W wieku dwudziestu jeden lat, Rhona została zmuszona do małżeństwa, co zmusiło ją do kolejnej ucieczki. Tym razem udała się do Bostonu, gdzie spędziła 6 miesięcy, a następnie popłynęła na Jamajkę. Nie mogąc znaleźć pracy wśród farmerów, Rhona stopniowo wprawiała się w żegludze i przyłączyła do Asasynów. Jej oddanie dla sprawy Zakonu stopniowo umacniało jej pozycję i ostatecznie zagwarantowało stanowisko lidera biura Asasynów. W tym czasie Rhona wplątał się w toksyczny związek z Templariuszem, znanym jako Hilary Flint. W lipcu 1715 roku, położenie biura Rhony zostało ujawnione Templariuszom przez pirata Edwarda Kenwaya, który dostarczył im mapy ukradzione od zdrajcy Zakonu, Duncana Walpole'a. W następstwie tych wydarzeń, baza Asasynów, nad którą piecze sprawowała Rhona była kilkakrotnie oblegana przez wojska hiszpańskie. Podczas jednego z takich ataków w 1717 roku, do Rhony dołączył Edward, który przybył, by zadośćuczynić za popełnione błędy. Wspólnymi siłami Asasyni odzyskali klucz Templariuszy, który otwierał jeden z zamków blokujących dostęp do specjalnych szat w bazie na Wielkiej Inagui. Rhona wraz z Edwardem zakończyła krwawe interesy prowadzone przez swojego byłego kochanka. W 1722 roku, Rhona ponownie współpracowała z Edwardem, który przybył do Hawany, by dopaść Wielkiego Mistrza Templariuszy, Laureano de Torres y Ayala. Wraz ze śmiercią Torresa w 1722 roku, Rhona poszerzyła wpływy Asasynów, zapewniając pełną kontrolę Bractwa w Hawanie. Wraz z nastaniem wojny siedmioletniej Rhona starała się utrzymać pozycję Bractwa w Indiach Zachodnich. Niestety asasynce zaczęło brakować przygód i zaczęła popadać w monotonię. Templariusz - Rafael Joaquín de Ferrer wykorzystał ten fakt i zdołał uwieść Rhone w 1751 roku i wykorzystując okazję ukradł jej korespondencję z innymi Asasynami oraz starożytne mapy Jukatanu, które niegdyś należały do Mentora Bractwa - Ah Tabaia. Asasyni Rhony ścigali de Ferrera, lecz ostatecznie mistrzyni zdecydowała, że lepiej będzie jak Asasyni pozostaną na swoich pozycjach w Hawanie. Po całym zajściu napisała list do Achillesa Davenporta, którego znała z czasów, jak był uczniem Ah Tataia, by miał czujne oko na de Ferrera. Po tych wydarzeniach historia Rhony się urywa. Możliwe, że padła ona ofiarą czystki amerykańskich Asasynów wywołaną zdradą Shaya Cormaca.

Samuel Bellamy(postać historyczna)

(1689 - 1717)

Bellamy

Był znany również jako Czarny Sam i Książę Piratów. Był angielskim piratem i członkiem Zakonu Asasynów, który działał w Indiach Zachodnich. Współpracował z innymi piratami, takimi jak Alonzo Batilla, czy Olivier Levasseur. Bellamy jako szpieg Asasynów, miał za zadanie zinfiltrować szeregi piratów i być wtyczką Bractwa. Wraz ze swoim przyjacielem - Paulsgrave Williamsem szybko pieli się w hierarchii piratów. Bellamy szybko zyskał w oczach Benjamina Hornigolda i razem udali się na Kubę, gdzie Sam objął dowodzenie nad przechwyconym statkiem Marianne i utworzył zgraną załogę. W lipcu 1716 roku, Bellamy wraz z ludźmi Hornigolda znużeni niechęcią kapitana do atakowania brytyjskich okrętów postanowili obalić jego rządy. W tym samym czasie, młody pirat Alonzo Batilla zaoferował pomoc w obaleniu kapitana. Po udanej akcji Bellamy zaczął współpracować z Batillą. W styczniu 1717 roku, Bellamy otrzymał list od innego Asasyna, w którym dowiedział się, że Fragment został wywieziony z Afryki do Indii Zachodnich na statku niewolniczym Whydah, którego kapitanem był holenderski handlarz Laurens Prins. Jeszcze tego samego miesiąca Bellamy spotkał się z Alonzo w pobliżu Hawany. Miesiąc później, Bellamy i Batilla spotkali się ponownie, gotowi do ataku na Whydah. Bellamy zaatakował statek niewolniczy wraz z Batillą i Levasseurem, przechwycając artefakt dla asasynów i statek na własny użytek. Wykorzystując Whydah jako swój okręt flagowy, Bellamy splądrowali kilka statków w pobliżu Virginii. Po udanym skoku Bellamy próbował dotrzeć do Block Island. Niestety z powodu pogarszającej się pogody Whydah wpadł prosto w oko cyklonu. Wykorzystując okazję, templariusze śledzący Bellamyego zaatakowali jego okręt i zabili całą załogę wraz ich z kapitanem.

Anne Bonny (postać historyczna)

(1702 – 1743)

Anne

Pochodząca z Kinsale w Irlandii kobieta, która pracowała jako barmanka w tawernie "Stary Avery" w Nassau. Nawiązujac kontakty z takimi pirackimi osobistościami jak Jack "Callico" Rackham czy Mary Read, Bonny przyłączyła się do nich, prowadząc odtąd życie ponad prawem. Jednakże, w 1720 roku zostali oni złapani. W takcie procesu, podczas którego była sądzona wraz z Mary Read, Anne jak i jej towarzyszka przyznała że jest brzemienna, co zadecydowało że kobiety będą pozbawione wolności, a nie stracone (przynajmniej do dnia rozwiązania). Na ratunek przybyli im mentor Asasynów Ah Tabai i pirat Edward Kenway, zabierając je z więzienia. Mary Read jednakże zmarła jeszcze w obrębie murów, a Anne zabrano na Tulum, gdzie urodziła chłopca, który wkrótce zmarł. Jakiś czas później Bonny działała jako kwatermistrz na statku Edwarda Kenwaya, pomagając mu w jego poszukiwaniach Templariuszy. Jej dalsze losy są nieznane, jednakże Assassin's Creed: Memories zdaje się sugerować że przystała do Asasynów, działają na terenach nowego świata zajmowanych przez Francję.

Louis-Joseph Gaultier, Chevalier de la Vérendrye (postać historyczna)

(1717 - 1760)

 Chevalier de la Vérendrye

Urodzony w Kanadzie, młody Louis pochodził ze znanej rodziny odkrywców. Mając dwadzieścia parę lat, większość życia spędził poznając niezbadane obszary Manitoba i północnej Dakoty wraz z ojcem, który nadał mu przydomek "Chevalier". W 1744 roku Louis został komendantem posterunku pogranicznego należącego do Francji. To właśnie tutaj poznał Achillesa Davenporta i Liama O'Brien'a, którym pomógł w wykonaniu zadania. Po misji Mentor Asasynów zaproponował podróżnikowi przyłączenie się do ich sprawy, na co ten przystał. Dzięki kontaktom Chevaliera wśród przemytników i szpiegów, takich jak Le Chasseur, Bractwo zdobyło wiele przydatnych informacji. Około 1749 roku Louis poznał młodego Shaya Cormaca, przy czym od razu narosła między nimi wzajemna niechęć. Przez pewien okres Vérendrye współpracował a Asasynem Robertem Faulknerem, kapitanem statku "Aquila", który ostrzegał go przed handlem z rodzinami Lévesque i de L'Isle, które podejrzewał o przynależność do Templariuszy. Podczas rutynowej misji w 1752 roku, podczas której miał nawiązać kontakt z lokalnymi przemytnikami, statek Chevaliera - "Gaultier" został zaatakowany i zajęty przez armię brytyjską. Okręt udało się odzyskać dzięki pomocy dwójki Asasynów - Liama O'Briena i Shaya Cormaca. Później kapitan brał czynny udział w poszukiwaniach dwóch Fragmentów Edenu - Puzdra i Manuskryptu Voynicha. Był także światkiem zdrady Shaya Cormaca i jego przejścia na stronę Templariuszy. To właśnie z jego ręki poległ w 1760 roku w pobliżu Fogo w Kanadzie.

Louis Mills

(brak danych - 1754)

 MIlls

Pochodzący z Brighton Asasyn, który od młodości zajmował się żegluga, podobnie jak jego ojciec. Jego pierwszą zamorską wyprawą była trasa z Londynu do Bostonu na pokładzie statku "Whirlwind". Po śmierci Asasyna Miko z rąk Haythama Kenwaya, Bractwo przydzieliło Louisa na okręt Samuela Smythe'a "Providence" gdzie miał obserwować poczynania Templariusza. Starając się uśpić czujność wroga, Mills starał się zaprzyjaźnić z Kenwayem. Potajemnie wyrzucał on nocami pomalowany ładunek za burtę, dzięki czemu "Aquila" należąca do Asasynów mogła śledzić jednostkę. Kontynuując tę praktykę przez 5 dni, jednostka Bractwa dogoniła "Providence" i przystąpiła do ataku. Z tego powodu Haytham został zamknięty pod pokładem, gdzie Mills wyzwał go na honorowy pojedynek. Młody Asasyn nie miał szans z doświadczonym Templariuszem, i wkrótce poległ w walce.

Duncan Little

(1730 - brak danych)

Duncan

Jako chłopiec, Duncan był światkiem śmierci swojego wuja Miko w Theatre Royal z rąk Haythama Kenwaya. Będąc nastolatkiem, postanowił zostać duchownym, po czym w 1756 roku został wysłany do Afryki jako misjonarz. Po spędzeniu parę lat na kontynencie, w 1760 roku powrócił do rodzimej Irlandii i porzucił drogę duchownego. Z tego powodu odwróciła się od niego rodzina, a on trzy lat później wyruszył do Bostonu. Działał w mieście jako tani dyplomata i mediator, aż poznał Connora, gdy ten walczył z najemnikami atakującymi ludność północnego Bostonu. Następnie został włączony do Zakonu Asasynów. W 1781 roku wraz z innymi rekrutami brał udział w uwolnieniu Connora podczas jego ustawionej przez Templariuszy egzekucji. Później wraz z Markizem de Lafayette i resztą Asasynów brał udział w oczyszczaniu tuneli pod dzielnicą zmilitaryzowaną, co pomogło Connorowi dostać się do Fortu George, gdzie miał znajdować się Templariusz Charles Lee.

Deborah Carter

(1736 - brak danych)

Deborah Carter

Córka zadłużonego handlarza Amosa Cartera z Nowego Jorku. Jako młoda dziewczynka, Deborah pomagała ojcu w przebraniu chłopca jako chłopiec na posyłki o pseudonimie "Dobby". Osiągając okres dojrzewania, zmuszona była porzucić rolę mężczyzny, ale wciąż działała jako posłaniec i starała się pomagać biednym, wiedząc jak to jest ledwo wiązać koniec z końcem. Podczas zarazy jaka rozpętała się w północnej dzielnicy miasta poznała Connora, przy pomocy którego odkryła spisek kupca należącego do Templariuszy, który głodził okoliczną ludność. Po pozbyciu się przeciwnika przyłączyła się do Zakonu Asasynów, przy czym była zainteresowana Connorem w strefie uczuciowej. W 1781 roku wraz z innymi rekrutami brała udział w uwolnieniu Connora podczas jego ustawionej przez Templariuszy egzekucji. Później wraz z Markizem de Lafayette i resztą Asasynów brała udział w oczyszczaniu tuneli pod dzielnicą zmilitaryzowaną, co pomogło Connorowi dostać się do Fortu George, gdzie miał znajdować się Templariusz Charles Lee.

Jacob Zenger

(1739 - brak danych)

Jacob Zenger

Pochodzący z Mannheim w południowych Niemczech. Jako mąż Wilheminy, z która miał przynajmniej jedno dziecko, Jacob starał się utrzymać niezbyt zamożną rodzinę. Zdecydował się wstąpił do armii niemieckiej jako Jegier, gdzie następnie wysłano go za ocean by walczył w Rewolucji Amerykańskiej po stronie Wielkiej Brytanii. Nie chcąc brać udziału w walkach, po przybyciu do Nowego Jorku Zenger zdezerterował, i kupił trochę ziemi, gdzie mógłby się osiedlić wraz z rodziną. Niestety, po nieowocnych plonach, zmuszony był wrócić do miasta i pracować jako ochroniarz. Dołączył także do lokalnego ruchu oporu przeciw Brytyjczykom, gdzie poznał Asasyna Connora. W przebraniu żołnierza pomógł on członkowi Bractwa dostać się w pobliże oficera, którego następnie Asasyn zabił. Connor wyjaśnił następnie iż oficer ten był Templariuszem, po czym zaproponował Zangerowi przystąpienie do Bractwa, na co ten się zgodził. Później Zenger zaczął wysyłać do swojej rodziny pieniądze, aby mogli oni przybyć do kolonii i zacząć nowe życie. W 1781 roku wraz z innymi rekrutami brał udział w uwolnieniu Connora podczas jego ustawionej przez Templariuszy egzekucji.Później wraz z Markizem de Lafayette i resztą Asasynów brał udział w oczyszczaniu tuneli pod dzielnicą zmilitaryzowaną, co pomogło Connorowi dostać się do Fortu George, gdzie miał znajdować się Templariusz Charles Lee.

Stephane Chapheau

(1743 - brak danych)

Stephane Chapheau

Urodzony w Kanadzie syn kucharza dla armii francuskiej. Niestety, jego ojciec zginął na Równinie Abrahama, a Stephane, przejmując jego zawód, udał się do Bostonu w 1764 roku. Nie znosząc Brytyjczyków, Chapheau był zagorzałym zwolennikiem Patriotów, przez co brał udział proteście przeciwko Aktowi Stemplowemu w 1765 roku, a także plądrowaniu domu gubernatora Thomasa Hutchinsona. Asasyna Connora poznał w 1773 roku, kiedy to ten pomógł Stephane uporać się z poborcą podatkowym. Później dwójka połączyła siły kiedy Stephane odkrył iż armia brytyjska skonfiskowała jego rzeczy. Wyszedł wtedy na ulice, doprowadzając do protestu ludności, a rozwścieczony kucharz zabił tasakiem poborcę podatkowego na rynku. Po tym wydarzeniu dołączył on do Zakonu Asasynów i wykonywał szereg misji na terenie kolonii amerykańskich. W 1781 roku wraz z innymi rekrutami brał udział w uwolnieniu Connora podczas jego ustawionej przez Templariuszy egzekucji. Później wraz z Markizem de Lafayette i resztą Asasynów brał udział w oczyszczaniu tuneli pod dzielnicą zmilitaryzowaną, co pomogło Connorowi dostać się do Fortu George, gdzie miał znajdować się Templariusz Charles Lee.

Jamie Colley

(1744 - brak danych)

Jamie

Syn nowojorskiego pracownika doku - Jamesa Colleya. Jako młody chlopiec uczęszczał do Trinity School, gdzie zdobył opinię pojętego ucznia. Sam jednak uważał że "chce od życia coś więcej" po czym porzucił nauczanie na rzecz zarobku. Nie mogąc zwrócić się do ojca, który zmarł, ani do matki, która trzymała pieczę nad niewolnikami na południu - czym wyraźnie gardził - Colley zmuszony był do włóczęgostwa. Później ktoś dostrzegł jego inteligencję i zatrudnił go jako asystent lokalnego lekarza. Podczas wielkiego pożaru w 1776 roku Jamie pomagał w zrujnowanej dzielnicy bezdomnym i chorym. W tej działalności pomógł mu Asasyn Connor, a po odparciu ataku na klinikę ze strony Templariuszy, Jamie został włączony do Zakonu Asasynów.W 1781 roku wraz z innymi rekrutami brał udział w uwolnieniu Connora podczas jego ustawionej przez Templariuszy egzekucji. Później wraz z Markizem de Lafayette i resztą Asasynów brał udział w oczyszczaniu tuneli pod dzielnicą zmilitaryzowaną, co pomogło Connorowi dostać się do Fortu George, gdzie miał znajdować się Templariusz Charles Lee.

Clipper Wilkinson

(1756 - brak danych)

Clipper

Pochodzący z Virginii myśliwy. Jako najmłodsze dziecko, młody Clipper często czuł się niedoceniany - dlatego też przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie podczas rewolucji amerykańskiej odciął się od rodziny, która stanęła po stronie Wielkiej Brytanii. Dowiadując się o dokonaniach Connora podczas "Herbatki Bostońskiej", Wilkinson poprosił Asasyna o pomoc w wyzwoleniu południowych dzielnic Bostony, gdzie pewien brytyjski oficer prowadził przymusowy pobór do wojska. Przy pomocy Connora udało się zabić oficera i wyzwolić niedoszłych rekrutów, a sam Clipper przyłączył się do Zakonu Asasynów, wykonując misje w koloniach.W 1781 roku wraz z innymi rekrutami brał udział w uwolnieniu Connora podczas jego ustawionej przez Templariuszy egzekucji. Później wraz z Markizem de Lafayette i resztą Asasynów brał udział w oczyszczaniu tuneli pod dzielnicą zmilitaryzowaną, co pomogło Connorowi dostać się do Fortu George, gdzie miał znajdować się Templariusz Charles Lee.

Patience Gibbs

(1768 - brak danych)

Gibs

Urodzona w Newport na Rhode Island niewolnica, młoda Patience uzyskała od swej umierającej matki tajemniczy talizman, będący Fragmentem Edenu. Używając go, udało jej się zbiec wraz z grupką niewolników spod jarzma doktora Edmunda Judge, po czym skryli się na Goat Island. W tym czasie starał się pozyskać ją dla sprawy Asasynów Connor, syn Haythama Kenwaya. Dziewczyna jednak odrzuciła ofertę, a Asasyn uznał że lepszy kontakt z niewolnikami będzie miała jego przyjaciółka z Nowego Orleanu - Aveline de Grandpré. Kiedy Asasynka przybyła na miejsce, uwolniła ona Gibbs, którą przetrzymywano w forcie. Następnie Patience nawiązała współpracę z Aveline, w celu odzyskania Fragmentu Edenu, który zabrał jej Judge. Para odnalazła go w Newport Tower, po czym Aveline pozbawiła go życia. Widząc że może zaufać Asasynce, nastolatka przyłączyła się do Bractwa.

Jeannot Bullet (postać historyczna)

(brak danych - 1791)

Były niewolnik i jedna z czołowych postaci Rewolucji Haitańskiej, a potajemnie także członek Zakonu Asasynów. Podobnie jak jego bracia, Jeannot miał zamiar wyzwolić czarną ludność z rak białych ciemiężycieli. Jednakże stał się zbyt radykalny w swoich poczynaniach, co zraziło do niego Eseosę i Toussainta Brédę. Ten pierwszy skazał renegata na wyrok śmierci za złamanie pierwszej zasady Kreda Asasynów, na co ten wybuchł śmiechem, twierdząc że nigdy nie zwyciężą.

Dutty Boukman (postać historyczna)

(brak danych - 1791)

Dutty

Były niewolnik i jedna z czołowych postaci Rewolucji Haitańskiej, a potajemnie także członek Zakonu Asasynów. Będąc szamanem Voodoo, Dutty został wprowadzony w szeregi Zakonu przez Eseosę - wnuka Adewale. Przystępując do Rewolucji Haitańskiej, Boukman nawiązał do poczynań Françoisa Mackandala, poprzez przeprowadzenie ceremonii voodoo, gdzie przewidział przyszłych przywódców rebelii - Jeannota Bulleta, Georgesa Biassou i Jean-Françoisa Papillona. Niestety, pod koniec 1791 roku Dutty został pojmany przez armię francuską w pobliżu Acul, po czym został skazany na śmierć. Przeszkodzić w jego egzekucji miała zamiar Asasynka Elsie, ale została ona powstrzymana przez Fabiena.

Jean-François Papillon (postać historyczna)

(brak danych - 1805)

Były niewolnik i jedna z czołowych postaci Rewolucji Haitańskiej, a potajemnie także członek Zakonu Asasynów. W trakcie ceremonii voodoo w Bois Caïman, która odbyła się w 1791 roku, Dutty Boukman przewidział iż Papillon, Jeannot Bullet i Georges Biassou zostaną przywódcami powstania niewolników. Po śmierci Boukmana, Bullet zradykalizował się, zaczynając zabijać białych i mieszanych mieszkańców Saint Domingue. Papillon i Biassou byli świadkami jego skazania na wyrok śmierci z rąk Asasyna Eseosy. Po braku wsparcia ze strony Francuskich Asasynów, Papillon i Biassous skierowali się w stronę hiszpańskiego oddziału Bractwa w 1801 roku. Jednakże po śmierci Georges'a, François opuścił wyspę i w 1804 roku udał się na Florydę.

Elsie

(brak danych - brak danych)

Haitańska Asasynka aktywna pod koniec XVIII wieku, a także przodkini Charlotte de la Cruz. Była obecna podczas egzekucji Asasyna Dutty'ego Boukamana, którego to zamierzała wyzwolić. Przeszkodził jej w tym inny Asasyn - Fabien, argumentując że Dutty zostanie męczennikiem ich sprawy, co pomoże wyzwolić czarną ludność Haiti.

Elsie
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
010
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: