Zakon Assassin's Creed


Zapomniani Asasyni

Zapomniani Asasyni


Zapomniani Asasyni - Renesans

Świat Assassin's Creed rozrasta się z każdym rokiem poprzez gry, komiksy, książki a także filmy. Jest on pełen różnorodnych postaci rozsianych po całej historii, ale w grach kierujemy tylko kilkoma z nich. Wiele z tych intrygujących zabójców, mimo iż fascynujących na swój sposób - zostaje w tle, gdzieś na drugim bądź dalszym planie. Ten artykuł ma na celu przybliżenie wam sylwetek Asasynów, którzy mimo, iż nie są tak popularni jak Ezio Auditore czy Jacob Frye, zasługują na chwilę uwagi.


Tessa Varzi

(brak danych – 1503)

Tessa Varzi

Członkini grupy Asasynów, do której należeli jeszcze Cipriano Enu i Francesco Vecellio. Tessa została przeszkolona w preparowaniu różnorodnych trucizn, co czyniło ją bardzo przydatną w misjach. W trakcie jeden misji, Varzi użyła toksyny swojego projektu, która sparaliżowała staż Cezara Borgii. Jej preparat ocalił też życie Elżbiety Gonzagi, która mimo ostrzeżeń Asasynów zamierzał udać się na spotkanie z rodziną Borgiów. Została ona potraktowana ostrzem z trucizną w trakcie ataku na jej życie, a następnie wywieziona z miasta. Za jej sprawą zginął też wenecki doża Agostino Barbarigo, który będąc dawniej poplecznikiem Asasynów, odwrócił się od swoich sprzymierzeńców. Asasyna wysyłał mu listy z pogróżkami, które nasączone były w toksynie. Tessa zginęła wraz z Cipriano Enu w trakcie odpierania sił Templariuszy w podpalonej tawernie.

Tessa VarziTessa Varzi

Cipriano Enu

(brak danych – 1503)

Cipriano Enu

Wywodzący się z Afryki członek włoskiego oddziału Zakonu Asasynów. Kiedy przybył do Europy, zajął się nim pewien uprzejmy kowal, który nauczył go 7 języków( co przydało mu się potem wielokrotnie). Począwszy od 1501 roku, Cipriano szkolił się pod okiem Ezio Auditore w Rzymie. Jako najlepszy łucznik w Bractwie, został on przydzielony wraz Tessą Varzi do drużyny pod dowództwem Francesco Vecellio. Wykonywał on następnie wiele misji, w tym sabotaż statków Cezara Borgii w Piombiono, czy ochrona astronomów Domenico Maria Novaray i Mikołaja Kopernika. Jednym z większych sukcesów było udaremnienie zabójstwa weneckiego ambasadora z rąk agentki Templariuszy, którą to Enu ranił jedną ze swoich strzał. W 1503 roku, podczas wykonywania zadania, drużyna została dostrzeżona i zmuszona do ucieczki. Ukryli się oni w pobliskiej tawernie, w której się zabarykadowali. Oddziały wroga podpaliły budynek, a z pożogi ocalał jedynie Francesco. Cipriano zginął w wyniku odniesionych ran.

Cipriano EnuCipriano EnuCipriano Enu

Raphael Sánchez(postać historyczna)

(brak danych – 1505)

Raphael Sánchez

Poddany królowej Izabeli I, przyjaciel Krysztofa Kolumba i Luisa de Santángela, a także potajemnie członek hiszpańskiego oddziału Asasynów. W 1491 roku udał się do Barcelony, gdzie wraz z Ezio Auditore starał się powstrzymać zapędy Inkwizycji. Po tym jak Ezio pozbył się egzekutora Gapara Mariuneza, on i Raphael udali się do Zaragozy, gdzie uwolnili przetrzymywanych tam Asasynów, a potem do Grenady, gdzie uratowali przetrzymywanego w zamku króla Muhammad XII. W wyniku machinacji Cezara Borgii, w 1499 roku Sánchez wytrenował grupkę sierot na Asasynów. Po jakimś czasie stawił się po nich tajemniczy "łysy mężczyzna" (Templariusz Sirus Favero), który zabrał je do Włoch, tworząc grupę o nazwie "Kruki" - będącej odpowiedzią Templariuszy na Asasynów.

Dogan

(brak danych – brak danych)

Dogan

Dogan to turecki Asasyn, będący jednym z podopiecznych Mistrza Asasynów - Yusufa Tazima. Kiedy do Konstatynopola przybył włoski Mentor Ezio Auditore da Firenze, Dogan był jednym z tych, którzy pomagali mu w obronie placówki Bractwa w pobliżu wieży Galata. Po śmierci Yusufa, Ezio deklarował Dogana nowym przywódcą Tureckich Asasynów, mając na uwadze opinię Yusufa na jego temat.

Alonso Carlo

(brak danych – brak danych)

Carlo

Wyzwolony niewolnik i Asasyn, który w 1494 roku adoptował Miguel Ramón Carlo de Lugo, którego następnie wyszkolił na Asasyna, a także biegłego posługiwania się językiem hiszpańskim, Taíno i Arawak. W 1510 roku Alonso został oskarżony o spisek na życie Juana Ponce de Leóna, co zmusiło go do ucieczki i ukrycia się w kryjówce Asasynów na Florydzie. Wystąpił on w grze Discover your legacy, jako jeden z głównych obiektów zainteresowania Templariuszy.

Miguel Ramón Carlo de Lugo

( 1494 – brak danych)

Lugo

Urodzony w pobliżu San Juan w Puerto Rico, młody Miguel został porzucony przez ojca po tym jak jego matka zmarła w trakcie porodu. Został ona następnie przygarnięty przez wyzwoleńca Alonso Carlo, który wyszkolił go na Asasyna a także nauczył języków. Kiedy w 1510 roku jego mistrz został oskarżony o planowanie zabójstwa Juana Ponce de Leóna, młody Ramón zmuszony został do ucieczki ze swoim przybranym ojciec do kryjówki Asasynów na Florydzie. Wiele lat później, w 1521 roku, Miguel został wysłany przez Bractwo aby zawrócić Juana Ponce de Leóna w jego poszukiwaniach "Fontanny młodości" w której znajdował się Fragment Edenu. Podróżnik odmówił, co zmusiło Asasyna do wykorzystania zatrutej strzały. Miguel doczekał się dwójki dzieci z Anną Espinosą - José Coresa i Paco Mulo Arribę,

Wang Yangming(postać historyczna)

(1472 - 1529)

Wang Yangming

Urodzony jako Wang Shouren. Był wyznawcą neo-konfucjonizmu. Pracował jako urzędnik, kaligraf, pedagog i filozof. Żył za panowania dynastii Ming. Potajemnie był również Mentorem chińskiego Bractwa Asasynów. Przez całe życie był przygotowywany, by stać się ministrem cesarstwa chińskiego. Pomimo tak ważnego stanowiska, zawsze pracował dla dobra sprawy Asasynów, przynajmniej do czasu, aż jego losy nie skrzyżowały się z Liu Jinem (Templariuszem i przywódcą Ośmiu tygrysów). Wiele lat później, po wydaleniu Wanga z cesarskiego dworu, został mianowany na gubernatora prowincji Jiangxi, gdzie zasłynął ze swoich osiągnięć na tle militarnym. Po śmierci cesarza Zhengde, Wang powrócił na cesarski dwór, gdzie był świadkiem przejęcia władzy przez Templariuszy, znanych jako Osiem tygrysów. Po tym jak jedna z konkubin cesarza - Shao Jun - odkryła jego sekretną tożsamość, jako Mentor Asasynów, przyjął ją do Bractwa. Po odpowiednim przeszkoleniu, wysłał on Shao Jun na misję do Zakazanego miasta, w celu zabicia Tygrysów. Niestety po porażce swojej uczennicy, Yangming zmuszony był odwołać wszystkich swoich agentów ze stolicy. Wraz z wcześniejszym Mentorem Bractwa - Zhu Jiuyuan, trenował on Jun, aż ta osiągnęła rangę pełnoprawnego Asasyna. W roku 1526, po powrocie swojej uczennicy z Italii współpracował on Shao, w celu obalenia Tygrysów. Ostatecznie został on zabity przez Zhang Yonga w 1529 roku, podczas pułapki, którą Tygrysy zastawiły na Mentora, w celu odebranie mu Puzdra Prekursorów.

wangyangmingiwangyangmingiwangyangmingi

Gonzalo Pardo

( brak danych – brak danych)

Gonzalo

Hiszpański szlachcic, który został wysłany do Peru w celu infiltracji armii Francisco Pizarro, gdzie dzięki swoim umiejętnościom, szybko stał się jego ulubionym zabójcą. Jednakże zawiódł on podczas swojej misji ochrony imperatora Atahualpy w 1533, co doprowadziło do śmierci władcy. Zrozpaczony Pardo porzucił swoją drogę i zaczął pić i jeść bez umiaru. Z tego powodu lokalni Inkowie nie uznawali go za zagrożenie i pozwolili mu zostać na swoim terenie. Trzy lata później, kurierka Quilla odkryła spisek wymierzony w syna Atahualpy - Manco Inca Yupanqui. Chcąc odpokutować swoje winy, Gonzalo starał się pomóc dziewczynie w udaremnieniu zamachu, jednakże w trakcie drogi do stolicy zostali oni pojmani przez konkwistadorów. Mimo tego, że udało im się zbiec i dostać do miasta, zostali oni skazani na śmierć przez Tuti Cusi - teścia Quilii i - jak się okazało - organizatora zamachu. Mąż dziewczyny - Ayar, przeciwstawił się swojemu ojcu i pomógł parze dostać się do pałacu. Kiedy zamachowca został zabity, a zdrajca zdekonspirowany, Pardo przekazał Quilli dane o swoim Zakonie, zachęcając ją, by przyłączyła się do ich sprawy.

Lodovico Ariosto(postać historyczna)

(8 wrzesień 1474 - 6 lipiec 1533)

Lodovico

Lodovico był włoskim poetą oraz Asasynem. To on właśnie przejął on po Ezio tytuł Mentora włoskich Asasynów w 1513 roku. Pracował również jako ambasador Ferraran. Pierwsze wzmianki o Lodovico pojawiły się w książce Assassins Creed: Objawienia.

Erazm z Rotterdamu (postać historyczna)

(28 październik 1466 - 12 lipiec 1536)

Erazm

Był on humanistą, księdzem i teologiem. Potajemnie, Erasmus był liderem Bractwa Asasynów na ternie Europy Północnej. Na początku XVI wieku, kiedy Erazm studiował w Paryżu, został schwytany przez Templariuszy pracujących dla rodu Borgia. Został on jednak uratowany przez włoskich Asasynów, wysłanych na misję przez Ezio Auditore. Erazm w ramach wdzięczności za ratunek, poinformował Asasynów o innym członku Bractwa przetrzymywanym w mieście. Około 1511 roku, Erasmus skontaktował się z liderem włoskich Asasynów, którym w tym czasie była Claudia Auditore. Ostrzegł on swoich włoskich pobratymców przed rewolucją religijną Marcina Lutra. Pełną historię Erazma oraz wzmianki o tym Asasynie można było przeczytać we fragmentach książki Objawienia, Projekcie Dziedzictwo oraz kontaktach Bractwa w grze Assassin's Creed: Brotherhood.

Pietro Bembo (postać historyczna)

(1470 – 1547)

>Pietro Bembo

Włoski uczony, poeta, kardynał, i - potajemnie - członek Zakonu Asasynów. Około 1500 roku wraz z Baldassare Castiglione przydzielono mu opiekę na kryjówką Bractwa na wyspie Tyberyjskiej. Później został oddelegowany do Wenecji, gdzie nadal działał na rzecz Zakonu.

Francesco Vecellio (postać historyczna)

(1475 – 1560)

Francesco Vecellio

Renesansowy malarz pochodzenia włoskiego, a potajemnie także członek Zakonu Asasynów. Ten urodzony w Pieve di Cadore członek Bractwam w młodości był szkolony przez Perotto Calderona, następnie działał na rzecz Zakonu pod przykrywką kuriera rodziny Borgiów. Jego mistrz wdał się jednak w romans z Templariuszką Lukrecją z domu Borgia, co doprowadziło do konfliktu z Francesco. Doprowadziło to w końcu do tego, że zmuszony on był brać udział w pościgu na byłego przyjaciela, kiedy ten złamał zasady kreda, aby chronić swojego syna z Lukrecją. To właśnie Vecellio odwrócił uwagę Calderona, godząc go strzałą, po czym reszta drużyny zabiła byłego Asasyna. Po jego śmierci Francesco udał się do Rzymu, gdzie trenował pod okiem Ezio Auditore. Tu także spotkał syna swojego zmarłego przyjaciela. Uratował on młodego Giovanniego Borgię od ataku dójki rabusiów, a następnie włączył go do Zakonu. Następnie zebrał drużynę (w której skład wchodzili Cipriano Enu i Tessa Varzi), której celem było sabotowanie działań Borgiów w wiecznym mieście.

Francesco VecellioFrancesco Vecellio

Hattori Hanzo (postać historyczna)

(1542 – 23 grudzień 1596)

Hattori Hanzo

Legendarny Samuraj i Ninja, będący wasalem Tokugawy Ieyasu. Urodzony w Prowincji Mikawa, młody Hanzo przystał do Zakonu Asasynów w czasie, gdy wpływy Templariuszy na wyspie były coraz silniejsze. Jako że Asasyni sprzymierzyli się z Tokugawą, Hattori eliminował cele z jego rozkazu. Jednym z takich zadań była likwidacja Mōri Motonariego,dzięki czemu sojusznik Ieyasu - Oda Nobunaga - mógł przejąć jego ziemie. Później Hanzo wraz z Hondą Tadakatsu wkradł się do obozu Takedy Shingena w trakcie bitwy o Mikatagaharę. Cel został unieszkodliwiony, a Asasyn zabrał ze sobą Miecz Edenu, który posiadał Shingen. Wiemy że Hattori osobiście zabił dwóch Templariuszy - W 1578 roku, Uesugi Kenshina, i byłą Ninja - Mochizuki Chiyome - w latach dziewięćdziesiątych XVI wieku. Ostatecznie Hanzo ginie w 1596 roku, z rąk swojego rywala, Fūma Kotarō.

Hattori HanzoHattori HanzoHattori Hanzo

Yamauchi Kazutoyo (postać historyczna)

(1546 – 1 listopad 1605)

Japoński generał, który w młodości działał jako Ronin (Samuraj bez pana). Później jako dowódca wojskowy służył kolejno Odzie Nobunadze, Toyotomiemu Hideyoshi i Tokugawie Ieyasu.

Yamauchi Kazutoyo

Mogami Yoshiaki (postać historyczna)

(1 luty 1546 – 29 listopad 1614)

Potężny daimyo północnej Japonii, a także członek Zakonu Asasynów. Do Bractwa przyłączył się po tym, jak Toyotomi Hideyoshi rozkazał zabić swojego bratanka i jego rodzinę (w tym córkę Mogamiego) aby zlikwidować konkurencję do tronu dla swojego nowo narodzonego syna.

Mogami YoshiakiMogami YoshiakiMogami YoshiakiMogami Yoshiaki

Hattori Masanari (postać historyczna)

(1565 – 3 czerwiec 1615)

Syn Hattoriego i wasal Tokugawy Ieyasu. Po śmierci ojca, przejął on jego obowiązki u boku Tokugawy, a jego zdolności w walce zapewniły mu status kapitana straży w zamku Edo. Wkrótce jednak utracił tą prestiżową pozycję, ponieważ mimo iż biegły w sztukach walki, Masanari nie miał zmysłu taktycznego. Aby się zrehabilitować, Hattori walczył mężnie podczas oblężenia Osaki w 1616 roku, w trakcie której poległ.

Hattori MasanariHattori MasanariHattori Masanari

Yamauchi Taka

(1562 – 1639)

Japoński mnich i bliski przyjaciel Hattoriego Hanzo. Kiedy wiadomym było, iż Oda Nobunaga zostanie zaatakowany przez Akechi Mitsuhide, Yamauchiemu przydzielono misję przejęcia posiadanego przez Odę Miecza Edenu, zanim wpadnie w ręce wroga. Uśmiercił on Nobunagę, a następnie przekazał Fragment Edenu chińskiej Asasynce Liu yan, który zabrała go z Japonii.Po śmierci Hanzo, Taka prowadził dochodzenie w celu ustalenia zleceniodawcy zamachu. Trop doprowadził go do Cesarskiego regenta Toyotomi Hideyoshi, którego to przesłuchał a następnie zabił. 21 października 1600 roku, w trakcie bitwy o Sekigaharę, Yamauchi zabija Shimę Sakona, aby zapewnić Tokugawie zwycięstwo, zyskując kolejny krok na drodze zjednoczenia Japonii.

Yamauchi TakaYamauchi Taka
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (1)

1. Wyklęty824-08-2016, 12:33Hmm... Francesco Vecellio mi się spodobał. Może przez to, że był Włochem ;P

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: