Zakon Assassin's Creed


Fabuła Jack the Ripper

Londyn, jesień 1888 roku.

Dwadzieścia lat po tym, jak Jacob i Evie Frye pokonali Crawforda Starricka, w Londynie nastał czas spokoju i stabilizacji. Ten okres wytchnienia przerywa jesień roku 1888, znana jako „Jesień Terroru”. Na ulicach Whitechapel grasuje seryjny morderca, który brutalnie patroszy spacerujące wieczorami prostytutki. Lokalne media nadają mu przydomek „Kuba Rozpruwacz”…

Tytuł Jack the Ripper

Pisarz Artur Weaversbrook przechadza się ulicami Londynu, kiedy podchodzi do niego pewien człowiek. Jest nim 41 – letni Jacob Frye, który namawia go, aby zaprzestał publikowania listów Kuby Rozpruwacza. Argumentuje to tym, że zabójca pożąda rozgłosu. Ich dysputę przerywa prostytutka Nellie, która powiadamia Asasyna o kolejnym morderstwie. Dwójka podąża za nią na miejsce zbrodni. Zrozpaczona kobieta rozpoznaje ciała dwóch ofiar – Catherine Eddowes i Elizabeth Stride. Frye stara się pocieszyć rozhisteryzowaną kobietę. Podaje tej torebkę i każe zrobić tak, jak umawiali się wcześniej. Kiedy kobieta odchodzi, Jacob używa wzroku orła, aby odczytać pozostawioną na ścianie wiadomość od mordercy.

Sfrustrowany Jacob przemierza miejskie uliczki, aby znaleźć Rozpruwacza. Słusznie podejrzewa, iż jest obserwowany. Oprawca rozpoczyna pościg za Asasynem, w trakcie którego brutalnie morduje policjanta. Rozpruwacz znajduje Jacoba na miejskim cmentarzu, gdzie dochodzi do walki. Mimo swoich zdolności, Frye nie ma szans w starciu z brutalną siłą przeciwnika. Próbuje mu przemówić do rozsądku, zaznaczając że Asasyni tak nie postępują. Psychopata jednak zbyta te słowa, stwierdzając, że tak działa jego własne kredo. Jacob salwuje się ucieczką, ale Rozpruwacz podąża jego śladem, używając wzroku orła. Dostrzega, że Asasyn użył powozu, aby zbiec. Nie stanowi to jednak większego problemu dla mordercy, który wkrótce potem staje twarzą w twarz z Jacobem w jego własnym domu. Dochodzi do kolejnej potyczki, w której przewagę zyskuje zamaskowany oprawca. Wyśmiewa on ironię sytuacji, podkreślając, iż Jacob jest jedynym, który wie kim jest morderca, ale nie może tego ujawnić ze względu na Bractwo. Zdesperowany Frye stara się sięgnąć po pistolet, ale Rozpruwacz silnym ciosem pozbawia go przytomności.

Evie i Abberline

Niecały miesiąc później, do Londynu przybywa Evie Frye, która od lat mieszka z mężem w Indiach. W budynku Scotland Yardu spotyka się z inspektorem Frederickiem Abberline'm, który wiele lat wcześniej współpracował z nią i jej bratem. Policjant relacjonuje jej obecną sytuację, w tym niedawne zaginięcie Jacoba. Podejrzewa, iż jej brat nie żyje, a ona może być jedyną osobą zdolną pokonać Rozpruwacza. Abberline prowadzi Panią Frye (a właściwie Green) do powozu, którym udają się na miejsce pierwszej zbrodni Kuby Rozpruwacza. Wkrótce docierają do owianej złą sławą dzielnicy Whitechapel, gdzie znaleziono zwłoki Mary Ann Nichols. Abberline zaznacza jednak, że odnalezione zwłoki nie należały do kobiety, którą znał osobiście. Używając wzorku orła, Evie rozpoczyna dochodzenie. Odnajduje w trawie pierścień z insygniami Asasynów, który należał do Nichols. Dedukuje, iż zabójca wybiera sobie za cel członków Bractwa.

Starając się rozwikłać zagadkę tajemniczego zaginięcia brata, Evie udaje się do jego mieszkania. Przeszukując je, natrafia na szpikulce i tzw. „Bomby strachu” – ładunki z gazem wywołującym przerażające halucynacje. Asasynka dobrze zna tą broń. Tego typu bomby są wykorzystywane przez Bractwo na terenie Indii. Evie znajduje także ślady krwi na drzwiach (prawdopodobnie Jacoba) oraz list autorstwa mordercy. W trakcie dalszych poszukiwań natrafia na posążek bogini Kali oraz zdjęcie, na którym widnieje ona z mężem, jej brat, a także pewien młody chłopiec. Asasynce udaje się ustalić, iż jej brat współpracował z kobietą zwaną Nellie. Nim wychodzi, aby ją odnaleźć, spogląda w okno, gdzie dostrzegła niewyraźną sylwetkę tajemniczego obserwatora…

Evie udaje się do pobliskiego domu publicznego, gdzie pozbywa się pilnujących wejścia członków gangu Skokierów (teraz pracujących dla Rozpruwacza), a następnie wypytuje wewnątrz o Nellie. Jedna z prostytutek podaje, iż została ona zabrana do tajemniczej Lady O. Evie zauważa z daleka pochwyconą dziewczynę, po czym rusza śladem jej porywaczy. Ślady prowadzą do dawnej posiadłości Edwarda Kenwaya. Decydując się na dyskrecję, Frye wkrada się do budynku, gdzie Lady O. (a właściwie Owers) przemawia do zebranych prostytutek. W tłumie udaje jej się odnaleźć Nellie, z którą stara się porozmawiać. Niestety prostytutka zostaje wyprowadzona z posiadłości. Evie rusza w pościg i wybiega na zewnątrz, gdzie zauważa odjeżdżający powóz, prawdopodobnie z Lady O. w środku. Po krótkim pościgu udaje jej się przejąć powóz, ale odkrywa, iż w środku znajduje się tylko Nelly. Przerażona kobieta zdradza, że właściwy cel Evie uciekł do swojej posiadłości. Frye postanawia złożyć wizytę agentce Rozpruwacza.

Evie udaje się poza granice miasta do posiadłości Olwyn Owers. Skradając się, zauważa grabarza zakopującego zwłoki kobiet, a także podsłuchuje rozmowę straży – Lady O. jest świadoma jej niezapowiedzianej wizyty. Mimo tej niedogodności, Evie udaje się dostać do wnętrza budynku, gdzie mąż Lady Owers flirtuje z przetrzymywanymi kobietami. Następnie odnajduje ona swój cel w jej prywatnym gabinecie, gdzie pozbawia Lady życia. Od umierającej kobiety zabiera zdjęcie przedstawiające grupkę mężczyzn. Trzech z nich ma zakreślone twarze. Ostatnim dżentelmenem jest Artur Weavensbrook. Lady O. ostatnim tchnieniem zapewnia Evie, iż będzie on następną ofiarą.

Walka w burdelu

Zaniepokojona Asasynka wyrusza do posterunku londyńskiej policji, gdzie pyta inspektora Abberline'a o Artura Weaversbrooka. Ten jednak jest poirytowany zabójstwem w Owers Manor, o którym wieści szybko się rozeszły. Mimo tego, powiadamia ją o rezydencji pisarza w pobliżu Katedry Świętego Pawła. Kiedy Asasynka udaje się na miejsce, zastaje Artura otoczonego przez Skokierów. Bandyci starają się zmusić go, aby dalej publikował listy Rozpruwacza. Frye ratuje go z opresji, a następnie pokazuje mu zdjęcie. Roztrzęsiony mężczyzna nie chce odpowiadać na pytania, boi się o swojego syna, którego morderca przetrzymuje jako zakładnika. Evie udaje się do doków, gdzie stara się znaleźć ślady prowadzące do młodego Weavensbrooka. Udaje jej się ustalić, że mężczyzna jest przetrzymywany na jednym z zakotwiczonych okrętów więziennych, prowadzonych przez niejakiego Billingswortha. Udaje jej się uratować chłopaka, który w podzięce mówi jej o lokalizacji pozostałych więźniów. Asasynka udaje się w dół rzeki do doków Deptford, gdzie znajduje się kolejny statek i opuszczony garnizon z więźniami. Evie podejrzewa, że w środku może być jej brat. Niestety po przeszukaniu, statek okazuje się pusty. Evie postanawia rozprawić się z „zarządcą” więzienia – Johnem Billingsworthem. Aby do niego dotrzeć, otwiera ona cele więzienne, co prowadzi do zamieszek i walk z „klawiszami”. Wykorzystując zamieszanie, Evie pociąga za pobliską dźwignię, co zawiesza Billingswortha za nogę i unosi na jej poziom. Asasynka następnie zabija go ukrytym ostrzem. Niestety, nadzorca nie wyjawia zbyt wiele na temat Jacoba i Rozpruwacza. Argumentuje, że to co robią jest słuszne, bowiem pozbywają się brudu z ulic. Frye postanawia zadzwonić do inspektora Abberline'a, ale przez telefon dowiaduje się o kolejnym ataku mordercy. Natychmiast udaje się na miejsce zdarzenia.W tym czasie Kuba Rozpruwacz jest poirytowany postępami Evie Frye. Zamierza pozbyć się pozostałych przy życiu światków swoich działań. Udaje się do garnizonu Deptford, który dopiero co opuściła Evie. Na miejscu brutalnie morduje wysłanych tam policjantów. Podobnie czyni z pozostawionymi więźniami. Następnie udaje się do pobliskiego budynku, gdzie trzymane są dowody rzeczowe, po czym je niszczy.

Evie znajduje się w domu Mary Kelly, ostatniej ofiary Rozpruwacza. W jednym z pokoi zastaje ją policjant. Jako że nie jest ona osobą upoważnioną, policjant chce aresztować Asasynke. Evie w gniewie chwyta go za gardło. Na szczęście na całe zajście szybko reaguje Frederick Abberline. Frye zaczyna pytać o szczegóły dochodzenia, ale rozzłoszczony inspektor zbywa pytania, dając do zrozumienia iż nie może dalej ukrywać istnienia Bractwa. Evie musi dopaść mordercę, inaczej to ona zostanie aresztowana i osądzona. Kiedy sytuacja się uspokaja, inspektor przekazuje Evie co udało się dotąd ustalić. 25 letnia prostytutka została zamordowana w pokoju, w którym obecnie stoją. Poderżnięto jej gardło, a następnie zmaltretowano ciało poprzez usunięcie organów. Poprzez zmysł orła, Evie dostrzega kolejną wiadomość, nakierowującą ją na miejsca pierwszych dokonanych zbrodni. Wyrusza w pobliże cmentarza w Whitechapel, gdzie Rozpruwacz zabił swoją druga ofiarę - Annie Chapman. Tam odnajduje kolejny pierścień z symbolem Zakonu Asasynów oraz następną ukrytą wiadomość od Rozpruwacza. Jej treść była początkowo przeznaczona dla Jacoba, wytykając kredo nie potrafiące bronić swoich wyznawców. Evie następnie udaje się na miejsce śmierci Catherine Eddowes. Zgodnie z przewidywaniami, odnajduje kolejną wiadomość. Kuba przytacza w niej śmierć swojej matki, którą Asasyni nie zdołali uchronić.

Polowanie na ofiarę

Frye odnajduje miejsce, gdzie wiele lat wcześniej zmarła matka chłopca, który stał się Kubą Rozpruwaczem. Niespodziewanie zostaje zaatakowana halucynogenną bombą strachu, po czym wokół niej jawią się sylwetki Rozpruwacza, z którymi staje do walki. W trackie pojedynku słyszy głosy szaleńca, mówiące o śmierci matki z rąk ludzi Starrick'a, swoim pobycie w zakładzie psychiatrycznym oraz treningu na Asasyna. Po chwili Evie odzyskuje świadomość i z szokiem odkrywa, że w amoku atakowała cywili. Jej kolejnym celem jest przytułek Lambeth, gdzie Rozpruwacz trafił po śmierci matki. Jest pewna, że będzie tam na nią czekał. Kuba faktycznie jest na terenie przytułku, gdzie pozbywa się pozostałych dowodów swojej obecności. Rozpruwacz udaje się do pomieszczeń, przeznaczonych dla pielęgniarek i lekarzy, którzy w jego mniemaniu wyrządzili mu krzywdę, po czym kończy ich żywota. Kiedy jego praca dobiega końca, przygotowuje się na przybycie Evie Frye i wypuszcza wszystkich chorych psychicznie pacjentów.

Wkrótce potem, Asasynka przybywa do budynku, gdzie z przerażeniem znajduje stosy zmaltretowanych ciał obsługi. Odnajduje również kolejną wiadomość od mordercy, nakazującą udać się jej do piwnic kompleksu. Kiedy udaje się w podziemia, zdaje się słyszeć pokasływanie, które interpretuje za znak obecności Jacoba. Nie dane jej jednak potwierdzić tych przypuszczeń, ponieważ staje przed nią sam Rozpruwacz. Zdeterminowana Evie przystępuje do ataku, ale podobnie jak Jacob, nie jest w stanie pokonać młodszego i silniejszego przeciwnika. Decyduje się zaatakować z ukrycia, po czym ucieka przed oprawcą. Walcząc o życie, dwukrotnie udaje jej się zaskoczyć Rozpruwacza szybkim atakiem. Niestety nie wyrządza mu tym większej krzywdy i ponownie zmuszona jest ukrywać się w cieniu. Dostrzegając sytuację w impasie, Kuba wzywa na pomoc wcześniej wyzwolonych szaleńców. Frye decyduje się na desperacki krok i staje ponownie do walki z przeciwnikiem. Wykrzykując iż nie zrobi z niej potwora takiego jak on, atakuje mordercę jego własnym nożem, raniąc go śmiertelnie. Po wyczerpującej walce, taszczy ona ciało pokonanego wroga do pobliskiej celi, gdzie znajduje się nieprzytomny i mocno pobity Jacob. Evie tuli się do brata, kiedy do celi wbiega inspektor Abberline. Frye każe mu przyrzec, aby wieść o tożsamości i śmierci Kuby Rozpruwacza nie opuściła tych czterech ścian, ze względu na Bractwo.

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (7)

1. Wyklęty819-07-2016, 20:22Artykuł nieziemski :D
2. PL-A1019-07-2016, 20:56@Wyklęty: Racja. Świetny artykuł zresztą tak samo jak to DLC (zwłaszcza chwile kiedy sterujemy Kubą Rozpruwaczem) ;)
3. DeadExit1019-07-2016, 23:18@PL-A: Korzystamy z nieco luźniejszego okresu, więc nadrabiamy z DD zaległe projekty. Dodatkowo, szykują dla was nieco większy artykuł niespodziankę :P
4. Raszi620-07-2016, 18:11Jak dobre opowiadanie ;D
5. Wyklęty820-07-2016, 19:56@DeadExit: Już nie mogę się doczekać :D
6. Krzychu190619-01-2017, 18:14Dobreee!
7. malgosia713822-01-2017, 20:21Artykuł świetny, ipodzielam zdanie @PL-A: co do DLC, chociaż ja wolę grać Evi.

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: