Zakon Assassin's Creed


Zapomniani Asasyni

Zapomniani Asasyni


Zapomniani Asasyni - Współczesność

Świat Assassin's Creed rozrasta się z każdym rokiem poprzez gry, komiksy, książki a także filmy. Jest on pełen różnorodnych postaci rozsianych po całej historii, ale w grach kierujemy tylko kilkoma z nich. Wiele z tych intrygujących zabójców, mimo iż fascynujących na swój sposób - zostaje w tle, gdzieś na drugim bądź dalszym planie. Ten artykuł ma na celu przybliżenie wam sylwetek Asasynów, którzy mimo, iż nie są tak popularni jak Ezio Auditore czy Jacob Frye, zasługują na chwilę uwagi.


Paul Bellamy

(brak danych - brak danych)

Paul Bellamy

Paul pracował jako dyrektor jednego z obozów treningowych Bractwa w okolicy Filadelfii. Był on odpowiedzialny za trening Daniela Crossa, po tym jak ten przyłączył się do Asasynów. Niewiele wiadomo o przeszłości Paula. W 1998 roku Bellamy rozpoczął trening Daniela, po tym jak Asasynka Hannah Mueller wprowadziła go w szeregi Bractwa. Początkowo Bellamy nie był przekonany co do intencji nieznajomego. Bardziej interesowały go wizje przeszłości, których doświadczał Daniel. Po wyjaśnieniu niepewnej sytuacji, Paul wraz z Hanną pragnęli pomóc Crossowi z jego problemami mentalnymi. Przez następne 2 lata, Paul nadzorował misję Daniela, którą było odnalezienie Mentora Asasynów. Wysyłał go wraz z panną Mueller do różnych obozów Asasynów na całym świecie, gdzie zyskiwali poparcie innych Asasynów i coraz większych zwolenników, wierzących w misję Daniela. W 2000 roku, kiedy misja Daniela zakończyła się sukcesem – odnalazł on Mentora. Na nieszczęście Asasynów okazało się, że Daniel był uśpionym agentem Templariuszy. Gdy wieźć o morderstwie Mentora rozeszła się po świecie, Paul zarządził ewakuację wszystkich komórek Asasynów, w których przebywał zdrajca Zakonu. Od tego momentu Templariusze zapoczątkowali Wielką Czystkę i polowania na Asasynów. Paul w przeciągu kolejnych miesięcy został pochwycony przez Templariuszy. Tak jak wszyscy przejęci Asasyni, Paul został zmuszony do brania udziału w Projekcie Animi. Bellamy został wprowadzony w stan śpiączki i podłączony do Animusa, gdzie wspomnienia były przekazywane do Skanera Zrzutu Danych. Po raz ostatni Paul był widziany w 2002 roku.

Paul BellamyPaul BellamyPaul Bellamy

Janice

(brak danych - 2012)

Janice należała do współczesnego Bractwa Asasynów, działającego na terenie Whistler w Kanadzie. Około roku 2012, wyciągnęła z aresztu aktywistkę - Susan Drayton, po tym jak ta została aresztowana, po włamaniu się do zakładu wodociągowego w Prince George i kradzieży próbki Nowego fluoru - tajnego projektu Abstergo. Janice przekonała Susan, by ta dołączyła do Asasynów, przekonując ją, że kredo Asasynów ma silny związek z samą naturą. Dnia 12 września 2012 roku, Janice skontaktowała się z Gavinem Banksem prosząc o przysłanie wsparcia do komórki Bractwa, którą dowodziła. Tego samego dnia kontakt z Janice się urwał, a komórka Asasynów została przejęta przez brygadę uderzeniową Templariuszy. Janice zginęła z ręki jednego z największych zdrajców Bractwa, członka wewnętrznego kręgu Templariuszy - Daniela Crossa.

Adriano Maestranzi

(1918 - 30 listopada 2012)

Adriano należał do komórki Asasynów, pracującej na terenie Florencji.Dnia 5 września 2012 roku, Adriano odnalazł porwanego przez Abstergo Desmonda, który został przewieziony do Rzymu. Staruszek zaproponował ówczesnemu liderowi Bractwa – Williamowi, że wraz ze swoją drużyną odbije jego syna. Niestety zaplanowana akcja została odwołana, ponieważ nad losem Demsonda czuwał już kret Asasynów – Lucy Stillman. Adriano był agentem Asasynów, pracującym w terenie i zajmował głównie się ratowaniem pojmanych Asasynów lub udzielał doraźnej pomocy agentom, którzy zostali wykrycie przez Templariuszy. Pomimo podeszłego wieku, to on odkrył, że za akcjami, mającymi na celu likwidację kolejnych komórek Bractwa odpowiada Daniel Cross. W głównej mierze, Adriano był łącznikiem Williama Milesa ze światem zewnętrznym, a w szczególności informował go na bieżąco o poczynaniach Templariuszy oraz Asasynów na ternie Włoszech. Po ucieczce Desmonda z siedziby Abstergo, William wraz z Harlanem Cunninghamem przyleciał do Florencji, by spotkać się z Adriano i omówić dalszy plan działania. Po śmierci Lucy, Adriano był odpowiedzialny za zorganizowanie transportu oraz przewiezienie pogrążonego w śpiączce Desmonda do Turynu. Po tym jak drużyna Williama dostała się do Wielkiej Świątyni, Adriano zorganizował nalot na siedzibę Templariuszy w Rzymie, obawiając się wykrycia położenia Desmonda. Niestety w nocy 29 listopada Templariusze odkryli siedzibę Asasynów we Florencji, po czym drużyna Sigma, dowodzona przez Juhani Otso Berga zaatakowała Asasynów. Chcąc ratować swojego towarzysza Harlana, Adriano poświęcił się i zdetonował ładunek wybuchowy, unieszkodliwiając tym samym całą Drużynę Sigma. Jedynym, który przeżył okazał się Otso Berg, który podczas wybuchu zdobył swoją słynną bliznę na twarzy. Adriano był najstarszym znanym aktywnym Asasynem. Zginął w imię Bractwa mając 94 lata. Historię Mistrza Maestranzi, można lepiej poznać w aktach projektu Initiates.

Dinesh

(Brak danych – 2013)

Dinesh

Należał do indyjskiego odłamu Bractwa i był odpowiedzialny za jedną z baz operacyjnych Asasynów w Bombaju. Był on koordynatorem działań Bractwa na terenie Indii. Jako przykrywkę dla Bractwa, prowadził on sklep na terenie słynnego Chor Bazaar. W głównej mierze był odpowiedzialny za przejęcie Jota Soory oraz Monimy Das. Jego głównymi agentami było rodzeństwo Dhami. W roku 2013 Dinesh został zabity, po tym jak kryjówka Asasynów została odkryta przez Otso Berga. Agent Templariuszy strzelił Asasynow w głowę, powodując jego natychmiastową śmierć. Dinesh pojawił się w komiksie Assassin's Creed: Brahman.

Matka Avdotyi i Galiny Voroniny

(Brak danych – 20 marca 2014 roku)

Nieznana z imienia kobieta była córką Sergeja i członkinią rosyjskiego Bractwa działającego w placówce naukowej w Protvinie, koło Moskwy. Począwszy od 1953 roku kontynuowała ona dziennik, pozostawiony po swojej matce. Około 1977 roku, kiedy wykradała zwierzęta do testów z moskiewskiego zoo, zauważyła ona młodego mężczyznę ściganego przez agentów Templariuszy. Po tym jak pomogła uporać mu się z problemem, odkryła że mężczyzna jest Amerykańskim Asasynem i nazywa się William Miles. Młodzieniec wykradł schematy maszyny zwanej Animusem, po czym przekazał je kobiecie, aby jej grupa Asasynów mogła je zbudować. Jednak poprzez brak zrozumienia technologii i braku funduszy, Asasynom w Protvino nie udało się stworzyć działającej maszyny przez kolejne lata. W 2012 roku, kobieta była światkiem skoku mocy w placówce, podczas którego widziała "Ewę". Postradała zmysły przez to "objawienie" po czym zmuszała członków załogi do zbyt długiego przesiadywania w Animusie, co skutkowało efektem krwawienia. Z szaleństwa uwolniła ją jej córka Galina, która skróciła jej żywot w 2014 roku.

Avdotya Voronina

(30 lipca 1983 - 20 marca 2014 roku)

Siostry Voroninówne

Avdotya była członkinią rosyjskiego Bractwa działającego w placówce naukowej w Protvinie, koło Moskwy. Była ona siostrą bliźniaczką Galiny i drugą wnuczką Siergieja – Mistrza Asasynów z czasów Rewolucji Październikowej. W 2013 roku kontynuowała ona zapiski w dzienniku swojej babki, w którym opisywała eksperymenty z pierwszą wersją Animusa oraz aktualną sytuację jej komórki Bractwa. Tego samego roku, matka Asasyni zmusiła ją do odbywania sesji w Animusie. Efekt krwawienia doprowadził Voronine do szaleństwa. 20 marca 2014 roku, Avdotya zginęła z ręki własnej siostry bliźniaczki - Galiny, podczas próby odbicia placówki z rąk szalonych Asasynów. Od czasu masakry w Protvinie, Galina nie wspomina o swojej rodzinie i tragedii, która ją dotknęła. Rodzina Voroniny po raz pierwszy została wprowadzona w projekcie Initiates. Dokładną historię Asasynów z Protvina, można poznać w dokumentach Initiates poświęconych temu incydentowi oraz plikach Pod obserwacją.

Kiyoshi Takakura

(brak danych - brak danych)

Kokoszka

Takakura jest członkiem gangu Onmoraki-Gumi, który jest przykrywką dla Asasynów działających w Japonii. Takakura zajmuje się bezpieczeństwem Bractwa w Osace i jest głównym ochroniarzem przywódczyni Onmoraki-Gumi. 17 grudnia 2013 roku, w wyniku nieporozumienia Kiyoshi pobił Gavina Banksa oraz zaatakował Emmanuela Barraze. Ulubioną bronią Takakury jest katana oraz ukryte ostrze. Pod koniec 2015 roku, został on wysłany na misję do Chin, w celu odnalezienia tajnego laboratorium Templariusza - doktora Álvaro,który pracuję nad obecnym programem Abstergo – Projektem Feniks. Takakura po raz pierwszy zagościł w uniwersum w ramach Initiates w 2013 roku.

Harlan Cunningham

(brak danych - brak danych)

Harlan

Harlan T. Cunningham jest członkiem Zakonu Asasynów. Należał on do komórki dowodzonej przez Adriano Maestranzi. W wieku licealnym Harlan zajmował się walkami, jako zawodowy zapaśnik. Niestety jego kariera została przerwana, kiedy na jaw wyszło, iż jest on homoseksualistą. Po tych wydarzeniach przyłączył się do Bractwa i do roku 2012 pracował z Adriano. Po wydarzeniach w koloseum, eskortował on drużynę Desmonda, po tym jak ten wpadł w śpiączkę. Podczas ucieczki drużyny Williama, Harlan walczył z Templariuszami, którzy ich ścigali. 28 listopada 2012 roku przeniknął on do siedziby Abstergo i zabił pracujących dla nich hakerów, którzy starali się namierzyć Desmonda. Niestety następnego dnia Asasyni zostali wykryci, a Harlan był zmuszony do ucieczki. Podczas obławy życie stracił mistrz Cunninghama, Adriano. Harlan zaszył się w Bolonii, po czym urwał kontakt z innymi Asasynami. 19 grudnia Cunningham przeniósł się do Wiednia. Tak otrzymał dalsze instrukcje od Gavina Banksa, który w tym czasie awansował na Mentora Asasynów. Gavin wysłał Harlana do Roterdamu i nakazał czekać na dalsze instrukcje. W lutym 2014 roku, Cunningham i jego partner - Arend Schut, przeniknęli do siedziby Abstergo, z zamiarem odzyskania Puzdra Prekursorów. Niestety akcja Asasynów, została przerwana przez nową Drużynę Sigma. Harlanowi udało się wyeliminować wielu członków drużyny Berga, niestety sytuacja zmusiła Asasynów do ucieczki i pozostawienia artefaktu w rękach Templariuszy. Po tym ataku na Abstergo, Harlan oraz Arden urwali kontakt z kwaterą główną Asasynów. W 2015 roku, Harlen wziął ślub ze swoim partnerem Arendem. Niestety ich miesiąc miodowy został przerwany przez Bishop, która zleciła parze Asasynów odnalezienie laboratorium Tempalriusza; Álvaro Gramática. Harlan jest pierwszym znanym członkiem Bractwa, który jest homoseksualistą. Wraz ze swoim partnerem są jednymi z najlepszych agentów Asasynów pracujących w terenie.

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
010
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: