Zakon Assassin's Creed


Zapomniani Asasyni

Zapomniani Asasyni


Zapomniani Asasyni - Starożytność

Świat Assassin's Creed rozrasta się z każdym rokiem poprzez gry, komiksy, książki a także filmy. Jest on pełen różnorodnych postaci rozsianych po całej historii, ale w grach kierujemy tylko kilkoma z nich. Wiele z tych intrygujących zabójców, mimo iż fascynujących na swój sposób - zostaje w tle, gdzieś na drugim bądź dalszym planie. Ten artykuł ma na celu przybliżenie wam sylwetek Asasynów, którzy mimo, iż nie są tak popularni jak Ezio Auditore czy Jacob Frye, zasługują na chwilę uwagi.


Darius

(brak danych – brak danych)

Darius

W V wieku przed naszą erą, perski Asasyn Darius przy pomocy prawdopodobnie pierwszego ukrytego ostrza, zabił manipulowanego przez Templariuszy Xerxesa I, syna Achamenidzkiego króla Dariusa I. W okresie renesansu stworzono dla niego grobowiec w Basilica di Santa Maria Novella we Florencji. W sarkofagu z jego ciałem znajdowała się pieczęć - jedna z kilku, które pozwalały razem otworzyć komnatę ze zbroją Altaira pod Monteriggioni.

Iltani

(brak danych – brak danych)

Iltani

Babilońska Asasynka z okresu panowania dynastii Argeadów. Została jej przydzielona misja zgładzenia Aleksandra Wielkiego - wspieranego przez Templariuszy dowódczy wyposażonego w Pastorał Edenu. Podążyła ona za Macedończykiem do cytadeli miejskiej w Herat (obecnie Afganistan). Zdając sobie sprawę że nie uda jej się unieszkodliwić Aleksandra przy pomocy siły, opuściła Herat, podejrzewając że wróg zdaje sobie sprawę z jej obecności. Udała się następnie w długą podróż do Babilonu, aby odnaleźć Achemenidzkiego alchemika, który zdradził jej tajniki tworzenia toksyn. Przekazała tą wiedzę pozostałym Asasynom, a potem udała się do Pałacu Nabuchodonozora, w którym aktualnie przebywał Aleksander. Używając trucizny zlikwidowała swój cel i przejęła Pastorał Edenu. W okresie renesansu stworzono dla niej grobowiec w Basilica di Santa Maria del Fiore we Florencji. W sarkofagu z jej ciałem znajdowała się pieczęć - jedna z kilku, które pozwalały razem otworzyć komnatę ze zbroją Altaira pod Monteriggioni.

Wei Yu

(brak danych – brak danych)

Wei Yu

Był członkiem chińskiego Bractwa za czasów panowania dynastii Qin, która rządzona była przez cesarza Qin Shi Huang, poplecznika Templariuszy oraz tyrana, który gnębił chińską ludność. Niewiele wiadomo o przeszłości Wei Yu. W celu ochrony ludzi, Asasyni postanowili pozbyć się Imperatora i zaplanowali zamach na jego życie. 10 września 210 roku p.n.e, podczas jednej z wycieczek Cesarza po wschodnich Chinach, Wei Yu dźgnął go włócznią, pozbawiając życia i zapisując się tym samym w historii Bractwa jako wybitny Asasyn. W okresie renesansu, sarkofag Wei Yu został przeniesiony do San Gimignano, we Włoszech i został ukryty na najwyższym piętrze Torre Grossa. Asasyn Ezio Auditore da Firenze zbadał grób Wei Yu i zabrał ukrytą w nim pieczęć.

Marcus Junius Brutus (postać historyczna)

(85 p.ne. – 42 p.n.e.)

Kiedy Brutus był jeszcze mały, jego ojciec - Marcus Junius Brutus starszy - został zabity z rozkazu Pompejusza Wielkiego. Po stracie męża, matka Brutusa została przyjęta przez Juliusza Cezara, a on został jego adoptowanym synem. Kiedy dojrzał, Marek został senatorem i członkiem Zakonu Asasynów, który zaczął obawiać się rosnącej potęgi Cezara. W tym czasie Brutusa nawiedzały sny o dziwnej jaskini.Doprowadziły go one do świątyni Isu znajdującej się tam, gdzie później stanął kościół Santa Maria Aracoeli. Jako że Gaius Cassius Longinus zlecił mu zaplanowanie morderstwa Juliusza Cezara, Brutus wykorzystał to nowo odkryte miejsce jako teren zbiórki dla konspiratorów. Po spotkaniach, błąkał się samotnie po kompleksie, który ostatecznie udało mu się uruchomić. Świątynia roztoczyła przed nim wizję Rzymu w płomieniach, co utwierdziło go tylko w słuszności zabójstwa przyrodniego ojca.W trakcie Id Marcowych, Brutus wraz z 40 konspiratorami, uderzył, zabijając dyktatora. Po śmierci Cezara Marek Antoniusz ułaskawił Asasynów z ich postępku, ale oburzenie ludności zmusiło ich do ucieczki na Kretę. Jakiś czas później, poplecznicy zmarłego Cezara dopadli ich w Macedonii, co w obliczu klęski zmusiło Marka Brutusa i jego przyjaciela Asasyna - Cassiusa - do popełnienia samobójstwa. Po jego tragicznej śmierci, przyjaciele Brutusa próbowali w miejscowości Philippi przywrócić go do życia za pomocą Całunu Edenu, jednak Fragment Edenu nie potrafił tego uczynić. Ciało Asasyna otworzyło oczy i poruszyło się, po czym "umarło ponownie".

Publius Volumnius (postać historyczna)

(brak danych – brak danych)

Publius był rzymskim filozofem i członkiem rzymskiego Bractwa Asasynów w I wieku p.n.e. Studiując w młodości filozofię razem z Marcusem Brutusem, Volumnius stał się jego dobrym przyjacielem i towarzyszem Brutusa w kręgu Liberatore, który później przeprowadził spisek, mający na celu zgładzenie Gajusza Juliusza Cezara. Po śmierci Cezara, Volumnius towarzyszył Brutusowi podczas jego fatalnej kampanii na Wschodzie, która doprowadziła do samobójstwa Brutusa, po tym jak został pokonany przez triumwirat Oktawiana, Marka Antoniusza i Lepidusa w drugiej bitwie pod Filippi w 42 roku p.n.e. Po śmierci Brutusa, Volumnius był jednym Asasynem, który wraz z Filipem Macedońskim starał się użyć Całunu Edenu, by sprowadzić Brutusa z powrotem do krainy żywych. Niestety Całun nie był w stanie w pełni przywrócić Brutusa do życia. Wzmianki o Volumniusie można przeczytać w Poject Legacy oraz plikach wywiadowczych w Assassin's Creed: Syndicate.

Amunet

(brak danych – brak danych)

Amunet

Należała ona do egipskiego odłamu Bractwa. Była zdolną zabójczynią, która wykorzystywała niekonwencjonalne metody. Dnia 12 sierpnia 30 roku p.n.e.; Amunet przeniknęła do pałacu Kleopatry VII i zabiła ją używając do tego jadowitego węża. Od tego czasu jej symbolem był właśnie kojarzony ze śmiercionośnym jadem gad. W czasie renesansu, Amunet była szanowana jako wielka Asasynka, a figura na jej cześć została umieszczona w Sanktuarium pod Monteriggioni. Sarkofag Amunet został ukryty pod bazyliką di San Marco w Wenecji. Na w grobie ukryto jedną z pieczęci asasynów.

Leonius

(brak danych – brak danych)

Leonius

Był członkiem rzymskiego Bractwa Asasynów, działającym na terenie Cesarstwa Rzymskiego w I wieku. Asasyni uznali, że Templariusze manipulują władcą Imperium Rzymskiego - Gajuszem Juliuszem Cezarem Augustem Germanikiem, powszechnie określanym jako Kaligula. Cesarz był tyranem, a lud musiał zostać od niego uwolniony. Dnia 24 stycznia, 41 roku naszej ery, Asasyn Leonius zabił Kaligulę, za pomocą sztyletu w podziemnym korytarzu pod Palatynem. W czasie renesansu sarkofag Leoniusa został przeniesiony do Wenecji i ukryty pod kościołem Santa Maria della Visitazione. Asasyn Ezio Auditore da Firenze zbadał grób legendarnego Asasyna i odzyskał ukrytą w nim pieczęć, co pomogłoby mu później zdobyć zbroję Altaïra ibn La-Ahada.

Lugos

(brak danych – brak danych)

Lugos

Lugos był jednym z rzymskich założycieli Liberalis Circulum, wcześniejszej iteracji Bractwa Asasynów w Rzymie. Zasłynął on z odkrycia dwóch Fragmentów Edenu - krzyża Ankh oraz Berła Aset. Ostatecznie Lugos przewiózł artefakty przez Morze Śródziemne, niestety jego statek zatonął, a Asasyn nagrał za pomocą Ankh wiadomość dla przyszłych posiadaczy artefaktu. Niewiele wiadomo jaką przeszłości Lugosa i tego, w jaki sposób zdobył Fragmenty Edenu. Jego holograficzną postać, można było zobaczyć w komiksach wydawanych przez Les Deux Royaumes w latach 2012 -2014.

Aquilus

(brak danych – 259)

Aquilus

Ten pochodzący z Lugdunum (dziś Lyon we Francji) Gallo-Rzymski Asasyn z III wieku naszej ery wyruszył z misją zabicia senatora Gracchusa (podobnie jak wcześniej uczynił z senatorami Caiusem i Titusem), jednakże wróg spodziewał się go i wpadł w pułapkę w trakcie wkradania się do rzymskiego obozu. Został on zatrzymany przez legionistów, a senator ugodził go nożem, a następnie kazał zostawić, aby się wykrwawił. Kiedy Aquilus się ocknął, okazało się że jest pod opieką medyczną swojego kuzyna - Acciptera. Ten przekazał mu Fragment Edenu znany jako Ankh, którego szukał Asasyn. Otrzymując ten podarunek, Aquilus wrócił do rodzinnego miasta, gdzie spotkał się z ojcem, a także zabił spiskującemu przeciw niemu biskupa Faustinusa. Kiedy wrócił z misji, okazało się że jego ojciec został zabity z rąk przyjaciela rodziny - potajemnie Templariusza - Caiusa Fulvusa Vultura. Chcąc pomścić krzywdę, Asasyn udał się do Rzymu, gdzie dopadł senatora. Aquilus powrócił następnie do Lugdunum, gdzie udało mu się aktywować artefakt z nagranym hologramem Asasyna Lugosa. Niestety, do jego domu wtargnęli legioniści, aresztując go. W trakcie transportu przez las, Accipter przybył mu na ratunek, ale spanikowani żołnierze w pośpiechu zabili jeńca.

AquilusAquilus

Cuervo

(brak danych – brak danych)

Cuervo

Należał on do iberyjskiego odłamu Zakonu Asasynów (w tych czasach znanym jako Liberalis Circulum).W 259 roku, Cuervo wyruszył do Galii, by spotkać się z Accipiterem – dowódcą Alamanów i Asasynem. Zdając sobie sprawę z sytuacji oraz pragnienia zdobycia przez Alamanów Lugdunum - stolicy Galii, Cuervo ostrzegł Accipitera, iż grabież miasta zaszkodziłoby Bractwu. Aby zaspokoić interesy i pragnienia zarówno Alamanów oraz Asasynów, Cuervo zaaranżował spotkanie prefekta Lugdunum i Accipitera. Podczas rozmów Alamani zażądali pokaźnej sumy, w zamian za oszczędzenie miasta. Cuervo po raz pierwszy zagościł na kartach komiksu „Accipiter”.

Accipter

(brak danych – brak danych)

Accipter

Należący do plemienia Alemanów generał i członek Zakonu Asasynów. W 259 roku n.e. dowodził on Alemańskimi siłami z zamiarem podbicia Galii. W niejasnych okolicznościach zyskał krzyż Ankh, będący Fragmentem Edenu. Przekazał go następnie swojemu kuzynowi Aquilusowi, po tym jak uratował go z rąk legionistów senatora Gracchusa.Na pożegnanie przyrzekł kuzynowi, że oszczędzi jego rodzinne miasto w trakcie kampanii. Później spotkał się z Iberyjskim Asasynem imieniem Cuervo, który nalegał by zawarł pakt z prefektem miasta, co pozwoli ocalić wiele ludzi od grozy wojny. W trakcie pertraktacji usłyszał o aresztowaniu Aquilusa. Szybko wyruszył by ocalić kuzyna i jego żonę Valerię, którzy byli transportowani do Rodumny. Niestety, Aquilus zginął, ale Accipterowi przy pomocy łuku udało się zabić straż i uratować ciężarną Valerię i Fragment Edenu.

accipiteraccipiter
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (9)

1. Wyklęty824-08-2016, 12:28Niezła robota ;) Przynajmniej można się czegoś dowiedzieć o innych Asasynach, a nie tylko tych najsławniejszych.
2. konrad8998624-08-2016, 17:58Niesamowite ile pracy i czasu potrzeba było na stworzenie tych opisów. Naprawdę dobra robota. A tak poza tym to nie mogłem się dopatrzeć asasynów powiązanych z AC Liberation np. Agate.
3. DarthDestruktor1024-08-2016, 19:02@konrad8998: DeadExit: "Nieee...nie dodajemy Agate, nikt o nim nie będzie pamietał" :V
4. DeadExit1024-08-2016, 19:19@DarthDestruktor: Tak było.
5. Hanzo97629-11-2016, 08:41No,szacunek :-)
6. DeadExit1029-11-2016, 12:08@Hanzo97: Dzięki :)
7. 3Pointer06-02-2018, 02:07Orgins wyszlo i mozna niektóre rzeczy zaktualizować jak admini znajda czas chocby Amunet :D swoja drogą orgins sporo wnioslo i jest swietna gra ;3
8. DeadExit1006-02-2018, 23:26@3Pointer: Na dobrą sprawę Amunet powinna wylecieć z tej sekcji :P
9. habibi23-04-2018, 04:54DeadExit - naczelny "mudżyn" Zakonu AC ;D

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: