Zakon Assassin's Creed


Titan Comics

Assassin's Creed


Fabuła komiksu The Chair

"The Chair" jest poboczną historią, która wchodzi w skład zeszytu dostępnego za darmo w ramach akcji Free Comic Book Day 2016.


Haiti, Listopad 1791 roku.

Elsie

Na miejskim placu następują przygotowania do egzekucji Dutty'ego Boukmana - byłego niewolnika, który został jednym z przywódców Rewolucji Haitańskiej. Kiedy na wyłożonej deskami scenie postawiono go na kolanach z rękoma związanymi za plecami, kat zbliża szablę do jego karku. Przemawiający do zebranej ludności oskarżyciel pyta skazańca, czy przyznaje się do swych przewinień i zachęca go do błagania o litość, ponadto wskazując na należącą do Boukmana książkę, co do której twierdzi, iż zawiera informacje o czarnej magii voodoo.

Wśród tłumu gapiów znajduje się biała dziewczyna z głową skrytą w cieniu opadającego kaptura, która potępia całe przedstawienie i uważa egzekucje za coś odrażającego oraz pełnego hipokryzji. Podobnie jak Bouman, należy ona do Zakonu Asasynów. Młoda asasynka przybyła na plac z zamiarem uwolnienia towarzysza. Wykonuje ona parę kroków, zdejmując przy tym kaptur i odsuwając od siebie gapiów. Jej celem jest główny oskarżyciel - Philibert François Rouxel de Blanchelande, który jednocześnie pełni funkcję obecnego gubernatora wyspy.

Kiedy zbliża się w stronę sceny, nieznajomy mężczyzna kładzie jej dłoń na ramieniu. Ku swojemu zaskoczeniu dziewczyna odkrywa, że to Fabien – kolejny Asasyn, który mówi jej, że ta egzekucja musi się odbyć. Poirytowana kobieta zarzuca mu, iż Asasyni mają za cel działanie, a nie bierne pozwalanie na zło. Kiedy jej przyjaciel nie ustępuje, kobieta przykłada mu wysunięte ukryte ostrze do brzucha, grożąc śmiercią.


Miasto Meksyk, rok 2016 – kryjówka Asasynów.

Charlotte

Charlotte de la Cruz wybudza się z Animusa. Zaskoczona pyta technika grupy – Kody'ego – co się stało. Towarzysz Charlotte sam jest zaskoczony obecnym stanem rzeczy, ponieważ nie upłynęły jeszcze dwie godziny przed kolejnym ładowaniem urządzenia. Poirytowana Charlotte oświadcza, że musi natychmiast powrócić do wspomnień swojej przodkini, ponieważ książka należąca do Boukamana zawiera informacje, których poszukują współcześni Templariusze. Wstając, rozeźlona dziewczyna kopie urządzenie. Kody docina jej, iż nie naprawi Animusa, jeżeli Cruz bardziej uszkodzi maszynę. Kiedy Kody przystępuje do naprawy, zagaduje on koleżankę na temat jej przodkini. W rozmowie dowiaduje się, że niepokorna asasynka miała na imię Elsie. Charlotte opowiada mu o tym jak dziewczyna w swej niecierpliwości wymierzyła ukryte ostrze w przełożonego, ponieważ nie spodobał się jej wydany rozkaz. Kody po raz kolejny sarkastycznie docina Charlotte, iż ta sytuacja mu kogoś przypomina.

Cruz traci cierpliwość i każe Kody'emu się pośpieszyć. Stwierdza że urządzenie psuje się bardzo często, i sugeruje zdobycie nowego Animusa. Kody zbywa tą sugestię porównaniem Animusa do komika Rodneya Dangerfielda. Mówi, że nazwał je „Czerwonym jeźdźcem” co wywołuje zdziwioną reakcję u Char. Widząc to, Kody przypomina, że dziewczyna w młodości nazwała swojego psa jak postać z „Powrotu Jedi”. W trakcie napraw relacjonuje on koleżance specyfikacje techniczne Animusa, jak i rzeczy, które w nim zmodyfikował. Technik wprowadza ostatnie poprawki, argumentując, iż Cruz powinna być wdzięczna – bez Animusa utknęła by z nim w teraźniejszości. Dziewczynie wyraźnie imponuje wiedza Kody'ego, jak i praca jaką wkłada w utrzymanie Animusa w stanie używalności.

Kody jednakże stwierdza, że to Char jest najważniejszym elementem układanki – co więcej, ma „dar” do przeglądania wspomnień. Dziewczynie mimo wszystko jest głupio, że w zasadzie wykonuje ona najmniej pracy, po czym zaczyna komplementować dokonania Kody'ego. Rozmowę przerywa jednak dźwięk aktywacji Animusa. Charlotte może ponownie wrócić do wspomnień Elsie.


Fabien

Fabien wypomina grożącej mu Asasynce, iż Bractwo będzie ją ścigać za morderstwo oraz zdradę. Kobieta nie przyjmuje tego argumentu, twierdząc że Zakon jest dla niej niczym, jeżeli nie chcą ocalić kogoś takiego jak Boukman. O dziwo, drugi Asasyn zgadza się z nią. Jednakże gra toczy się o wielką stawkę i konieczne są poświęcenia. Przytacza jej opowieść o Szkocie imieniem William Wallace, którego śmierć zainspirowała pobratymców do walki o wolność. Stwierdza, że nie powstrzyma się niewolnictwa ratując jednego człowieka. Dziewczyna uspokaja się, ale zaznacza że śmierć Dutty'ego ma być szybka i bezbolesna.

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (4)

1. Wyklęty810-07-2016, 10:11Extra ;)
2. DeadExit1010-07-2016, 10:55Taka mini historia, ale zawsze to jakieś rozbudowanie uniwersum :)
3. DarthDestruktor1010-07-2016, 11:19@DeadExit: @Wyklęty: Zwłaszcza że mamy tu postać z Kodeksu Eseosy :)
4. DeadExit1010-07-2016, 12:16Ogółem komiksy AC z FCBD są dość fajne. W Great Wall jest świetna nawiązanie do AC: The Fall i Orelova.

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: