Zakon Assassin's Creed


Baza Danych AC Chronicles

Daza Danych Assassin's Creed Chronicles


Baza Danych AC Chronicles Russia - Miejsca

PETERSBURG

PETERSBURG

Petersburg to drugie co do wielkości miasto w Rosji, położone nad rzeką Newą tuż u jej ujścia do Zatoki Fińskiej. W okresie Rewolucji Rosyjskiej był to jeszcze Piotrogród, ale w 1924 roku miasto zostało przemianowane na Leningrad, która to nazwa utrzymał się aż do 1991 roku, kiedy to postanowiono powrócić do jej historycznego brzmienia. Miasto zostało założone przez cara Piotra Wielkiego w 1703 roku i pełniło funkcję stolicy Rosji jeszcze długo po jego śmierci. Często uznawane jest za kulturalną stolicę Rosji, a swe siedziby mają tutaj liczne muzea, konsulaty i firmy. Miasto stanowiło centrum Rewolucji Rosyjskiej, gdyż to właśnie tu aresztowany został car wraz z rodziną.

Jekaterynburg

Jekaterynburg

Jekaterynburg to czwarte co do wielkości miasto w Rosji oraz ośrodek administracyjny Obwodu Swierdłowskiego – jednostki podziału administracyjnego w Federacji Rosyjskiej – położony na granicy między Europą i Azją. W latach 1924-1991 miasto nosiło nazwę Swierdłowsk, na część przywódcy partii komunistycznej, Jakowa Swierdłowa. Po rozpadzie Związku Radzieckiego przywrócono nazwę Jekaterynburg, ale obwód, którego stolicą jest miasto zachował nazwę Swierdłowskiego. W okresie rewolucji w Jekaterynburgu była przetrzymywana rodzina carska, którą też stracono. Przez miasto przepływa rzeka Iset.

Dom Ipatiewa

Dom Ipatiewa

To prawdopodobnie w tym miejscu rodzina Romanowów została zgładzona przez bolszewików w trakcie Rewolucji Rosyjskiej. Po aresztowaniu, do którego doszło w Pałacu Aleksandrowskim, car i jego najbliżsi zostali przewiezieni do kapitana wojsk inżynieryjnych, Mikołaja Nikołajewa Ipatiewa. Dom został zajęty przez bolszewików, którzy wysiedlili mieszkańców i zamienili go na 'dom specjalnego przeznaczenia'. Rodzina carska wraz ze swą służbą przebywała tu ponad dwa miesiące, aż w lipcu 1918 roku wydany został rozkaz stracenia wszystkich przetrzymywanych osób.

Kazań

Kazań

Kazań to stolica i największa metropolia rosyjskiej Republiki Tatarstanu. Miasto leży u zbiegu rzek Wołgi i Kazanki w europejskiej części Rosji i jest obecnie nazywane sportową stolicą Rosji. W okresie Rewolucji Rosyjskiej Kazań był terytorium spornym, a latem 1918 roku podjęto próbę uformowania tam socjalistycznego rządu pozostającego w opozycji do reżimu bolszewików. Za działaniem tym stała grupa ludzi należąca do ruchu 'Białych', powstałego w odpowiedzi na 'Czerwonych', reprezentowanych przez bolszewików

Moskwa

Moskwa

Moskwa to stolica Rosji. To położone nad rzeką o takiej samej nazwie miasto pełni rolę głównego politycznego, gospodarczego, kulturalnego i naukowego ośrodka Rosji oraz całej Europy Wschodniej Pełniło ono także funkcję stolicy w ramach wcześniejszych ustrojów politycznych, za czasów caratu, a później w okresie istnienia ZSRR. Miasto znane jest ze swej budowli historycznych, między innymi Katedra Św. Bazylego, słynna dzięki swym kopułom w jaskrawych kolorach. Kolejnym najbardziej rozpoznawalnym miejscem w Moskwie jest Kreml, czyli obszar otoczony liczącym sobie wiele stuleci murem obronnym, który tworzy w centrum miasta swoistą fortecę, strzegącą pałaców i katedr.

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (5)

1. Wyklęty808-05-2016, 16:37Ciekawe, czy zrobią coś w Polsce ;)
2. abcdef08-02-2017, 19:20Pewnie nie, nasz kraj nie jest tak bogaty i popularny aby Ubi wogóle pomyślało o stworzeniu gry o Polsce. Graczom z innych państw pewnie też by się nie spodobało. Czy tobie podobałaby się gra o historii np. Węgier lub Serbii? Tak samo mają w innych krajach.
3. DeadExit1008-02-2017, 22:47W sumie szkoda, że seria Chronicles już się zakończyła. Taka forma AC ma potencjał na wiele fajnych lokalizacji i okresów historycznych, które dobrze by się sprawdziły w obrębie uniwersum, ale nie nadają się na grę AAA.
4. DarthDestruktor1009-02-2017, 22:43@abcdef: Ale co jest złego w grze o historii Węgier lub Serbii?
5. abcdef28-03-2017, 20:18@DarthDestruktor: E... Jest nudna?

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: