Zakon Assassin's Creed


Baza Danych AC Chronicles

Daza Danych Assassin's Creed Chronicles


Baza Danych AC Chronicles India - Miejsca

AMRITSAR

AMRITSAR

Położone w Pendżabie na północnym zachodzie Indii miasto Amritsar jest duchowym centrum wspólnoty Sikhów. Zawdzięcza ono swą nazwę świętej sadzawce zbudowanej w 1574 roku z rozkazu Ram Dasa, czwartego Guru sikhizmu. W 1588 roku jego następca, Guru Arjan, nakazał wznieść świątynię w miejscu, w którym niegdyś medytował Nanak, pierwszy Guru. Budowa Harmandir Sahib, powszechnie zwanej Złotą Świątynią, dobiegła końca w roku 1604. Guru Arjan umieścił w niej manuskrypt ze swymi przykazaniami. Jego zapiski stanowią dziś fundament wiary Sikhów, którzy uważają tę księgę za przekaz ostatniego żyjącego Guru. W 1801 roku na maharadżę Pendżabu koronowany został Randżit Singh, co w konsekwencji doprowadziło do powstania Imperium Sikhów. W czasie jego rządów miasto Amritsar zostało stolicą całego regionu.

ARMITSAR, PAŁAC LETNI

AMRITSAR PAŁAC LETNI

Wspaniały Letni Pałac maharadży Randżita Sinhgha w Amritsarze jest słynną atrakcją Pendżabu. Wzniesiony w samym centrum ogrodu Ram Bagh pałac stanowi arcydzieło indyjskiej architektury. Ze względu na swój unikatowy projekt warta uwagi jest też jego główna brama Darshani Deori, połączona ze zbiornikami wodnymi, zasilającymi ogrodowe fontanny. W samym pałacu znajduje się niezliczona ilość luster, witraży, malowideł oraz innych dzieł sztuki. Obecnie Pałac pełni funkcję muzeum, w którym można podziwiać historyczne obrazy olejne, monety, miniatury oraz instrumenty, tworzące obraz państwa za panowania Sikhów.

ŚWIĄTYNIE PREKURSORÓW

ŚWIĄTYNIE PREKURSORÓW

Świątynie Prekursorów zostały wzniesione przez przedstawicieli Pierwszej Cywilizacji. Cel ich powstania przez długi czas był niejasny, ale wygląda na to, że odgrywały one jakąś rolę w planie uniknięcia globalnej katastrofy. W owych świątyniach kryją się wielkie tajemnice i wiedza pozostawiona przez Pierwszą Cywilizację, w tym źródła mocy, technologie i wiele innych.

HERAT

HERAT

Herat jest trzecim największym miastem Afganistanu po Kabulu i Kandaharze. Gdy Aleksander Wielki podbił tę część imperium perskiego, zmienił jej nazwę na Aria Alexandra, by podkreślić, że stała się jego własnością. Był to ważny przystanek na Jedwabnym Szlaku, który tu przekraczał rzekę Hari. Choć miasto stało się sławne za czasów Aleksandra Wielkiego, jego historia jest znacznie dłuższa i sięga czasów okresu Imperium Achemenidów, czyli VI wieku p.n.e.

ZAMEK HERAT

ZAMEK HERAT

Zamek Herat, nazywany również Cytadelą Aleksandra, położony jest w centrum afgańskiego miasta Herat. Został wzniesiony prawdopodobnie około 330 roku p.n.e., gdy Aleksander Wielki dotarł na tereny dzisiejszego Afganistanu. Przez ostatnie 2000 lat twierdza ta pełniła funkcję głównego ośrodka wojskowego wielu imperiów. Zamek składa się ze starszej fortalicji we wschodniej części wzniesionej na planie prostokąta o wymiarach osiemnaście na czterdzieści dwa metry, otoczonej przez trzynaście wież z palonej cegły i nazywanej Zamkiem Górnym. Zamek Dolny ma niższe mury w kształcie wielokąta i wymiarach dwadzieścia pięć na sześćdziesiąt metrów, których strzeże dziewięć baszt. W blasku wschodzącego słońca budowla wygląda jak gigantyczny zamek z piasku. W XX wieku cytadela była bliska ruiny, ale do 2011 roku odrestaurowano ją wysiłkiem różnych organizacji oraz instytucji.

KATASRADŻ MANDIR

KATASRADŻ MANDIR

Katasradż Mandir to hiduski kompleks świątynny, położony w wiosce Katas nieopodal Choa Saidan Shan w dystrykcie Chakwal w pakistańskiej części Pendżabu. Mandir oznacza „świątynię”. Niektóre z mniejszych świątyń liczą nawet 2500 lat, ale większość z nich wzniesiono najprawdopodobniej 900 lat temu. Kompleks został opuszczony przez Hindusów w 1947 roku, gdy ci wyemigrowali do Wschodniego Pendżabu, niektórzy jednak wciąż pielgrzymują do Mandiru. Kompleks jest mieszaniną wielu stylów i składają się nań liczne budowle, niektóre bardziej okazałe, poświęcone Ramachandrze, Hanumanowi i Sziwie.

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (1)

1. Wyklęty808-05-2016, 16:36Harat i Zamek w Harat są dość intrygującym miejscem :D

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2018 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#19:
  1. FIFA Polonia
  2. Zakon Assassin's Creed
  3. Marvel Comics
  4. Markolf
  5. Need For Speed
wygraj płytę GIGABYTE dla gracza