Zakon Assassin's Creed


Baza Danych AC Chronicles

Daza Danych Assassin's Creed Chronicles


Baza Danych AC Chronicles India - Ludzie

ASASYNI

ARBAAZ MIR

Arbaaz Mir

Wywodzący się z Kaszmiru Arbaaz Mir był w XIX wieku członkiem hinduskiego Bractwa Asasynów. Przyszedł na świat na początku XIX stulecia, choć dokładna data i miejsce jego narodzin pozostają nieznane ze względu na podbój Kaszmiru, którego w roku 1819 dokonał maharadża Randżit Singh. W wyniku tych wydarzeń Arbaaz stracił rodzinę i przystał do ulicznych złodziei. Wówczas poznał Hamida, Mistrza Asasynów, który wziął do pod swoją opiekę i w końcu uczynił swym uczniem. Wiele lat później Arbaaz sam został Asasynem i zaczął współpracować z Hamidem, co zaowocowało wykradzeniem diamentu Koh-I-Noor ze skarbca samego maharadży. W trakcie tej misji Arbaaz natknął się na agentów Templariuszy, którzy planowali zamordować Randżita Singha, i choć nie zdołał im przeszkodzić, to uratował diament i zawarł znajomość z księżniczką Pyarą Kaur.

HAMID

Hamid

Hamid był Mentorem indyjskiego Bractwa Asasynów w Amritsarze. W trakcie podboju Kaszmiru przez Imperium Sikhów w 1819 roku uratował i zwerbował do Bractwa Arbaaza Mira, młodzieńca pochodzącego z tamtego regionu. Arbaaz na początku wydawał się zbyt lekkomyślny, lecz Hamid dostrzegał w chłopcu żywotność oraz przebiegłość, więc nigdy nie pozwalał mu naruszać Kreda i udało mu się wyszkolić go na porządnego Asasyna, choć lekkomyślności nie udało mu się zeń wyplenić. Hamid wahał się, czy przekazać Arbaazowi całą swą wiedzę o Pierwszej Cywilizacji, ale w 1839 roku postanowił wtajemniczyć go w swoje plany i wysłał z zadaniem odszukania pewnego dokumentu w pradawnych ruinach. Asasyni nie zdołali tam niczego znaleźć, lecz Arbaaz dzięki swej niezrównanej zręczności dotarł do nowego obszaru jaskiń – i rzeczywiście powrócił z zaszyfrowaną mapą. Choć Hamid nie był w stanie w pełni jej odczytać, dokument w oczywisty sposób potwierdzał, że diament Koh-I-Noor jest Fragmentem Edenu. Arbaaz musiał zatem odzyskać klejnot, w którego posiadaniu był sam maharadża Randżit Singh. Choć człowiek ten ponosił odpowiedzialność za śmierć wielu rodaków Arbaaza, Singh był też ostatnim bastionem oporu przeciwko Brytyjczykom i Templariuszom. Hamid rozkazał Arbaazowi ukraść klejnot.

PYARA KAUR

Pyara

Pyara Kaur była córką władcy Imperium Sikhów, maharadży Kharaka Sigha, wnuczką maharadży Randżita Sigha, oraz wielką miłością Asasyna, Arbaaza Mira. Jest też przodkinią indyjskiej aktorki, Monimy Das. Od dziecka wychowywana w luksusach imperialnego pałacu a Amritsarze, Pyara słynęła z urody. Często brała udział w oficjalnych ceremoniach u boku swego dziadka, Randżita Singha, założyciela Imperium Sikhów. I właśnie podczas jednej z takich uroczystości w roku 1839 poznała Arbaaza Mira, który przedstawił się jej jako kaszmirski poseł. Po śmierci dziadka oraz po wydarzeniach, które tego samego roku rozegrały się w pałacu w Amritsarze, Pyara została sekretną kochanką Arbaaza, nawet po zetknięciu się z Koh-I-Noorem, który rzekomo miał zostać zniszczony podczas starcia z agentem Templariuszy, Francisem Cottonem.


TEMPLARIUSZE

ALEXANDER BURNES

Burnes

Kapitan sir Alexander Burnes był szkockim odkrywcą i żołnierzem Kompanii Wschodnioindyjskiej, a oprócz tego agentem Templariuszy. Urodzony w Montrose, zaciągnął się do wojska w wieku szesnastu lat i służył w Indiach niemal dekadę, nim powierzono mu misję dostarczenia prezentu od króla Wilhelma IV dla maharadży Randżita Singha, założyciela i władcy Imperium Sikhów. Później kontynuował swą karierę podróżnika, odkrywając sekrety Afganistanu, Uzbekistanu i Persji, a nawet opisał swe wyprawy w książce, która została ciepło przyjęta przez Królewskie Towarzystwo Geograficzne i stała się dla autora przepustką w szeregi członków ego szacownego grona. Po powrocie do Indii zajął się polityką. Poznał sir Henry'ego Sleemana, który zwerbował go do Zakonu Templariuszy, zyskując w ten sposób skuteczne narzędzie do poszukiwania starożytnych artefaktów, w tym legendarnego berła Aleksandra Wielkiego, które podobno miało być ukryte gdzieś na terenie Afganistanu. Po pierwszej wojnie afgańskiej Burnes został oficjalnie mianowany przedstawicielem politycznym Korony, a w roku 1838 królowa Wiktoria wyniosła go do stanu rycerskiego. Zasłynął tym, że przeżył bunt, w którym zginął jego przyjaciel major William Broadfood, i sam zabił przy tym sześciu napastników.

WILLIAM SLEEMAN

Sleeman

Generał brygady sir William Sleeman był brytyjskim żołnierzem i administratorem w Idniach, ale też Mistrzem Templariuszy. Urodzony w Stratton, w Kornwalii, Sleeman w roku 1814 wstąpił do armii Bengalu. W 1820 roku rozpoczął karierę administracyjną i przez kolejnych piętnaście lat szybko piął się w wojskowej i urzędniczej hierarchii. W międzyczasie aktywnie szukał starożytnych artefaktów dla Zakonu Templariuszy i warto odnotować, że podczas swych wypraw odnalazł skamieniałości dinozaurów w dolinie Narmady, co może było niewiele znaczącym odkryciem dla Zakonu, ale zapewniło mu sławę w środowiskach naukowych. Sleeman jest również dobrze znany z przeprowadzonej w latach 1835 – 1839 czystki wśród Thugów, działającej w Indiach organizacji zabójców. Jego krucjatę pierwotnie motywowało przekonanie, że Thugowie powiązani są z Bractwem Asasynów, czego nigdy nie udało się dowieść. W roku 1839 Sleeman był zmuszony przejąc obowiązki Francisa Henry'ego Sharples-Cottona, innego Templariusza, który zginął w Amritsarze w trakcie misji mającej na celu zgładzenie maharadży Randżita. Sleeman odkrył notatki dotyczące ostatnich działań Cottona, wśród nich szczegółowe informacje na temat niejakiego Arbaaza Mira, a także ruin Pierwszej Cywilizacji, znajdujących się pod pałacem. W sejfie znalazł tajemniczą szkatułę oraz dokumenty traktujące o jej domniemanej mocy, ale bez pomocy Cottona niewiele mógł z nią zrobić. Na podstawie notatek sugerujących, że jest to źródło potęgi oraz zakładając, że to być może Arbaaz Mir ukradł diament Koh-I-Noor, Sleeman postanowił skoncentrować swe wysiłki na Bractwie Asasynów, które Cotton odkrył w Amritsarze.


POSTACIE HISTORYCZNE

ALEKSANDER WIELKI

Aleksander Wielki

Aleksander III Macedoński (356 p.n.e.-323 p.n.e.), powszechnie znany jako Aleksander Wielki, był królem Macedonii oraz jednym z najbardziej znanych zdobywców w dziejach świata. Imperium Aleksandra było wspierane przez Templariuszy, którzy powierzyli królowi Kostur Edenu, co tłumaczy zaskakujące sukcesy podbojów Aleksandra.

RANDŻIT SINGH

Randżit

Randżit Singh (13 listopada 1780 – 27 czerwca 1839) założył istniejące w latach 1799-1849 Imperium Sikhów, obejmujące region Pendżabu w północno zachodnich Indiach. Był synem Maha Singha, przedstawiciela jednej z pomniejszych frakcji zarządzających klanem, czyli jedną z licznych wówczas jednostek organizacyjnych regionu. W dzieciństwie cierpiał na ospę, co skończyło się dlań utratą jednego oka. W wieku dwudziestu lat objął przywództwo w klanie po swoim ojcu. Latem 1799 roku Randżit Singh podbił klan Lahore, gospodarczą stolicę regionu, i rozpoczął ekspansję, w wyniku której mając dwadzieścia lat ogłosił się maharadżą Pendżabu. Zaczął wtedy atakować ziemie Afgańczyków, zajmując wiele terenów, na których rolę dominującej religii pełnił islam. Choć niektóre podboje przebiegały nad wyraz krwawo, Imperium Sikhów było niezwykle postępowe i tolerancyjne jak na owe czasy. Panowała w nim swoboda wyznania, a niezwykle rygorystyczny hinduski system kast społecznych nie obowiązywał wyznawców sikhizmu, w którym wszyscy ludzie uważani byli za równych. Po aneksji Kaszmiru na północy i Sindhu na południu ponad 70% poddanych Imperium Sikhów stanowili muzułmanie. Chąc na wieczność zapisać swe imię w religii Sikhów, Randżit Singh nakazał ozdobić świątynię Harmandir Sahib. Wyłożył ją marmurem, a z zewnątrz pokrył w całości płatkami złota. Od tamtej pory świat określał owo święte centrum religii oraz kultury Sikhów mianem Złotej Świątyni. Nawet dziś Randżit Singh jest czczony przez wyznawców sikhizmu na całym świecie, jako jeden z największych bohaterów tej kultury. W roku 2003 przed indyjskim parlamentem odsłonięto wykonany z brązu posąg maharadży Randżita Singha, mierzący około siedmiu metrów wysokości.

GEORGE EDEN

Eden

George Eden, pierwszy lord Auckland (1784-1849) był angielskim politykiem i administratorem w koloniach. Trzy razy był Pierwszym Lordem Administracji, a w latach 1836-1842 pełnił funkcję gubernatora generalnego Indii. Po objęciu tego stanowiska odgrywał kluczową rolę w rozwoju przemysłowym Indii, póki trudna sytuacja w Afganistanie nie zmusiła go do rozpoczęcia wojny, która zakończyła się katastrofą. Stracił wtedy stanowisko i został odesłany do Anglii.


PRZECIWNICY

GWARDZISTA SIKHÓW

Gwardzista Sikhów

Podstawowy przeciwnik walczący w ręcz, wyposażony w ostrze. Choć w pojedynkę nie stanowi śmiertelnego zagrożenia, w większej grupie potrafi sprawić problemy.

STRZELEC SIKHÓW

Strzelec Sikhów

Pospolita kategoria przeciwników wyposażonych w broń palną, a ściślej w celne, ale o niskiej szybkostrzelności muszkiety dżezail. Długość tej broni pozwalała trzymać przeciwników na dystans, a jej posiadacz jest odporny na przewrót.

ELITARNY GWARDZISTA SIKHÓW

Elitarny Gwardzista Sikhów

Do tych elitarnych gwardzistów, obserwujących otoczenie baczniej niż inni strażnicy, należy podchodzić ostrożnie, by ich nie zaalarmować.

STARSZY KAPRAL KOMPANII

Starszy Kapral

Ten przeciwnik wyposażony jest w miecz oraz pistolet skałkowy, co czyni go zabojczym zarówno w zwarciu jak i na dystans. Woli on używać broni palnej, dlatego też będzie się starał trzymać z daleka od wrogów.

SIPAJ KOMPANII

Sipaj

Najbardziej pospolity żołnierz Kompanii Wschodnioindyjskiej, zbrojny w miecz. Ich oddziały są zaprawione w walce i nie zwykły ustępować polo przeciwnikowi.

STRZELEC KOMPANII WSCHODNIOINDYJSKIEJ

STRZELEC KOMPANII

Uzbrojony w muszkiet Brown Bess, wyprowadza niespieszne, ale zabójcze ataki dystansowe.

SIERŻANT KOMPANII

SIERŻANT KOMPANII

Sierżanci są biegli w fechtunku, a czasami nawet blokują ataki frontalne i wyprowadzają kontry.

STARSZY SZEREGOWY KOMPANII

STARSZY SZEREGOWY KOMPANII

Zbrojny w rusznicę i zawsze skory do walki, żołnierz pułku góralskiego musi być traktowany z największą ostrożnością w starciu na krótkim dystansie, bo przed ogniem z rusznicy nie da się uskoczyć; by uniknąć obrażeń, trzeba oddalić się od tego przeciwnika. Zanim spróbujesz zabójstwa lub powalenia tego żołnierza, musisz obezwładnić go petardą dymną.

STRZELEC WYBOROWY KOMPANII

STRZELEC WYBOROWY KOMPANII

Te elitarne oddziały z Himalajów formowane są ze strzelców wyborowych, którzy wolą trzymać się na dystans i mieć czas na likwidację celu. Są uzbrojeni w karabiny wielostrzałowe i w jednym ataku mogą zasypać przeciwnika gradem kul. Swą broń wykorzystują także do blokowania ataków bezpośrednich wyprowadzanych frontalnie.

PORUCZNIK KOMPANII

PORUCZNIK KOMPANII

Porucznicy Kompanii Wschodnioindyjskiej są doskonale wyszkoleni i mają do dyspozycji lepszą broń, w tym lekki rapier oraz rewolwer. Porucznicy potrafią zablokować większość zwykłych ataków wyprowadzanych frontalnie, by następnie skontrować.

KAPRAL KOMPANII

KAPRAL KOMPANII

Jako żołnierz wyszkolony i bardziej pewny siebie, kapral z ochotą idzie do ataku.

MISTRZ

MISTRZ

Wyszkoleni w sztuce zabijania, mistrzowie stosują w walce ataki dystansowe oraz bezpośrednie. Potrafią też blokować zwykłe ataki, zarówno wyprowadzone frontalnie jak i od tyłu, a następnie kontratakować. Nim podejmiesz próbę zabicia lub powalenia mistrza, musisz obezwładnić go petardą dymną.

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (3)

1. DarthDestruktor1007-05-2016, 19:56Miło się czegoś nowego dowiedzieć o postaciach :)
2. Wyklęty808-05-2016, 16:35Abraaz wydaje się być ciekawym bohaterem :D
3. DeadExit1008-05-2016, 17:42@Wyklęty: Po jego prezentacji w AC: Brahman, AC: India i AC: Podziemie w sumie okazuje się dość fajną postacią, potrafiącą podejmować trudne decyzje. Wg jakby nie patrzeć to Kroniki rozwinęły historię mało znanych do tej pory Asasynów, co mnie bardzo cieszy. Liczę, że w tej konwencji powstanie jeszcze kiedyś jakaś odsłona :)

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: