Zakon Assassin's Creed


Titan Comics

Templars


Fabuła komiksu Black Cross

Jest to pierwszy story arc, na który składa się pierwsze pięć zeszytów komiksu zatytułowanego - Templars wydawanego w roku 2016.


Część 1

Templars#1

Londyn, rok 1927. W ekskluzywnym barze odbywa się wystawne przyjęcie, w trakcie którego goście raczeni są występem czarnoskórego muzyka jazzowego z Harlemu. Podczas pokazu na pobliskim tarasie widokowym Templariusz - Thaddeus Gift prowadzi szemrane interesy z pewnym człowiekiem. W trakcie rozmowy wychodzi na jaw, że człowiek ten nie może zwrócić pieniędzy, które Gift użyczył mu z zasobów Zakonu Templariuszy. Thaddeus daje mężczyźnie trzy dni na zbiórkę funduszy, a w ramach rekompensaty za oczekiwanie pragnie bliżej „zaznajomić” się z żoną dłużnika – Melisą. Kiedy Gift czeka na nową damę do towarzystwa, podbiega do niego drobna dziewczyna i podaje mu kartę z nadrukowanym czarnym krzyżem. Zszokowany tym widokiem, Templariusz pośpiesznie opuszcza przyjęcie i przywołuje swojego kierowcę, by zawiózł go niezwłocznie do biura. W trakcie jazdy Gift zostaje nieoczekiwanie wyrwany przez dach samochodu za pomocą łańcucha, a następnie zrzucony na jezdnię. Lądując na bruku, Thaddesus dostaje się w zasięg bomby dymnej zrzuconej przez swojego tajemniczego oponenta. Templariusz decyduje się ukryć przed dymem w pobliskiej budce telefonicznej. Za nim zdążył zadzwonić po pomoc, jego oczom ukazał się egzekutor Zakonu, zwany Black Crossem. Był on odpowiedzialny za dopilnowanie, by Templariusze działali zgodnie z wyznawanymi ideałami. Thaddeus stał się jego celem, gdyż marnotrawił zasoby Zakonu dla prywatnych korzyści. Zanim Black Cross zabił Gifta, sprawdził zwieszoną słuchawkę telefonu. Ku swemu zaskoczeniu Black Cross odkrył, iż Thaddeus dzwonił do swojego syna – Dariusa. Zrozpaczony Gift najpierw naśmiewa się z fanatyzmu zabójcy, a następnie błaga go o litość i obiecuje fortunę w zamian za swoje życie. Black Cross nie zaważając na składane obietnice, zabija Thaddeusa przy pomocy broszki z wbudowanym kolcem.

Podczas pogrzebu ojca Darius spotyka Wielkiego Mistrza Templariuszy - Ferrisa. Starszy człowiek pociesza młodego Gifta, który jest zawiedziony opustoszałym kościołem. W trakcie rozmowy okazuje się, iż młody Gift nie może kontynuować studiów, gdyż jego zmarły ojciec pozostawił po sobie ogromne długi. Mistrz Ferris postanawia dać Dariusowi ostatnią szansę na oczyszczenie dobrego imienia rodziny. Przydziela mu misję, która polega na dostarczeniu pewnej paczki do Chin, w ręce nijakiego Chiang Kai-sheka.

Sześć tygodni później Darius pod przykrywką pracownika Banku Maltańskiego dobija do Szanghaju. Na miejscu dostrzega komunistycznego agitatora, który nawołuje do wypędzenia białych intruzów z kraju. Pobliska żandarmeria szybko reaguje, po czym uśmierca nawoływacza na oczach tłumu. Zszokowany tym widokiem Gift udaje się do pobliskiej kantyny, aby zaspokoić pragnienie. To tutaj ma spotkać się z pośrednikami, którzy odbiorą od niego pakunek. Przy barze napotyka piękną Chinkę przedstawiającą się jako Roo. Po chwili między nimi nawiązuje się rozmowa. Dumny z wagi swojego zadania Darius niechcący wyjawia Roo cel swojego przybycia do miasta. Kobieta w zamian za obiecującą rozmowę proponuje Dariusowi prywatny taniec, jeżeli ten nabije specjalny bilet na tę usługę. Rozochocony Gift odchodzi od baru i udaje się do managera klubu. W międzyczasie na scenę wchodzi jezzowy zespół. Po krótkiej konwersacji z kierownikiem lokalu Darius odkrywa, że dziewczyny same odpowiadają za kasowanie biletów. Zaskoczony młodzieniec wraca do baru, gdzie nie znajduje ani Roo, ani co gorsza – pakunku. Spanikowany Gift wybiega na ulicę w poszukiwaniu złodziejki. Na zewnątrz zaczepia go dwóch mężczyzn w garniturach, którzy sugerują, iż znają cel jego wizyty i tytułują młodego Templariusza jako Black Cross. Nieoczekiwanie napiętą rozmowę przerywa im sam zainteresowany, który przy pomocy wyrzutni łańcucha wyprowadza napastników Dariusa z błędu.


Część 2

Templars#2

Black Cross przesłuchuje jednego z oprychów na dachu budynku, trzymając go nad przepaścią. Złoczyńca odgraża się mu, stwierdzając że Templariusze w Szanghaju są skończeni. Nie uzyskując od niego satysfakcjonujących odpowiedzi, czarnoskóry Templariusz wypuszcza go z uścisku. Schodząc na dół, Black Cross jest zawiedziony tym, że Darius nie upilnował drugiego bandyty. Nie wszystko jednak stracone – przy zrzuconym chwilę wcześniej denacie znajduje portfel, z którego Cross dowiaduje się więcej o swoich wrogach – są oni pracownikami Francuskiej Koncesji. Po dokonaniu przeszukania Black Cross zwraca się do Gifta, wypytując go o dziewczynę, która ukradła pakunek. Chwilę później obydwaj Templariusze odnajdują zwłoki człowieka, z którym miał spotkać się młody Darius. Sprawa zdaje się być bardziej skomplikowana, ponieważ Black Cross wykluczył ingerencję Asasynów. Dostrzegając powagę sytuacji, Cross decyduje się pomóc Giftowi, i obiecuje skontaktować się z nim za jakiś czas.

Akcja przenosi się do Kwatery Loży Templariuszy w Szanghaju. Wielki Mistrz wyraża swoją dezaprobatę wobec lekceważenia lokalnych problemów przez Zakon w Europie. jego koledzy; Tatsumi i Coxworth starają się uspokoić Mistrza, jednakże Striling Fessenden pozostaje niewzruszony – pokazuje reszcie kartę z narysowanym czarnym krzyżem. Przyglądając się karcie grupa omawia prawdopodobny cel wizyty egzekutora Zakonu, zastanawiając się czy ktoś z nich jest jego aktualnym celem – Templariusze nie są świadomi, że z ukrycia podsłuchuje ich sam zainteresowany.

Po zakończeniu dyskusji Joffre zamawia na ulicy rikszę, która ma go zawieźć do prywatnej posiadłości. Gdy gdy powóz zbacza z trasy, Templariusz orientuje się, że kierowcą jest sam Black Cross. Egzekutor przekazuje wieści o zdrajcy w kręgach Zakonu oraz o tym, że jeden z detektywów Francuskiej Koncesji – podlegającej Joffre'owi – zabił jednego z agentów Templariuszy. Joffre zapewniał Crossa, że wykonany rozkaz nie wyszedł z pod jego komendy. W trakcie rozmowy wychodzi na jaw, że sprawcy mogli pracować dla komunistów, zgromadzonych w kolektywie Hop Wu mieszczącym się w domu rozrywki „Wielki Świat”.

Międzyczasie Darius Gift raczy się trunkiem w jednej z kawiarni, nie wiedząc co z sobą począć. Po spożytkowaniu alkoholu przechadza się po mieście, oczekując na Black Crossa. Jego uwagę zwraca budynek kina, w którym dostrzega znajomą twarz – złodziejkę „Roo”, która przechwyciła jego pakunek. Okazuje się, iż tajemnicza kobieta jest aktorką i w rzeczywistości nazywa się Ruan Lingyu.

Black Cross udaje się do „Wielkiego Świata” gdzie znajduje drugiego z napotkanych wcześniej bandytów. Kiedy Cross przymierza się do rozmowy ze swoim aktualnym celem, okazuje się iż był on tylko przynętą w zastawionej na Templariusza pułapce. Z cienia wychodzi grupa ludzi, którzy wystrzeliwują salwę z dzierżonych karabinów, prosto w stronę Black Crossa…


Część 3

Templars#3

Black Cross używa zasłony dymnej, aby uniknąć ostrzału z broni maszynowej. Ucieka on wzdłuż pomieszczeń teatru, wciąż atakowany przez napastników. Wdziera się do jednego z pokoi, gdzie trwa seans akupunktury – Templariusz wykorzystuje to na swoją korzyść i zabija pobliskiego zbira przy pomocy igieł. Po krótkim pojedynku, Black Cross wskakuje na unoszącą się nad halą główną masywną osobę reprezentującą rekina, po czym odcina jeden z trzymających ją sznurów. Rzeźba spada na jeden z końców rotundy.Do akcji wkracza muskularny napastnik, znany jako „Fiery Crow”. Jest on zdecydowanie większym wyzwaniem dla egzekutora. Black Crossowi udaje się zadrapać zbira, jednakże masywna siła wygrywa ze zwinnością - egzekutor zostaje pozbawiony przytomności.

Templariuszowi śni się bitwa z czasów I wojny światowej, w której uczestniczył. Zostaje on poważnie ranny, a przed nim na niebie rozpościera się symbol krzyża…

Black Cross wybudza się i zostaje postawiony przed obliczem Du Yueshenda – przywódczy triady „Green gang”. Tłumaczy on Templariuszowi swoje motywacje, argumentując że panowanie obcych w Chinach jest chwilowe. Jego rozmówca kontruje twierdzeniem, że Zakon działa ponad podziałami rasy, czy narodu. Yueshend wyśmiewa przekonania Black Crossa. Następnie zmienia temat. Gangstera interesuje uzbrojenie należące do egzekutora. Zapewnia, że jeżeli wyjawi tajemnice tych broni, jego śmierć będzie szybka i bezbolesna. Proponuje zacząć od broszki z ostrzem, co do której dedukuje, iż zawiera truciznę. Templariusz potwierdza jego przypuszczenia, zaznaczając tym samym, że ostrze zawiera dwa rodzaje toksyn, a jedna z nich aktywuje się po godzinie od aplikacji. W tym czasie trzymający go w uścisku „Fiery Crow” pada na ziemię, po tym jak wcześniej Black Cross zaaplikował mu truciznę poprzez zadrapanie.

Widząc co się dzieje, Yueshend rozkazuje otworzyć ogień do uciekiniera, ale ten ponownie używa bomby dymnej, po czym chwyta za znajdujący się w pobliżu karabin maszynowy. Oddaje serię strzałów w stronę napastników, po czym wyskakuje przez okno. Zawiedziony gangster nakazuje telefonicznie powiadomić Stirlinga Fessendena, by zakończyć całą szaradę.

W tym samym czasie Darius Gift udaje pracownika banku, który pragnie zainwestować w budynek kina. Kiedy pracownik oddala się, by skonsultować to z właścicielem budynku, Gift wkrada się do pomieszczeń służbowych. Zauważa tam „Roo”, która po zakończonych zdjęciach na scenie, prosi o przerwę. Gift zakrada się za nią do pokoju, niestety robi to na tyle niezdarnie, iż zostaje zauważony. Dziewczyna mierzy do intruza z pistoletu i pyta, czego chce. Okazuje się, że aktorka pozbyła się pakunku i przekazała go bezimiennemu kupcowi. W tym momencie Darius zostaje obezwładniony przez pracownika kina, który wcześniej pobiegł po pomoc. Roo zostaje również skarcona za dopuszczenie do takiej sytuacji. Po chwili jednak napastnik Dariusa uznaje, że ten może być coś warty i każe go związać…


Część 4

Templars#4

Ruan i jej mąż Zhang starają się wyjechać z miasta, wraz z nieprzytomnym Dariusem w bagażniku. Ucieczkę utrudniają im jednak wiwatujące tłumy, czekające na przybycie generała Chiang Kai-sheka oraz zamknięcie bram Szanghaju przez rząd. Kiedy Zhang chce opuścić auto, Roo powala go celnym ciosem i uwalnia Gifta. Aktora szybko prowadzi go w boczne alejki i kieruje w bezpieczne miejsce.

W tym czasie Black Cross włamuje się do mieszkania zdrajcy w kręgach Zakonu, którym okazuje się Tsai – barman pracujący w „Shanghai Club” - miejscu spotkań Templariuszy. Zastrasza on służącego i zmusza, by ten wyjawił mu co wie i dla kogo pracuje…

Roo prowadzi zdezorientowanego Gifta do starej świątyni, gdzie kobieta wyjawia mu prawdę o sobie. Roo poznała swojego męża w dzieciństwie, po czym wyszła za niego. Niestety Zhang z czasem oraz pomniejszającą się liczbą pieniędzy, zatracił się całkowicie. Jakaś tajemnicza zamożna kobieta wynajęła ich, by wykonali dla niej pewne zadanie. Misją Ruan było odebranie Dariusowi pakunku w barze. Kiedy jednak Roo wróciła do domu, okazało się że Zhang wydał już całą zapłatę. Aby otrzymać kolejny zastrzyk gotówki, zamierzał on porwać i dostarczyć samego Gifta. Słysząc te słowa, Templariusz pyta, gdzie aktualnie znajduje się paczka, lecz kobieta nie wie kto ich wynajął. Zamiast tego stwierdza, iż nie może dłużej ufać mężowi, dlatego ukryła zawartość pudełka.

Jeden z członków gangu Yueshenda śledził Dariusa i Ruan, po czym z budki telefonicznej zdaje przełożonemu relację z misji. Gangster nakazuje dalszą obserwację, po czym nakazuje tajemniczemu najemnikowi „Flowery Flag”, że ma się zająć nią oraz jej towarzyszem…

Black Cross udaje się do rezydencji Soon Ching – Ling, znanej jako „Madame Sun” – Templariuszki, a także żony Sun Yat-sena - jednego z komunistycznych przywódców. Black Cross zastaje kobietę przy filiżance herbaty, wyraźnie oczekującej jego przybycia. Egzekutor wprowadza do pokoju Tsaia, który przerażony pada przełożonej do stóp, błagając o przebaczenie. Kobieta zbywa go stwierdzeniem, że młodzieniec wykonał wszystko tak jak zaplanowała. Następnie Madame Sun zwraca się do Black Crossa z pytaniem, czy zamierza ją zabić. Agent jeszcze o tym nie zadecydował, o czym uprzejmie informuje rozmówczynię. Wykorzystują sytuację Tsai rzuca się na Crossa, by bronić swoją panią. Po unieszkodliwieniu chłopaka jednym wprawnym ciosem, Templariusze kontynuują rozmowę. Egzekutor pyta kobietę, dlaczego spiskowała przeciw pozostałym członkom Zakonu, czemu zaplanowała kradzież pakunku od Dariusa Gifta i czy była świadoma planowanego zamachu na Gifta, zorganizowanego przez Du Yueshenga. Madame spokojnie stwierdza, że nie wie kto poinformował gangstera o wizycie brytyjskiego Templariusza. Cross wyciąga w tym czasie swoją broń i prosi o zawartość pudełka, które Zhang dostarczył kobiecie. Kiedy rozbawiona Templariuszka podaje mu puste pudełko, uwagę rozmówców odwraca dźwięk syren na zewnątrz.

12 kwietnia 1927 roku. Działający w szeregach komunistów agenci Du Yueshenga strzelają do swoich „towarzyszy”. W tym czasie ich zleceniodawca spotyka się z Templariuszem - Stirlingiem Fessendenem, z którym współpracuje. Gangster jest w pełni świadomy istnienia Zakonu, co wprawia rozmówcę w zakłopotanie. Du grozi rozbiciem Templariuszy w Chinach, na co Stirling wskazuje za strzelaninę na zewnątrz – jego zdaniem armia Chiang Kai-Sheka wkrótce rozprawi się z zorganizowaną przestępczością. Yuesheng uśmiecha się tylko i przedstawia trzecią osobę w pokoju, która dotychczas stała w cieniu – samego generała Chianga. Wojskowy osobiście odrzuca ofertę jaką jakiś czas temu złożyli mu Templariusze – nie zamierza dołączyć do ich organizacji. Dodatkowo zrywa on swoje więzi z partią komunistyczną – co wyjaśnia, dlaczego jego ludzie strzelają do „czerwonych” w Szanghaju. Zdezorientowany Fessenden nie może w to uwierzyć, po finansowym wsparciu jakie zaoferowali generałowi… Chiang zaznacza, iż docenia pomoc, przez co łaskawie pozwoli Templariuszom pozostać w mieście. Potrzebuje on wciąż ich pieniędzy, a także przychodów min. ze sprzedaży narkotyków, dlatego mianuje Du Yueshenga legalnym „zarządcą” transportu i sprzedaży opium.

Do pokoju wprowadzony zostaje Tsai, który został złapany, kiedy próbował wślizgnąć się do budynku przez mur. Zbiry przekazują generałowi notkę z jego imieniem, którą chłopak miał przy sobie. Wyraźnie wytrącony z radosnego nastroju Chiang stwierdza, że Black Cross wie, iż to on zdradził sekrety Templariuszy Du Yueshengowi i prawdopodobnie zamierza go zabić. Następnie pokazuje gangsterowi kartkę z namalowanym czarnym krzyżem…


Część 5

Templars#5

Black Cross jest w trakcie rozmowy z Madame Sun, podczas której kwestionuje jej motywy. Podaje w wątpliwość możliwość zdrady Templariuszy przez generała Chiang Kai-Sheka na rzecz gangsterów. Kobieta dopija herbatę, po czym stwierdza że dobrze zna generała – sukcesora jej męża, i wie jaki on jest. Dlatego uznała go za niegodnego Zakonu, co zmusiło ją do torpedowania zapędów Templariuszy w Szanghaju.

Egzekutor Templariuszy udaje się w pobliże willi Du Yueshenga w Koncesji Francuskiej, gdzie napada na nadjeżdżający samochód. Doprowadza do wypadku pojazdu, który uderza w pobliskie drzewo. Black Cross spokojnie zbliża się do płonącego wraku, po czym wyciąga z niego kierowcę, dotkliwie go przy tym bijąc. Podejrzewa że samochód miał odebrać samego generała, jednak ku swojemu zdziwieniu odkrywa, że kierowca miał zabrać z pobliskiej świątyni Flowery Flag'a – po tym, jak najemnik wykończy jakiegoś Brytyjczyka i chińską aktorkę…

Darius Gift wraz z Ruan przesiaduje w świątyni – para nie zamierza opuścić kryjówki dopóki nie ucichną strzały na zewnątrz. Nie są świadomi że zbliża się do nich najemnik na rozkazy Du Yueshenga. Darius dopytuje kobiety o zawartość pudełka, które mu ukradła. Roo zaznacza, że prawda jest obrzydliwa, i powątpiewa czy Gift faktycznie chce ją poznać. Pod naciskiem Templariusza zgadza się jednak, po czym podaje mu zwinięty kawałek materiału wraz z listem. Wiadomość jest zaadresowana do generała Chianga, któremu Dziewiątka (Wewnętrzny Krąg Zakonu Templariuszy) oferuje zostanie członkiem ich organizacji, ze względu na śmierć swojego poprzednika – Sun Yat-sena. Zaznaczają przy tym, że pozycja Wielkiego Mistrza, jaką ma otrzymać, jest niezwykle prestiżowa. Zakon ma ograniczoną liczbę Wielkich Mistrzów, ale ze względu iż Black Cross wyeliminował jednego w Londynie – zwolniło się miejsce dla chińskiego generała. Dlatego też w akcie dobrej woli postanawiają, iż pierścień Templariuszy dostarczy syn zmarłego Wielkiego Mistrza…

Po tych słowach wszystko staje się jasne dla Dariusa Gifta. Sięga on po kawałek materiału, który podała mu Ruan, po czym rozwija go. Tak jak się obawiał, w środku znajduje się odcięty palec swojego ojca – wraz z pierścieniem Templariuszy. Zanim jednak przyswoi sobie wiadomość, że to Black Cross – z którym współpracował – zabił Thaddeusa Gifta, do kryjówki wchodzi Flowery Flag. Roo sięga po pistolet, i grozi napastnikowi, ale ten szybko pozbawia ją broni przy użyciu ukrytego ostrza, które posiada funkcję miotania noży. Kobieta zostaje ranna w ramię, a do walki przystępuje Darius. Nie jest on jednak godnym przeciwnikiem dla wytrenowanego najemnika. Flag przystawia młodzieńcowi nóż do gardła, jednak zanim zakończy żywot Gifta, zostaje odciągnięty w tył przez linkę z hakiem należącą do Black Crossa. Egzekutor Zakonu staje do walki z napastnikiem, jednak jest na straconej pozycji, kiedy Flowery dobywa pistoletu i oddaje strzał. Ranny Cross jest zdany na łaskę oprawcy, ale ratuje go Ruan, która niepostrzeżenie wbija Flagowi nóż w plecy. To odwrócenie uwagi pozwala Templariuszowi dobyć linki, którą owija wokół szyi gangstera, a następnie strąca go z dachu świątyni, wieszając go.

Kiedy sytuacja zdaje się być opanowana, a Cross zamierza kontynuować swój pościg za generałem, niespodziewanie Gift oddaje w niego strzał z pistoletu. Zarzuca Crossowi iż zabił jego ojca. Ten przyznaje się do winy, argumentuje jednak że zrobił to dla dobra Zakonu Templariuszy. Rozwścieczony Darius oddaje jeszcze kilka strzałów, po czym Black Cross spada w dół świątyni, w ostatnich chwilach rozmyślając o swojej żonie i córce…

Placówka Abstergo Entertainment w Montrealu, listopad 2013 roku.Okazuje się że przygody Black Crossa były odtwarzanym przez Otso Berga zapisem wspomnień dawnego agenta Zakonu. Towarzyszy mu agentka Violet da Costa, której Berg uzmysławia, że historia Crossa może być fałszywym tropem. Zawartość pudełka Dariusa Gifta, która ich tak interesowała, nie okazała się być Fragmentem Edenu znanym jako Koh-i-Noor. Zaznacza też, że Black Cross –który nazywał się Albert Bolden – prawdopodobnie zginął w Szanghaju. Nie ma co do tego pewności, jako iż posiadają tylko niepełne wspomnienia jakie uzyskali z Helixa.

Agenci opuszczają pomieszczenie. Otso Berg stwierdza, iż nie znane są losy żony i córki Boldena, ani jej potomków, jednak jest zdania że w końcu objawi się jakiś członek tej rodziny. Na koniec dodaje iż w obecnych, niepewnych czasach, Zakon potrzebuje nowego Black Crossa. Kiedy o tym wspomina, spogląda na ekran, gdzie pojawiają się dostępne misje Helixa – jedna z nich zwie się „Zawierucha w Szanghaju”, i przedstawia losy Boldena…


Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (3)

1. Wyklęty807-04-2016, 11:12Ta część jest intrygująca :D
2. DarthDestruktor1028-05-2016, 22:39@Wyklęty: A druga jest jeszcze lepsza :)
3. DeadExit1013-09-2016, 09:14Powiem szczerze, że 1 story arc Templars ostro pozamiatał, jeśli chodzi o samą historię, formę jej przedstawienia oraz kreskę. Komiks czyta się niczym dobry thriller. A zakończenie ze swoimi plot twistami jest swoistą kropką nad "i", którą postawiają scenarzyści. Zdecydowanie polecam przeczytać ten komiks, szczególnie, że za niedługo wydadzą zbiorczy tomik zawierający właśnie 1. story arc.

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: