Zakon Assassin's Creed


Genealogia

W uniwersum Assassin's Creed na przestrzeni lat przewinęło się wiele postaci, które posiadały rozbudowane drzewa genealogiczne. Asasyni i Templariusze działają od zarania dziejów, prowadząc ze sobą odwieczną wojnę o wolność ludzkości, a potomkowie członków obydwu organizacji żyją po dziś dzień.


Genealogia ogólna

Genealogia

Desmond Miles (Obiekt 17)

Urodzony 13 marca 1987 roku. Przedstawiciel Zakonu Asasynów, który w młodości porzucił drogę Bractwa, ale powrócił na ścieżkę Asasynów po porwaniu przez Abstergo w 2012 roku. Współpracując z komórką Asasynów w której skład wchodzili Rebecca Crane, Shaun Hastings i Lucy Stillman (potem zastąpiona przez ojca Desmonda – Williama Milesa), ocalił świat przed Drugim Wielkim Kataklizmem, poświęcając swoje życie. Dotychczas Desmond był uważany za wybitny Obiekt o tak bogatym drzewie genealogicznym, aż do roku 2015, kiedy Abstergo odkryło fakt, iż Miles miał nieślubnego syna, który okazał się również Mędrcem.

Desmond był potomkiem wielu znamienitych asasyńskich rodów, zarówno od strony ojca oraz nieznanej z imienia matki. Poniżej znajduje się charakterystyka poszczególnych przodków z linii żeńskiej i męskiej:

Linia nieznana:

 • Aquilus – Gallo - Rzymski Asasyn żyjący w III wieku naszej ery. Syn Luciusa i kuzyn Acciptera (przodka Johnatana Hawka). Brał udział w misji odzyskania Fragmentu Edenu znanego jako Ankh. Żoną Aquilusa była Valeria, z którą miał dziecko nieznanej płci.
 • Mędrzec - żyjący w V wieku naszej ery, podczas szczytu potęgi Imperium Hunów. Był on przodkiem Desmonda Milesa i jednym z Mędrców.

Linia żeńska:

 • Altair Ibn La'ahad – Asasyn z Lewantu i jeden z najbardziej znanych Mentorów w historii Zakonu. Syn Umara i Maud – pary Asasynów, z których pierwszy został stracony przez Saracenów, a druga zmarła przy porodzie Altaira. Altair obalił poprzedniego Mentora, Al. Mualima, a później ożenił się z Marią Thorpe – Templariuszką która porzuciła swój dawny Zakon na rzecz Asasynów. Miał z nią dwóch synów – Sefa, który został zabity przez popleczników Abbasa Sofiana oraz Darima, który brał udział w obaleniu Dżyngis Chana. Po upadku Masyafu Darim osiadł z rodziną swojego zmarłego brata w Egipcie. Potomkiem jednego z synów Altaira był Iskender – żyjący w XVI wieku Mentor Egipskich Asasynów.

Linia męska:

 • Ezio Auditore da Firenze – Mentor Asasynów w Italii, żyjący na przełomie XV- XVI wieku. Syn Giovanniego Auditore i Marii de'Mozzi. Brat Petruccio, Federico i Claudii. Ezio był bezpośrednim potomkiem Renato Auditore, który był synem założyciela rodu - Domenico, którego najstarsi znani przodkowie (Adam i Ewa) pochodzą z czasów prehistorycznych oraz wojny z Pierwszą Cywilizacją. Młody Ezio był świadkiem stracenia swojego ojca i braci, po czym wraz z matką i siostrą uciekł do Monterigionni, gdzie rozpoczął szkolenie u swojego wuja Mario. Po wielu latach walk i rozbiciu potęgi Templariuszy na terenie Itlaii, Ezio osiadł w Toskanii wraz ze swoją żoną, Sofią oraz dwójką dzieci – Flavią oraz Marcellem. Ezio posiadał przynajmniej jedno nieślubne dziecko z nieznaną kobietą, której potomkiem był Harold Kaczmarek oraz jego syn Clay, znany powszechnie jako Obiekt 16.
 • Edward Kenway – urodzony pod koniec XVII wieku, syn pasterzy owiec. Młody Edward zwrócił uwagę dziewczyny z dobrzej rodziny – Caroline Scott, którą poją za żonę. Sytuacja majątkowa zmusiła go do opuszczenia rodziny i poszukiwania fortuny na Karaibach. Jako słynny pirat, Edward wplątał się w konflikt Asasynów i Templariuszy, podczas którego stanął po stronie zabójców. Odkrywając, że jego żona nie żyje, a on sam ma córkę o imieniu Jennifer, Edward powrócił do Anglii. Ożenił się ponownie i doczekał się syna – Haythama. W wyniku pewnej intrygi, Edward został zabity, jego córka porwana, a syn indoktrynowany przez Templariuszy. Po latach młody Haytham został Wielkim Mistrzem Zakonu w Koloniach Amerykańskich, gdzie min. wyszkolił na Templariusza - Shaya Cormaca, a także wdał się w romans z przedstawicielką plemienia Mohavków - Kaniehtí:io. Miał z nią syna imieniem Ratonhnhaké:ton. Młody metys przyjmując imię Connor przystał do Asasynów, po czym wdał się w konflikt z Templariuszami w trakcie Rewolucji Amerykańskiej, co doprowadziło do śmierci jego ojca. Po jakimś czasie Connor odbudował Zakon Asasynów na terenie Kolonii, po czym poślubił nieznaną z imienia blondwłosą kobietę, z którą doczekał się potomka.

Desmond był uważany za wybitny Obiekt o bogatym drzewie genealogicznym, aż do roku 2015, kiedy Abstergo odkryło fakt, iż Miles miał nieślubnego syna, który okazał się również Mędrcem. Na początku 2017 roku chłopiec został włączony do grupy Instrumentów Pierwszej Woli, którzy starli się z komórką Asasynów Barindra Mitry w Hong Kongu.


Monima Das

Znana indyjska aktorka, która zginęła w wypadku samochodowym w 2013 roku, podczas walk Asasynów z agentami Abstergo.

 • Monima Das posiadała bogate drzewo genealogiczne. Jej najstarszym znanym przodkiem był maharadża Ranjit Singh – władca Indii. Miał on dwóch synów – Kharaka i Duleepa, z których pierwszy zginął, a drugi wyemigrował do Anglii. Kharak miał córkę – Pyarę Kaur, która wdała się w romans z Asasynem Arbaazem Mirem. Z ich miłości urodził się syn – Jayadeep, który jako „Henry Green” działał na rzecz Asasynów w Londynie. Green poprosił o rękę Asasynkę Evie Frye, z którą powrócił do Indii.
 • Jot Sorra – chłopak Monimy Das i programista w MysoreTech – do czasu, aż nie wplątał się w odwieczny konflikt dwóch Zakonów. Podczas badań nad konsolą Brahman VR, Jot odkrył, że jego przodkiem był Raza Soora – niemy chłopiec z niższych kast, który działał jako pomocnik Asasyna Arbaaza Mira. W wyniku niefortunnego obrotu spraw, Templariusze i Asasyni uznali Jota za potomka Mira, w wyniku czego zginęła jego ukochana. Obecnie Sorra ukrywa się przez Abstergo i jest strzeżony przez Asasyna, Jasdipa Dahmi.
 • Rodzina Frye - wywodzący się z Wielkiej Brytanii ród Asasynów, który działał na terenie Londynu oraz Indii. Dwójka reprezentantów tej rodziny – Jacob i Evie Frye – powstrzymała spiski przeprowadzane przez Mistrza Templariuszy, Crawforda Starricka w 1869 roku. Wiele lat później żona Asasyna - Sama Crowdera i wnuczka Jacoba – Lydia – udaremniła działalność szpiegów działających na terenie Londynu w trakcie I wojny światowej. Rodzina Frye ma powiązania z Hinduskimi Asasynami – ojciec Evie i Jacoba – Ethan – był bliskim przyjacielem Arbaaza Mira, a sama Evie została żoną Henry'ego Greena.

Daniel Cross (Obiekt 4)

Urodzony 9 marca 1974 roku, Mistrz Zakonu Templariuszy działający dawniej jako podwójny agent w szeregach Asasynów. Nie posiadamy danych o jego rodzicach. Jego dziadkiem był Innokenty Orelov – syn słynnego rosyjskiego Asasyna doby Rewolucji Październikowej – Nikolaia Orelova. Był on członkiem rosyjskiego odłamu Aasynów, znanego jako Wola Narodowa. Jego ojcem był jeden z przedstawicieli tego ugrupowania, Andrei. Mentorem młodego Nicolaia był Sergei (dziadek Galiny Voroniny). Po przejściach związanych z trwającą rewolucją, Nicolai stracił zaufanie do ideałów Zakonu i wyemigrował wraz z rodziną do Ameryki. Na miejscu jego żona Anna oraz córka Nadya zostały deportowane z powrotem do Rosji, a Orelov wraz z synem musiał się ukrywać przed ścigającymi go Asasynami. Daniel został odnaleziony przez Templariuszy jako dziecko i indoktrynowany przez Abstergo. Jako dorosły mężczyzna dołączył do Asasynów, gdzie spotkał Mentora i pozbawił go życia, rozpoczynając tym samym Wielką Czystkę, mającą miejsce w 2000 roku. Daniel był członkiem Wewnętrznego Kręgu Templariuszy. Zmarł w 2012 roku w trakcie konfrontacji z Asasynem, Desmondem Milesem.


Galina Voronina

Urodzona w Protvinie, 30 lipca 1983 roku. Była członkini rosyjskiej komórki Bractwa Asasynów. Jej matką była uczona Zakonu, która skonstruowała wczesną wersję Animusa. Galina miała siostrę bliźniaczkę, która zginęła z ręki siostry w 2014 roku podczas akcji odbicia placówki naukowej w Protvinie. Podczas tej samej misji Galina zabiła również swoją opętaną przez Efekt Krwawienia matkę. Brak informacji o jej ojcu. Dziadkiem Voroniny był Mentor Bractwa - Sergei. Dowodził on Narodową Wolą (rosyjskim odłamem Zakonu, za czasów Rewolucji październikowej) oraz był Mistrzem słynnego Asasyna, Nicolaia Orelova. Babcia Galiny należała do grupy Asasynów, która brała udział w tworzeniu Rosyjskiej Akademii Nauk – tajnego ośrodka badawczego Asasynów. Obecnie Galina jest agentem pracującym w terenie i wykonuje misje powierzone jej przez Williama oraz grupę Initiates.


Milton Jones

Pracownik Abstergo Industries. Jego najstarszym znanym przodkiem był Adewale – kwatermistrz na statku „Kawka” należącym do pirata Edwarda Kenwaya, a w późniejszych latach Asasyn. Podczas jednej ze swoich misji na Saint Dominque, Adewale poznał właścicielkę burdelu imieniem Basteinne Jospehe, z którą miał syna – Babatunde. Dziesięć lat po jego narodzinach Asasyn wrócił na wyspę, którą nawiedziło trzęsienie ziemi i rozpoczął trening chłopca. Wiele lat później Adewale zginął z rąk Templariusza Shaya Cormaca, a Babatunde urodził się syn – Eseosa, który brał udział w Rewolucji Haitańskiej a następnie szkolił się pod okiem ówczesnego Mistrza Asasynów, Connora Kenwaya w domostwie Davenport.


Obiekt 1

Nieznany z imienia mężczyzna, będący pierwszym obiektem testowym Projektu Animus. Badania nad pamięcią genetyczną skończyły się na niego tragicznie – zmarł w styczniu 1981 roku. Był on bezpośrednim potomkiem Asasynki Aveline de Grandpre, córki kupca Phillipe i wyzwolonej niewolnicy Jeanne. Jako dorosła kobieta Aveline była rozdarta między treningami swojego Mentora, dawnego kochanka jej matki – Agate, a machinacjami swojej macochy (Mistrzyni Templariuszy) - Madeleine de L'Isle. Asasynkę łączyło uczucie z członkiem Bractwa znanym jako Gerald Blanc. Aveline doczekała się wnuka, który osiągnął tytuł Mentora w kolonialnym odłamie Bractwa. Aktualnie nie ma 100 % pewności, czy był on również przodkiem Obiektu 1.


Simon Hathaway

Simon Hathaway to należący do Zakonu Templariuszy brytyjski historyk, który od 2016 roku należy do Wewnętrznego Kręgu, zastępując zmarłą Isabelle Ardant. Simon był odległym potomkiem Gabriela Laxarta, wyposażonego w wzrok orła żołnierza walczącego u boku Joanny D'Arc w czasie wojny stuletniej. Zakochany w dzierżącej Miecz Edenu kobiecie, Gabriel przeszedł krótkie szkolenie u boku Asasynów, aby móc skuteczniej bronić ukochanej, lecz nigdy nie dołączył do Zakonu. Z kolei Joanna (prawdopodobnie również będąca przodkiem Simona, zaczynała jako prosta francuska chłopka, która otrzymywała wizje od Consusa. Oficjalnie spłonęła ona na stosie 31 maja 1431 roku, jednakże została ocalona przez Zakon Asasynów, a w płomieniach zginęła Fleur, która zgłosiła się na ochotnika.


Giovani Borgia

Włoski Asasyn doby XVI wieku, znany jako „Infans Romanus”. Był synem Lucrecji Borgi i (prawdopodobnie) Cezarego Borgii lub Asasyna - Perotto Calderona. Od strony matki był spokrewniony z potężnym, wywodzącym się z Hiszpanii szlacheckim rodem Borgia, który wydał na świat wielu Templariuszy, w tym jego matkę, wujów: Cezara i Juana oraz dziadka Rodrigo Borgię, który był Wielkim Mistrzem Templariuszy w Italii. Sam Giovanii w trakcie swoich licznych podróży po świecie poznał w Szwajcarii Marię Amiel –pomocnicę naukowca Bombastusa. Para wkrótce zapałała do siebie uczuciem.


Charlotte de la Cruz

Pracownica Malta Banking Corporation w San Diego, która wplątała się w wojnę Asasynów z Templariuszami. Dzięki inicjatywie Nowicjuszy Charlotte dołączyła do oddziału Asasynów złożonego z Xaviera Chena, Galiny Voroniny oraz Kody'ego, z którymi pokonała renegata imieniem Joseph. Jej przodkiem był Asasyn Thomas Stoddard, który odegrał istotną rolę w rozwiązaniu tajemnicy procesów o czary w Salem, gdzie pomagała mu członkini zakonu Jennifer Querry (przodkinia ściganego przez Asasynów renegata - Josepha). Jej przodkinią była także Inkaska kurierka imieniem Quila, która starała się ocalić imperatora Manco Inca Yupanqui przed zamachem na jego życie. Aktualnie niewiele wiadomo o najbliższej rodzinie Charlotte.


Joseph

Asasyn renegat, który porzucił Zakon po tym jak w trakcie misji kierowanej przez Xaviera Chena zginął jego ukochany – Christian. Następnie (jak twierdził) dołączył do Templariuszy i zastawił pułapkę na znienawidzonego Xaviera. Do przodków Jospeha należeli: Jeniffer Querry – pielęgniarka i przedstawicielka Zakonu Asasynów w Salem, która współpracowała z Tomem Stoddardem nad rozwiązaniem procesów o czarnoksięstwo przeprowadzanych w Salem. Najmłodszym przodkiem Josepha z tego okresu burzliwego historycznego był niemy syn Jeniffer - David.


Jonathan Hawk

Członek zakonu Asasynów działający w komórce Zakonu na terenie Londynu, gdzie współpracował z Stellą Crow, Nancy oraz Steve'm. Jednym z jego przodków był Accipter – Alemański Asasyn z trzeciego wieku, spokrewniony z przodkiem Desmonda Milesa – Aquilusem. Accipter był jednym z dowódców wojsk, które zamierzały podbić Galię. Drugim ze znanych nam przodków Jonathana jest Numa Al'Khamsin, znany także jako El Cakr. Ten Egipski Asasyn żyjący w XIV wieku brał udział w poszukiwaniach Fragmentu Edenu, znanego jako Berło Aset.


Callum Lynch

Callum Lynch – urodzony w 1979 roku mężczyzna pochodzący ze starej linii Zakonu Asasynów. Syn Josepha i Mary, jako siedmiolatek był świadkiem śmierci swojej matki z ręki ojca. Po tym traumatycznym zdarzeniu uciekł z domu, po czym imał się różnych zajęć. Pod koniec 2016 roku został skazany na karę śmierci za brutalne zabicie ulicznego alfonsa. Od śmierci ocalił go jednak Zakon Templariuszy, który od tego momentu wykorzystywał go do badania wspomnień jego przodka – Aguilara de Nerhy. Będąc w zamknięciu, Callum ponownie spotkał swojego ojca, który to wytłumaczył mu swoje poczynania sprzed 30 lat. Callum następnie dołączył do Zakonu Asasynów, a po swojej ucieczce z placówki Abstergo, przyczynił się do śmierci Alana Rikkina.

Jednym z przodków Calluma był Aguilar de Nerha, wraz z ukochaną Marią, należący do hiszpańskiego odłamu Zakonu Asasynów. Pod koniec XV wieku mieli oni na celu ochronę księcia Ahmeda z Grenady. Niestety, podczas tej misji zostali złapani i wysłani na spalenie na stosie do Sewilli. Parze na szczęście udało się uciec, i zdążyć do Grenady na czas wymiany młodego księcia na Jabłko Edenu, którego pożądali Templariusze. W trakcie walki Maria poległa, ale Aguilarowi udało się zabrać Jabłko, i przekazać je Krzysztofowi Kolumbowi, który wiele lat później ukrył je w swoim grobowcu.

Callum jest także potomkiem wywodzącego się z Francji rodu Dorian. Wywodząca się z Francji arystokratyczna rodzina wydała na świat dwóch Asasynów, którzy brali czynny udział w politycznych zawirowaniach Francji drugiej połowy XVIII wieku. Pierwszy z nich – Charles Dorian, popierał pakt zawarcia rozejmu z Templariuszami dowodzonymi przez ród de la Serre. Jego syn - Arno, został przygarnięty przez Mistrza Templariuszy, Francouisa de la Serre, po tym jak Charles zginął z ręki Shaya Cormaca. Młody Dorian dorastał wraz z córką Pana de la Serre, Elise. W późniejszych latach obydwoje młodzieńców stało się kochankami. Ich związek zakończył się śmiercią ukochanej Arno, która zginęła podczas walki z Mędrcem - Françoisem-Thomasem Germainem.


Mędrcy

Potomkowie eksperymentów przeprowadzonych przez Junonę na prehistorycznych ludziach. Poprzez manipulacje genetyczne zaszczepiła ona u grupki ludzi materiał genetyczny swojego męża - Aity, który wraz z jego wspomnieniami odżywał w poszczególnych okresach historycznych, zmieniając wygląd nosiciela i aktywując specyficzną pamięć genetyczną, tworząc tak zwanych Mędrców. Obecnie Abstergo prowadzi nieustanne badania skupiające się poszukiwaniu materiału genetycznego tych niezwykłych osobników. Aktualnie udało się ustalić tożsamość niektórych z nich:

 • „Wędrowiec” z Judei (I wiek n.e.) – spotkał Jezusa podczas jego drogi na Golgotę
 • Mieszkaniec Imperium Hunów i przodek Desomnda Milesa (V wiek n.e.)
 • Mędrzec z Bizancjum (VI wiek n.e.)
 • Jacques de Molay (1244 – 1314) – Wielki Mistrz Templariuszy
 • Chiński Mędrzec (XIV wiek)
 • Thomas Kavanagh Młodszy (1652 – 1706) – pochodzący z Bostonu, autor listów opisujących przypadłość Mędrca.
 • Bartholomew Roberts (1682 – 1722) – pirat
 • François-Thomas Germain (1726 – 1794) – Wielki Mistrz Francuskiego rytu Templariuszy
 • Hinduski Mędrzec (1885 – ?)
 • Templariusz działający w Londynie jako Niemiecki szpieg (? – 1916)
 • David Jones (1950 – ?) – piosenkarz
 • John Standish (1975 – 2013) – kierownik działu IT Abstergo Entertainment
 • Syn Desmonda Milesa (ok. 2005 - ?)
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Grobowiec Chana wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (28)

14. Nygga97129-03-2016, 15:17Czy na pewno Edward Kenway jest spokrewniony z Desmondem?
15. DarthDestruktor1029-03-2016, 16:05@Nygga97: Jest ojcem Haythama, a Haytham jest potwierdzony jako przodek Desmonda. Ergo - Edward jest przodkiem Desmonda.
16. DeadExit1029-03-2016, 22:06Na początku artykułu zamieściłem baner-odnośnik - jest to genealogia wszystkich ważnych postaci w uniwersum zamieszczona na jednym obrazku. Miłego analizowania linii rodowodowych :)
17. Wyklęty829-03-2016, 23:33Przeanalizowany banner genealogii. Niezły jest ;) I podziwiam tą osobę, która postarała się zrobić tą genealogię i ten artykuł, bo to naprawdę mozolna praca poukładać wszystko razem. Pamiętam też, jak znajoma opowiadała, gdy wraz z inną osobą zrobiły genealogię bohaterów Mody Na Sukces
18. DeadExit1029-03-2016, 23:39@Wyklęty: No trochę czasu na to poświęciłem, ale myślę że było warto. Oczywiście w miarę rozwoju fabuły itd. będę starał się regularnie aktualizować tą genealogię :)
19. Wyklęty830-03-2016, 17:21@DeadExit: No z pewnością to nie małą ilość czasu pochłania :D Mi by było jednak trochę ciężko stworzyć takie coś ;)
20. AsasynKenway530-03-2016, 21:12Świetny artykuł :)
21. DeadExit1030-03-2016, 22:48@AsasynKenway: Opisy rodów są czasem przydatne - szczególnie że przez te wszystkie lata trochę tych postaci się przez uniwersum przewinęło. I tak najbardziej dumny jestem z genealogi zbiorczej. PS. Mam zamiar za niedługo dać mały update w którym zamieszczę jeszcze parę postaci ważnych dla uniwersum :)
22. Wyklęty831-03-2016, 18:05@DeadExit: Pełen szacun dla Ciebie :D
23. ezioauditore150701-04-2016, 21:42@DeadExit: Jak to dobrze, że na świecie są jeszcze tacy ludzie jak Ty :)
24. Nygga97102-04-2016, 12:45@DarthDestruktor No właśnie chodzi mi o to, że nie widziałem nigdzie, aby na 100 było potwierdzenie, że Edward był przodkiem Desmonda. Równie dobrze, to żona Edwarda- Caroline mogła być spokrewniona z Desmondem, a więc tak Haytham stał się jego przodkiem.
25. DarthDestruktor1002-04-2016, 20:35@Nygga97: Sugerujesz że Caroline zdradzała Edwarda, co nie jest niczym nawet zasugerowane. K DEN. Po pierwsze, wspomnienia Edwarda z Black Flag przeglądamy z próbki 17 - DNA z Desmonda. Mam nadzieję że to wystarczy.
26. NinjaChicken603-04-2016, 20:07Artykuł ciekawy, można się wiele dowiedzieć. Szacunek, trzeba było nad tym popracować.
27. XerxesVs115-04-2017, 23:39Czy Callum nie jest czasami spokrewniony z Arno od strony ojca?
28. DeadExit1008-07-2017, 08:03Od jakiegoś czasu przygotowuję aktualizację genealogii, bo za sprawą komiksów i książek trochę rzeczy się pomieniało w ostatnim czasie :) Jak tylko skończę czytać Herezję, Ostatnich Potomków i wyjdzie minimum połowa drugiego story arc'u AC: Uprising to ukaże się większy update.

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2017 zakon-ac.info • there is only ZAC
100
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#19:
 1. FIFA Polonia
 2. Zakon Assassin's Creed
 3. Marvel Comics
 4. Markolf
 5. Need For Speed
wygraj płytę GIGABYTE dla gracza