Zakon Assassin's Creed


Fabuła Assassin's Creed Chronicles

Fabuła Assassin's Creed Chronicles


Fabuła Assassin's Creed Chronicles: Russia

Lipiec 1918 roku, miejscowość Ekaterinburg. Asasyn Nikolai Orelov, po swoich doświadczeniach z Templariuszami i Fragmentami Edenu, potajemnie postanawia porzucić zakon Asasynów i wraz z rodziną uciec do Ameryki. Jednak aby ten plan się powiódł, musi on pozyskać fundusze na sfałszowane dokumenty, które ułatwią im podróż i rozpoczęcie nowego życia. Aby zyskać pieniądze, decyduje się wykonać ostatnią misję dla Bractwa.

AC:Russia

Nikolai spotyka się z człowiekiem należącym do Zakonu Asasynów. Wedle jego informacji, przetrzymywana w mieście rodzina Romanowów ma w swoim posiadaniu tajemnicze pudełko, które może być Fragmentem Edenu. Ich strażą jest lokalna milicja, która nie powinna stanowić problemu. Misją Orelova jest przedostać się do budynku i wykraść pudełko. Asasyn wyrusza na swoją ostatnią misję, przemieszczając się po Ekateringurgu w stronę Domu Ipatieva, gdzie zamknięto rodzinę Cara. Aby dotrzeć na miejsce szybciej, ukrywa się na dachu miejskiego tramwaju, który akurat przejeżdża w pobliżu. Niestety, jeden z żołnierzy zatrzymuje tramwaj, i Orelov jest zmuszony kontynuować podróż pieszo. Kiedy dociera do mostu w pobliżu celu, obserwuje poczynania strażników po drugiej stronie rzeki i przystępuje do zdjęcia ich za pomocą karabinu snajperskiego. W końcu dociera on na miejsce, zastaje jednak dom Ipatieva otoczony przez wściekły tłum. Wśród nich słyszy powstrzymujących tłuszczę Temlariuszy, rozmawiających o poszukiwanym Fragmencie Edenu. Musi się pośpieszyć, aby zdążyć przed nimi.

We wnętrzu domu Ipatieva Nikolai dokładnie przeszukuje górne pomieszczenia, ale nie znajduje Puzdra Prekursorów. Z rozmów strażników, które podsłuchuje, dowiaduje się że Car i jego żona nie żyją, nie wyjawiając żadnych informacji. Następnie przesłuchiwane będą ich dzieci, a Orelov nie zamierza do tego dopuścić. W podziemiach od zguby ratuje Anastazję, która trzymając w ręce Fragment Edenu ukrywa się przed oprawcami. Bojąc się, że Asasyn jest kolejnym napastnikiem, dziewczyna stara się wyrwać, a w trakcie szamotaniny Puzdro styka się z fragmentem Pastorału Edenu, który Nikolai ma zawieszony na szyi. Fragmenty Edenu oddziałują na siebie, zapisując w głowie dziewczyny wspomnienia chińskiej Asasynki z XVI wieku – Shao Jun. Używając jej umiejętności poprzez efekt krwawienia, Romanowa zabija zbliżających się strażników za pomocą noża. Orelov wybudza ją z transu, i mówi że pomoże jej uciec. Informuje ja także, co stało się z jej rodziną.

Asasyn i młoda księżna rozdzielają się, aby spotkać się na zewnątrz budynku. Anastazja skrada się przed podziemia, eliminując wrogów dzięki nowo zdobytym zdolnościom. Gdy wychodzi na powierzchnię, obserwuje jak Orelov wykorzystuje przerwy w ostrzale z karabinu maszynowego, aby podejść bliżej znajdującego się na samochodzie strzelca i wyeliminować go. Poleca dziewczynie dostać się na drugą stronę budynku, gdzie ma się z nim spotkać. Romanowa dociera na strych, a następnie schodzi na coraz niższe piętra, zabijając strażników. Shao Jun zdaje się coraz bardziej przejmować nad nią kontrolę.

AC:Russia

Anastazja wychodzi z budynku, gdzie zaskakuje ją strażnik, trzymający ją na muszce. Szybko jednak pada od strzału, wymierzonego ze snajperki Orelova. Asasyn pomaga dziewczynie przedrzeć się przez dziedziniec, zestrzeliwując zbliżających się strażników przy pomocy wzroku orła. Kiedy zbliża się do niej ostatni z wrogów, Anastazia słabnie, a Orelov przymierza się do ataku. Ku jego zdziwieniu dziewczyna zabija oprawcę od tyłu. Shao Jun przejęła nad nią kontrolę, i myśli zabić też Orelova, dopóki nie dostrzega insygniów zakonu na jego odzieniu. Nikolai stara się przywrócić dziewczynie zmysły i przypomina jej, jak się nazywa.

Dwójka ukrywa się w pociągu, który powinien ich zawieść do miasta Kazan, gdzie przyjaciel Orelova pomoże im się dostać do Moskwy – do Bractwa Asasynów. Niestety, ich śladem podążają Templariusze. Atakują oni transport w czasie, kiedy Romanowa opowiada o tym, jak to jest mieć wspomnienia Shao Jun w swojej głowie. Nikolai każde dziewczynie pozostać w przedziale, kiedy sam przedziera się przez pociąg, oczyszczając go z przeciwników. Niestety, kiedy dociera na przód lokomotywy, dostrzega że nadjeżdżają posiłki w postaci ciężkiego, pancernego pociągu. Konkurencyjna jednostka ostrzeliwuje przedziały, zmuszając księżną do gwałtownej ucieczki. Na szczęście Asasyn pomaga jej prowadząc w stronę wroga ostrzał z karabinu maszynowego. Kiedy Anastazja dociera do przyjaciela, i dwójka przeskakuje z nadniszczonego pociągu, na drugi, przejeżdżający obok.

Będąc w kryjówce w Kazanie, Nikolai pozostawia Anyę na miejscu, a sam wyrusza by spotkać się z Leonem Trockim, który zapewni im transport do Moskwy. Niestety, okazuje się że w mieście mają rozpocząć się walki między oddziałami czerwonych a białych – strażnicy są więc wyczuleni na obecność wrogich szpiegów, co znacznie utrudni Asasynowi skradanie się przez ulice. Mimo znacznych przeciwności, Orelov dociera do gabinetu Trockiego, którego to zastaje w swoim biurze. Nikolai prosi przyjaciela o przygotowanie transportu do stolicy, co Leonid zbywa pytaniem, czy dziewczyna jest z nim. Słysząc odmowę, „przyjaciel” Asasyna ujawnia swoje prawdziwe motywy, a do pokoju wchodzi straż, aresztując Orelova. Dla Trockiego nie ważny jest konflikt Asasynów i Templariuszy – liczy się jedynie rewolucja proletariatu, a Romanowa, jako symbol – musi umrzeć.

Anastazja zdaje sobie sprawę, że Orelov nie wróci, i zapewne coś mu się stało. Chcąc mu pomóc, ale obawiając się o swoje życie, oddaje się kontroli Shao Jun i wyrusza w miasto, które szykuje się do bitwy. Podsłuchując rozmowy straży, ustala że jej przyjaciela więżą w placówce Bodarenko Ulitsy. Używając zdolności wynikających z efektu krwawienia, dociera do celu bez większych przeszkód. Uwalnia oszołomionego Orelova, po czym są zmuszeni do ucieczki, kiedy na zewnątrz rozpoczynają się walki. Nikolai proponuje rozdzielenie się, ponieważ wspólnie zwracają na siebie zbyt dużo uwagi. On będzie osłaniał z dachów dziewczynę przy pomocy karabinu snajperskiego, a Anya ma się kierować w stronę Wołgi, gdzie wykorzystają łódź by uciec z miasta. Mimo znacznych sił Templariuszy wysłanych przeciw nim, dwójce udaje się zbiec. W czasie drogi do Moskwy Anastazja dostrzega jak bardzo świat się zmienił, i zaczyna rozumieć że dla niej, jako ostatniej z Romanowów, może nie być w nim miejsca.

AC:Russia

Po długiej przeprawie docierają do Moskwy. Na miejscu wita ich Sergei – Asasyn i naukowiec pracujący w placówce naukowej w Provinto. Obiecuje Orelovowi że dziewczyna będzie bezpieczna w rękach Mentora. Uspokojony Asasyn udaje się wtedy do biura Bractwa. Siedząc w korytarzu słyszy rozmowę dwóch członków zakonu, dotyczącą Anastazji. Wedle ich relacji, ustalono iż dziewczyna posiada wspomnienia Shao Jun, a zakon chciałby te wspomnienia wydobyć. W tym celu poprowadzono na niej bolesne eksperymenty. Rozwścieczony i zawiedziony postawą Bractwa Nikolai wyrusza jej na ratunek. Będąc jeszcze w biurze Asasynów, Orelov brutalnie przesłuchuje jednego z członków zakonu na temat lokalizacji dziewczyny. Przetrzymywana jest w placówce badawczej w Baszcie Spasska, znajdującej się w obrębie Kremla.

Poczynania Orelova szybko wyszły na jaw, i zostaje on okrzyknięty zdrajcą. Ścigany przez byłych przyjaciół, którzy chcą go zabić, Asasyn ma trudności z dotarciem na Kreml, ale nie zamierza cofnąć się przed niczym, aby uratować Anyę – nawet jeżeli sam będzie musiał zabijać Asasynów. Po ciężkiej przeprawie, w pobliżu Kremla Nikolai spotyka Asasyna Ilię – jednego z nielicznych, w których Orelov nadal pokłada zaufanie. Ilia co prawda nie rozumie jego motywów, ale przez wzgląd na dawną przyjaźń decyduje mu się pomóc ten jeden raz, podając mu kody dostępu do laboratorium. W pracowni odnajduje uwięzioną Anyę. Shao Jun zdaje się mieć nad nią pełną kontrolę, chcąc zemścić się na oprawcach. Asasyn ponownie przypomina jej, kim jest i każe jej uciekać. Anastazja posłusznie wykonuje polecenie, po drodze brutalnie mszcząc się na naukowcach, którzy ją torturowali. Będąc na zewnątrz budynku spotyka Nikolaia, ale nacierający na nich czołg nie pozwala nacieszyć się rozmową. Romanowa ukrywa się, kiedy Orelov mierzy się z pancerną bestią. Nie mając szans z bezpośrednim starciu, Asasyn korzysta z kryjówek, z których to następnie eliminuje snajperów Bractwa, po czym precyzyjnymi strzałami osłania płyty pancerza czołgu, a następnie strzela w czułe punkty mechanizmów, unieruchamiając maszynę i wyłączając ją z walki.

Kiedy sytuacja się uspokaja, na pogorzelisku ponownie spotyka się Nikolai i Anya. Orelov, widząc jak zmienił się kraj, jak i sam zakon Asasynów, rozumie że Romanowa nie będzie bezpieczna w Rosji. Decyduje się oddać jej zakupione fałszywe dokumenty, które miały być przeznaczone dla jego żony – Anny. Anastazja dziękuje mu, prosząc by zabrał rodzinę do Ameryki. Po krótkiej rozmowie przyjaciele żegnają się, a Anya, teraz jako Anna Anderson, wyjeżdża do Niemiec.

Współczesność. Pomieszczenia Wewnętrznego Kręgu Zakonu Templariuszy. Laetitia England spotyka się z mistrzem zakonu Juhani Otso Bergiem. Tematem ich rozmowy jest Puzdro Prekursorów. Z ich dialogu wynika, że Abstergo w końcu odkryło czym dokładnie jest Fragment Edenu, i jakie są jego możliwości. England poleca mistrzowi Templariuszy przekazać pudełko Alvaro Gramatice, który przebywa w tajnej placówce Abstergo. Puzdro ma mu pomóc w badaniach nad innym Fragmentem Edenu, co pozwoli przyśpieszyć Projekt Feniks.

AC:Russia
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (4)

1. DeadExit1009-03-2016, 10:28Wyczuwam pewną zbieżność. Fabuła Russia pomimo tego, że jest najkrótsza ze wszystkich, to jest najciekawsza i dość oryginalna (fajnie, że zaimplementowali system dwóch głównych bohaterów). W kontekście całej historii Orelova sprawdza się świetnie jako interquel, dziejący się pomiędzy The Fall i The Chain. Plus wyjaśnia w sumie tak oziębły stosunek do asasynów we wspomnianym już The Chain.
2. Wyklęty812-03-2016, 16:13Ja mam Chronicles przed sobą, więc nie będę oceniać, które lepsze, ale nie mogę się doczekać, aby zagrać
3. spawn229912-03-2016, 17:56Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego szata Orelova jest czarna (jak u mentorów), to tylko taki nie wiem "zabieg stylistyczny" czy coś głębszego?! Z tego co pamiętam to w rewolucyjnej Rosji mentorem był Lenin :P
4. PL-A1012-03-2016, 19:05@spawn229: Według mnie to nic głębszego tylko po prostu jest czarna (i trochę czerwona) żeby pasowała do całego klimatu gry. W całej grze przecież dominują te barwy, więc barwy stroju dodają realizmu animacji ukrywania się ;-)

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: