Zakon Assassin's Creed


Ukryte ostrze

UKRYTE OSTRZE

Ukryte Ostrze

Ukryte ostrze to kompaktowe urządzenie, które stało się sygnaturą Bractwa Asasynów. Wąskie ostrze długości sztyletu połączone z karwaszem oraz rękawicą, zaprojektowane tak, by mogło się szybko wysuwać oraz pozostać ukryte na przedramieniu użytkownika. Ostrze zostało użyte po raz pierwszy podczas zabójstwa Perskiego króla Xerksesa, przez asasyna znanego jako Darius. Od tamtej pory stało się ono ważną częścią arsenału Asasynów.


Na przestrzeni stuleci ostrze było wiele razy modyfikowane przez komórki Bractwa Asasynów na całym świecie i przyjmowało różne formy. Pierwotna wersja ostrza wynaleziona przez Dariusa, która przetrwała aż do XII wieku, była podstawowym atrybutem każdego Asasyna. Prosty mechanizm wysuwania, połączony z karwaszem nakładanym na przedramię. Mechanizm był tak skonstruowany, że ostrze wysuwało się w miejscu palca serdecznego, dlatego jego posiadacz zmuszony był do poświęcenia tej części dłoni.

Altair ibn-La'Ahad wprowadził do mechanizmu parę znacznych modyfikacji. Zmodernizował mechanizm wysuwania ostrza tak, by nie wymagało amputacji palca, dodał specjalny karwasz, dzięki któremu możliwe było sparowanie ataków napastnika i wprowadził specjalne ulepszenia, które pozwalały na bardziej finezyjne zabójstwa. Takimi modyfikatorami były: ukryty pistolet, który pozwalał na zabicie swojego celu ze znacznej odległości oraz zatrute ostrze – wydrążone w specjalny sposób, umożliwiający wstrzyknięcie śmiertelnej dawki trucizny. W swoim Kodeksie, Altair zamieścił dodatkowo opracowane przez siebie nowe techniki zabójstw za pomocą ukrytego ostrza, takie jak: zabójstwo z ukrycia, z krawędzi oraz z powietrza.


UKRYTA KUSZA

Ukryte Ostrze

Egipscy Asasyni używali osobliwej odmiany ukrytego ostrza, połączonego z miniaturową kuszą. Całość standardowo była przymocowana do solidnego karwasza. Dzięki takiemu rozwiązaniu broń ta stawała się nie tylko śmiertelna podczas walki w zwarciu, ale również na dystans. Jednym z bardziej znanych użytkowników tego typu ostrza był Asasyn Numa Al'Khamsin, znany lepiej jako El Cakr.


WŁOSKIE UKRYTE OSTRZE

Ukryte Ostrze

W okresie włoskiego renesansu Asasyni zaczęli coraz częściej korzystać z dwóch ukrytych ostrzy, co znacznie zwiększało możliwości wykorzystania tej broni w walce oraz skrytym eliminowaniu wrogów. Leonardo da Vinci udoskonalił zatrute ostrze, dodając mechanizm pozwalający na wystrzelenie z pewnej odległości zatrutej strzałki. Umożliwiało to otrucie celu, nie wchodząc z nim w bezpośredni kontakt. Wraz z ostrzem zaczęto używać solidniejszych karwaszy, które stanowiły lepszą ochronę podczas bezpośrednich starć.


Leonardo da Vinci skonstruował specjalną wersję ukrytego ostrza, łącząca w sobie tradycyjną wersję tej broni oraz ukrytą kuszę. Była to bardzo podobna broń do tej, którą używało egipskie Bractwo z czasów średniowiecza. Wariant ten był alternatywą dla asasynów, którzy nie byli godni posługiwania się ukrytym pistoletem. Francesco Vecelli był jednym z Asasynów, którzy posługiwali się tą odmianą ukrytego ostrza.

Ukryte ostrze

OSTRZE Z HAKIEM

Ukryte Ostrze

Pod koniec XV wieku, Ottomańskie Bractwo udoskonaliło koncepcję do Ostrza z hakiem, które umożliwiało szybszą wspinaczkę, wykorzystanie haku jak tyrolki, podczas zjeżdżania po linie i dawało Asasynowi większą mobilność podczas walk oraz ucieczek. Cały mechanizm składał się z dwóch zasadniczych części: podstawowego ukrytego ostrza oraz wysuwanego haku, który przypominał dziób orła i był naturalnym przedłużeniem ręki Asasyna, pozwalającym na chwytanie się ciężko dostępnych krawędzi, podczas wspinaczki.


OSTRZE W BUCIE

Ukryte ostrze

Osobliwa modyfikacja ostrza, którą wprowadziła chińska Asasynka Shao Jun. Ostrze ukryte w bucie umożliwiało przemycenie broni w pilnie strzeżone miejsca. Nietypowe umieszczenie ostrza doskonale współgrało ze sztukami walki, którymi posługiwało się chińskie Bractwo. Precyzyjne kopnięcia w połączeniu ze sztyletem były bardzo śmiercionośne i pozwalały na finezyjne zabójstwa niczego nie spodziewającego się celu.


OBROTOWE OSTRZE

Ukryte Ostrze

Obrotowe ostrze było używane przez Asasynów w koloniach Brytyjskich w czasach Rewolucji Amerykańskiej. Ostrze zostało przebudowane w taki sposób, iż mechanizm osiowy zamontowany na końcu ostrza pozwalał na jego sprawne obrócenie oraz odczepienie i użycie go jak zwykłego sztyletu. Zwiększało to znacznie możliwości wykorzystania tej broni w defensywie, umożliwiając dźganie oraz wykonywanie szybkich i precyzyjnych cięć.


WIDMOWE OSTRZE

Ukryte Ostrze

Widmowe Ostrze było wykorzystywane przez francuskich Asasynów podczas rewolucji francuskiej. Czerpiąc inspirację z kuszy, francuska komórka Bractwa dopracowała mechanizm do perfekcji, czyniąc go jeszcze bardziej zabójczym. Miniaturowa kusza mogła wystrzeliwać pociski na znacznie większe odległości, niż jej pierwotna wersja. Dzięki wykorzystaniu specjalnych ostrzy z trucizną, za pomocą widmowego ostrza Asasyn był w stanie otruć swój cel pozostając niewykrytym lub po prostu zlikwidować go ze znacznej odległości. W późniejszym okresie ostrze zostało nieco zmodernizowane, tak by możliwe było wystrzelenie dwóch fantomowych strzał bez wcześniejszego przeładowania.


POTRÓJNE OSTRZE

Ukryte Ostrze

Ta specyficzna modyfikacja pozwalała na zwiększenie właściwości obronnych ostra oraz na poprawę ofensywy. Główna część broni otoczona była specjalnie wydrążonymi sztyletami, które były w stanie się rozszczepić na 3 oddzielne ostrza. Całość swoim działaniem przypominała typową indyjską katarę z mechanizmem nożycowym, która była używana jeszcze w XIX wieku.


KARWASZ ASASYNA

Podstawowa wersja ostrza połączona z solidną rękawicą obitą ćwiekami. Ostrze to dawało dużą przewagę w walce wręcz dzięki specjalnym metalowym wzmocnieniem na wzór kastetu. Górną część przedramienia chroniła metalowa płyta do której zamontowana była wyrzutnia zatrutych strzałek, zaprojektowana przez Grahama Bella. Wraz ze standardowym wysuwanym ostrzem do karwasza zamocowana jest wyrzutnia liny, która opiera się na wynalazku pozyskanym od templariusza Rexforda Kaylocka. Mechanizm został zminiaturyzowany i udoskonalony przez współpracownika Asasynów i na stałe zagościł w ich arsenale.

Ukryte ostrze

WSPÓŁCZESNE OSTRZA

Od końca XIX wieku ukryte ostrze nadal było standardowym wyposażeniem każdego Asasyna, lecz zaczynało tracić na wartości i w dużej mierze było wykorzystywane tylko przez wysokich rangą Asasynów. Ostatecznie do roku 2000 miało ono znaczenie bardziej ceremonialne i było używane podczas wyjątkowych okazji, takich jak mianowanie nowego Mentora Bractwa.

Po Wielkiej Czystce z powrotem zyskało na wartości wśród Asasynów jako szybka i niezawodna broń. Uwspółcześnioną wersję ostrza wykorzystywali Templariusze podczas szkolenia specjalnych jednostek operacyjnych. Jednym z jego użytkowników był Daniel Cross.


Ukryte ostrze

Komórka Bractwa na terenie Indii wykorzystywała karwasz z lekko zmodyfikowanym ostrzem umieszczonym z boku przedramienia. Karwasz posiadał wbudowany miniaturowy komputer wraz z komunikatorem oraz zdalnie odpalanymi materiałami wybuchowymi, które był używane w krytycznych sytuacjach.


OSTRZE Z TASEREM

Ukryte Ostrze

Pomimo znacznego postępu w technologii militarnej, współcześni Asasyni nadal używają ukrytego ostrza. Jego kompaktowa, uniwersalna konstrukcja sprawia, że wciąż jest nieocenionym narzędziem dla Bractwa. Współcześni Asasyni używają ostrza połączonego z taserem, mogącym wytwarzać ładunek elektryczny o bardzo wysokim napięciu. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest ogłuszenie celu bez konieczności jego zabijania. W tej wersji zrezygnowano z tradycyjnego karwasza, na rzecz bardziej dopasowanej i łatwiejszej w ukryciu rękawicy.

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (11)

1. spawn229901-12-2015, 00:31"Ostrze ukryte w budzie"Trzeba to poprawić
Najciekawszą wersją ostrza jest dla mnie obrotowe ostrze (wielka szkoda, że zrezygnowali z niego). Natomiast najmniej ciekawą jest ukryte (hehe jak to brzmi, nie muszę to sprostować) jest jebitny karwasz z wszelakim widocznym już na pierwszy rzut oka uzbrojeniem z Syndicate (no, od razu lepiej).
Mam nadzieję, że zaraz po wypuszczeniu DLC, znów do sieci trafi "wyciek" dotyczący kolejnej części (tak jak to miało miejsce przy poprzednich częściach).
2. DeadExit1001-12-2015, 00:42@spawn229: Dzięki. Już poprawiłem :)
3. DarthDestruktor1001-12-2015, 07:47Za dużo modyfikują te ostrza w serii - już nie długo nie będzie czego wymyślić.
4. Afar431-12-2015, 23:28może jeszcze zrobią ostrze w kapeluszu
5. PL-A1031-12-2015, 23:58Ciekawe jakie ukryte ostrza będą w przyszłości :-)
6. Wyklęty827-01-2016, 20:46Uwielbiam ukryte ostrze. Jedno z lepszych narzędzi w rękach asasyna :)
7. Hanzo97619-02-2016, 17:00To święta prawda.A co do jego posiadania,nikt spoza zakonu nie powinien go posiadać(przynajmniej wg mnie).
8. Brandon1441526-04-2016, 23:00Ukryte ostrze najlepsza i najskuteczniejsza broń do zabijania :)
9. JamesKenyway206-08-2016, 21:48Fajnie by było gdyby można było personalizować ukryte ostrze do danej sytuacji np:zmian ukrytego ostrza na widmowe ostrze w razie niebezpieczeństwa
10. Cortez Auditore131-03-2018, 17:32@DarthDestruktor: Zgadzam się
11. MichateX1208-08-2018, 12:55Ja na święta może se kupię ukryte ostrze...

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
010
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: