Zakon Assassin's Creed


Fabuła Assassin's Creed Chronicles

Fabuła Assassin's Creed Chronicles


Fabuła Assassin's Creed Chronicles: China

Chiny, rok 1525. Minęły dwa lata odkąd Zhang Yong, lider skorumpowanych eunuchów i Templariuszy, znanych jako Ośmiu Tygrysów, pozbył się Chińskiego odłamu Bractwa Asasynów. Po ukończeniu szkolenia u Mentora Ezio Auditore, Shao Jun – jedna z nielicznych, którzy przetrwali pogrom – wraca do domu, by przywrócić dawny porządek. Jej pierwszym zadaniem jest odwiedzenie grot Maijshan – dawnej twierdzy Asasynów, zamienionej teraz na sekretne więzienie dla wrogów Templariuszy, rządzone przez Gao Fenga.

Shao Jun

Aby zbliżyć się do swojego celu, Jun daje się pojmać, po czym zostaje zamknięta w klatce we wnętrzu jaskiń. Feng odbiera jej Puzdro Prekursorów, które otrzymała od Ezio, przy czym wypytuje jej o urządzenie i jego możliwości. Nie osiągnąwszy żadnych rezultatów z przesłuchania, Feng odchodzi, dając Asasynce sposobność do ucieczki. Shao rozbija drzwi klatki, po czym skrada się przez pełen strażników kompleks jaskiń, po drodze uwalniając dawnego sojusznika Asasynów – Honga Liwei. U wyjścia zastaje niczego nie spodziewającego się Fenga, po czym zabija go. Okazuje się że zdążył on przekazać Fragment Edenu jednemu ze swoich wspólników. Shao zmuszona jest do ucieczki, zanim strażnicy odkryją że ich mistrz nie żyje. Przekradając się po skalnych półkach dawnej siedziby Bractwa, dociera ona do klifu, gdzie wykonuje skok wiary. Upada na wóz z sianem, kierowany przez nowego Mentora rozbitego bractwa – Wang Yangminga. Pyta on o powodzenie misji, potwierdzając przy tym, że sam zajął się Ma Yongchengem – kolejnym z Ośmiu Tygrysów.

Rok później, namierzają oni Puzdro, które jest teraz z rękach Yu Dayonga, Templariusza zwanego „Łowcą niewolników”, którego znajdą w mieście portowym Macau. Asasynce udaje się zinfiltrować fortecę wroga, gdzie pozbawia swój cel życia, odzyskując Puzdro. Wkrótce po zabójstwie, kolejny z Templariuszy – Qiu Ju (znany jako „Demon”) odnajduje ciało swojego druha. Chcąc pomścić brata i odciąć Asasynom drogę ucieczki, uderza on w niewinną ludność miasta i nakazuje spalić wszystkie statki stacjonujące w porcie. Mimo przeciwności, Shao Jun udaje się uciec z pożogi, po czym ponownie spotyka się ze swoim mistrzem na barce.

Pożar w Macau

9 stycznia 1529 roku. Shao Jun wciąż obwinia się o spalenie portu w Macau. Obawia się, że jej żądza zemsty może mieć konsekwencje dla ich misji. Uspokajają ją słowa mistrza Yangminga, który przedstawia jej ich kolejny cel – Wei Bin -„Wąż” - stacjonujący w Nan'an człowiek bezpośrednio odpowiedzialny za atak na Chińskich Asasynów w 1521 roku. Jako że jest też prawą ręką Zhang Yonga – lidera Templariuszy – może wyjawić jego lokalizację. Mistrz Wang tymczasem udaje się na spotkanie z człowiekiem, który może wyjawić mu tajemnice Fragmentu Edenu. przekradając się od strony rzeki, Jun zabija eskortę swojego celu, po czym zajmuje się Wei Binem. Próbując wyciągnąć informacje o pobycie jego mistrza, Shao Jun dowiaduje się, że Zhang Yong jest w mieście, i poluje na Yangminga. Asasynka ucieka przez pałacowy most, aby go odnaleźć, ale jest za późno – gdy dociera na miejsce, Mistrz Templariuszy zabija Wanga i zagarnia artefakt. Jun znajduje się w pułapce, lecz udaje jej się ujść cało z opresji. Klęcząc nad zwłokami mistrza, Shao obwinia się o całe zajście, i że przez swoją chęć zemsty wciąż traci najbliższych.

Rok później Shao Jun nawiązuje kontakt z przyjaciółką z czasów, kiedy obie były konkubinami – Cesarzowej Zhang. Udaje się do Zakazanego Miasta w Pekinie, gdzie władczyni już na nią czeka. Po raz kolejny okazuje się być to zasadzką, zastawioną przez Templariuszy – do zmuszonej do współpracy cesarzowej dołącza Qiu Ju i Zhang Yong. Jun wybacza zdradę przyjaciółce, po czym staje do walki z Qiu Ju. W trakcie pojedynku sala, w której przebywają zajmuje się ogniem. Jun zabija wroga, a następnie ucieka z gorejącego Zakazanego Miasta.

Mijają dwa lata. Ostatni z Tygrysów – Zhang Yong – decyduje się na desperacki krok. Zamierza on przepuścić przez Wielki Mur Chiński hordy Mongołów pod dowództwem Altana Khana, dzięki czemu zachowałby władzę. Przemierzając mur, Jun likwiduje mongolskich zwiadowców i zamyka bramy, aby zapobiec inwazji. W pewnym momencie napotyka samego Mistrza Templariuszy. Zanim stają do walki, Yong wyjawia, że Puzdro opuściło już Chiny, trafiając do innego rytu Templariuszy. Po chwili, podejrzewając zdradę, rozwścieczeni Mongołowie ostrzeliwują mur, pozwalając Yongowi na ucieczkę. Po długim pościgu wzdłuż muru pogrążonego w konflikcie, Asasynce udaje się dopaść swój ostatni cel. Umierając, Zhang Yong pyta czy zemsta przyniosła jej satysfakcję. Jun zaprzecza, mówiąc że znalazła nowy cel, a jest nim przyszłość Chin i wolność dla ich mieszkańców.

Rok 1567. Asasyn odbudowanego Bractwa w Chinach zdaje raport Mentorowi, którym jest 62 letnia Shao Jun. Zgodnie z planem, Cesarz Jiajing został zabity przez wypicie domniemanego eliksiru życia, który podali mu Asasyni. Jun poleca mieć oko na jego syna, Longqinga. Młody Asasyn wspomina o ich wcześniejszej rozmowie, kiedy to opowiadała o skrzynce, którą podarował jej Ezio Auditore da Firenze wiele lat temu. Shao wspomina stratę Fragmentu Edenu i tego, że nigdy nie poznała jego możliwości.

Shao Jun Mentor
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (5)

1. PL-A1018-11-2015, 15:42Fabuła ciekawa, ale ta gra mogła mieć większy potencjał :)
2. DeadExit1018-11-2015, 23:08Fabuła zapowiadała się ciekawie - szkoda tylko, że znowu postanowili użyć motywu zemsty. Może zrehabilitują się w Kronikach Indii.
3. PL-A1020-11-2015, 15:50@DeadExit: Może...
4. Domin520417-12-2015, 14:40Wreszcie nowy typ gry.
5. Wyklęty829-01-2016, 14:34Interesująca fabuła :) Mnie akurat nie przeszkadza motyw zemsty

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: