Zakon Assassin's Creed


Broń w Assassin's Creed: Brotherhood

Broń średnia i ciężka

Ezio jako głównej broni może używać mieczy, buzdyganów, a nawet broni dwuręcznych. W przeciwieństwie do Assassin's Creed II, możesz nosić ciężką broń tak jak zwykłą. Warto wspomnieć o różnicy między średnią a ciężką bronią.

Średnia broń pozwala Ci na używanie pistoletu podczas gry, a ciężka nie. Ciężka broń jest mniej wygodna i oczywiście nie możesz uderzać i wyprowadzać nią combosów z taką samą łatwością. Chociaż brak jej finezji, jej potencjał drzemie w sporych obrażeniach, jakie możesz nią zadać. Jeśli zależy Ci na mocnych ciosach, jest to dobry wybór, ale fakt, że natychmiastowe zabójstwo każdego wroga jest możliwe dowolną bronią w serii zabójstw, ogranicza jej użyteczność.

Ciężką bronią możesz kontrować Brutali, bez względu na to, czym się posługują. Poszukiwaczy można kontrować tylko innymi włóczniami i Ukrytym Ostrzem.


Broń jednoręczna
Nazwa i zdjęcieObrażeniaSzybkośćParowanieDostępność
broń w ACBH555Ukończ wszystkie Wyzwania Gildii Asasynów
broń w ACBH534Sekwencja 8
broń w ACBH442Sekwencja 8
broń w ACBH422Sekwencja 7
broń w ACBH355Ukończ Wyzwania Gildii Złodziei
broń w ACBH353Sekwencja 7
broń w ACBH341Sekwencja 6
broń w ACBH243Misja "Wiara" u Kowala
broń w ACBH222Sekwencja 5
broń w ACBH211Odnów 5 Sklepów Kowala
broń w ACBH155Sekwencja 5
broń w ACBH143Sekwencja 4
broń w ACBH135Sekwencja 4
broń w ACBH133Na początku
broń w ACBH122Na początku (broń domyślna)

Scimitar

broń w ACBH
335Tylko po zabraniu strażnikowi


Broń ciężka
Nazwa i zdjęcieObrażeniaSzybkośćParowanieDostępność
broń w ACBH544Odnów 10 Sklepów Kowala
broń w ACBH453Misja "Grosiwo Splamione Krwią" u Kowala
broń w ACBH355Sekwencja 7
broń w ACBH343Sekwencja 6
broń w ACBH325Ukończ Wyzwania Gildii Najemników
broń w ACBH234Na początku


Broń krótka

Można jej używać jako głównej broni. Nie zadaje tak dużych obrażeń, jak broń średnia i ciężka, ale ma nad nimi jedną przewagę - szybkość, która jest bardzo przydatna w walce. Podczas wykonywania serii zabójstw, jeśli przytrzymasz Kwadrat (PS3) lub X (Xbox360), Ezio prócz zabicia kolejnego celu dodatkowo rzuci nożem w innego przeciwnika.


Broń krótka
Nazwa i zdjęcieObrażeniaSzybkośćParowanieDostępność
broń w ACBH555Znajdź Skarb Romulusa
broń w ACBH534Ukończ Wyzwania Gildii Kurtyzan
broń w ACBH442Sekwencja 7
broń w ACBH353Odnów 5 Sklepów Kowala
broń w ACBH244Sekwencja 4
broń w ACBH241Sekwencja 6
broń w ACBH123Na początku
broń w ACBH112Na początku


Broń długa

Włócznie i halabardy można zdobyć tylko przy rozbrojeniu strażnika, w sklepach nie ma ich na sprzedaż. Po walce albo podczas sprintu Ezio automatycznie wyrzuca tę broń – byłaby zbyt niewygodna podczas biegania czy wspinaczki na dach. Długość włóczni trzyma wrogów na dystans, a ataku ciężko uniknąć. Unik zwykle nie przynosi spodziewanych efektów, blokowanie zwykłą bronią jest niemożliwe – można to zrobić jedynie Ukrytym Ostrzem lub inną bronią długą. Najdłuższe combo, jakie można wyprowadzić, to trzy uderzenia. Broń tę noszą głównie Poszukiwacze, czasem Brutale. Można nią walczyć w zwarciu, jak również rzucić w przeciwnika, przytrzymując Kwadrat.

O ile w Assassin's Creed II specjalny atak powalał przeciwników na ziemię, to w Brotherhood wszyscy strażnicy będący w zasięgu skończą z poderżniętymi gardłami.

Włócznię czy halabardę można przełamać na pół, gdy spróbuje zaatakować Cię przeciwnik z bronią ciężką. Unikniesz obrażeń, ale w rękach Ezio zostaną tylko dwa kawałki włóczni, którymi można walczyć dalej jako bronią średnią. Jedną z połówek można zachować do późniejszej walki, niestety zniknie ona, kiedy zapiszesz i wczytasz grę. Skontrowanie złamaną bronią długą skończy się wbiciem obu fragmentów w przeciwnika.

włócznia i halabarda

NazwaObrażeniaPrędkośćParowanie
Halabarda952
Włócznia998
Wędka919


Ukryte Ostrze
broń w ACBHbroń w ACBH

Ukryte Ostrze

Znak rozpoznawczy Asasynów. Ukryte Ostrza nie są zwykłymi narzędziami służącymi do odsyłania wrogich Templariuszy i innych złych istot na wieczny spoczynek; w walce można wykorzystywać je z wdziękiem artysty. Można ich używać jak innych broni do atakowania, łączenia ataków, zabójstw i kontr.

Kontra Ukrytym Ostrzem jest najbardziej zabójcza ze wszystkich. Wymaga nieco lepszego wyczucia czasu, ale opłaci się. Nawet Brutale, Poszukiwacze i Gwardziści Papiescy, których normalnie można kontrować tylko bronią ciężką, nie zdołają uchronić się przed kontrą Ukrytym Ostrzem. Jest to prosty sposób na zabicie tych wrogów w szybki sposób.

Podobnie jak inna broń, Ukryte Ostrze może być wykorzystane w serii zabójstw. Jedyną jego wadą jest to, że nie zapewnia skutecznej ochrony przy blokowaniu.

Ukryty Pistolet

Pistolet powrócił, lecz stał się mniej użyteczny niż w AC2. W tej części gry, w walce na dystans przyćmiewa go kusza, ale w bezpośrednich starciach lepiej sprawdza się właśnie pistolet. Poza zwykłą walką możesz używać go w tradycyjny sposób, wybierając go z ekwipunku i przytrzymując Kwadrat, by wymierzyć strzał. Twoja celność zależy od tego, jak bardzo skupiona będzie biała linia. Jeśli będzie ona ciągła, szansa na trafienie wyniesie 100%. By wystrzelić, puść Kwadrat w dowolnym momencie.

Zatrute Ostrze i Zatrute Strzałki

Zatrute Ostrze jest dostępne od samego początku. Nie było zbyt użyteczne w AC2, bo i tak zawsze musiałeś się zbliżyć do celu, a najlepszym jego zastosowaniem było odwracanie uwagi.

To samo jest w Brotherhood, jednak odkąd masz zatrute strzałki, możesz zatruwać przeciwników na dystans. Trucizna powoli ich zabije, a zanim to zrobi, wróg zacznie w niekontrolowany sposób wywijać bronią, uderzając w innych ludzi, którzy go otaczają. Trucizna nie służy do masowego zabijania, ponieważ ofiara nigdy nie zabije nikogo dla Ciebie, ludzie odsuną się od niej na odpowiedni dystans. Dobrze sprawdza się do odwracania od siebie uwagi innych strażników.

By użyć trucizny, podejdź tak, jakbyś chciał zabić Ukrytym Ostrzem, a potem szybko się oddal. Używaj tego sposobu, gdy nie patrzą inni strażnicy. Zatrutych strzałek używaj jak broni dystansowej.Inne gadżety
broń w ACBH

Rajskie Jabłko

Dostępne tylko podczas wykonywania pewnych misji fabularnych. Po przytrzymaniu przycisku ataku zaczynają rozchodzić się od niego okręgi - pierwszy, żółty, powoduje, że strażnicy wpadają w szał i rzucają się na siebie; drugi - biały - zabija natychmiastowo każdego, kto znajdzie się w jego zasięgu. Wadą tej broni jest to, że błyskawicznie tracimy zdrowie, gdy jej używamy i nie możemy zmienić Fragmentu Edenu na zwykłą broń (o ile nie zastosujemy pewnej sztuczki - wystarczy podejść do gołębnika i wcisnąć interakcję, wówczas powinniśmy móc użyć broni konwencjonalnej).

broń w ACBH

Kusza

Pamiętasz zapewne początek Assassin's Creed 1, gdy na wstępie Altair miał kuszę na plecach, oraz to rozczarowanie, gdy okazało się, że w grze nie było tej broni? Cóż, być może nie zwróciłeś na to uwagi... Faktem jest jednak, że kusza jest niezwykle użyteczna i skuteczna. W porównaniu z Ukrytym Pistoletem, ma ona większy zasięg, więcej amunicji i jest cicha!

By ją otrzymać, trzeba ją kupić u Kowala za niemałą kwotę. Warto to zrobić, gdyż zakup ten szybko się zwróci. Z łatwością pozbędziesz się odległych celów, uciekających wrogów, kuszników, arkebuzerów i wielu więcej – tylko za pomocą tego pożytecznego narzędzia. Póki nikt nie widzi, kiedy jej używasz, ani nie widzi Cię po zabójstwie, kusza jest wspaniałym narzędziem wykorzystywanym w cichych misjach.

Podobnie jak w przypadku pistoletu, im dłużej trzymasz Kwadrat, tym będzie celniejsza.

broń w ACBH

Noże do rzucania

Jedna z podstawowych broni od czasów Assassin's Creed 1. Są nieco mniej użyteczne niż kusza. Najlepiej sprawdzają się podczas atakowania z daleka, gdy nie chcesz tracić bełtów.

Noże do rzucania wybierasz z ekwipunku, używasz przez naciśnięcie kwadratu. Możesz je także rzucać, gdy używasz sztyletu, przytrzymując Kwadrat.

Noże rzadko zabijają za pierwszym trafieniem. By to zmienić, przytrzymaj kwadrat. Dzięki temu nie tylko zabijesz cel, w który rzucasz, ale możesz też pozbyć się trzech przeciwników jednocześnie.

Przeciwnicy, w których rzucasz jednocześnie, zostaną zaznaczeni na czerwono.

broń w ACBH

Bomby dymne

Bomby dymne służą dwóm celom. Pierwszy z nich to ułatwienie ucieczki – wszyscy przeciwnicy, którzy znajdą się w dymie, zostaną chwilowo wyłączeni z walki. To daje Ci sporo czasu na wzięcie nóg za pas.

Bomby również znacznie ułatwiają zabijanie, oraz dają Ci cenny czas, gdy atakują Cię strażnicy, a musisz zająć się czymś innym.

By je posiadać i przechowywać, musisz kupić specjalną sakwę u krawca.

broń w ACBH

Pociski

Można je kupić u kowala. Początkowo jest ich niewiele, ale pojemność magazynka można zwiększyć wykupując ulepszenie w Uplay (w polskich wersjach na konsole dostępne od razu).

broń w ACBH

Trucizna

Zatrute Ostrze może służyć do wywołania zamieszania, gdy dźgnięty strażnik zacznie wywijać swoją bronią na lewo i prawo przez kilka sekund, zanim padnie. W późniejszym czasie można dostać Zatrute Strzałki, pozwalające na eliminowanie celu z daleka. Dostępne jest także ulepszenie trucizny, by działała szybciej.

broń w ACBH

Spadochron

Spadochron dostajesz od Leonardo, gdy ukończysz wszystkie misje z jego maszynami. Pozwala Ci on bezpiecznie wylądować, gdy skaczesz z dużych wysokości. Jest niestety jednorazowy, po użyciu musisz kupić więcej u krawca. Spadochrony mają tendencję do znikania z ekwipunku, gdy odwiedzisz Kryjówki Romulusa (jeśli jakieś miałeś, możesz ich nadal używać, chociaż ich ikonka staje się niewidoczna).


-

Rękawica do wspinaczki

Gadżet pozwalający Ezio na wspinanie się ze skokiem. W Assassin's Creed II sztuki tej nauczyła Ezio Rosa, w Brotherhood niestety trzeba mieć specjalną rękawicę wykupioną od Leonardo. Na szczęście wszędzie można się dostać nie korzystając z tego gadżetu, choć czasem to dłużej trwa.

broń w ACBH

Lekarstwo

Oczywiście, nie jest to broń. Błyskawicznie odnawia kilka kwadratów zdrowia Ezio. Po odnowieniu 4 sklepów Krawca można kupić dużą sakiewkę na lekarstwa, dzięki czemu będziemy mogli mieć ich ze sobą więcej.


Broń improwizowana

Prócz standardowych broni Ezio może używać: grabi, mioteł, młotków, łopat, motyk, wideł i wędek. Upuszczają je cywile lub strażnicy. Zwykli mieszkańcy upuszczą swoje narzędzia pracy, gdy Ezio ich popchnie albo na nich wbiegnie, gdy zacznie się walka albo gdy rzuci monety przy nich. Ezio upuści tę broń po walce albo kiedy zacznie uciekać.

Broń ta ma animacje takie, jak młoty i maczugi, z tymi samymi efektami dźwiękowymi. Zabójstwa nią są nonsensowne, Ezio np. może poderżnąć gardło miotłą, tak, jakby trzymał miecz.

  • Autor: Wega
  • Data dodania: 04-12-2010
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (324)

310. komputer11121-08-2012, 11:40jak wyrzucić broń? prosze o odp.
311. Michał P.121-08-2012, 14:42Twoje pytanie nie jest do końca sprecyzowane, ale postaram się na nie odpowiedzieć:
1. Jeżeli zabrałeś broń od strażnika, czy po prostu podniosłeś ją z ziemi, to wystarczy przełączyć na własny miecz i broń z powrotem spada na ziemię.
2. Jeżeli chodziło Ci o to, aby rzucić bronią w strażnika, to musisz postępować w następujący sposób: zacznij walczyć ze strażnikami, rozbrój jednego z nich, a po powrocie do stanu anonimowości (nie upuszczając wcześniej broni) znajdź innych strażników, namierz jednego i naciśnij przycisk ataku (na ps3 kwadrat).
Mam nadzieję, że pomogłem.
312. drakex1110-09-2012, 20:51miecz altaira jest na początku tylko sie go traci :( a szkoda :(
313. drakex1110-09-2012, 20:53zgadzam sie z Razelem :3 ja tez to co ładnie zbieram kase i do koszyka :3
314. janprosk23-10-2012, 20:30fajne
315. Piotrek braderhood30-10-2012, 20:03fajna przygodowa gra 10/10 mam juz AC 2 i brotherhood
316. Altair2012401-11-2012, 10:58 wiktorio225 Wystarczy skakać ze spadochronu i zlatywać w jakimkolwiek kierunku.
317. Tahu530-05-2013, 20:41Proszę o pomoc! Mam problem ze znalezieniem garnka z terakoty, który jest mi potrzebny do odblokowania miecza kapitańskiego. Jeden już mam.
318. KamilAsasyn12102-06-2013, 00:27@Tahu Polecam kupić mapę wszystkich skarbów i ogołocenie ich. W jakiejś skrzyni powinien być :) a jak nie to łap kurierów oni mają zawsze jakieś przedmioty :)
319. ezio5432130-06-2013, 15:42Mam pytanie jak zauważyliście na okładce od ac brotherhood są dwa takie same ukryte ostrza poniewarz szukam żeby mieć takie same żelazne zarękawia szukałem dlc i skina i nic prosze jak wiecie to podajcie link do tego
320. Tahu501-07-2013, 11:22@ezio5432 w AC: B nie można niestety posiadać dwóch takich samych zarękawi. W momencie przybycia do Rzymu otrzymujemy jedno z tych dwóch zarękawi na okładce, ale drugiego nie można zdobyć lub kupić, bo na nieszczęście nie ma go w grze.
321. ezio5432102-07-2013, 09:06jeden gościu z youtube to zrobił jak niewiadomo albo skin albo dlc szukałęm dlc i skina ale nic
322. kacper2334430-05-2014, 16:21@Raziel: jak tak samo kupie co ładnie wygląda:>
323. grazka_smile08-10-2014, 23:19Jak odebrać miecz podczas walki na Xbox'ie? :) Tylko bez zbędnych komentarzy, jestem amatorek :)
324. ukryteostrze105-02-2015, 19:33Jak zdobyć zatrute strzałki oprócz od Leonardo Da Vinci

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: