Zakon Assassin's Creed


Misje Lydii Frye

Junona kontaktuje się z użytkownikiem Helixa, zachęcając go do wejścia do „portalu”, który umieściła na Tamizie. Dokonując tego traci on kontakt z Bishop, po czym symulacja przenosi nad do Londynu podczas I Wojny Światowej. Rozpoczynamy grę jako Lydia Frye – wnuczka Jacoba Frye. Kiedy widzimy ją po raz pierwszy przy pomocy ukrytego ostrza pozbawia ona życia jednego ze szpiegów, których kryjówkę odkryła. Przemieszczając się po budynku znajduje generatory prądotwórcze, które unieszkodliwia, po czym zabija resztę znajdujących się w pobliżu szpiegów i dociera do radiostacji. Okazuje się że szpiedzy nosili przy sobie małe, metalowe krzyżyki – należeli do Zakonu Templariuszy.

Adewale w wodzie

W tym momencie do pokoju wbiegają uzbrojeni brytyjscy żołnierze, trzymając ją na muszce. Kiedy Lydia ma już odpowiedzieć ogniem, z cienia wyłania się dżentelmen w meloniku, zapalający cygaro – czterdziesto dwu letni w tym czasie Winston Churchil. Zdaje się że spotkał się już wcześniej z Asasynką, i każe podwładnym opuścić broń. Informuje on Lydię że to nie koniec ich problemów i w pobliżu mostu Tower Bridge znajduje się druga wroga radiostacja. Churchil prosi Asasynkę o pomoc w tej sprawie, w zamian obiecując dozgonną wdzięczność narodu. Frye stwierdza, że zadowoliłoby ją prawo głosu.

Młoda Asasynka wyrusza w poszukiwaniu poszlak. Wszystko wskazuje na to, że szpiedzy mają swoją kryjówkę w północnej wieży mostu. Lydii udaje się zlokalizować sekretną radiostację i zlikwidować jej użytkowników, o czym powiadamia Winstona. Niestety, nie ma czasu na świętowanie. Przez Kanał La Manche przedarło się parę Niemieckich sterowców i dwupłatowców. Dostrzegając powagę sytuacji Lydia schodzi w dół mostu, gdzie na Tamizie dostrzega barkę wyposażoną w karabin maszynowy, zaprojektowaną przez Churchila w czasach, kiedy był Lordem Admiralicji. Frye udaje się zestrzelić samoloty i uspokoić sytuację. Ponownie potyka się z Winstonem, który dziękuje jej za pomoc, ale i ostrzega o nowym zagrożeniu – dowiedział się o działającej w okolicy Tower Bridge grupie fanatycznych szpiegów. Niestety, sam nie może nic w tej sprawie zdziałać, ponieważ nie ma żadnych dowodów na ich istnienie, które mógłby pokazać Asquithowi.

Po tej rozmowie na niebie symulacji pojawia się Junona. Przemawia do użytkownika, opowiadając o tym, jak to kiedyś miała fizyczne ciało jak ludzie. Stwierdza że należała do kasty Iluminatów i urodziła się w mieście Feyan w roku 2195 Ery Isu. Teraz jej esencja znajduje się w maszynach, ale świat jest niemal gotów na jej powrót.

W celu uzyskania nowych informacji na temat szpiegów, Lydia ponownie nawiązuje kontakt z Churchilem. Okazuje się że jeden z pojmanych i przetrzymywanych w Tower szpiegów głosi niebezpieczne hasła o tajemniczym „Bractwie” zabójców zajmującym się uśmiercaniem ludzi. Winston poleca Lydii uciszyć tego człowieka zanim prawda o Asasynach wyjdzie na jaw. Kiedy udaje jej się tego dokonać, na niebie ponownie pojawia się Junona.

Adewale i Bastienne

Tym razem tematem jej mowy jest niechęć do ludzi, co do których odrazę porównuje do dyskomfortu u ludzi na widok pająków. Isu (jak Pierwsza Cywilizacja sama nazwała swój gatunek) stworzyli ludzi na swoje podobieństwo, pozbawiając ich jednak daru (wzroku orła). Zostali stworzeni do pracy – i w wyjątkowych sytuacjach – do wojny. Stworzono Obserwatoria to śledzenia naszych poczynań, i Fragmenty Edenu do kontroli rzesz ludzkich. Dano im odporność, ale przeklęto ambicją. Junona przyznaje, że to wina jej rasy w jakim stanie znajduje się ludzkość, przy czym zwraca uwagę na to jak często tematem tych symulacji jest przemoc.

Kiedy Lydia oczyszcza kolejne dzielnice z działających na ich terenie szpiegów, Junona pojawia się ponownie, tym razem podejmując temat wojny z ludzkością. Wspomina o tym, że byli zajęci konfliktem na tyle, by pominąć zagrożenie ze strony słońca. Największe umysły ich czasów próbowały zapobiec katastrofie: Prostolinijna Minerva, dumny Jupiter, czy jej ukochany – Aita. Spędzili wiele lat ukryci w Wielkiej Świątyni, gdzie testowali różne rozwiązania. Jednak kiedy reszta starała się odkryć fizyczne rozwiązanie problemu, Junona postanowiła przekształcić ich gatunek. Kontynuowała prace genialnego naukowca Consusa, polecające na transferze świadomości na trwalsze medium. Ochotnikiem do testów był Aita, jednak próba nie powiodła się i ten zmarł. Reszta badaczy odtrąciła ją po tej porażce.

Lydia Frye zyskuje od Churchila informacje o dwóch szpiegach, działających nieopodal na terenie szpitala polowego. Jedna z nich udaje pielęgniarkę i zbiera próbki krwi pacjentów do dziwnych, przezroczystych sześcianów, po czym przekazuje je wspólnikowi. Asasyn namierza konspiratorów i pozbawia ich życia.

Adewale na dachu w deszczu

Junona pojawia się po raz kolejny. W roku 2306 Ery Isu ( 75 000 p.n.e.) dochodzi do Wielkiego Kataklizmu, który zakończył wojnę i doprowadził Isu na skraj wymarcia. W tym samym czasie Junona udoskonaliła badania Consusa, aplikując grupie ludzi DNA jej zmarłego męża, dzięki czemu będzie się on odradzał w kolejnych pokoleniach. Sama porzuca swoje materialne ciało na rzecz wirtualnej rzeczywistości, którą nazywa „Szarością”. Niestety, reszta Isu odkrywa jej poczynania i uniemożliwia jej opuszczenie Wielkiej Świątyni. Pod koniec przemowy Junona podkreśla, że jej celem nie jest walka, ale budowa – zamierza bowiem zmienić nasze czasy w coś doskonalszego.

Lydia Frye odwiedza Winstona Churchila, który przejął placówkę szpiegowską w wieży Tower Bridge. Zostaje przez niego poinformowana o potencjalnym miejscu pobytu przywódcy fanatycznej grupy szpiegów, o której wspominał wcześniej. Asasynce udaje się go namierzyć w zakamuflowanej kryjówce, przeciwnik używa jednak ładunku oślepiającego, po czym ucieka oknem. Dochodzi do pościgu uliczkami Londynu wczesnego XX wieku. Frye udaje się dopaść swój cel, po czym zanosi dobre wieści Churchilowi, który dziękuje jej i obiecuje zająć się jej prośbą.

Junona pojawia się na niebie po raz ostatni. Wychodzi na to, że zabity przez Lydię przywódca szpiegów był Mędrcem – jedną z wielu „reinkarnacji” jej zmarłego męża. Dziękuje użytkownikowi Helixa za pomoc w ustaleniu jego losu.

Stwierdza następnie, że z racji przynależności do Asasynów użytkownik Helixa pewnie uważa, że powinien ją zwalczać. Zwraca jednak uwagę na to, że to Asasyn uwolnił ją z więzienia. Swoją opowieść kończy stwierdzeniem, że nie jest już „Tą, która czeka”. Jest Matką Mądrości. Jednością ciała i maszyny. Jest Junoną.

Ekran tytułowy Freedom Cry

Ciekawostki:

  • Według Bazy Danych Helixa, rodzice urodzonej 19 marca 1893 roku Lydii Frye wykonywali w trakcie wojny misje na kontynencie, a ona sama była szkolona przez swojego dziadka Jacoba i jego siostrę Evie. Tuż przed wybuchem I Wojny Światowej Lydia wyszła za mąż za Sama Crowdera- Asasyna i rekruta armii brytyjskiej.
  • Wspomniany przez Junonę Consus może być znany fanom zaznajomionym z „Project: Legacy”, gdzie pojawia się on jako „wyimaginowany” przyjaciel młodego Giovanniego Borgii. Prawda była jednak taka, że Consus zapisał swoją osobowość na Całunie Edenu, którym okryty został młody Borgia wkrótce po narodzinach, co potwierdza że jego eksperyment przenoszenia jaźni zakończył się powodzeniem.
  • Winston Churchil pojawił się wcześniej w serii podczas zagadek Obiektu 16 w Assassin's Creed II. Opisano go tam jako poplecznika Templariuszy podczas II Wojny Światowej. Jako że tutaj współpracuje z Asasynką, nie wiadomo czy zmienił stronę, czy od początku działał na rzecz Templariuszy. Możliwe że prawda jest o wiele bardziej skomplikowana.
  • „Asquith” o jakim wspomina Churchil to Herbert Henry Asquith – brytyjski polityk i premier Wielkiej Brytanii z ramienia Partii Liberalnej w latach 1908 – 1916
  • Przetłumaczony kod binarny z wstępu do wspomnienia daje „Lydia will lead you home P”
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (8)

1. spawn229907-11-2015, 10:18To że tego rodzaju "aktywności" pojawiły się zarówno w Unity jak i Syndicate ma swój plus, bo podejrzewam, że tym posunięciem Ubisoft "zamknął" możliwość rozgrywania się kolejnej części właśnie w tym okresie.
No i dobrze asasyn przeżywa straszne "zmęczenie materiału" i kolejną część może uratować tylko "egzotyczna" lokacja a bądźmy szczerzy, że Europejskie miasta XX wieku do takich nie należą.
2. spawn229907-11-2015, 10:19Gratulacje za zostanie adminem, należało Ci się :)
3. masenko707-11-2015, 19:33@up podłączam się do gratulacji :P
4. ik147708-11-2015, 13:39Dobra robota :D
5. NinjaChicken611-11-2015, 21:52Tak, zgadzam się, very, very bardzo dobra robota!
6. malgosia713827-12-2015, 21:14Kolejny dobry artykół, kawał dobrej roboty. Oby tak dalej. Szczególnie zainteresowały mnie te ciekawostki. DZIĘKI.
7. NinjaChicken604-01-2016, 18:11*artykuł ;)
8. Wyklęty828-01-2016, 13:07Junona - znana postać :D No i świetny artykuł :D

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
010
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: