Zakon Assassin's Creed


Rekruci bractwa Asasynów

Rekrutacja

Pierwszych dwóch rekrutów przyjdzie Ci zdobyć podczas wykonywania misji „Człowiek z Gminu” w 4 sekwencji. Po tym liczba dostępnych członków będzie wzrastała z ilością zdobytych wież Borgii. Im więcej wież zniszczysz, tym więcej członków będzie mogło liczyć twoje bractwo (maksymalnie 12).

Rekruci są oznaczeni na Twojej mapie przesz specjalną ikonę. Możesz ich znaleźć prawie wszędzie, ale tylko jeśli masz wolne miejsce w szeregach swojego bractwa. By zdobyć nowego rekruta, będziesz musiał zabić jego prześladowców. Gdy już to zrobisz, porozmawiaj z nim, a on dołączy do Ciebie.

Bractwo

Kontrakty

Skoro zdobyłeś już swoich pierwszych potencjalnych Asasynów, nadszedł czas, by ich wytrenować. Wyszkolenie ich do rangi Asasyna zajmie trochę czasu i pracy, lecz warto się wysilić. Asasyni na polu bitwy są nieocenioną pomocą. Podczas treningu będziesz mógł ich rozsyłać po całej Europie i Rosji. Każdy kontrakt posiada własną specyfikację, której musisz być świadomy:

- Gwiazdki, które wskazują poziom trudności misji.
- Czas, jaki będzie potrzebny na jej wykonanie.
- Nagroda, którą dostaniesz za ukończenie misji. Mogą to być pieniądze, a czasami materiały.
- Punkty Doświadczenia, które zostaną podzielone pomiędzy rekrutów wykonujących misję.
- Szanse na powodzenie, która wskazuje, jaki procent szans na sukces ma dana misja.

Najtrudniejsze misje zabierają najwięcej czasu. Szanse na powodzenie rosną wraz z poziomami doświadczenia zdobywanymi przez rekrutów. Na przykład 2-gwiazdkowa misja jest bardzo trudna dla 1-poziomowego rekruta, ale już nie dla 5-poziomowego.

Niektóre misje mają „kolczaste” gwiazdki, znaczy to, że są one nawet jeszcze trudniejsze niż normalnie i zawsze będą Cię nagradzać specjalnymi materiałami.

Swoich rekrutów możesz wysyłać na misje, korzystając z gołębników i podbitych wież Borgii, możesz również używać w tym celu mapy w kryjówce Ezio. Rekruci wysłani na misje są niedostępni do chwili jej ukończenia, co znaczy tyle, że nie będziesz mógł ich w tym czasie przywołać w trakcie walki.

Pamiętaj, że nie musisz wysyłać wszystkich swoich Asasynów na misje, czasem lepiej, aby niektórzy zostali, by w razie wypadku mogli Cię wspomóc w walce.

Szansa na Sukces

Jak wcześniej wspomniałem, każda misja daje pewien procent szans na powodzenie, w zależności od jej poziomu. Możesz wysłać maksymalnie 5 rekrutów na jedną misję.

Im więcej ich wyślesz, tym większa będzie szansa na powodzenie misji. By zaliczyć trudniejsze misje, wcześniej musisz wysłać więcej rekrutów. Generalnie, jeśli chcesz się czuć bezpiecznie, musisz mieć co najmniej 80% szansy na powodzenie.

Pewnie zastanawiasz się, co się stanie, jeśli misja zakończy się niepowodzeniem? Niektórzy jej uczestnicy mogą zginąć, a Ty będziesz musiał znaleźć dla nich nowe zastępstwo. Oczywiście nie dostaniesz również pieniędzy ani nagród.

Bractwo

Awansowanie

Postępy Twoich Asasynów możesz śledzić z gołębników, wież i mapy w kryjówce Ezio. Poprzez wybranie „Assassins” będziesz mógł sprawdzić ich status i nagrodzić punktami umiejętności. Za każdy zdobyty poziom Twoi rekruci dostaną jeden punkt umiejętności, te z kolei mogą zostać przydzielone do nowej Broni lub Zbroi.

PoziomRangaWymagane
punkty doświadczenia
Nowy gadżet
1Pachołek (Recluta)0Ukryte Ostrze
2Sługa (Servitore)10N/A
3Terminator (Assistente)30N/A
4Czeladnik (Milite)80Ukryty Pistolet
5Najemnik (Discepolo)180N/A
6Żołnierz (Mercenario)350N/A
7Wojownik (Guerriero)600N/A
8Weteran (Veterano)1200Bomba Dymna
9Mistrz (Maestro)2000N/A
10Asasyn (Assassino)3500N/A

Od Ciebie zależy sposób, w jaki rozdzielisz punkty umiejętności swoich rekrutów. Osobiście kładę duży nacisk na dobry pancerz, aby moi Asasyni byli w stanie przeżyć na polu walki. Za każdy przydzielony punkt umiejętności rekrut dostanie nową zbroję lub broń. Również, jak widać na załączonej tabelce, w miarę jak twoi rekruci osiągają pewne poziomy, dostają nowe gadżety jak np. Bomby Dymne.

ZbrojaBroń
Skórzane NaramiennikiSztylet
Skórzane NagolennikiMiecz Syryjski
Skórzany NapierśnikSchiavona
Zbroja PłytowaTopór

Niestety, możliwości personalizacji Twoich Asasynów są bardzo małe. Poza rozdysponowaniem punktów umiejętności według swojego widzimisię, możesz jedynie zmienić kolor ich szat na jeden z sześciu dostępnych kolorów: biel asasyna, weneckie wino, wenecki błękit, toskański szmaragd, florencki karmazyn i wetlandzki heban. Musisz jednak pamiętać, że po wyniesieniu rekruta do rangi Asasyna, nie będziesz mógł zmieniać kolorów jego szaty.

Ceremonia Asasynów

Po zdobyciu 9 poziomu twoi rekruci nie dostaną żadnych nowych punktów umiejętności. Na dodatek 9-poziomowy rekrut nie może przejść na 10 poziom doświadczenia i zostać pełnoprawnym Asasynem dopóki nie wrócisz do kryjówki. Gdy któryś 9-poziomowy rekrut uzbiera 3500 XP, będzie gotowy awansować do poziomu prawdziwego Asasyna.

Gdy to się stanie, na ekranie wyskoczy okienko powiadamiające Cię o gotowych do ceremonii rekrutach. Gdy powrócisz do kryjówki, czeka Cię przerywnik pokazujący pasowanie jednego z nich. Mimo, że widzisz tylko jednego, wszyscy gotowi rekruci zostaną podniesieni do rangi Asasyna.

Jeśli nie wrócisz od razu po wyświetleniu wiadomości, wyskoczy ona ponownie przypominając Ci o powrocie do kryjówki do czasu, aż tego nie zrobisz.

Asasyni na polu walki

Gdy Twoi Asasyni są dostępni, mogą być wezwani w każdej chwili. Kiedy przybędą, wyeliminują wszystkich pobliskich nieprzyjaciół za Ciebie.

Częstotliwość, z jaką możesz wzywać swoich Asasynów do pomocy, jest regulowana za pomocą tzw. „Sygnałów Wezwania”. Ilość sygnałów jest zależna od ilości dostępnych Asasynów, to znaczy nie wypełniających w danym momencie żadnego kontraktu. Pierwszy sygnał dostaniesz wraz z pierwszym zwerbowany rekrutem, kolejny za trzech następnych rekrutów, a trzeci za następnych dwóch. Aby wezwać Asasynów do walki, potrzebujesz tylko jednego sygnału, naciśnij L2/Lewy Przycisk/T, by to zrobić. Wykorzystane sygnały z czasem będą się odnawiać.

Za każdym naciśnięciem L2/Lewego Przycisku/T wzywani są dwaj Asasyni, a więc jednocześnie możesz wezwać maksymalnie sześciu na raz. Priorytetem Twoich rekrutów jest jak najszybsze zlikwidowanie wskazanego celu. Gdy jest to niemożliwe, lub wzywasz ich podczas walki, jest bardziej prawdopodobne, że wyciągną broń. Jednak gdy tylko będzie to możliwe, nadal będą się skłaniać do likwidacji celów za pomocą ukrytego ostrza.

Bractwo

Gdy wszystkie trzy sygnały są dostępne, przytrzymanie L2/Lewego Przycisku/T wywoła Grad Strzał. W tym momencie Twoi Asasyni ześlą na wszystkich pobliskich strażników grad strzał, zabijając ich na miejscu. Jest to przydatna umiejętność, gdy jesteś otoczony przez wroga, lub gdy musisz usunąć większa formację strażników ze swojej drogi.

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (187)

173. Altair F.03-03-2014, 21:07Z jakiej strony pobrać Assassin's Creed 1?
174. Maciekbpl1003-03-2014, 23:56Na początek radziłbym udać się do sklepu, czy to zwykłego, czy internetowego...
175. Altair F.04-03-2014, 16:07Ja bym wolał pobrać ale a nie kupić. Ze sklepu kosztuje a z internetu nie. Rozumiesz?
176. DarthDestruktor1004-03-2014, 16:17@Altair F. - kolega Maciekbpl chciał ci delikatnie zasugerować, że nie wspieramy tu piractwa. A jakbyś miał szacunek dla ludzi pracujących nad tą grą, to być kupił ją w sklepie i dorzucił im się do wypłaty. To nie wolontariat.
177. Kuba Auditore05-03-2014, 16:30Witam. W jakim sklepie można kupić Assassin's Creed 1?
178. Maciekbpl1005-03-2014, 21:37@Kuba Auditore: Prawdopodobnie każdym internetowym, takim jak gram.pl, czy gry-online.pl
PS Tak btw wiesz, że i tak wiem, że Altair F to Ty? :P
179. Kuba Auditore07-03-2014, 15:32Nawet go nie znam. A co? Wiem tylko, że jest piratem i nie przestrzega praw autorskich
180. DarthDestruktor1007-03-2014, 16:56@ Kuba Auditore - jakby ci to powiedzieć...masz z tym 'nieznajomym" identyczny e-mail :p
181. Maciekbpl1007-03-2014, 17:35I IP też :P.
182. Hmm...24-09-2014, 21:41od czego zależy kolor zapięcia przy pelerynie?
183. Kazet523-10-2014, 10:43Byłem pozytywnie zaskoczony, że można odbudować Bractwo i korzystać z umiejętności swoich asasynów. Ich pomoc jest bardzo przydatna tymbardziej, że da się ich wykorzystywać w większości misji (nie we wszystkich). Poza tym są oni ułatwieniem gdy w misji by mieć pełną sychronizację nie należy zabijać nikogo- no coż oni mogą to robić i nie traci się pełnej synchronizacji. W szkolenie asasynów mocno się wciągnąłem i szkoda, że tak szybko osiągają maksymalny lvl i nie da się dalej awansować. Szkoda też, że po uzyskaniu tytułu asasyna nie można już zmieniać koloru ich szat :(
184. Janek Kenway202-11-2014, 19:48W ACB według mnie najmilej rozwija się bractwo, w ACR jakoś mi się to nudziło a w ACIII nie ogarniam jak ich rozwijać (bo podobno można).
185. assassin creed 208-11-2014, 11:07Janek Kenway powiedz na czym bo jak na PS3 to w ACIII pomogę ci to trochę ogarnąć, a co do ACB to masz rację tam się najlepiej szkoli rekrutów. Ja mam ACI, ACII, ACIII, ACIV i ACB.
186. Wyklęty828-01-2016, 22:01Jest to bardzo pomocne przy likwidacji jakiegoś celu :)
187. Mieciu22-12-2016, 17:48Dobry artykuł, ale zabrakło jednej najważniejszej rzeczy - gdzie i jak można wysłać asasinów na misje :D

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: