Zakon Assassin's Creed


Ludzie i miejsca

Członkowie gangu Rooks nie będą waszymi jedynymi sojusznikami. W czasie swych podróży natkniecie się na wiele słynnych osobistości znanych z kart historii, od wynalazców i pisarzy po monarchów. Ponieważ premiera jest już tuż-tuż, warto poznać ludzi, których Jacob i Evie spotkają w Londynie, jak również zobaczyć warte uwagi lokacje, w których się znajdą.

Ważni bohaterowie

Kto jest kim w wiktoriańskim Londynie?

Jakie osobistości znane z kart historii spotkam w Assassin's Creed Syndicate?

W czasie podróży po Londynie Jacob i Evie spotkają Alexandra Grahama Bella, Florence Nightingale, Fredericka Abberline'a, Charlesa Dickensa, Charlesa Darwina, Karola Marksa i, oczywiście, królową Wiktorię. Niektórzy z nich pojawią się podczas przechodzenia wątku głównego, innych trzeba będzie poszukać w świecie gry.

W jaki sposób postacie te będą powiązane z historią?

Niektórzy bohaterowie - jak Dickens, Abberline i Darwin - będą zlecać misje poboczne bliźniętom. Zadania będą się różnić, w zależności od postaci; przykładowo - Dickens będzie skupiał się na obalaniu mitów i pokazywaniu, że londyńskie historie o duchach to bzdura, Abberline zaoferuje nagrody za ukończenie rozmaitych misji łowców nagród - jeśli schwytamy podejrzanego i przyprowadzimy go żywego, nagroda będzie większa. Abberline to jeden z kluczowych sojuszników w Londynie, a za wypełnienie jego zleceń otrzymasz coś więcej niż doświadczenie i pieniądze. Zwiększając jego poziom lojalności, otrzymasz specjalne wyposażenie. Więcej szczegółów związanych ze sprzymierzeńcami i misjami pobocznymi pojawi się nieco później.

Alexander Graham Bell również będzie zlecać misje, ale będą one powiązane z głównym wątkiem fabularnym. Bell wymyślił miotacz liny przymocowywany do rękawicy asasyna, jak również bombę galwaniczną, którą można oszałamiać wrogów, więc spotkacie go w kilku ważnych momentach opowieści.

Londyn

Miejsca, do których traficie

Jakie najważniejsze miejsca w Londynie zobaczę?

Londyn jest podzielony na siedem dzielnic, nad każdą z nich kontrolę sprawuje jeden z ważnych Templariuszy. Każda dzielnica (Whitechapel, Westminster, Lambeth, Southwark, Tamiza, Strand i City of London) ma inny poziom trudności. Niemal od samego początku będziesz mógł dotrzeć w każdą część mapy, ale może okazać się, że wrogowie mają przewagę, jeśli zawędrujesz, załóżmy, do Strand albo Westminster i zaczniesz walczyć albo wykonywać zadania poboczne. Oczywiście, w każdej z dzielnic znajdziesz sporo znajomych miejsc i obiektów, na które można się wspiąć: Tower of London, Pałac Buckingham, Katedra Św. Pawła, Big Ben (choć tak naprawdę Big Ben nie jest prawdziwą nazwą wieży zegarowej) i wiele więcej. Możesz też wybrać się w podróż po Tamizie na jednym z licznych parostatków. Możesz też pływać w Tamizie, ale cóż... woda w rzece nie jest zbyt czysta.

Czym różnią się między sobą poszczególne dzielnice Londynu?

Zwiedzanie każdej dzielnicy to unikatowe doświadczenie. Nie tylko różnią się one między sobą wizualnie, ale też muzyka w każdej z nich wywołuje odpowiedni nastrój. Zwiedzając świat, odkrywasz też inne utwory muzyczne; w bogatym Westminster będziesz przechadzać się wśród najbogatszych mieszkańców, a wspaniała muzyka powali cię z nóg, ale w mniej zamożnych dzielnicach, jak Whitechapel, trafisz do slumsów. Tam biedni błagają na ulicy, a stróżów prawa właściwie nie widać. Ballady o morderstwach rozbrzmiewają wokół, a przestępstwa są na porządku dziennym. Po krótkim czasie rozgrywki będziesz mógł wskazać, w której dzielnicy się znajdujesz, nawet nie patrząc na mapę, ale wnioskując na podstawie wyglądu otoczenia i muzyki.

W jaki sposób będę podbijać dzielnice?

Podbijanie dzielnic jest powiązane z postępami w grze. Jacob i Evie próbują osłabić żelazny uścisk, w jakim Wielki Mistrz Templariuszy, Crawford Starrick, trzyma Londyn. Jednym z najlepszych sposobów na zrealizowanie tego zadania jest pokonanie jego armii. W każdej z dzielnic znajdzie się zestaw ważnych misji, które trzeba ukończyć, aby przejąć nad nią kontrolę. Kiedy dzielnica zostanie przejęta, Rooks będą pojawiać się częściej na ulicy, zaś członkowie gangu Blighters - znikać.

W jednym z poprzednich pytań wspomnieliśmy o sprzymierzeńcach i zwiększaniu poziomu lojalności. Takie postacie, jak Abberline, Henry Green, Clara O'Dea i inni będą mieli misje związane z postępami w przejmowaniu miasta. W miarę uwalniania dzielnic, będziesz kończył misje związane z wyzwalaniem dzieci, misje łowców nagród, twierdze gangów i wiele więcej. Każda z nich wzmocni twoje relacje z sojusznikami, którzy nagrodzą cię wyposażeniem, schematami i rzadkimi materiałami rzemieślniczymi.

  • Tłumaczenie: Wega
  • Data dodania: 20-10-2015
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (8)

1. PL-A1020-10-2015, 17:46Według mnie za dużo jest tych informacji przed premierą gry :)
2. spawn229920-10-2015, 18:49@PL-A: Dlatego ja ich nie czytam :P
3. ik147720-10-2015, 19:16zapowiada się długa rozgrywka. Tylko,że dopiero po 19 :c
4. PL-A1020-10-2015, 19:34@spawn229: Taa, wiem. Pisałeś już o tym kilka razy pod komentarzami, ale ok ;)
@ik147: Po 19?
5. spawn229920-10-2015, 19:43@PL-A: Tak między nami to w komentarzach pisałem o tym, że nie oglądam trailerów,ale ok ;)
Dla tych co mają PC premiera jest 19 listopada
6. PL-A1021-10-2015, 15:14@spawn229: Po pierwsze dzięki za info. Po drugie, teraz trochę bardziej rozumiem graczy PC. Ja bym nie wytrzymał do 19 listopada :(
7. kacper2334413-12-2015, 17:31Gdzie spotkać królową Wiktorie ? Przeszukałem większość Pałacu Buckingham nie było czy tylko w misjach można ją spotkać ? A tak pro po to Tower of London tylko w misji jest ;) ( Chyba)
8. Wyklęty828-01-2016, 13:08Trochę tych postaci jest :D

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
010
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: