Zakon Assassin's Creed


Gawrony

Wielki Mistrz Templariuszy, Crawford Starrick, ma w Londynie swoich ludzi wszędzie. Przed wydarzeniami z Assassin's Creed Syndicate, zdołał on opanować wszystkie dziedziny w mieście - politykę, transport czy banki. Pomyśl o czymkolwiek, a prawdopodobnie Starrick maczał w tym palce. Ale jak to się stało, że wymusza respektowanie swych zasad? Odpowiedź jest prosta: ma pomoc Maxwella Rotha i jego gangu, Blighters. Aby poluźnić żelazny uścisk, w którym Starrick trzyma Londyn, potrzebujesz wsparcia. I tu wkracza gang Rooks (Gawrony).

do ataku!

Zanim z zapałem zaczniesz wydawać rozkazy członkom Rooks (Jacob, patrzymy na ciebie), musisz wiedzieć, w jaki sposób możesz ich wykorzystać i jakie ulepszenia ułatwią im wykonanie pracy.

Rooks w działaniu

Co gang Rooks może dla mnie zrobić?

Członkowie Rooks to dodatkowe ostrza w walce. To pistolety chroniące twe plecy, kiedy jeździsz po mieście. To odciągnięcie uwagi, kiedy musisz przedostać się na jakiś teren niepostrzeżenie. Zatem, co Rooks mogą dla ciebie zrobić? Właściwie - wszystko. Możesz nawet odblokować ulepszenie Little Rooks (Małe Gawrony), by otrzymywać przesyłki specjalne typu materiały, pieniądze czy amunicja, przynoszone przez dzieci z Londynu.

Czy Evie też może dowodzić gangiem Rooks?

Gang Rooks to pomysł Jacoba, ale jego członkowie będą słuchać obu bliźniąt Frye.

Jak wieloma członkami Rooks mogę dowodzić równocześnie?

W zależności od twojej umiejętności Leadership (Przywództwa), będziesz mógł rozkazywać maksymalnie pięciu członkom gangu jednocześnie. Dzięki umiejętności Rook Training (Treningu) będziesz mógł ich awansować do poziomu 9, zatem będzie bardzo trudno pokonać ich w walce.

Czy członkowie gangu mogą jechać ze mną powozem?

Tak! Jeśli będziesz miał więcej niż jednego towarzysza, jeden z nich zajmie miejsce przy tobie na koźle, a pozostali ulokują się z tyłu. Możesz zabrać ich ze sobą i przedzierać się przez miasto, co jest szczególnie przydatne w sytuacjach, kiedy chcesz wjechać prosto na terytorium wroga i pozwolić im wykonać ich robotę. Przydaje się też dodatkowa strzelba podczas jazdy, gdybyś przyciągnął niechcianą uwagę. Rooks mogą zająć się przeciwnikami, pozwalając ci skupić się na kierowaniu powozem po ulicach Londynu.

Czy Rooks mogą wykonywać misje samodzielnie?

Nie, ale możesz ich wysłać w takie miejsca, jak np. Twierdze Gangów i pozwolić im je oczyścić, samemu trzymając się z tyłu i obserwując.

Czy członkowie gangu będą za mną podążać wszędzie?

Będą starać się podążać za tobą, ale musisz pamiętać, że nie są tak zwinni jak asasyni. Ich umiejętności parkuru są ograniczone, nie mają dostępu do miotacza liny, więc miej to na uwadze, prowadząc ich przez miasto.

Ulepszenia własnej organizacji przestępczej

W jaki sposób mogę ulepszyć Rooks?

W Gang Upgrades (Ulepszeniach Gangu) znajdziesz ulepszenia podzielone na trzy kategorie. Grupa umiejętności Insider (Wtajemniczony) skupia się na zastraszaniu i zdobywaniu dodatkowych materiałów (zagrabionych przedmiotów, powozów, przesyłek) na ulicach. Kategoria Ringleader (Prowodyr) skupia się na ulepszeniach Rooks, jak również sabotowaniu gangu Blighters i templariuszy. Jest też Swindler (Oszust), czyli możliwość otrzymania zniżek na różne przedmioty i zarabiania większych pieniędzy, które trafią do twojego sejfu.

W jaki sposób Rooks mogą sabotować gang Blighters i templariuszy?

Możesz wykorzystać szereg ulepszeń w kategorii Ringleader, których celem jest sprawienie, by życie członków wrogiego gangu i templariuszy stało się smutne. Kolejne ulepszenia (poczynając od Sabotażu Powozów) mają na celu przytępienie ich ostrzy, uszkodzenie powozów, obniżenie ich zdrowia, a nawet spowodowanie, że ich pistolety nie wypalą albo eksplodują im w dłoniach.

W jaki sposób Rooks pomogą mi zarabiać pieniądze?

Kategoria umiejętności Swindler jest przeznaczona dla ciebie, jeśli chcesz się skupić na zarabianiu pieniędzy i oszczędzaniu. Ulepszenia typu Shell Company pozwalają ci czerpać większe zyski z Klubów Walki czy Porywania Powozów. Możesz też wykupić ulepszenia, dzięki którym otrzymasz zniżki na bomby, strzałki, lekarstwa czy pociski. Ponadto istnieje pięć poziomów ulepszeń, które pozwalają ci otrzymywać więcej pieniędzy, jakie trafią do sejfu, zatem zacznij inwestować w nie jak najszybciej, by zdobyć dodatkowe pieniądze już na starcie.

  • Tłumaczenie: Wega
  • Data dodania: 08-10-2015
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (23)

9. PL-A1010-10-2015, 22:57@spawn229: Może i tak, ale dzięki przetłumaczeniu tej nazwy możemy się czegoś więcej dowiedzieć. Możliwe, że twórcy chcieli od razu pokazać (graczom unikającym większej ilości informacji przed premierą), że to są ci źli.
10. DarthDestruktor1010-10-2015, 23:06@PL-A: "Ci źli". Hm. Hej, pamiętacie jeszcze te czasy, kiedy seria udawała że ani Asasyni, ani Templariusze nie są tymi dobrymi/złymi?
11. PL-A1010-10-2015, 23:14@DarthDestruktor: Ja pamiętam, ale co Asasyni i Templariusze mają do gangów z AC Syndicate ?
12. Eziair711-10-2015, 11:03@spawn229: Ja nawet nie pomyślałem o tłumaczeniu tej nazwy w grze. Miranaassassin pyta czy to się tłumaczy, ja mówię jak to tłumaczy wujcio G. Ale... Walczyć z gałganami czy gagatkami...
13. spawn229911-10-2015, 14:29@Eziair: Zdaje sobie z tego sprawę, daje tylko do zrozumienia, że gdyby taka sytuacja spotkała mnie w grze, to nie byłbym zadowolony ;)
14. malgosia713819-10-2015, 00:00Zgadzam się z @spawn229: co do gawronów, nie mogą awansować na asasynów pomimo, że walczą z templariuszami, robią to zupełnie z innych powodów. Natomiast '' sumulator ustawek '', nie raczej nie, oni w końcu o coś walczą a nie wszczynają zwykłą rozrubę tylko po to żeby komuś mordę obić.
15. spawn229923-10-2015, 10:42Ekhm... Skokierzy nie Gawrony (genialne tłumaczenie prawda -,-)
16. FenrirVanUlvenbor731-10-2015, 01:56Ciekawy pomysł z tymi gawronami mieli :p szkoda że nie można zmieniać ich wyglądu, chociażby barw ich ubrań :) No i te polskie tłumaczenie "Skokierzy" trochę smutne ale cóż, gra i tak jest ciekawa, przynajmniej jak dla mnie :) Nic tylko czekać na wersję PC :D Ciekawe czy będzie dobra czy może jednak powtórka z Unity xD
17. Kazet520-11-2015, 09:21Pomysł z gangiem ciekawy i pewnie będzie dawał sporo możliwości. Mam jednak dziwne wrażenie, że będzie to dalekie od akcji jakie odstawiali nasi podopieczni w AC: Brotherhood ;-)
18. PL-A1020-11-2015, 15:56@Kazet: Dlaczego tak uważasz? Przecież w nowym AC są wojny gangów ;)
19. NinjaChicken620-12-2015, 21:40Sądzę, że trzeba zmienić nazwę gangu ;)
20. AC.R529-12-2015, 21:15Nie wiedzieć czemu, nazwa Skokierzy w tej świetnej ''Polskiej wersji językowej", mocno kojarzy mi się z pewnym bankiem. Hmm... równie dobrze "The rooks" mogą się nazywać BANKIERZY ?!
21. NinjaChicken604-01-2016, 18:15@AC.R: Skok Stefczyka?
22. AC.R518-01-2016, 21:27@NinjaChicken: Od początku tej dziwnej nazwy miałem to skojarzenie :)
23. Wyklęty828-01-2016, 15:12Nazwy wolę angielskie bądź w innym języku, jeśli brzmią tak, jak powinny. Rzadko kiedy wybieram nazwę polską.

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: