Zakon Assassin's Creed


Assassin's Creed Initiates


Rewolucja Amerykańska

Nantes // Francja // 1722 // Oświecony kupiec

120

Philippe Olivier de Grandpré urodził się we Francji w rodzinie kupieckiej. Wyjechał do Luizjany w celu szukania nowych możliwości biznesowych, gdzie otworzył swoje przedsiębiorstwo handlowe. W 1744 roku w Saint-Dominique kupił niewolnicę imieniem Jeanne i sprowadził ją do Nowego Orleanu. Ich relacje szybko się zacieśniły, a Philippe poprosił Jeanne, by została jego "oblubienicą" i zamieszkała w jego rezydencji. W 1747 roku, Jeanne urodziła córkę Aveline. Philippe był tak szczęśliwy, że zwrócił Jeanne i Aveline wolność. W 1752 roku, Philippe poślubił Madeleine de L'Isle w celu ratowania swojego interesu. Układ ten wywołał napięte stosunki w jego związku z Jeanne, która zniknęła bez śladu w 1757 roku. Po jej stracie Olivier był załamany, ale pocieszał go fakt, że Madeleine przygarnęła Aveline jak swoją własną córkę.


Kanatahsehton // Ameryka Brytyjska // 1731 // Ogień w oczach

120

Kaniehtí:io urodziła się pośród Kanien'keha:ka, ludzi żyjących na terenach przygranicznych Bostonu podczas wojny pomiędzy Indianami i Francuzami. Jako córka Matki Klanu była przygotowywana do przejęcia przywództwa. Jednak Kaniehti:io nie mogła wypełnić woli starszyzny, gdyż chcieli oni pozostać neutralni podczas rosnących napięć pomiędzy angielskimi i francuskimi kolonistami, którzy osaczali jej ludzi. Kaniehtí:io zaczęła bronić się przed najazdami na jej ziemie i szukała sojuszników wszędzie, gdzie tylko się dało.


Cheshire// Anglia // 1732-02-06 // Młodość Lee

Młodość Lee

Charles Lee urodził się 6 lutego 1732 roku w Cheshire, w Anglii, jako syn Johna Lee i Izabeli Bunbury. Zachęcony przez ojca, rozpoczął karierę wojskową i został wysłany do akademii wojskowej w Szwajcarii. W wieku 14 lat Charles dołączył do pułku ojca. W 1751 roku został porucznikiem w i został wysłany do Ameryki, aby wziąć udział w wojnie z Indianami i Francuzami.

Kiedy Charles dowiedział się o istnieniu Zakonu Templariuszy, chciał się przyłączyć do ich sprawy. W tym celu otrzymał instrukcje, aby pomóc nowemu Wielkiemu Mistrzowi Rytu Kolonialnego, Haytham'owi Kenway'owi.


Westmoreland County // USA // 1732-02-22 // Narodziny rewolucjonisty

120

Jerzy Waszyngton urodził się w domu rodzinnym w Westmoreland County w Virginii i stał się jedną z najbardziej znanych postaci swoich czasów. Został mianowany naczelnym dowódcą Armii Kontynentalnej w czasie rewolucji amerykańskiej i stał się pierwszym prezydentem Stanów Zjednoczonych.


Delhi // Indie // 1739 // Diabeł Nadir Shah

120

Szahdżahan, który zbudował Tadż Mahal w Agrze, umieścił Koh-i-Noor jako ozdobę w Pawim Tronie w Delhi, gdzie pozostał do czasu, kiedy Nadir Szach z Iranu splądrował oba miasta i zabrał kamień z powrotem do Persji. Podobno kiedy Nadir Shah zobaczył klejnot, wykrzyknął "Koh-i-Noor" (Góra Światła). Przed 1739 rokiem nie istnieją zapiski w których użyto by tej nazwy. Nadir Szach został zabity w 1747 roku. W 1830 roku Shuja Shah Durrani, obalony władca Afganistanu, został zmuszony do przekazania kamienia Maharadży Ranjit Singhowi, który był pretendentem do tronu.


Chavaniac // Francja // 1757-09-10 // Markiz de Lafayette

Markiz de Lafayette

Marie Joseph Paul Yves Roch Marie Joseph de La Fayette, lepiej znany jako "Lafayette". Był francuskim arystokratą i żołnierzem, który postanowił przyłączyć się do rewolucji amerykańskiej i stał się jednym z najbardziej lojalnych zwolenników Jerzego Waszyngtona. Lafayette porzucił stanowisko w armii francuskiej, by dołączyć do rewolucji.

Według jednej z opowieści, armia francuska przejęła statek, którym żeglował Lafayette, ale udało mu się uciec, przebierając się w damską odzież i dostając na inny statek. Aby udobruchać dbających o budżet Kongresu Kontynentalnego, Lafayette zaoferował swoją pomoc za darmo, przez co otrzymał prowizję jako generał dywizji i został przydzielony jako adiutant Jerzego Waszyngtona. Wkrótce ta dwójka stała się dobrymi przyjaciółmi.


Mount Vernon // USA // 1760-11-02 // Dym prowadzi do...

120

Po zdobyciu stopnia pułkownika, Jerzy Waszyngton skoncentrował swoje wysiłki na likwidacji zagrożenia ze strony rodzimych plemion amerykańskich. Ze swojej posiadłości w Mount Vernon, Waszyngton nakazał zniszczenie Kanatahséton, wioski Kanien'kehá leżącej z Dolinie Mohawk, ponieważ obawiał się, że lokalne plemiona zaatakują jego ludzi i utrudnią ich misję. Wioska została spalona, zabierając ze sobą wiele ludzkich istnień, w tym Kaniehtí:io - matkę Ratonhnhaké:tona, który w tym czasie miał zaledwie cztery lata.


Williamsburg // Ameryka Brytyjska // 1769-05-17 // Jeden krok naprzód...

120

Pomimo swojej opozycji wobec ustawy skarbowej w 1765, Jerzy Waszyngton nie odgrywał głównej roli w ruchu oporu przeciw brytyjskim działaniom w koloniach. Jego powszechny protest wobec ustawy Townshenda z 1767 roku został złożony w zakresie jego własnych praw jako obywatela brytyjskiego i nie stanowił wezwania do walki o amerykańską niepodległość. Jednak w 1769 roku, Waszyngton wprowadził uchwałę w Domu Burgesses wzywając Wirginiię do bojkotu importu towarów brytyjskich do czasu, aż uchwała ta nie została uchylona. Mimo, że jego rezolucja nie weszła w życie, stanowisko wobec brytyjskich polityków otworzyło mu drogę jako wybitnego członka rosnącego kolonialnego ruchu oporu. Stopniowo Jerzy Waszyngton sprzymierzał się z przedstawicielami amerykańskich kolonii pracującymi nad ich niepodległością.


Filadelfia // USA // 1775-06-15 // Głównodowodzący

120

Sympatie polityczne Jerzego Waszyngtona na przestrzeni lat uległy znacznym zmianom. Był on coraz bardziej sfrustrowany uciskiem brytyjskim w koloniach. Stał się zagorzałym zwolennikiem kiełkującej rewolucji przeciwko koronie, aż w czerwcu 1775 roku pokonał swojego przeciwnika, Templariusza Charlesa Lee, i został mianowany głównodowodzącym Armii Kontynentalnej podczas ceremonii Kongresu Kontynentalnego w Filadelfii. Po wygłoszeniu mowy dziękczynnej, Samuel Adams przedstawił Waszyngtona Connorowi. Spotkanie było krótkie, ale podłożyło solidny fundament pod przyszłe relacje tej dwójki.


Brooklyn // Ameryka Brytyjska // 1776-08-27 //...dwa kroki w tył

dwa kroki w tył

Brytyjski generał William Howe wylądował na południowo-zachodnim brzegu Long Island, na kilka dni przed przeprowadzeniem ogromnej kampanii mającej na celu odbicie Nowego Jorku. Była to pierwsza bitwa Jerzego Waszyngtona jako Głównego Komendanta Armii Kontynentalnej. Konflikt z generałem Howe zyskał miano największego starcia podczas całej wojny o niepodległość i dziś znany jest jako bitwa na Long Island. Masowe dezercje doprowadziły do tego, że oddziały Waszyngtona osłabły liczebnie, co doprowadziło do klęski, zmuszając jego armię do odwrotu przez East River w nocy 29 sierpnia. Co zadziwiające, osiągnął swój cel bez utraty ani jednego człowieka. Nowy Jork został przejęty i pozostał pod panowaniem brytyjskim, aż do traktatu pokojowego z 1783 roku.


Nowy Jork // USA // 1781-09-16 // Ostateczne starcie Kenwaya

Ostateczna konfrontacja Connora z Haythamem Kenwayem odbyła się w Fort George w Nowym Jorku.


Nowy Jork // USA // 1783-12-04 // Rezygnacja Waszyngtona

120

3 września 1783 roku podpisany został Traktat Paryski, kończąc tym samym oficjalnie wojnę pomiędzy Wielką Brytanią i amerykańskimi koloniami. 4 grudnia w Fraunces Tavern ulokowanej w Nowym Jorku, Jerzy Waszyngton rozwiązał swoją armię żegnając żołnierzy, którzy służyli mu wiernie w czasie konfliktu. Jeszcze w tym samym miesiącu Waszyngton oficjalnie zrezygnował ze stanowiska Głównego Komendanta.


Nowy Jork // USA // 1789-04-30 // Numer jeden

Numer jeden

Po krótkiej emeryturze, którą Jerzy Waszyngton spędził w swojej rodzinnej posiadłości w Mount Vernon, ponownie zajął się polityką.

Po jednogłośnym głosowaniu Kolegium Elektorów, został wybrany na pierwszego prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki. Podczas inauguracji w Federal Hall, Waszyngton złożył oficjalną urzędową przysięgę.


  • Tłumaczenie: DeadExit
  • Data dodania: 01-10-2015
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (1)

1. ik147702-10-2015, 19:54Ponoć w Syndicate miało być coś z Connorem,chyba...

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
010
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: