Zakon Assassin's Creed


Rzemiosło i Personalizacja

W Assassin's Creed Syndicate powraca system rzemiosła i personalizacji. Jak on działa tym razem? Co można stworzyć, jakie ulepszenia można wybrać? Jak wygląda drzewko umiejętności? Poniższe FAQ pomaga rozpocząć przygodę w Londynie.

Rzemiosło

Co mogę stworzyć?

Prócz pewnych elementów ekwipunku, będziesz mógł stworzyć ulepszenia dla takich rzeczy, jak sakwa na bomby i efektywność leczenia. Aby stworzyć pewne elementy wyposażenia i ulepszenia, musisz znaleźć schematy. Trafisz na nie w skrzynkach, otrzymasz je jako nagrodę za misje, albo otrzymasz je od sojuszników.

ulepszenia rzemiosła

Jak zdobędę przedmioty do rzemiosła?

Składniki przydatne w rzemiośle można znaleźć w skrzyniach w świecie gry lub zdobyć je za wypełnianie różnych misji. Można też ulepszać umiejętność "Scavenger", by zdobywać więcej zasobów ze skrzyń.

Czy składniki można wykorzystać też w inny sposób?

Poza najlepszym wyposażeniem i osobistymi ulepszeniami, możesz używać składników do ulepszania gangu. Wykorzystuj zasoby, by otrzymywać obniżki cen za przedmioty, przekupywać policję, sabotować powozy i broń templariuszy, wzmacniać gang Gawrony i nie tylko.

ulepszenia gangu

Wygląda na to, że niektóre elementy wyposażenia wymagają specjalnych surowców. Jak je zdobędę?

Niektóre przedmioty wymagają specjalnych materiałów, jak np. Opal Ognisty (Fire Opal) czy Nić Pajęcza (Spider Silk). Te przedmioty można zdobyć przez ukończenie pewnych misji, rozwinięcie umiejętności "Scavenger", by zwiększyć szanse na znalezienie rzadkich przedmiotów w skrzyniach, albo przez zwiększenie lojalności towarzyszy. W szczególności entuzjasta pojazdów, Ned Wynert, będzie nagradzał Cię rzadkimi materiałami do rzemiosła, kiedy ukończysz pewien typ misji pobocznych.

tworzenie wyposażenia

Personalizacja

Które elementy ekwipunku będę mógł personalizować?

W Assassin's Creed Syndicate będziesz mógł wybierać spośród różnych rodzajów broni (laska ze szpadą, kastety, nóż kukri), będziesz miał Rękawicę Asasyna, stroje oraz kolory wyposażenia. Ponadto Jacob będzie mógł wybierać spośród różnych rodzajów pasów, które zapewnią mu premie do obrony i skradania, zaś Evie otrzyma zestaw peleryn.

peleryny

Czy będę mógł odblokować wszystkie elementy wyposażenia w miarę postępów w grze?

Pewne elementy wyposażenia będą dostępne wyłącznie jako nagrody Ubisoft Club, ale wszystko, co musisz zrobić, by je otrzymać, to połączyć grę z kontem Uplay. (Raczej chodzi o nagrody za punkty Uplay i/lub posiadanie poprzednich części serii, a nie samo połączenie gry z kontem.)

stroje

Jak działa drzewko umiejętności?

Umiejętności podzielone są na trzy kategorie: Skradanie się, Walka i Ekosystem. Skradanie się i walka pozwalają odblokować premie do kombo, otwierania zamków czy ulepszeń zdrowia. Ekosystem pozwala rozwijać umiejętności Orlego Wzroku, powozy czy gang Gawrony.

drzewko umiejętności

Czy Jacob i Evie mają unikatowe umiejętności?

Tak! Jacob skupia się na walce i sile, Evie woli skradanie. Jednakże oboje potrafią doskonale radzić sobie zarówno w walce, jak i w skradaniu.

Unikatowe umiejętności Jacoba:

  • Rewolwerowiec II (Gunslinger II) - Jacob i Evie potrafią posługiwać się bronią palną, ale zdolność Rewolwerowiec II sprawia, że kontrowanie strzału pozwala automatycznie trafić w głowę.
  • Obrona III (Defense III) - zarówno Jacob jak i Evie potrafią dobrze się bronić, oboje mogą odblokować Obronę I, co zmniejsza obrażenia otrzymywane podczas walki wręcz, Obrona II zmniejsza obrażenia z broni dystansowej), ale odblokowanie Obrony III pozwala Jacobowi ogółem otrzymywać jeszcze mniej obrażeń.
  • Okaleczanie II (Mutilate II) - ulepszenie umiejętności okaleczania (pierwszy poziom jest dostępny także dla Evie), Okaleczanie II pozwala Jacobowi szybciej doprowadzić przeciwników na skraj śmierci. Jest to szczególnie efektowne podczas przygotowywania się do wykończenia kilku przeciwników jednocześnie.

Unikatowe umiejętności Evie:

  • Kameleon (Chameleon) - Evie to mistrzyni wtapiania sie w otoczenie. W trybie Skradania będzie niemal nie do wykrycia, jeśli nie będzie się w ogóle ruszać. Tylko przeciwnicy, którzy znajdą się bardzo blisko, będą mogli ją zauważyć.
  • Mistrz Noży II (Knife Master II) - bliźnięta mogą wykorzystywać umiejętność Mistrz Noży I, ale tylko Evie potrafi ją rozwinąć. Będzie mogła nosić dwa razy więcej noży do rzucania niż brat (hej, Jacob, jak duże umiejętności trzeba mieć żeby nosić więcej noży?), jak również zadawać nimi nieco więcej obrażeń.
  • Skradanie się III (Stealth III) - ostatni poziom Skradania (każde z rodzeństwa może uzyskać Skradanie się I i II). Skradanie się III pozwala Evie rozpocząć z dodatkowymi 11 punktami w statystyce skradania. Trudniej ją zauważyć i wszystko co robi - nawet zabójstwa - wykonuje bardzo cicho.

Dlaczego Evie wygląda jak przezroczysta kiedy używa umiejętności Kameleon?

Jest to wyłącznie dla wygody użytkownika Animusa. Kiedy Evie zamiera w bezruchu, nie staje się niewidzialna, ale tak będzie wyglądać dla użytkownika Animusa, co oznacza, że po prostu wtapia się w otoczenie.

  • Tłumaczenie: Wega
  • Data dodania: 29-09-2015
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (23)

9. spawn229930-09-2015, 17:09@Donatello: Grałem w Dragon Age: Inkwizycje, ale nie mam bladego pojęcia o co Tobie chodzi z tymi rekrutami.
@Immortal: Gra z serii AC dziejąca się pomiędzy pierwszą a drugą częścią, to po pierwsze za duży przedział czasu do cofnięcia się, dwa MOIM zdaniem była by zbyt podobna do tego co mieliśmy w poprzednich częściach. Chciałbym aby gra ukazywała mniej europejskie/amerykańskie wzorce kulturowe jak Konstantynopol (choć tu był on bardzo podobny do Rzymu). W serii zobaczyłbym jeszcze Indie, Chiny, Rosję, Starożytny Egipt (bądź XIX wieczny Kair) i Japonię (nie dlatego, że jestem sympatykiem tego kraju, bo nie jestem, tylko aby poznać inny klimat niż te dotychczasowe). Jak zauważyłeś już w Unity usunięto bliźniacze ukryte ostrze, co sprawiło, że nie będzie walki przy jego pomocy, przywrócono mu natomiast pierwotne właściwości: instant kill przy zabójstwie "z ukrycia".
Uważanie biel za jedyny kolor szat dla asasyna, jest moim zdaniem trochę głupie, zwłaszcza, że w Unity ten kolor zwyczajnie nie pasował (granat lepszy).
Z jednym się zgodzę kupowanie rynsztunku przez Animusa zabija klimat gry.
Powiem tak Ubisoft z każdym asasynem trochę eksperymentuje, rdzeń pozostaje bez zmian, ale zabierają pewne elementy gry (White room, możliwość pochwycenia przeciwnika jako żywej tarczy, gwizdanie, konie mogę tak wymieniać). CO do wątku w teraźniejszości mam nadzieję, że twórcy odebrali lekcje, że nie chcemy grać latającym niemym tabletem, tylko z góry określonym bohaterem (z widoku TPP). Ni cóż mam nadzieję, że gra mnie pod tym pozytywnie zaskoczy. Premiera już niedługo, mam nadzieję, że pomimo tych minusów które wypisałeś, będziesz się dobrze bawił grając w Syndykat.
10. ventus seminati530-09-2015, 21:18@spawn229 Przy okazji White room'a, mam nadzieję, że jeszcze kiedyś wróci bo czarny ekran ładowania z Unity był okropnie wkurzający. Wiecie co ostatnio zauważyłem? Od pierwszej części mamy motyw Orła, potem, w AC:IV, dostajemy Kawke, następnie Morrigan( która przedstawiana jest najczęściej pod postacią kruka), a teraz nasz gang nazywa się Gawrony. Ktoś w Ubi musi być zapalonym ornitologiem :D
11. spawn229930-09-2015, 22:08@ventus seminati: Wrócił tu masz dowód http://bit.ly/1VnEHaU
Connor był porównywany do wilka, ale masz rację.
12. ventus seminati501-10-2015, 07:56@spawn229 uffff to kamień z serca
13. AC.R502-10-2015, 18:01@spawn229 @ventus seminati: Tu w Syndykacie będzie White Room, bo widziałem go podczas desynchonizacji na jakimś gameplayu z E3 ?, CHYBA że już coś oczywiście UBI zmieniło jak zawsze
14. spawn229902-10-2015, 19:20@AC.R: Przecież w {11} poście podałem linka do White Room, ludzie wy czytacie komentarze?!
15. ik147702-10-2015, 19:53wszystko ładnie i piękne tylko nie leży mi ta umiejętność KAMELEON
16. spawn229902-10-2015, 20:39@ik147: Ja mam nadzieję, ze punkty do ulepszeń będzie można zdobywać podczas eksterminacji przeciwników a nie jak w poprzedniej części za wykonywanie zadań fabularnych. Za dużo tych umiejętności, aby tak się "bawić".
17. PL-A1003-10-2015, 00:01Wszystko to wygląda ciekawie. Mi najbardziej podoba się pomysł z unikatowymi umiejętnościami, bo będzie dało się odczuć kim się w danym momencie gra i trzeba będzie pomyśleć czyje unikatowe umiejętności przydadzą się w misji którą chcemy w danym momencie wykonać.
18. ik147703-10-2015, 12:14@spawn229: Tak, to w Unity było męczące. Myślę,że w misjach pobocznych będą dawane.
19. spawn229904-10-2015, 08:08@ik147: Ja miałem na myśli to, że z pokonanym przeciwnikiem zdobywamy pewną ilość doświadczenia (tak jak to jest np. w Far Cry 3/4), jednak to co mówisz też by się sprawdziło, choć pewnie niektóre zdolności będzie można odblokować wraz z przebiegiem fabularnym. Na screenach widać że każdy z asasynów ma swój poziom doświadczenia dlatego myślę, że to dobra opcja.
20. FenrirVanUlvenbor731-10-2015, 01:53A ja mam takie pytanie jeśli ktoś wie to proszę o odpowiedź :) Co jest wymagane do odblokowania kostiumy Shao ? Wystarczy go za punkty na Uplay odblokować ? Czy wymagane jest posiadanie Chronicles China ? Będę wdzięczny za odpowiedź :) Pokój i Bezpieczeństwo Bracia i Siostry {>
P.S : Pytam gdyż sam gry jeszcze nie posiadam, oczekuję na wersję kolekcjonerską na PC która ma być 19 listopada. A zapewne konsolowcy już wiedzą co i jak :)
21. DeadExit1031-10-2015, 10:18@FenrirVanUlvenbor: Stroje dziedzictwa można odblokować za darmo, wystarczy tylko zalogować się do Ubisoft Club.
22. FenrirVanUlvenbor701-11-2015, 03:22@DeadExit: Czyli żeby mieć strój Shao dla Evie nie potrzebuję Chronicles China ? No to dobrze, bo już mnie to martwiło.
23. Wyklęty828-01-2016, 15:14Mi i tak najbardziej podoba się biel w stroju asasyna.

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
010
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: