Zakon Assassin's Creed


Assassin's Creed Initiates


Babilon, Mezopotamia, -323-06-13: Upadek Wielkiego

Upadek Wielkiego

Aleksander Wielki, za czasów panowania jako król Macedonii, był silnie wspierany przez Templariuszy. Stworzył jedno z największych imperiów w starożytnym świecie i zbudował nową, hellenistyczną cywilizację, zostawiając za sobą greckich kolonistów na zdobytych terenach. Kiedy kontynuował przejmowanie ziem w Azji, okazało się, że za jego sukcesami nie stały tylko umiejętności wojskowe. Bractwo asasynów odkryło, że prawdziwą przyczyną potęgi imperium Aleksandra był Fragment Edenu, znany jako Pastorał. Babilońska asasynka Iltani otrzymała zadanie zakończenia rządów Aleksandra. Otruła go i odzyskała artefakt będący w posiadaniu Templariuszy. Po śmierci władcy rozległe imperium, które stworzył, upadło i zostało podzielone.

Jerozolima, Izrael, 33: Mesjasz

Mesjasz

Jezus z Nazaretu zwrócił uwagę Zakonu Templariuszy, gromadząc wielu pobożnych wyznawców, których przyciągnęły dokonywane przez niego cuda. Templariusze odkryli, że przyczyną tych cudów był potężny artefakt znany jako Całun Edenu, więc opracowali plan odebrania go uzurpatorowi. Zdradzony przez jednego ze swoich uczniów, Jezus został aresztowany, torturowany, a potem ukrzyżowany przez Templariuszy, którzy zabrali artefakt. Zaledwie kilka dni po śmierci Jezusa, jego wiernym apostołom udało się odzyskać Całun. Próbowali wykorzystać jego moc, by wskrzesić Mesjasza.

Masjaf, Syria, 1191: Fragment Edenu

Fragment Edenu

Altair był gotów przejść przez wszystkie próby, lecz chciał zadać kilka pytań swemu mentorowi, Al Mualimowi. Zastanawiało go, dlaczego ludzie, których miał zabić, zdradzili swoich przywódców. Al Mualim wyjaśnił, że templariusze pożądają kontroli i każdy cel Altaira rościł sobie prawa do miasta w imieniu Zakonu Templariuszy. Starzec stwierdził, że nie uda im się to, póki artefakt ze Świątyni Salomona znajduje się w rękach asasynów.

Al Mualim wyjął małą, srebrną kulę, nazywając ją "Fragmentem Edenu". Uważał, że to właśnie on wypędził Adama i Ewę, rozdzielił Morze Czerwone oraz był odpowiedzialny za inne biblijne cuda. Altair zauważył, że wygląda dość zwyczajnie, jak na tak potężny artefakt. Al Mualim twierdził, że jego posiadacz może manipulować sercami i umysłami tych, którzy są w niego wpatrzeni. Altair zdał sobie wtedy sprawę, że templariusze spiskowali w celu użycia Fragmentu Edenu i zniewolenia całej Ziemi Świętej.

Al Mualim zlecił Altairowi dwa nowe zabójstwa: Sibranta w Akce oraz Jubaira w Damaszku. Mentor nakazał Altairowi pośpiech, ponieważ uważał, że Robert de Sable będzie bardziej ostrożny niż zwykle z powodu wcześniejszych sukcesów asasyna.

Rouen, Francja, 1431-31-30: Miecz i dym

Miecz i dym

W XIV i XV wieku, podczas Wojny Stuletniej pomiędzy Francją i Anglią świat poznał bohaterkę, walczącą po francuskiej stronie: Joannę d'Arc. Prosta chłopka poprowadziła swój kraj ku wielu zwycięstwom, a jej wyznanie, że prowadzi ją boska wola, zainteresowało Templariuszy. Odkryli oni, że prawdziwą siłą Joanny był w rzeczywistości artefakt Pierwszej Cywilizacji znany jako Miecz Edenu. W celu przejęcia miecza, aresztowali Joannę d'Arc, postawili przed sądem pod zarzutem herezji i spalili na stosie w wieku 19 lat.

Monteriggioni, Włochy, 1454-10-01: Oko, Oko

Oko, Oko

Opierając się na informacjach zdobytych od pochwyconego w mieście wrogiego szpiega, Mario Auditore zdecydował się zejść do komnaty położonej pod willą. Pomimo tego, że paru jego ludzi zabiły zastawione tam pułapki, a sam Mario stracił oko, udało mu się odnaleźć artefakt Pierwszej Cywilizacji, znany jako Całun.

Wenecja, Włochy, 1488: Zakazana wiedza

Zakazana wiedza

Ezio Auditore da Firenze spędził dziesięć lat polując na templariuszy, którzy zabili jego ojca i braci. W międzyczasie jego wujek Mario ujawnił mu ich rodzinną historię, powiązanie z asasynami oraz misję polegającą na zebraniu zaginionych stron kodeksu Altaira, w których zawarta była przepowiednia powiązana z Fragmentem Edenu. Kiedy Wielki Mistrz templariuszy, Rodrigo Borgia przywiózł do weneckiego portu Jabłko Edenu odnalezione na Cyprze, Ezio pojawił się na miejscu, by je wykraść. Pomimo tego, że nie był on w stanie zabić Rodrigo, udało mu się odzyskać Jabłko oraz zostać oficjalnie przyjętym do Bractwa Asasynów. Ezio i jego sojusznicy zebrali się w Wenecji, by spróbować odkryć tajemnicę Fragmentu Edenu. Kiedy Ezio dotknął artefaktu, aktywował go, wywołując falę energii oraz pojawienie się tajemniczych znaków.

Przylądek Bonavista, Kuba, 1715-06: Tożsamość złodzieja

Tożsamość złodzieja

Edward przeszukał zwłoki zakapturzonego mężczyzny. W jego torbie odnalazł kryształowy sześcian, kilka dziwnych map oraz list. Był on adresowany do Duncana Walpole'a od gubernatora Kuby, Laureano Torresa y Ayala, a z jego treści wynikało, że choć Torres nie zna Walpole'a osobiście, łatwo rozpozna go ze względu na jego szaty, które rozsławiają tajny zakon Walpole'a. Torres obiecał również nagrodę za dostarczenie tajemniczych przedmiotów będących w posiadaniu Walpole'a, które przysłużą się jego sprawie. Edward postanowił przejąć tożsamość Walpole'a i zagarnąć obiecaną nagrodę. Zebrał on wszystkie rzeczy do torby, uszkodzone ostrze rzucił w piach i wyruszył do Hawany przebrany za zmarłego.

Delhi, Indie, 1739: Diabeł Nadir Shah

Diabeł Nadir Shah

Szahdżahan, który zbudował Tadż Mahal w Agrze, umieścił Koh-i-Noor jako ozdobę w Pawim Tronie w Delhi, gdzie pozostał do czasu, kiedy Nadir Szach z Iranu splądrował oba miasta i zabrał kamień z powrotem do Persji. Podobno kiedy Nadir Shah zobaczył klejnot, wykrzyknął "Koh-i-Noor" (Góra Światła). Przed 1739 rokiem nie istnieją zapiski w których użyto by tej nazwy. Nadir Szach został zabity w 1747 roku. W 1830 roku Shuja Shah Durrani, obalony władca Afganistanu, został zmuszony do przekazania kamienia Maharadży Ranjit Singhowi, który był pretendentem do tronu.

Londyn, Anglia, 1754-04-18: Amulet

Amulet

Haytham spotkał Reginalda Bircha w londyńskiej Operze Royal. Jego zadaniem było odzyskać amulet od asasyna zidentyfikowanego w dzienniku Vedomira. Haytham był zaskoczony, gdy okazało się, że jego celem był Miko, były ochroniarz Lucio. Haytham zabił go za pomocą ukrytego ostrza, po czym zabrał amulet.

Chichen Itza, Jukatan, 1769: Sekret Cenote

Sekret Cenote

Aveline badając ruiny świątyni Pierwszej Cywilizacji, odnalazła połowę tajemniczego artefaktu, znanego jako Dysku Przepowiedni. Zaraz po znalezieniu Dysku, Aveline została zaskoczona przez Rafaela Joaquina de Ferrera, wysoko postawionego templariusza, który spiskował z gubernatorem Jeanem-Jacquesem Blaise'm Abbadie'm oraz byłym asasynem Baptiste. De Ferrer groził, że odzyska artefakt, ale Aveline zabiła go wraz z jego ludźmi.

Kanatahsehton, Ameryka Brytyjska, 1769-10-04: Coś do zapamiętania

Coś do zapamiętania

Ratonhnhaké:ton zastanawiał się, dlaczego jego wioska nie przyłączyła się do innych rodzimych społeczności w wypieraniu obcych z ich terytorium. Matka Klanu ujawniła, że ich wioska została zbudowana na świętej ziemi, a ich obowiązkiem jest ją chronić i utrzymać w ukryciu. Następnie otworzyła ona szkatułę, wydobywając z niej kulę, którą wręczyła chłopcu. W chwili, gdy Ratonhnhaké:ton dotknął kuli, doznał wizji. Pojawiła się przed nim niematerialna kobieta, która przedstawiła się jako Juno. Oboje znaleźli się w miejscu zwanym Nexusem. Następnie kobieta przekształciła go w orła i ukazała szereg potencjalnych przyszłości, nie tylko dotyczących jego wioski, ale także Ameryki Północnej oraz całego świata. Ostrzegła go, że utrzymanie statusu quo nie uratuje niczego, lecz da tylko czas templariuszom do opanowania technologi Pierwszej Cywilizacji i zniszczenia planety. Kobieta pokazała Ratonhnhaké:tonowi symbole asasynów i nakazała, aby za nimi podążał, by odbyć szkolenie. Wizje zaszczepiły w Ratonhnhaké:tonie poczucie odpowiedzialności i chęć zapobiegnięcia planom templariuszy. Matka Klanu zdała sobie sprawę, że aby uratować wioskę przed zagładą, nie ma wyboru i musi pozwolić chłopcu zrealizować przeznaczenie. Doradziła mu więc, aby udał się na wschód, odszukał symbol i znalazł mężczyznę, który pomógł niegdyś jego matce.

Tomingaj, Chorwacja, 1874-09-02: Iskra

Iskra

Nikola Tesla uciekł do Tomingaju w okręgu Gračac, w celu uniknięcia powołania do wojska. Spędził tam mnóstwo czasu zwiedzając pustynie i okoliczne góry, gdzie odkrył tajemniczy artefakt znany jako Jabłko Edenu. Pokrzepiony przez potężny obiekt, Tesla podjął decyzję, aby poświęcić życie badaniom naukowym i wynalazkom.

Borki, Rosja, 1888-10-29: Wykolejony

Wykolejony

Podczas wykonywania zlecenia zabójstwa cara Aleksandra III, Nikolai Orelov zinfiltrował pociąg imperialny, kiedy ten jechał z Krymu do Petersburga. Podczas starcia między asasynem a carem doszło do wykolejenia się pociągu. Aleksander wyszedł z wypadku obronną ręką i znalazł Nikolaia niemal nieprzytomnego pod szczątkami pociągu. Car z łatwością pokonał i wyszydził asasyna, ale mimo wszystko postanowił darować mu życie. W trakcie rozmowy Aleksander wyjawił, że jest w posiadaniu jednego z Fragmentów Edenu, zwanego Berłem.

Tunguska, Rosja, 1908-06-30: Katastrofa tunguska

Katastrofa tunguska

Pogłoski o eksperymentach, jakie przeprowadzali templariusze na FE z wykorzystaniem technologii skradzionej Nikoli Tesli, zmusiły asasynów do tego, aby Orelov prowadził drużynę do ataku na obiekt w Tungusce na Syberii. Asasynom nie udało się odzyskać artefaktu, zanim został aktywowany, co skłoniło ich sojusznika - Teslę - do uruchomienia potężnej broni elektrycznej w swoim laboratorium w Stanach Zjednoczonych. Atak Tesli zniszczył Berło, powodując przy tym ogromny wybuch. Jedynym ocalałym był Nikolai.

Nowe Delhi, Indie, 1948-01-30: Stracona wielka dusza

Stracona wielka dusza

Templariusze uważnie obserwowali Mahatmę Gandhiego, który nawoływał do nacjonalizmu oraz indyjskiej niepodległości przez użycie pokojowych środków. Podejrzewając, że tak duże poparcie Gandhiego musi być powiązane z jakimś zewnętrznym czynnikiem, postanowili to zbadać. Mimo, że nie wiadomo, w jaki sposób artefakt znalazł się w posiadaniu Gandhiego, templariusze odkryli, że wykorzystywał on Jabłko Edenu, by inspirować świat wokół siebie. Na początku 1948 roku templariusze zabili Gandhiego i ukradli jego artefakt.

Dallas, USA, 1963-11-22: Kwaśne winogrona

Kwaśne winogrona

W nadziei na realizację wspólnego lądowania na Księżycu, John F. Kennedy zaproponował partnerstwo Rosji Radzieckiej, co uczyniło go celem dla Zakonu Templariuszy i ich oficjalnych przedstawicieli, Abstergo Industries. Templariusze pragnęli zdobyć Jabłko Edenu, które posiadał Kennedy, aby dodać je do własnej kolekcji. Podczas wizyty w Dallas, w Teksasie w 1963 roku, 35. prezydent Stanów Zjednoczonych został zamordowany przez uśpionego agenta Abstergo. Gdy wśród obserwatorów wybuchła panika, kierowca Kennedyego - templariusz – zabrał zmarłemu prezydentowi Jabłko. Fragment Edenu został użyty do stworzenia iluzji na pobliskim wzgórzu, w celu spowodowania większego zamieszania w czasie śmierci prezydenta.

Rzym, Włochy, 2012-10-10: Śmierć Lucy

Pod wpływem Juno Desmond zabija Lucy, po czym zapada w śpiączkę.

Marino, Włochy, 2012-10-14: Pogrzeb przyjaciółki

Pogrzeb przyjaciółki

Sao Paulo, Brazylia, 2012-12-02: Starcie amerykańskich gladiatorów

Starcie amerykańskich gladiatorów

Daniel Cross śledził Desmonda Milesa aż do pokazów różnych sztuk walki w Sao Paulo w Brazylii. Desmond szukał tajemniczego artefaktu należącego do Pierwszej Cywilizacji. Daniel odzyskał go pierwszy i zastrzelił właściciela obiektu w jego prywatnej loży na wyższych piętrach stadionu. Kiedy Desmond przybył na miejsce, Daniel uciekł z artefaktem, ale został złapany na dziedzińcu w pobliżu wyjścia. Po zaciekłej bójce, Desmond znokautował Crossa, dzięki czemu odzyskał artefakt, a następnie uciekł miejską linią metra.

Turin, USA, 2012-12-11, 20:18: Przepraszam

Przepraszam
  • Od: William Miles
  • Temat: Przepraszam
  • Do: D. Miles

Wkrótce tu będą. Osaczyli mnie w tym przeklętym muzeum. Powinienem był się lepiej przygotować... przepraszam, synu. Nie było fair z mojej strony atakowanie cię w taki sposób, jak to zrobiłem. Nigdy nie chciałeś w tym wszystkim brać udziału, a ja powinienem był lepiej to zrozumieć. Mam nadzieję, że potrafisz mi wybaczyć. Kocham cię.

  • Tłumaczenie: DeadExit
  • Data dodania: 16-07-2015
Książka Assassin's Creed - Pustynna Przysięga wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (2)

1. DarthDestruktor1017-07-2015, 07:06To czeka mnie uzupełnianie głównego artykułu o FE...
2. DeadExit1017-07-2015, 07:17@DarthDestruktor: nie ma za co :)

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2018 zakon-ac.info • there is only ZAC
001
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#19:
  1. FIFA Polonia
  2. Zakon Assassin's Creed
  3. Marvel Comics
  4. Markolf
  5. Need For Speed
wygraj płytę GIGABYTE dla gracza