Zakon Assassin's Creed


Baza Danych AC Chronicles

Daza Danych Assassin's Creed Chronicles


Baza Danych AC Chronicles: China - Ludzie

Asasyni

Shao Jun

Shao Jun

Shao Jun (1505-?) należała do chińskiego odłamu Bractwa Asasynów. Była niegdyś konkubiną cesarza Zhengde, a uratowana po jego śmierci przez Asasynów poświęciła życie ich sprawie. Jiajing, następca Zhengde i marionetka w rękach Tygrysów, rozkazał usunąć swych politycznych oponentów, w tym również Asasynów. Po upadku Bractwa w Chinach Shao Jun oraz jej mentor Zhi Jiuyuan uciekli na zachód z zamiarem odszukania włoskeigo mentora Asasynów, Ezio Auditore da Firenze.

Ezio Auditore

Ezio Auditore da Firenze (1459-1524) był włoskim szlachcicem urodzonym we Florencji. W latach 1503-1513 pełnił funkcję mentora włoskiego Bractwa Asasynów. Ezio nie zdawał sobie sprawy ze swoich związków z Asasynami do 17 roku życia, kiedy to na jego oczach powieszono jego ojca i dwóch braci. Wraz z matką i siostrą zbiegł do willi Auditore w toskańskim miasteczku Monteriggioni. Dowiedziawszy się o swym pochodzeniu, Ezio rozpoczął szkolenie Asasyna oraz zapoczątkował dzieło zemsty na Zakonie Templariuszy i jego wielkim mistrzu, Rodrigo Borgii.

Ezio Auditore

Ezio walczył z Templariuszami w wielu włoskich miastach i miał znaczny wkład w upadek Borgiów. W kolejnych latach podjął trud odzyskania utraconej historii Bractwa i odkrył wiele sekretów z przeszłości Asasynów oraz Pierwszej Cywilizacji. Odnalazłszy wreszcie spokój i dożywszy starości, Ezio przeszedł w stan spoczynku i osiadł w toskańskiej willi wraz z żoną Sofią i dwójką dzieci. Wtedy właśnie spotkał Shao Jun.

Hong Liwei

Hong Liwei

Hong Liwei był podrzędnym eunuchem, który za panowania cesarza Zhengde mieszkał w komnatach konkubin w Zakazanym Mieście. Młodsze dziewczęta uczył kaligrafii i jak większość nauczycieli był pod wrażeniem talentów Saho Jun. Podczas czystki zorganizowanej przez Tygrysy pomagał Asasynom, ale został schwytany przez Węza, czyli Wei Bina, i skazany na dożywotnie więzienie.

Zhu Jiuyuan

Zhu Jiuyuan

Zhu Jiuyuan (1473-1524) był chińskim mistrzem oraz mentorem Asasynów. Pełnił funkcję przywódcy pekińskiej gałęzi Bractwa i z dużym zaangażowaniem szkolił Shao Jun, aż ta od stopnia nowicjusza osiągnęła rangę pełnoprawnego Asasyna. Wraz z nią wyruszył później do Europy, gdzie miał nadzieję pozyskać wsparcie Ezio Auditore na rzecz odbudowy Bractwa w Chinach. W 1524 roku Zhu został zabity w Wenecji, podczas starcia z agentami Templariuszy.

Wang Yangming

Wang Yangming był chińskim filozofem, urzędnikiem i generałem, a potajemnie również mistrzem Asasynów. Mimo prowadzenia podwójnego życia zasłynął jako neokonfucjański myśliciel.

Od dziecka był przygotowywany do roli cesarskiego ministra i zawsze służył sprawie Asasynów, póki nie zadarł z Liu Jinem, skorumpowanym eunuchem z Zakazanego Miasta, który cieszył się względami cesarza i dopilnował, by Yangminga wygnano ze stolicy.

Wang Yangming

Wiele lat później, po upadku i egzekucji Liu Jina, Wang Yangming został gubernatorem i zyskał powszechną wdzięczność za swe osiągnięcia wojenne.

Po śmierci cesarza Zhengde wrócił na dwór i widział, jak przejmują go Templariusze. To on odpowiadał za zwerbowanie Shao Jun do Bractwa Asasynów, gdy ta odkryła jego sekretną tożsamość. Pomógł jej oraz innym sojusznikom Bractwa w ucieczce przed czystką prowadzoną przez Tygrysy, po czym szkolił ją, aż osiągnęła poziom nowicjusza.

Templariusze

Gao Feng

Cechy: poziom zdrowia - średni do wysokiego, obrażenia - średnie, szybkość ataku - średnia, wykrywanie- średnie

Zdolności specjalne: wielokrotny atak wręcz, odwet

Gao Feng

Gao Feng był Templariuszem oraz członkiem organizacji eunuchów znanych jako Tygrysy. Nie był najbardziej znaczącym z ośmiu Tygrysów, ale mimo to pozostawał skutecznym i dyskretnym agentem. Gdy jego Zakon przejął władzę w Chinach, osadzając na tronie cesarza Jiajinga, Gao Feng otrzymał we władanie prowincję Gansu. Jest doświadczonym szermierzem, o wiele bieglejszym w walce niż jego podwładni.

Liu Jin

Liu Jin (1451-1510) był znanym chińskim eunuchem i przywódcą ugrupowania nazywanego Tygrysami. Za panowania cesarza Zhengde Liu Jin zyskał niezmierną władzę i wykorzystywał ją, by się niebotycznie bogacić. Przez jakiś czas pozostawał nietykalny i ignorował Templariuszy w swoim najbliższym otoczeniu.

Liu Jin

W 1506 roku doprowadził do wygnania z dworu Wang Yangminga za to, że ten ośmielił się go obrazić. Wang Yangming był też sekretnym mistrzem Asasynów, ale nie wyszło to wtedy na jaw. Asasyni zorganizowali powstanie Księcia Anhui, ale Liu Jin zdławił je z wydatną pomocą Templariuszy. Później jednak został zdradzony przez swojego zastępcę w szeregach Tygrysów, Zhang Yonga, który oskarżył go przed cesarzem o korupcję.

Liu Jin został uznany winnym spiskowania na życie cesarza i skazany na potworną śmierć przez ling chi, czyli karę tysiąca cięć.

Ma Yongchen

Ma Yongchen

Ma Yongchen (1468-1526) był jednym z ośmiu Tygrysów, jednocześnie pozostając członkiem Zakonu Templariuszy odpowiedzialnym za wymordowanie Asasynów i rozbicie Bractwa, nie tylko w Pekinie, ale i w całych Chinach. Stał się pierwszym celem Wang Yangminga, gdy ów mistrz Asasynów zdecydował się wspomóc Shao Jun w jej misji oczyszczenia kraju z Tygrysów.

Yu Dayong

Cechy: poziom zdrowia - średni do wysokiego, obrażenia - średnie, szybkość ataku - średnia, wykrywanie - średnie

Zdolnosci specjalne: chwyt, wielokrotny atak wręcz, odwet

Yu Dayong

Yu Dayong, znany też jako „Łowca Niewolników”, był Templariuszem i członkiem organizacji eunuchów, zwanych Tygrysami. Jego smykałka do handlu oraz zainteresowanie obcymi językami sprawiły, że stał się kluczowym członkiem ugrupowania. Zaczął rozwijać handel niewolnikami z Portugalią, sprzedając w niewolę i wysyłając za granicę politycznych przeciwników oraz pojmanych Asasynów, dzięki czemu Templariusze zbijali majątek i jednocześnie pozbywali się swych wrogów. To doświadczony wojownik, z którym lepiej walczyć, gdy jest sam.

Wei Bin

Cechy: poziom zdrowia - średni, obrażenia - średnie, szybkość ataku - średnia, wykrywanie - średnie

Zdolności specjalne: chwyt, blokowanie wszystkich zwykłych i silnych ataków, wielokrotny atak wręcz, odwet

Wei Bin

Wei Bin, znany tez jako „Wąż” był Templariuszem należącym do ugrupowania eunuchów zwanego Tygrysami. Zasłynął jako kontrwywiadowca specjalizujący się w tropieniu, wyszukiwaniu i korumpowaniu. Był niezrównany w wyławianiu Asasynów ukrywających się w tłumie, czego dowiódł z Zakazanym Mieście podczas Wielkiego Sporu Ceremonialnego.

Cesarz Zhengde

Cesarz Zhengde (1491-1521) był 10. władcą Chin z dynastii Ming i panował w latach 1505-1521. Zapoczątkował on cesarski obyczaj lekceważenia spraw państwa na rzecz życia pełnego rozrywek poza murami Zakazanego Miasta, w otoczeniu prostytutek, egzotycznych zwierząt i w oparach alkoholu, a przy tym nie wahał się skazywać swych przeciwników na okrutną śmierć.

Gdy jednak przebywał w Zakazanym Mieście, wolał towarzystwo Shao Jun od innych konkubin, zafascynowany zręcznością i sprytem dziewczyny. Uwielbiał wysyłać ją na przeszpiegi za własnymi urzędnikami i hołubił niczym udomowione zwierzątko.

Cesarz Zhengde

W owym czasie skorumpowany eunuch Liu Jin, przywódca Tygrysów, zaczął podkradać państwowe pieniądze z podatków i wykorzystywać władzę dla własnych interesów. Cesarz odkrył tę zdradę i Liu Jin został stracony.

Zhengde był też wodzem i prowadził swoje wojska przeciwko Mongołom nękającym północne pogranicze. Wraz z przyboczną świtą zabierał na takie wyprawy również Shao Jun, sypiał z nią i uczynił cesarską konkubiną, co byś może któregoś dnia otworzyłoby jej drogę do godności cesarzowej, gdyby Zhengde nie umarł w wieku ledwie 30 lat.

Cesarz Jiajing

Cesarz Jiajing (1507-1567) był 11. cesarzem Chin z dynastii Ming i panował w latach 1521-1567. Był kuzynem cesarza Zhengde, który zmarł bezpotomnie. Nie posiadał praw do tronu w linii prostej, ale zasiadł na nim w wyniku politycznych knowań, w tym także tych prowadzonych przez Zhang Yonga i jego Tygrysy, sam miał bowiem powiązania z Templariuszami.

Za ich podszeptem wywołał wielki kryzys w chińskich władzach, odrzucając tradycyjne zasady sukcesji. Powinien był bowiem zostać pośmiertnie adoptowany przez poprzedniego cesarza, co zapobiegłoby przerwaniu linii dziedziczenia, traktowanemu w owych czasach bardzo poważnie. Zamiast tego Jiajing usiłował pośmiertnie ogłosić cesarzem własnego ojca. To wywołało „Wielki spór Ceremonialny” i posłużyło jako pretekst do ścigania i likwidowania opozycji.

Cesarz Jiajing

Cesarz Jiajing znany był ze swego okrucieństwa i egocentryzmu. Nie chciał mieszkać w Zakazanym Mieście i lekceważył sprawy państwa, pozostawiając realną władzę w rękach urzędników, takich jak Yan Song, który z kolei był marionetką w rękach Tygrysów, a co za tym idzie, również Templariuszy.

Jiajing znany jest z tego, że wiele za swych konkubin skazał na śmierć przez ling chi, czyli karę tysiąca cięć, pod zarzutem spiskowania na jego życie.

Po 45 latach rządów (było to drugie najdłuższe panowanie w dynastii Ming) cesarz Jiajing zmarł w roku 1567, prawdopodobnie otruty przez własnego syna.

Qui Ju

Cechy: poziom zdrowia - wysoki, obrażenia - duże, szybkość ataku - wysoka, wykrywanie - szybkie

Zdolności specjalne: wola walki, kontrowanie zwykłych ataków wyprowadzanych frontalnie i od tyłu, kontrowanie silnych ataków wyprowadzanych frontalnie, odwet

Qui Ju

Qui Ju, znany tez jako „Demon”, był Templariuszem oraz członkiem ugrupowania zwanego Tygrysami. Słynął ze swego okrucieństwa oraz biegłości w walce. Swój przydomek zyskał za sprawą odrażających czynów, jakich dopuścił się w prowincji Shaanxi, gdzie pod dowództwem Zhang Yonga równał z ziemią całe wioski w odwecie za powstanie księcia Anhui. Wyposażony w niszczycielską broń Chiu, Qui Ju jest budzącym grozę przeciwnikiem.

Zhang Yong

Cechy: poziom zdrowia - wysoki, obrażenia - duże, szybkość ataku - wysoka, wykrywanie - szybkie

Zdolności specjalne: kontrowanie zwykłych ataków wyprowadzanych frontalnie i od tyłu, kontrowanie silnych ataków wyprowadzanych frontalnie, odwet, niewrażliwość na zabójstwo wślizgiem oraz z wyskoku

Zhang Yong

Zhang Yong (1470-1532) był Templariuszem i członkiem organizacji eunuchów zwanych Tygrysami.

Pełniąc przez lata funckję prawej ręki Liu Jina, został w końcu przyjęty w szeregi Templariuszy i zaczął pracować dla nich, a nie wyłącznie na własny rachunek. Wszyscy pozostali członkowie koterii Tygrysów zostali skaptowani właśnie przez niego oraz Templariuszy.

Aby przejąć kontrolę nad cesarstwem, Zhang Yong musiał pozbyć się Liu Jina. W tym celu zdradził swego mistrza i spreparował obciążające go informacje o planowanym zamachu na cesarza, przez co mistrz został skazany i stracony.

Po tym wielkim sukcesie Zhang Yong mógł śmiało spiskować na dworze, a gdy zmarł cesarz Zhengde, nadeszła jego chwila chwały. Nie tylko wykorzystał chaos bezkrólewia do oczyszczenia Zakazanego Miasta, a nawet całego Pekinu, ze swych przeciwników oraz Asasynów, ale zdołał też przeforsować Jiajinga jako kandydata do cesarskiego tronu, wiedząc że stanie się on marionetką w jego rękach.

Po tym okresie wytężonej pracy Zhang Yong zszedł ze sceny i zza kulis pociągał jedynie za sznurki, manipulując ludźmi pokroju Yan Songa, samemu pozostając w ukryciu i poza wszelkimi podejrzeniami.

Zhang Yong jest mistrzem miecza i korzysta z ochrony swych ludzi, więc przed zaatakowaniem najlepiej pozbawić go tej przewagi.

Inne

Cywile

Cywile

Czasy panowania chińskiej dynastii Ming (1386-1664) były jednym ze złotych okresów w dziejach kraju, kiedy to wzrastał wpływ kupców i handlu kosztem słabnącej władzy cesarskiej. Handel kwitł nawet na obszarach wiejskich, przyczyniając się do powstania licznych targowisk. Rząd zniósł też pańszczyznę, zastępując ją płatną robocizną. W rezultacie chłopi i robotnicy stali się pełnoprawnymi członkami społeczeństwa, mającymi dość pieniędzy, by zasilać system gospodarczy.

Portugalscy żeglarze

Portugalscy żeglarze

Królestwo Portugalii jako jedno z pierwszych państw europejskich zaczeło budować swoją potęgę kolonialną. Słynni żeglarze, tacy jak Vasco da Gama, opływali świat w poszukiwaniu bogactw. W 1513 roku do Chin jako pierwszy dotarł Jorge Alvares, który założył główny port handlowy w Makau. Od tamtej pory miasto pełne było portugalskich żeglarzy, aż zostało w końcu wchłonięte przez ich kolonialne imperium.

Jinyiwei

Jinyiwei

Jinyiwei była to cesarska policja wojskowa, która pełniła rolę osobistej gwardii cesarzy z dynastii Ming. Gwardziści przyjmowali rozkazy bezpośrednio od cesarza i mieli władzę nadrzędną wobec większości organów sądowych. W efekcie każdego mogli aresztować, skazać i zgładzić. W późniejszym okresie panowania dynastii kontrolę nad nimi powierzono eunuchom.

Cesarzowa Zhang

Cesarzowa Zhang (1504-1537) była druga żoną cesarza Jiajinga, który miał w sumie cztery małżonki. Wychowała się w Zakazanym Mieście wraz z innymi konkubinami i była bliską przyjaciółką Shao Jun. Obie rywalizowały o względy cesarza Zhengde, ale Shao Jun zawsze była górą, dzięki swym tanecznym zdolnościom, podczas gdy Zhang była tradycyjną konkubiną, ze skrępowanym biustem oraz stopami.

Cesarzowa Zhang

Podobnie jak Shao Jun, została nałożnicą, ale to szybko się zmieniło, gdy cesarz zmarł i jego miejsce zajął Jiajing. Mimo okrucieństwa Jiajinga, Zhang nie chciała uciekać z pałacu i została cesarską metresą, a w 1528 roku dostąpiła godności cesarzowej.

Nigdy nie urodził żadnego cesarskiego potomka i sześć lat później została pozbawiona tytułu wskutek konfliktu z mężem.

Konkubiny

W starożytnych Chinach ogólnie przyjętym zwyczajem było to, że zamożni mężczyźni utrzymywali po kilka konkubin, które mieszkały z nim bez zawierania związków małżeńskich. Chińscy cesarze miewali ich tysiące.

Pozycja konkubin była zróżnicowana, od prawie żon (zwanych metresami) po kiepsko traktowane nałożnice. Za czasów dynastii Ming konkubinom z Zakazanego Miasta przysługiwał szereg tytułów, co było ściśle regulowane tradycją. Cesarzowa była jedyną oficjalną małżonką władcy i na ogół zostawała nią jedna z konkubin. Tylko ona mogła urodzić prawowitego następcę tronu.

Konkubiny

Dalszą pozycję zajmowały szlachetnie urodzone cesarskie metresy, metresy szlachcianki, zwykłe metresy i wreszcie cesarskie konkubiny. Każda z nich miała szansę pewnego dnia zostać cesarzową. Jednak nawet osiągnąwszy tę najwyższą godność, w hierarchii władzy konkubiny nadal nie znaczyły nic w porównaniu z cesarzem i z łatwością mogły zostać skazane na śmierć przez swego pana.

Ałtan Chan

Ałtan Chan

Ałtan Chan (1507-1582) był potężnym wodzem Mongołów i potomkiem Kubilaja. Zasłynął nawiązaniem kontaktów między Mongolią a tybetańskimi buddystami oraz tym, że jako pierwszy Mongoł przekroczył Wielki Mur Chiński. W 1529 roku zaczął najeżdżać chińskie pogranicze, plądrując je i zagarniając bydło, a w 1550 podszedł nawet pod Pekin, który obległ, paląc przedmieścia.

Strażnicy

Szeregowy

Cechy: poziom zdrowia - średni, obrażenia - średnie, szybkość ataku - niska, wykrywanie - powolne

Zdolności specjalne: odwet

Szeregowy

Najbardziej pospolity ze wszystkich przeciwników, jakich napotkasz na swojej drodze. Szeregowcy ospale reagują i są słabi, ale w grupie potrafią narobić kłopotów. W walce na dystans miotają pociski, zadające niewielkie obrażenia.

Kusznik

Cechy: poziom zdrowia - niski, obrażenia - średnie, szybkość ataku - średnia, wykrywanie - powolne

Zdolności specjalne - atak dystansowy, odwet

Kusznik

Strażnik ten korzysta z potężniej broni dystansowej. Użyje też swej kuszy jako broni do walki wręcz, jeśli zostanie zaatakowany z bliska. Skoncentruj się, a zdołasz uniknąć jego bełtów.

Strażnik z drewnianą tarczą

Cechy: poziom zdrowia - niski, obrażenia - średnie, szybkość ataku: niska, wykrywanie - powolne

Zdolności specjalne: blokowanie wszystkich zwykłych ataków, wielokrotny atak wręcz, odwet

Strażnik z drewnianą tarczą

Posiadający drewnianą tarczę strażnik zablokuje nią wszystkie lekkie ciosy, ale silne ataki uszkodzą ją i w końcu zniszczą. Jest to pierwszy z grupy przeciwników potrafiących atakować wielokrotnie.

Latarnik

Cechy: poziom zdrowia - średni, obrażenia - średnie, szybkość ataku - średnia, wykrywanie - średnie

Zdolności specjalne: może wyśledzić cię w zacienionych kryjówkach, odwet

Latarnik

Strzeż się, bo ten strażnik niosący latarnię może dostrzec cię w nieosłoniętych zacienionych kryjówkach.

Pancerny kusznik

Cechy: poziom zdrowia - średni, obrażenia - wysokie, szybkość ataku - wysoka, wykrywanie - szybkie

Zdolności specjalne - wielokrotny atak dystansowy, odwet

Pancerny kusznik

Ci przypominający wieże obronne strażnicy zwykle trzymają się określonego miejsca z którego wypatrują intruzów, by zasypać ich gradem bełtów.

Halabardnik

Cechy: poziom zdrowia - niski, obrażenia - duże, szybkość ataku - wysoka, wykrywanie - średnie

Zdolności specjalne: odporność na przewrót, odwet

Halabardnik

Halabardnik używa guando, starożytnej chińskiej broni drzewcowej. Mimo ciężkiego oręża jest szybki, zabójczy i nie można zaskoczyć go przewrotem. Unikaj za wszelką cenę! Strzeż się tych strażników, bo biegle władają shurikenami, rzucają je szybciej i zadają większe obrażenia.

Strzelec

Cechy: poziom zdrowia - średni, obrażenia - średnie do dużych, szybkość ataku - niska, wykrywanie - szybkie

Zdolności specjalne: odporność na przewrót, odwet

Strzelec

Ten strażnik wyposażony jest w najnowocześniejszą i najbardziej zabójczą broń – skałkową rusznicę, której może też używać do walki wręcz. Uważaj na lont!

Zapaśnik

Cechy: poziom zdrowia - średni do wysokiego, obrażenia - średnie, szybkość ataku - średnia, wykrywanie - średnie

Zdolności specjalne: chwytanie, wielokrotny atak wręcz, odwet

Zapaśnik

Zapaśnik to elitarny odpowiednik szeregowca, wyposażony w lepszy pancerz i uzbrojenie. Strzeż się jego chwytu: póki się z niego nie wyrwiesz, nie zdołasz zablokować żadnego ataku. Strzeż się tych strażników, bo biegle władają shurikeniami, rzucają je szybciej i zadają większe obrażenia.

Tropiciel

Cechy: poziom zdrowia - niski do średniego, obrażenia - średnie, szybkość ataku - wysoka, wykrywanie - szybkie

Zdolności specjalne: zwiększona czujność, wielokrotny atak wręcz, odwet

Tropiciel

Tropiciele zwracają baczniejszą uwagę na otoczenie niż inni strażnicy, dlatego należy podchodzić ich ostrożnie, by nie podnieśli alarmu. Strzeż się tych strażników, bo biegle władają shurikeniami, rzucają je szybciej i zadają większe obrażenia.

Strażnik ze stalową tarczą

Cechy: poziom zdrowia - niski, obrażenia - średnie, szybkość ataku - średnia, wykrywanie - średnie

Zdolności specjalne: blokowanie wszystkich zwykłych i silnych ataków, wielokrotny atak wręcz, odwet

Strażnik ze stalową tarczą

Ten strażnik blokuje wszystkie ataki wyprowadzane frontalnie, a jego tarczy nie da się zniszczyć. Zaskocz go przewrotem, by zyskać przewagę w walce! Strzeż się tych strażników, bo biegle władają shurikeniami, rzucają je szybciej i zadają większe obrażenia.

Mistrz

Cechy: poziom zdrowia - wysoki, obrażenia - duże, szybkość ataku - wysoka, wykrywanie - szybkie

Zdolności specjalne: kontrowanie zwykłych ataków wyprowadzanych frontalnie i od tyłu, odwet

Mistrz

To najbardziej zabójczy przeciwnik, z jakim możesz się zmierzyć. Jest szybki i potrafi blokować, a nawet kontrować zwykłe ataki wyprowadzona nań frontalnie i od tyłu. Wykorzystaj wszystkie swoje sztuczki, by mieć szansę w starciu z nim. Strzeż się tych strażników, bo biegle władają shurikeniami, rzucają je szybciej i zadają większe obrażenia.

Mongolski wódz

Cechy: poziom zdrowia - średni, obrażenia - duże, szybkość ataku - wysoka, wykrywanie - szybkie

Zdolności specjalne: kontrowanie zwykłych ataków wyprowadzanych frontalnie i od tyłu, odwet

Mongolski wódz

Dzięki swej woli walki i zwycięstwa wywiera wpływ na podkomendnych.

Mongolski zwiadowca

Cechy: poziom zdrowia - średni, obrażenia - średnie, szybkość ataku - średnia, wykrywanie - średnie

Zdolności specjalne: chwyt, kontrowanie zwykłych ataków wyprowadzanych frontalnie i od tyłu, wielokrotny atak wręcz, odwet

Mongolski zwiadowca

Ten zwiadowca blokuje wymierzone weń frontalne ataki i pochwyci cię, gdy tylko nadarzy się okazja.

Zwierzęta

Psy

Psy

Strażnikom towarzyszą psy, które natychmiast podnoszą alarm, gdy wywęszą w pobliżu intruzów. Jeśli wejdziesz w strefę czujności psa, ten od razu zacznie szczekać i zaalarmuje pobliskich strażników. Chcąc tego uniknąć, musisz znaleźć sposób na ominięcie strefy czujności zwierzęcia. Psy podniosą tez alarm, jeśli użyjesz przeciwko nim strzałki dźwiękowej, petardy hukowej lub noża do rzucania.

Ptaki

Ptaki

Strażnicy korzystają z pomocy ptaków przy wykrywaniu obecności intruzów. Wzbudzają one podejrzenia u wszystkich okolicznych strażników, jeśli wkroczysz w ich strefę czujności szybko (na przykład biegnąc) lub gwałtownie (na przykład skacząc lub zeskakując). Możesz omijać ptaki bez wzbudzania podejrzeń, o ile tylko poruszasz się powoli, idąc lub pełzając. Ptaki podniosą alarm, jeśli użyjesz przeciwko nim strzałki dźwiękowej, petardy hukowej lub noża do rzucania.

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (4)

1. NinjaChicken605-05-2015, 16:46@DeadExit: Dzięki za napisanie. Jest bardzo dobrze napisane;)
2. NinjaChicken605-05-2015, 16:46Przepraszam za napisanie dwa razy
3. DeadExit1005-05-2015, 17:58@mirandaassassin: Nie ma sprawy. Jeśli tylko mogę, to zawsze staram się poszerzyć kompendium wiedzy znajdujące się na ZAC :)
4. Wyklęty829-01-2016, 14:38Ezio - fajnie, że powrócił. :)

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: