Zakon Assassin's Creed


Baza Danych AC Chronicles

Daza Danych Assassin's Creed Chronicles


Baza Danych AC Chronicles China - Miejsca

Jaskinie Maijishan

Jaskinie Maijishan to ciąg grot wykutych w górze Maiji. Są one położone w prowincji Gansu, na terenie północno-zachodnich Chin.

Powstały za panowania tzw. późnej dynastii Qin w III i IV wieku. Są one wykute w czerwonym piaskowcu, a ich nazwa dosłownie oznacza „górę pszenicy”.

Jaskinie Maijishan

Imponujące wzgórze to tylko zewnętrzna część owego cudu, gdyż w ponad dwustu tamtejszych jaskiniach znajduje się ponad siedem tysięcy buddyjskich rzeźb i ponad tysiąc metrów kwadratowych malowideł ściennych.

Z zewnątrz widać szereg podestów, dzięki którym można poruszać się po ścianie góry oraz dostać do głębiej położonych jaskiń.

Port Makau

Położone na zachodnim brzegu delty Rzeki Perłowej, Makau tak naprawdę nazywało się Haojing, nim w XVI stuleciu zostało wydzierżawione portugalskim kupcom.

Będąc pierwotnie niewielkim, południowochińskim portem rybackim, miasto stało się ważnym ośrodkiem handlu, gdy w 1513 roku przybyły doń pierwsze portugalskie statki pod dowództwem Jorge Alvaresa, który później dotarł do Hongkongu.

Port Makau

W niedługim czasie Chińczycy pozwolili Portugalczykom rozwijać swój handel w tym regionie i Makau zaczęło zyskiwać coraz większą niezależność. W zamian za coroczną opłatę kupcy otrzymali prawo do cumowania w porcie, następnie do schodzenia na brzeg i wznoszenia własnych magazynów, aż wreszcie w XIX wieku zyskali samodzielność administracyjną jako część portugalskiego imperium kolonialnego.

Rząd Chin odzyskał Makau w 1999 roku, ale miasto wciąż cieszy się specjalnym statusem administracyjnym, zaś portugalski nadal jest tam jednym z dwóch języków urzędowych obok kantońskeigo.

Nan'an

Nan'an jest miastem okręgowym leżącym w południowej prowincji Fujian, które niegdyś odgrywało ważną rolę gospodarczą i kulturalną w tym regionie.

Jak wszystkie aglomeracje tego poziomu, Nan'an nie jest metropolią w pełnym tego słowa znaczeniu, ale raczej dużym skupiskiem miasteczek, osad i wsi.

Nan an

Dlatego też miejsca oraz ludzie, z których słynie Nan'an mogą pochodzić z różnych osad lub okolic. Na przykład w wiosce Shuitou znajdował się most Anping, niegdyś jeden z najdłuższych na świecie.

Innym znanym miejscem w Nan'an jest wioska o nazwie Kangdian, w której znajduje się grób narodowego bohatera Chin, Koksinga.

Zakazane Miasto

Zakazane Miasto było pałacem chińskim cesarzy od czasów dynastii Ming aż po upadek dynastii Qing. Mieści się w Pekinie i obecnie pełni funkcję muzeum.

Niegdyś mieszkali tutaj władcy wraz z rodzinami, konkubinami oraz swoją administracją. Była to jednocześnie forteca, która miała chronić cesarza i jego bliskich, a także dom niezliczonych konkubin, strzeżonych przez eunuchów, aby rodziły dzieci wyłącznie cesarzowi.

Zakazane Miasto

Wzniesione na początku XV stulecia Miasto składa się z 980 budynków o typowej dla Chin architekturze i jest obecnie wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Miasto tworzy ogromny prostokąt w samym centrum stolicy, a legenda głosi, że znajduje się w nim 9999 komnat. Liczba ta, podobnie jak nazwy różnych budynków w mieście, wpisuje się w święty i symboliczny charakter tego miejsca.

W narożnikach muru ulokowane są cztery wielkie wieże, a do wewnętrznego prowadza cztery bramy. Główna brama Miasta, położona od strony Placu Tian'anmen, nazywana jest Bramą Południkową i otwiera drogę, która biegnąc przez całe Miasto, mija różne obszary i inne bramy. Za pierwszym dziedzińcem znajduje się wewnętrzny mur, otaczający najsłynniejszą część Miasta, do której prowadzi Brama Najwyższej Harmonii. W dalszej części kompleksu znajduje się Brama Niebiańskiej Czystości, prowadząca na wewnętrzny dziedziniec, który był dodatkowo chroniony. W architekturze Miasta wielką rolę odgrywał symbolizm, wpływając na kolory, kształty, nazwy i dekoracje.

Wielki Mur Chiński

Wielki Mur Chiński to ciąg fortyfikacji wzniesionych wzdłuż liczącej 8850 kilometrów historycznej północnej granicy Chin.

Jest to tak naprawdę połączenie kilku murów, powstałych w różnych miejscach i okresach, ale większa część budowli wzniesiona została za czasów dynastii Ming.

Obecnie mur jest jedną z najsłynniejszych atrakcji turystycznych świata. Uważa się go też za jeden z największych projektów architektonicznych w dziejach ludzkości, za czym przemiawia najdłuższy czas jego realizacji i włożony weń wysiłek.

Wielki Mur Chiński

Wielki Mur wzniesiony został z kamienia, drewna, cegły oraz ubitej ziemi. Przez stulecia był przebudowywany, ulepszany i naprawiany. Najstarsze z jego elementów powstały już w VII wieku p.n.e., w czasach dynastii Qin, za panowania cesarza Qin Shi Huanga, który podbił królestwa wszystkich swych rywali i stworzył pierwsze cesarstwo chińskie.

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (3)

1. DarthDestruktor1005-05-2015, 07:33Ah, gdyby tak odwiedzić te miejsca w pełnoprawnej grze...
2. DeadExit1008-05-2015, 12:06@DarthDestruktor: Dobre heheszki..
3. Wyklęty829-01-2016, 14:38Jaskinia wydaje się interesująca :D

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: