Zakon Assassin's Creed


Kolektyw Erudito

Kolektyw Erudito to grupa hakerska, która działa na szkodę rozmaitych korporacji. W szczególności upodobała ona sobie odkrywanie tajemnic Abstergo Industries. Grupa ta była od początku świadoma podwójnej działalności Abstergo. Początkowo nie było jasne, czy za atakami Erudito stała jedna osoba, czy lepiej zorganizowana grupa hakerów. Dopiero wnioskując z późniejszych działań tej organizacji można wysnuć wniosek, iż jest to kolektyw zrzeszający wielu członków, których łączy wspólny cel jakim jest ujawnienie prawdy na temat Abstergo, publikacja wszelkiego rodzaju ocenzurowanych przez firmę informacji o wypuszczanych przez nich na rynek produktach oraz świadczonych usługach. Erudito posługuje się różnego rodzaju środkami komunikacji, ale najczęstszym są e-maile rozsyłane do różnych osób (w tym do samego Desmonda Milesa oraz uczestników Projektu Dziedzictwo).

Erudito Industries

Działalność ugrupowania

Abstergo News; 4-8 września 2012

Pierwszą zorganizowaną na większą skalę akcją przeprowadzoną przez Erudito jest sfabrykowanie części wpisów pochodzących z Abstergo News. We wrześniu 2012 roku grupa ta zhakowała należący do Abstergo Industries newsletter umieszczając tam wymyślone przez siebie historie. Dotyczyły one raportów o stanie ludności afrykańskiej wybitej przez wirusa L-11, imigrantów podróżujących do Meksyku oraz zamknięcia wielu amerykańskich wytwórni filmowych ze względu na rosnąca popularność gier wideo oraz piractwa.

Project Legacy; wrzesień 2012

Kolejnym krokiem do ujawnienia prawdy o Abstergo było włamanie się do Systemu Zrzutu Danych (DDS), wykorzystywanego przez templariuszy w ramach Projektu Dziedzictwo. Erudito kontaktował się za pomocą e-maili z osobami biorącymi udział w projekcie i ostrzegał ich o działaniach firmy mających na celu zbieranie danych o uczestnikach. W wiadomościach otrzymywanych od Erudito jego awatarem był symbol znicza olimpijskiego, który symbolizuje wiedzę.

Dzięki zhakowaniu niektórych bloków pamięci Erudito odblokował dla użytkowników DDS ocenzurowane wspomnienia dotyczące np. Fragmentów Edenu. Erudito ostrzegał użytkowników, aby nie wychodzili przed szereg i nie przekazywali kluczowych dla Abstergo informacji. Jedną z takich inicjatyw było zniechęcanie do udostępnienia firmie własnego drzewa genealogicznego. Po paru próbach kontaktu Kolektywu z użytkownikami Projektu Dziedzictwo, Abstergo ostatecznie wykryło włam do systemu i przeprowadziło ankietę wśród uczestników programu, aby dowiedzieć się więcej na temat tajemniczego Erudito. Ostatecznie cała akcja doprowadziła do przejęcia strony głównej systemu DDS, kiedy to główne logo firmy zostało zmienione na insygnia "Erudito Industries".

Przez pewien okres Erudito udostępniał pliki RAR ze specjalnymi wspomnieniami, lecz ostatecznie cała inicjatywa doprowadziła do zamknięcia projektu przez Abstergo, ze względu na naruszenie bezpieczeństwa wewnętrznego.

Kontakt; 22 września 2012

22 września Erudito poprzez sieć Hefajstosa skontaktował się z asasynem Desmondem Milesem. W wysłanym do niego e-mailu ujawnił on hasła do skrzynek pocztowych jego pozostałych towarzyszy. Treść samej wiadomości wskazuje na to, iż Erudito wiedział, że w szeregach asasynów kryje się podwójny agent i chciał tym samym ostrzec Desmonda lub naprowadzić go na odpowiedni trop. Jest to kolejny przykład jak utalentowanym hakerem jest Erudito, gdyż złamał on systemy zabezpieczeń asasynów bez najmniejszych problemów.

  • Od: Erudito
  • Do: Desmond Miles
  • Temat: Dostęp
  • Czas: 22.09.2012, 04:05 PM
  • Treść: Pamiętaj, aby nie stracić wątku.
  • GuyFawkes23
  • Snowmass84
  • Juno57

Zła sława; październik 2012

W październiku podczas przeprowadzenia Projektu Szkoleniowego Animi w jednym z odblokowanych plików Abstergo można przeczytać o grupie Erudito. Mimo tak krótkiej działalności na większą skalę udało się im napsuć sporo krwi templariuszom i okryć złą sławą w wewnętrznych kręgach Zakonu.

PLIK0.07WRG_UCZONY

Mimo zaawansowanych zabezpieczeń komputerowych, haker o pseudonimie Erudito zdołał kilkukrotnie włamać się do naszych systemów, jak miało to miejsce w wypadku Projektu Dziedzictwo. Nie wiadomo, czy Erudito jest pojedynczą osobą czy też jakąś grupą. Dowody sugerują, że jest to kilka osób, które działają co prawda na własną rękę, ale przyświeca im wspólny cel: ujawnić nasze tajne plany. To, czy Grupa Erudito ma jakieś powiązania z Bractwem Asasynów, czy też nie, pozostaje niejasne. Jednakże świadomie czy też nie, grupa ta, poprzez swoje działania, przysłużyła się sprawie Asasynów.

Obywatel E; 31 października 2012

Kiedy Abstergo zaczęło rozprowadzać technologię Animusa jako produkt komercyjnej rozrywki, grupa Erudito dnia 31 października włamała się na konto użytkownika Animusa i wgrała do gry Assassin's Creed: Liberation sześć plików w postaci Obywateli E. Po zabiciu tych specjalnych jednostek w grze odblokowywała się prawdziwa wersja niektórych wydarzeń historycznych, które normalnie były ocenzurowane lub całkowicie zmienione przez wydawcę produktu – Abstergo Entertaiment, tak aby ostatecznie opowieść ukazywała główną protagonistkę, Aveline de Grandpre, jako zdrajczynię asasynów. Dzięki działaniom Erudito gracz mógł poznać prawdziwą wersję wydarzeń nie zmanipulowaną przez templariuszy. Po raz kolejny Kolektyw udowodnił, że nie powstrzymają go żadne cyfrowe bariery przed odkryciem prawdy.

Włamanie; listopad 2012

Przy okazji wydania kolejnego komercyjnego produktu Abstergo, jakim był tryb wieloosobowej rozgrywki bazującej na systemie Animusa, grupa Erudito włamała się do systemu i zhakowała filmy będące częścią kampanii reklamowej promującej niektóre produkty firmy, takie jak Angelus, Animus OS, czy Herne+. Przetworzone przez Erudito filmy w lekko ironiczny sposób wyjawiały kolejne sekrety skrywane przez Abstergo i odkrywały prawdziwe zamiary tej firmy. Erudito ujawnił również dane komunikacyjne, które dotyczą w dużej mierze działań Zakonu Templariuszy w czasach współczesnych.

Grupa jednak nie poprzestała tylko na hakowaniu filmów oraz udostępnieniu tajnych plików. Wierząc, ze wiedza to najlepsza broń, postanowiła ujawnić prawdę na temat awatarów, którymi mogli sterować użytkownicy Animusa. Udostępnili prawdziwą historię każdej z dostępnych, grywalnych postaci oraz ujawnili ich faktycznie powiązania z templariuszami oraz asasynami.

Kredyty Erudito

Ponadto Erudito wprowadził do gry swoją własną walutę, dzięki której można było zakupić różne dodatki po niższej cenie. Była ona jednak płatna w przeciwieństwie do kredytów Abstergo, które zdobywało się poprzez samą grę. Jak każda zorganizowana grupa, Erudito musiał skądś brać środki, a takie rozwiązanie było dobrym układem - informacje oraz udogodnienia w zamian za wsparcie finansowe.

Cisza; 11 października 2013

Po włamaniu się do systemu Animusa w 2012 roku wieści o Erudito na pewien czas ucichły. Dopiero w ramach Abstergo News Wire temat grupy hakerów powrócił. Według informacji prasowej Kolektyw przyznał się oficjalnie do ingerowania w informacje prasowe udostępniane w 2012 roku.

STARSZE WIADOMOŚCI

Grupa hakerów Erudito ponosi odpowiedzialność za zhakowanie sieci kablowej we wrześniu 2012 roku. Grupa hakerów znana jako Erudito, którzy niedawno włamali się do konsoli Animusa, przyznała się do ingerowania we wrześniowe Aktualności Abstergo. Historie przez nich spreparowane to m.in.: wybuch epidemii L-11 w Afryce, wzmożona kontrola granic meksykańskich i zamknięcie wszystkich wytwórni filmowych w Ameryce.

Napad; 20-29 listopada 2013

Grupa dokonała spektakularnego napadu na jeden z nowojorskich banków. Z kont użytkowników zniknęło łącznie 10 milionów dolarów. Cała akcja została nazwana "Napadem Houdiniego", ponieważ pieniądze dosłownie wyparowały z elektronicznych kont. FBI miało spore problemy ze znalezieniem sprawcy całego incydentu. Gdy do sprawy włączyło się Abstergo, doszło do aresztowania kilku osób pod zarzutem współpracowania z Kolektywem Erudito oraz działań hakerskich.

Nowicjusze; rok 2014

Kolektyw Erudito nie przeprowadzał żadnych akcji hakerskich od końca listopada 2013 roku i słuch o tej grupie zaginął. Istnieją teorie, iż zaczęła zajmować się ujawnianiem sekretów Bractwa Asasynów oraz Zakonu Templariuszy na światową skalę i to oni są odpowiedzialni za stworzenie inicjatywy INITIATES.

Grupa hakerska Nowicjuszy, podobnie jak Erudito, zajmowała się odkrywaniem tajemnic historii, a ich główną bronią była właśnie wiedza. Od końca 2012 roku prowadzili oni Bazę Danych Inicjacji, za pomocą której kontaktowali się ze światem zewnętrznym. Nowicjusze są dowodzeni przez czterech niezależnych hakerów, a ich środki pochodzą z datków od anonimowych inwestorów. Za pomocą stworzonego przez nich Outernetu mogli ujawniać informacje wykradzione z Bazy Danych Abstergo oraz zdawać raporty o aktualnych poczynaniach asasynów, dzięki agentom operacyjnym, którzy zinfiltrowali statek asasynów - Altaira II. Do dziś nie potwierdzono powiązania Initiates z Kolektywem Erudito, ale data rozpoczęcia projektu Nowicjuszy pokrywa się ze zniknięciem Erudito. Ponadto sam projekt Outrernetu oraz prowadzenie Bazy Danych Inicjacji, które wymagały dużych środków finansowych wyjaśnia fakt przeprowadzenia „napadu Houdieniego” rok wcześniej.

Współpraca; listopad 2014

Od listopada 2014 roku ugrupowanie współpracuje z asasynami i wspiera ich przy odbudowie Bractwa Asasynów. Uczestniczą oni czynnie w realizacji planu opracowanego przez Williama Milesa, obecnego przywódcę Zakonu.

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (14)

1. Raszi608-04-2015, 21:23Ciekawa lektura ;) POLECAM !
2. DarthDestruktor1009-04-2015, 07:17Bardzo przyjemna lektura.
3. Meacher109-04-2015, 21:57Wiele wyjasnia.
4. Ezio810710-04-2015, 10:14Nigdy nie wiedziałem co to jest te Erudito a teraz już wiem. Dzięki za artykuł :D
5. power2110513-04-2015, 21:33Bardzo rozbudowane jest to Erudito. Niewielka część społeczeństwa która robi z Abstergo idiotów
6. Defton114-04-2015, 18:57No to teraz wiadomo, że tym hakerem może być Aiden Pearce z Watch_Dogs :)
7. DeadExit1014-04-2015, 20:15@Defton: Raczej wątpię. Pomimo wielu nawiązań Ubi nie potwierdziło, czy Paczące Psy rozgrywają się z tym samym uniwersum co AC.
8. PieniekPOL313-05-2015, 21:05@DeadExit: Jak nie? Przecież Aiden w jednej pobocznej misji zabijał chyba Oliviera Gernau (nie jestem pewien ale chyba tak było i przepraszam za błędy) =D
9. DarthDestruktor1013-05-2015, 21:22@PieniekPOL: Ubisoft nie potwierdził wspólnego uniwersum, więc liczy się to jako Easter Egg, a nie coś więcej.
10. MatiRV614-05-2015, 14:35Ale może połączą wątek Watch Dogs i AC ze sobą, jeżeli są jakoś powiązane. Tak wynika z tego co mówicie, a ja nie grałem w Watch Dogs więc nie wiem
11. NinjaChicken620-05-2015, 18:14Miła lektura, polecam;)
12. PL-A1029-08-2015, 20:26Ciekawy artykuł.
13. Wyklęty808-03-2016, 22:29Ciekawy artykuł ;) Dużo fajnych info :)
14. DeadExit1009-03-2016, 10:23@Wyklęty: Dzięki. Bardzo możliwe, że dopisze parę nowych informacji, po premierze drugiego story arc'u (#6-#10) komiksu Assassin's Creed. Zapowiedzi najnowszych numerów sugerują, iż poza częścią historyczną, opartą tym razem na Imperium Inków, drużyna Galiny we współczesności ma się skupiać na poszukiwaniu Kolektywu Erydytów :)

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
010
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: