Zakon Assassin's Creed


Easter eggi w Assassin's Creed Rogue

Bezgłowy jeździec ze Sleepy Hollow

W regionie Albany, a dokładnie w miasteczku Sleepy Hollow, można spotkać znaną z "Legendy o Sennej Kotlinie" postać jeźdźca bez głowy. Zjawa ukazuje się najczęściej w nocy. Można się na nią natknąć w pobliżu małego cmentarza znajdującego się przy kościele. Postać jeźdźca reprezentuje jeden z archetypów wrogów z jakimi można się spotkać w grze - brutala. Dzierży on siekierę oraz potrafi miotać granatami oraz jest odporny na większość ataków.

Bezgłowy jeździec

Istnieją trzy znane sposoby na pokonanie bezgłowego adwersarza. Pierwszym jest strzelenie w dynię, która znajduje się na jednym z nagrobków ulokowanych na cmentarzu. Drugim sposobem jest użycie granatu usypiającego, co spowoduje upuszczenie przez zjawę toporu. Broń nastepnie należy podnieść i poczekać, aż jeździec się obudzi. Gdy nasza postać zostanie znowu zaatakowana, należy wykonać kontrę przy pomocy topora. Animacja wbicia go w nieistniejącą głowę obezwładni potwora. Ostatnim sposobem na jego eliminację jest powieszenie go na pobliskiej latarni przy użyciu strzałki z liną.

Drzewo światów

Yggdrasil

Na broszce, którą nosi Shay Cormac oraz Otso Berg widnieje symbol drzewa. Wywodzi się ono z nordyckiej mitologi i przedstawia "Yggdrasil ". Symbol najprawdopodobniej nawiązuje do świątyń Pierwszej Cywilizacji, które w tej odsłonie cyklu pełnią funkcję "korzeni spajających Ziemię" i utrzymują jej strukturę na wzór korzeni Yggdrasilu, które oplatały 3 światy: Asgard, Midgard i Hel.

Książę Persji

Prince of Persia

W siedzibie Abstergo Entertaiment przy jednym z boksów pracowników można znaleźć winylową figurkę Księcia Persji z gry Warrior Within.

Moda nie przemija

Strój Otso Berga to uwspółcześniony ubiór Shaya Patrica Cormaca. Otso podobnie jak Shay nosi ze sobą broszkę przedstawiającą Yggdrasil.

Trzęsienie ziemi

Ukazane w jednej z sekwencji trzęsienie ziemi w Lizbonie nie było tylko wymysłem twórców gry. Katastrofa ta miała faktyczne miejsce 1 listopada 1755 roku. Pomimo przesadnego zobrazowania katastrofy w grze, według wszelkich źródeł informacji realna siła trzęsienia była tak duża, że kompletnie zniszczyła stolicę Portugalii i większą część południowego wybrzeża, pochłaniając kilkadziesiąt tysięcy ofiar śmiertelnych.

Czwarta ściana

Po całym budynku Abstergo Entertainment rozrzucone są różne produkty Ubisoftu: książki, komiksy, czasopisma, gry z serii Assassin's Creed oraz produkty nawiązujące do innych znanych marek studia, takich jak: Far Cry 3, Ghost Recon: Future Soldier, Splinter Cell: Blacklist oraz Splinter Cell: Conviction.

Rising Phoenix

Rising Phoenix

Podobnie jak w Assassin's Creed IV: Black Flag na ścianie jednego z boksów pracowników odnaleźć można plakat z logo Assassin's Creed: Rising Phoenix, tym razem z doczepioną poniżej dopiską "Coming Soon". Nadal nic nie wiadomo o tym tytule. Najprawdopodobniej jest to tylko żart studia.

Dziecko światła

Niedaleko głównego wejścia do siedziby Abstergo można spotkać dwóch naukowców, którzy dyskutują na temat gry Child of Light. Gdy podsłuchamy ich rozmowę, można usłyszeć jak jeden z pracowników opisuje wspomnianą grę Ubisoftu słowami "piękne RPG oparte na turach", "opowieść przekazana w rymach" oraz skarży się na brak trybu rywalizacji, w szczególności deathmatchu.

Powiązania

Na pierwszym odnalezionym tablecie można przeczytać wiadomość od Melanie do niejakiego Roberta Frasera. Jego zadaniem jest zbadanie historii Arno w celu utworzenia nowego produktu komercyjnego. Abstergo ma zamiar zrobić kolejną grę z odkrytych wspomnień i wprowadzić ją do nowego systemu Helix. Dzieki temu możemy dowiedzieć się, kto jako pierwszy badał wspomnienia francuskiego asasyna, zanim to my - jako gracz - na zlecenie Initiates zaczęliśmy odkrywać jego historię w Assassin's Creed: Unity.

Powiązania z innymi częściami serii

Ponadto w wiadomościach zamieszczanych na pozostałych tabletach, wiele wiadomości Abstergo odnosi się do projektów poszczególnych sekcji w Bazie Danych Helixa, które można ujrzeć na ekranie startowym gry AC:Unity.

Fani rocka

W oryginalnej wersji językowej Assassin's Creed: Rogue część misji nazywa się identycznie jak niektóre piosenki kanadyjskiej grupy rockowej Rush. Wspominane misje to: "The Way The Wind Blows," "One Little Victory," "Freewill," The Color Of Right," "Circumstances," "Armour and Sword," "Scars," "Bravado," oraz "Cold Fire". Ponadto misja "Caress of Steel" to równocześnie tytuł jednego z albumów wydanego przez zespół.

Ku pamięci

Na terenie biura Abstergo można odnaleźć zdjęcie pamiątkowe z wizerunkiem poprzedniego szefa oddziału - Oliviera Garneau, który w poprzedniej odsłonie cyklu wyjechał na spotkanie udziałowców do Chicago i zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach - w rzeczywistości stał się celem tamtejszych asasynów.

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (29)

15. Łycha Cormack626-04-2015, 11:49@ozikot: dobre spostrzeżenie.
16. Łycha Cormack626-04-2015, 18:00Bezgłowy najlepszy.
17. Wielki mentor327-04-2015, 09:36jeszcze jeden easter egg kiedy chcecie sprzedać ładunek zrabowany z obozów i statków w assassin's creed rogue pisze że cukier i rum są warte sporo grosz a takich produktów nie ma w grze tylko zamiast tego jest tytoń i kamienie w assassin's creed black flag jest cukier i rum ponadto pisze jeszcze że metal i drewno może ulepszyć kawkę. Nie wierzycie? Sprawdźcie sami.
18. Łycha Cormack627-04-2015, 21:01@Wielki mentor: To nie easter egg tyko błąd. Bo twórcom nie chciało się napisać nowego wiersza tylko skopiowali z black flag !
19. Smarti10007220-05-2015, 18:11@DeadExit: Na Otetiani, w 140, -350 możemy spotkać znanego z trójki Indyka, jeżeli wycelujemy w niego broń, zostanie podświetlony jak sojusznik.
20. KacperCreed408-07-2015, 22:12Ten bezgłowy wojownik jest mylony z bugiem, lecz jest to inna postać niż ten grubas z siekierą. Oni majom inne stroje!
21. AsasynKenway519-07-2015, 14:00"Oliviera Garneau, który w poprzedniej odsłonie cyklu wyjechał na spotkanie udziałowców do Chicago i zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach - w rzeczywistości stał się celem tamtejszych asasynów. " Przecież Olivier jest jednym z celów Aidena w Watch_Dogs.
22. Donatello424-07-2015, 18:38W pokoju z Animusem(we współczesności) są łazienki, co nie? Gdy tam zajrzałem w jednej kabinie, na białym ekranie wyświetla się symbol Juno. Dziwne, że nie znalazłem tego easter egga w internecie, całkowicie bezproblemowo odkryłem go na początku gry...
23. Donatello408-08-2015, 17:18Odpisze ktoś?
24. AC.R518-01-2016, 20:44@Donatello: Nie jest to do końca easter egg, bo w ac4 (parę miesięcy? growych temu) jako tamtejszy pracownik (W TYM SAMYM BIURZE), po zebraniu wszystkich kodów QR (czyli formy znajdźki), takowy symbol pojawia w tym samym miejscu. Oczywiście jest to "nawiązanie" do poprzedniej/poprzednich części, ale chronologicznie symbol ten odkrył parę miesięcy temu inny pracownik. Ja grając pokolei w każdą część, wcale się nie ździwiłem
25. DeadExit1019-01-2016, 10:01@AC.R: Symbol Juno jest używany jako znak Instrumentów Pierwszej Woli, którzy od AC: RG zaczynają mieć coraz większe znaczenie fabularne (choć ta organizacja wprowadzona została już w AC IV).
26. Afar422-03-2016, 22:36Kiedy uśpiłem jeźdźca i zabrałem mu topór,nie mogłem go nim zabić.Czy yo błąd czy to rozwiązanie po prostu nie działa?
27. JamesKenyway212-06-2016, 15:30Czy tylko ja mam wrażenie że zachwilę będziemy mieli assassyna w czasach Wałęsy
28. DarthDestruktor1013-06-2016, 07:43@JamesKenyway: Tak, bo absolutnie nic na to nie wskazuje.
29. Pachuc20-08-2017, 20:45Bezgłowy jeździec może pokazać również w dzień

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: