Zakon Assassin's Creed


Broń w Assassin's Creed Rogue

Uzbrojenie Shaya Cormaca nie różni się zbytnio od wyposażenia Edwarda Kenwaya z Assassin's Creed IV: Black Flag. Pojawiło się jednak parę nowości, z którymi warto się zapoznać.

Broń do walki w zwarciu

 • Szabla z lewakiem - nasz bohater, podobnie jak większość żeglarzy, nie rusza się nigdzie bez odpowiedniej szabli. Z pośród kilku pozycji dostępnych w sklepie, oraz otrzymanych za wykonanie zadań, możemy wybrać warianty mniej lub bardziej eleganckie, podkreślające przynależność Shaya do Zakonu, lub masywne, korsarskie ostrza.
 • Ukryte ostrze - nikogo nie powinno dziwić, że Shay nie wyrzekł się swoich ostrzy po opuszczeniu Bractwa Asasynów. Ta zabójcza broń, będąca wizytówką serii Assassin's Creed, okazała się "mieczem obosiecznym" - niegdyś skutecznie służyła do zabójstw Templariuszy, teraz doskonale sprawdza się w eliminacji jej twórców. Shay posiada dwa ostrza, którymi nauczył się doskonale posługiwać, gdy jeszcze służył asasynom. Nie zostały one w żaden sposób zmodyfikowane.
 • Pięści - sprawdzają się głównie w karczemnych bójkach, jednak Shay, podobnie jak poprzednicy, może nimi sprawnie pokonać uzbrojonych wrogów.
 • Maska - jest to raczej forma ochrony niż broń, lecz niezwykle istotna podczas walki w zwarciu, dlatego warto o niej wspomnieć. Zakładając maskę stajemy się niewrażliwi na działanie petard i gazów bojowych. Opcja założenia maski pojawia się automatycznie, gdy zostanie rzucona petarda dymna. Niektóre odzienia są skonstruowane tak, że dają ciągłą ochronę przed gazami i dymem.

W grze możemy również pokusić się o odebranie broni naszym przeciwnikom. W ten sposób Shay ma szansę zdobyć szablę (tym razem bez lewaka) lub topór "siłaczy".


Broń dystansowa

 • Pistolety - Shay posługuje się jedynie dwoma pistoletami, więc musimy tym razem ostrożniej wymierzać każdy strzał lub męczyć się z przeładowaniem, które zajmuje dość dużo czasu. W sklepach mamy dostępne różne zestawy pistoletów, różniące się celnością, zasięgiem, zadawanymi obrażeniami oraz oczywiście wyglądem.
 • Sztylet - jedynym sposobem na zdobycie sztyletu jest odebranie go zwinnemu strażnikowi. Rzut sztyletem jest szybki, cichy i zabójczy.
 • Wiatrówka - gdy Shay zdobywa wiatrówkę, szybko zauważa w niej wielki potencjał. Jej zasięg jest znacznie większy niż pistoletów, a przy tym jest cicha i nie wymaga przeładowania. Można używać do niej amunicji różnego rodzaju. Idealnie nadaje się do odkrywania obecności polujących na nas Asasynów oraz eliminacji wartowników.
 • Wyrzutnia granatów - ta zabójcza nowość jest wynalazkiem Benjamina Franklina, który on sam nazywa "prototypem". Wyrzutnia jest montowana pod lufą wiatrówki, tworząc swego rodzaju archaiczny granatnik. Możemy używać różnego rodzaju granatów, które nie tylko pozwolą skutecznie wyeliminować większą liczbę przeciwników, ale również umożliwią dostanie się do trudno dostępnych pomieszczeń.
 • Strzałka z liną - dobrze znana, wykorzystywana przez Asasynów, również zostaje zachowana przez Shaya. Możemy wykorzystać ją do cichego wieszania przeciwników na konarach drzew lub użyć jej do przewrócenia silniejszych strażników. Znajdzie zastosowanie również podczas polowań.

Amunicja i petardy

 • Amunicja pistoletowa - standardowa amunicja do pistoletów. Możemy uzupełnić ją w sklepach, zabierać z ciał przeciwników oraz ze skrzyń wypełnionych amunicją.
 • Petarda dymna - jej działania chyba nie trzeba przedstawiać. Przydaje się podczas walki z dużą ilością przeciwników oraz podczas ucieczek. Należy jednak uważać, gdyż nie tylko my mamy możliwość użycia petard.
 • Strzałki usypiające - pierwszy typ amunicji do wiatrówki, jak sama nazwa wskazuje, usypiają przeciwników. Czas działania strzałki możemy wydłużyć poprzez wykonanie ulepszeń w menu wytwarzania. Możemy je wytwarzać, kupować lub zbierać ze skrzyń na amunicję.
 • Strzałki rozwścieczające - wywołują u trafionego furię, w wyniku której przeciwnik atakuje wszystkich, których zobaczy. Podobnie jak strzałki usypiające, także te możemy ulepszać, oraz uzupełniać w ten sam sposób.
 • Strzałki z petardą - nowy typ amunicji, mający szerokie zastosowanie. Choć same nie zadają obrażeń, przy strategicznym wykorzystaniu mogą narobić wielkiego zamieszania. Możemy wykorzystać je, by wywabić z ukrycia polującego na nas asasyna, odwrócić za ich pomocą uwagę strażników, zwabić większą ilość przeciwników w jedno miejsce (gdzie będą w zasięgu rażenia granatów) lub po cichu i z daleka zainicjować eksplozję strzałem w beczkę z prochem lub gazem.
 • Granat usypiający - zasada działania jest identyczna jak w przypadku strzałki, lecz zasięg oddziaływania jest znacznie większy. Miotając granat usypiający, usypiamy wszystkich znajdujących się w pobliżu. Możemy usprawnić działanie granatu w menu ulepszeń. Należy jednak uważać, gdyż odległość, na którą możemy posłać granat jest ograniczona.
 • Granat rozwścieczający - każdy przeciwnik, który znajdzie się w obrębie działania granatu dostaje furii, atakując swoich towarzyszy. Można w ten sposób szybko wyeliminować cały oddział, a przy tym mieć niezły ubaw z obserwacji atakujących się nawzajem przeciwników.
 • Granat wybuchający - ten typ granatu eksploduje, zabijając przeciwników. Jeżeli strażnicy znajdują się w większej odległości, siła eksplozji nie zabija ich, lecz powala. Granat wybucha od razu przy kontakcie z podłożem, dlatego należy uważać, aby nie posłać go zbyt blisko Shaya. Podobnie jak pozostałe typy granatów, także działanie tego możemy ulepszyć. Granat wybuchający możemy wykorzystać również by wyważyć drzwi od szop oraz zamarznięte wejścia do grot, w których znajdziemy skrzynie ze schematami.

Shay może nosić ograniczoną liczbę każdego typu pocisków lub granatów. Możemy zwiększać pojemność sakw w menu wytwarzania. Amunicję możemy uzupełniać, kupując ją w sklepie, wytwarzając z kości upolowanych zwierząt, przeszukując ciała poległych oraz rabując skrzynie. Te ostatnie (oznaczone specjalną ikoną na mapie) zawierają pokaźne ilości amunicji różnego typu.

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (22)

8. Wielki mentor329-01-2015, 17:02Witam wiem ze to nie na temat ale nie mogę przejść misji kampanii morskiej część misji jest zablokowana a czas do udostępnienie tej misji niby ciągle leci a trwa już 2 tygodnie a pisze że trwa 6 minut proszę pomóżcie mi i napiszcie co zrobić! :(
9. krykoks130-01-2015, 21:12a czy ze Wiatrówki są normalne naboje?
10. Mirek931-01-2015, 21:20@krykoks: Nie, nie ma niestety wbrew temu co sugerował choćby pierwszy zwiastun.
11. Wielki mentor302-03-2015, 17:33Z tym granatnikiem naprawdę przesadzili.
12. Domin520417-12-2015, 19:42@Wielki mentor: potwierdzam
13. Afar431-12-2015, 18:44gdy
Gdyby do wiatrówki zrobili by też strzałki z trucizną było by znacznie łatwiej zdejmować snajperów
14. PL-A1031-12-2015, 21:08@Afar: Możesz używać strzałek usypiających ;)
15. Afar431-12-2015, 21:59@PL-A:Wiem ale jak go nie dobijesz to on wstanie ale jak chce podejść to mnie zauważają inni strażnicy
16. Afar431-12-2015, 22:01@Wielki mentor:A czy jak robi ci się ta misja to grasz czy wyłączasz grę
17. Afar401-01-2016, 09:40Wiem że to może się nie zaliczać do broni ale czy ktoś wie gdzie po ukończeniu gry znaleźć rezydencję Achillesa
18. Wyklęty828-01-2016, 13:04Z broni w AC to lubię sztylet i ukryte ostrze :D
19. Polski109-12-2016, 16:01Jak stary ACIVBF, ale nie wiem czy to Black Flag był pierwszy czy Rogue?
20. PL-A1010-12-2016, 13:00@Polski: AC 4 Black Flag - 2013r
AC Rogue - 2014r
21. Andrzej21-03-2018, 17:14Pierwszy historycznie Black flack a pózniej rogue ponieważ w rogue jest Adewale z 4 który służył u Kenwaya
22. Andrzej21-03-2018, 17:18Mi podobają się strzałki ogłuszające i usypiające

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
010
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: