Zakon Assassin's Creed


Broń w Assassin's Creed Unity

Assassin's Creed Unity wprowadza całkowicie przemodelowany system walki, a co za tym idzie, licznym zmianom poddany został także ekwipunek asasyna. Do tej pory bohaterowie mogli nosić przy sobie różne rodzaje broni jednocześnie, a różniły się one ilością zadawanych obrażeń czy szybkością. Unity prezentuje nam jednak system doboru oręża, który w pewien sposób imituje znane nam z gier RPG elementy nasycone różnorakimi statystykami.


Broń

 • Broń jednoręczna: szable, pałasze, lekkie maczugi. Najsubtelniejsze ostrza i obuchy charakteryzujące się umiarkowanymi obrażeniami i kiepskim zasięgiem lecz niezwykłymi możliwościami parowania i szybkością. Idealny wybór dla ceniących sobie szermierkę i styl oparty na efektownych paradach.
 • Broń drzewcowa: nowość w serii, przedłużająca ramiona asasyna i dająca nieoceniony zasięg w otwartym starciu z przeciwnikami. Drewniany trzon zakończony zabójczym ostrzem lub głowicą broni obuchowej jest najbardziej wyważonym orężem, w jaki możemy się wyposażyć.
 • Broń ciężka: asasyn nie zawsze musi cechować się subtelnością, czego dowodem jest możliwość wyboru kilofów, toporów czy svardstavu. Jeśli twoją strategią jest brutalne zadawanie ogromnych obrażeń kosztem szybkości i parowania, wyposaż się w ciężką broń dwuręczną.
 • Pistolety: uzupełnienie dla broni białych. Broń palna pojawiała się już w poprzednich częściach serii, tutaj dostępna jest w różnych wariantach: od klasycznego jednolufowego przez dwu-,cztero- aż po pięciolufowy pistolet. Każdy z nich ma inne statystyki, dzięki czemu mamy zarówno pistolety małe i szybkie, jak i wolniejsze, lecz zabójcze.
 • Muszkiety: doskonały wybór dla tych, którzy lubią bawić się w snajperów. Muszkiet nie oferuje zatrważającej szybkości strzelania, lecz nadrabia zasięgiem i zadawanymi obrażeniami. Można wykorzystywać nie tylko do zdejmowania wrogów z dużej odległości, ale też w walce w zwarciu - wprawny asasyn poradzi sobie z jego pomocą, wykorzystując go jak broń obuchową.
 • Uzbrojenie gilotynowe: zaskakująca wariacja oręża, pojawiająca się w dodatku Dead Kings. Jest to hybryda topora i moździerza prezentująca się niczym cięższa wersja klasycznego muszkietu zakończonego bagnetem. Jak łatwo się domyślić, nie gwarantuje nam szybkości, jednak łączy w sobie cechy broni długolufowej i ciężkiego oręża.
 • Widmowe ostrze: innowacja na miarę ostrza z hakiem czy małej rusznicy w ukrytym ostrzu. Rozszerza najbardziej klasyczną broń asasyna o mini kuszę pozwalającą strzelać bełtami na niewielkie odległości. Ciche, lecz nie tak zabójcze jak pistolety. Coś za coś.
 • Ostrze berserkera: nasycone jadem bełty wystrzeliwane za pomocą widmowego ostrza pozwalają nam zamienić każdego w bezmyślną maszynę do atakowania wszystkiego dookoła. Cel ugodzony ostrzem berserkera po pewnym czasie osuwa się na kolana, żegnając się z życiem.

Gadżety

Drugą kategorią są przedmioty użytkowe. Ich ilość w naszym ekwipunku zależna jest od poszczególnych elementów odzienia. Co znajduje się przy naszym asasyńskim pasie?

 • Trujący gaz: obszarowy granat rozpylający chmurę zabójczego gazu zadającego regularne obrażenia wszystkim znajdującym się w jego zasięgu. Warto wspomnieć, że działa również na gracza.
 • Granat ogłuszający: bomba dająca kilka sekund przewagi. Pozwala szybko ogłuszyć wybranych wrogów celem szybkiej eksterminacji, ale w przypadku nagłej potrzeby ucieczki również dobrze spełnia swoją rolę.
 • Bomba dymna: znana nam już z poprzednich odsłon serii. Idealna do uzyskania momentu wytchnienia podczas zwarcia lub zdezorientowania wrogów, pozwala ukryć się za zasłoną i dokonać łatwego zabójstwa.
 • Petarda hukowa: gadżet, który powinien znaleźć się w ekwipunku każdego praktykującego skradankowy model rozgrywki. Odciąga przeciwników z ich posterunków, oczyszczając ścieżki i umożliwiając bezszelestne przemknięcie.
 • Sakiewka: kto bogatemu zabroni marnować pieniądze? Rozrzucanie monet na ulicach Paryża przyciąga uwagę tłumów oraz tworzy potencjalne grupy do wtopienia się.
 • Lekarstwo: pozwala natychmiastowo odzyskać całe zdrowie, toteż jest nieodzowne podczas walki z kilkoma przeciwnikami jednocześnie.
 • Wytrych: wymagany do otwierania zamków, bardzo łamliwy. Te delikatne utensylia włamywacza pozwalają nam dostać się do zamkniętych pomieszczeń i otwierać skrzynie pod warunkiem, że wykażemy się pewną zręcznością w minigrze otwierania zamków.
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (24)

10. ojio07-12-2014, 19:31@Xardas: dziek i za
11. Acaelus Thorne509-12-2014, 18:20Szkoda, że nie ma specjalnych odmian broni (takich jak miecz z Edenu) dla broni długiej czy drzewcowej. :C
12. UndeadKing09-12-2014, 23:17Widmowe ostrze nie jest mniej zabójcze od pistoletu. Ma mniejszy zasięg, ale z tego co zauważyłem daje 1 hit KO.
@Acaelus Thorne Miecz edenu ponoć działa jak zwykły. Ten miecz z DK ma jakieś rozbłyski oślepiające tylko.
13. FenrirVanUlvenbor710-12-2014, 09:32Osobiście czuję niedosyt co do broni jednoręcznej w grze :) czegoś mi tam brakuje :) może to przez te ograniczenia spowodowane tą całą rywalizacją klubową :)
14. Żmij810-12-2014, 21:19Brak rywalizacji klubowej ssie. Ot, chciałbym legendarne x sankuliotów i nie mogę.
15. Zombie1011-12-2014, 11:49Będzie jak w AC IV. Jak wszyscy przejdą to dadzą. Choć przy broni to nie problem, bo jest kilka egzemplarzy spoza rywalizacji, a staty te same. Z jednoręcznych masz Cinquedę (ty masz, bo ja ją kupiłem, ale się zabugowała :() i Miecz Edenu, a w Dead Kings jeszcze jeden miecz. W długich masz Ceremonialną Partyzanę. W ciężkich "Ciężki Falchion" (ciut niefortunna nazwa, bo słowo "falchion" nie istnieje w naszym języku. Ponoć to tasak).
16. Taryf616-12-2014, 23:43@Acaelus Thorne: @UndeadKing:
Na przykładzie Mieczy. Miecz Edenu oraz bodajże 2 inne mają IDENTYCZNE statystyki, różnią się tylko wyglądem - personalizacja ;)
@Altair9: Brak zabójstw z kontry to chyba największy atut Unity.
@TrooKenway: Może "paried weapons"? :D
17. MatiRV620-12-2014, 22:48ale archetypy też mogliby zrobić, jak to zazwyczaj robili
18. AmazingDamien427-12-2014, 18:35Cóż za kretyński pomysł, aby wsadzić do gry miecz Edenu. Po pierwsze jest to mega nierealistyczne. Jaki asasyn łaziłby z takim dziwacznym, świecącym ustrojstwem przy pasie? A poza tym broni jednoręcznych jest mało, a te które najlepiej wyglądają mają najgorsze statystyki. Poza mieczem edenu są chyba tylko 2 o tych samych statystykach, obydwa równie paskudne. Jedyny który mi się podoba z tych najlepszych to Schiavona, którą należy odblokować przez rywalizację klubową. Tych broni powinno być więcej, bo o ile w przypadku stroju można sobie zakładać ładniejsze stroje z gorszymi statystykami i nie będzie dramatu, tak w przypadku broni jest to niewykonalne. Walka z siedmioma przeciwnikami o 5 diamentach przy użyciu najsłabszego miecza byłaby absolutnie bezsensowna. No i co jest z tymi dziwacznymi typami uzbrojenia? Czemu w grze jest katana, svardstav albo miecz Wikingów? Przecież to do niczego nie pasuje. Wszystkie bronie powinny być dopasowane do epoki i miejsca, a nie wzięte losowo, tak z dupy.
19. jachero101-02-2015, 17:55@AmazingDamien: Zgadzam się całkowicie, tak samo jak Orzeł Sugera w DLC Dead Kings
20. assassin creed 6121-03-2015, 20:57nie mam ac unity ale chyba nie będzie małej broni co?
21. KacperCreed408-07-2015, 09:08Całkiem ciekawe bronie.
22. KacperCreed408-07-2015, 09:13Jeśli chodzi o bronie to ubisoft puściło wodzę fantazji. Nie jest tak jak w Black Flag czy Rogue, że można mieć w ekwipunku tylko jeden rodzaj broni np. dwa miecze czy pitolety.
23. Łycha Cormack606-08-2015, 19:34@UndeadKing: Ja tam nie wiem. Strzelałem same hedy.
24. Brandon1441527-04-2016, 17:30Mi strasznie brakowało że nie można było osobno wyciągnąć ukrytego ostrza i walczyć :(

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: