Zakon Assassin's Creed


Pliki Abstergo w Assassin's Creed Rogue


Inspiracje Berga

Inspiracja: Al Mualim (1135-1191)

Berg odkrywa, że Stary Człowiek ze Szczytu Góry był rzeczywiście mądry.

Asasyni rozgłaszają, że Al Mualim był wielkim mentorem, który uległ chciwości... i że spiskował z Templariuszami, aby zdobyć Rajskie Jabłko. Ja raczej widzę w nim inteligentnego i dalekowzrocznego przywódcę. Człowieka, który użył swojego najlepszego Asasyna, Altaira ibn-la'Ahada, aby wyeliminować spiskowców w łonie własnej organizacji – aby zachować Jabłko dla siebie i zaprowadzić pokój na świecie. I choć trzeba jednoznacznie podkreślić, że Al Mualim nigdy nie był Templariuszem, ciekawe jest, że jego wizja pokoju bliższa jest filozofii Templariuszy niż Asasynów. W przeszłości obydwie strony miały ten sam cel – pokój. Różniły nas tylko sposoby, na jakie chcieliśmy go osiągnąć. Gdyby Al Mualim nie zginął z ręki Altaira i przeprowadził do końca swój plan, być może nie musielibyśmy teraz walczyć. Dopiero później, kiedy Altair zreformował Bractwo i wprowadził nowe ideały "wolnej woli", konflikt naprawdę się zaognił i rozlał na cały świat. Skoro tak zwany "Mędrzec z Góry" mógł zobaczyć sytuację z naszej perspektywy, to z pewnością to samo można powiedzieć a innych Asasynach.

Inspiracja: Baptiste (1725-1766)

Berg podziwia gotowość Baptiste'a do sprawdzenia się w szeregach Templariuszy.

Francois Mackandal uratował Baptiste od niewolnictwa i wcielił go do swojego tak zwanego Bractwa. Mackandal był złowrogim mentorem i w desperackiej próbie wyzwolenia niewolników złamał własne Kredo, zabijając wszystkich szlachetnie urodzonych bez wyjątku. I choć wszyscy Asasyni błądzą, część z nich to ludzie honoru. Mackandal do nich nie należał. Dzięki genialnej przebiegłości Madeleine de l'Isle, Templariuszce, przeprowadzili w 1758 roku pokazową egzekucję Mackandala. Jego żałosna imitacja Bractwa natychmiast się rozpadła. Kiedy jego towarzysz i przyjaciel z dzieciństwa Agate umknął do Luizjany, Baptiste zobaczył, jak puste i jałowe było jego dawne życie w Bractwie Mackandala. Madeleine dostrzegła potencjał Baptiste'a i nakazała swoim Templariuszom w Nowym Orleanie zawrzeć z nim układ. Jeżeli udałoby mu się wywabić Agate z ukrycia i wyeliminować go, otrzymałby miejsce w Zakonie Templariuszy. I choć Baptiste zginął z ręki Asasynki Aveline de Grandpre, jego droga jasno dowodzi wyższości ideałów Templariuszy nad terroryzmem Asasynów.

Inspiracja: Duncan Walpole (1679-1715)

Bergowi podoba się ambicja Duncana Walpole'a.

Duncan Walpole szybko awansował po kolejnych szczeblach i chciał sięgnąć po tytuł Mistrza Asasynów, ale Bractwo stanęło mu na drodze. Zamiast pielęgnować jego potencjał, posłali go za ocean do Indii Zachodnich. Kiedy Duncan tam trafił, zwrócił na siebie uwagę Laureano Torresa, byłego gubernatora Kuby i Wielkiego Mistrza Templariuszy. W korespondencji Torres zaoferował mu mniej brutalny sposób, w jaki obydwaj mogli osiągnąć wspólne cele – poprzez wykorzystanie artefaktów Prekursorów raczej do obserwacji niż do mordów i spisków preferowanych przez Bractwo. Niestety, Duncan zginął z rąk pirata, zanim Templariusze zdołali pomóc mu rozwinąć jego potencjał. I choć historia Duncana nie ma szczęśliwego zakończenia, jasno demonstruje ostateczne cele Templariuszy – pokój i ład – nie wykluczając osobistych sukcesów i osiągnięć.

Inspiracja: Haytham Kenway (1725-1781)

Berg rozmyśla, jakie miejsce zajmuje Haytham w historii Templariuszy.

Haytham Kenway pozostaje dla mnie postacią kontrowersyjną. Bardzo go szanuję. Był przecież Wielkim Mistrzem Rytu Kolonialnego, który otrzymał zadanie odnalezienia miejsca mocy Prekursorów. Haytham był przebiegły i bezwzględny, ale miał też emocjonalną słabość, która ostatecznie przywiodła go do upadku. Kiedy był jeszcze dzieckiem, stracił ojca. Brytyjski Wielki Mistrz, Reginald Birch, wychował go na rycerza Templariuszy. Haytham w końcu dowiedział się, że jego ojciec, Edward, był Asasynem. Wybrał jednak pozostanie wśród Templariuszy zamiast iść w ślady ojca, co moim zdaniem wskazuje, że wierzył, iż kroczy właściwą drogą. Kiedy jednak Haytham odkrył, że to Birch zamordował jego ojca, wraz z siostrą zabili go w zemście. Uważam, że to był początek jego upadku. Templariusze zabijają z przyczyn praktycznych, nie ze względu na emocje. Kiedy odkrył, że jego syn Connor został Asasynem i pracuje przeciwko niemu w koloniach, ta sama słabość emocjonalna spowodowała, że wstrzymał swoje ostrze. Szkoda, że Connor nie okazał mu tej samej łaski.

Inspiracja: Daniel Cross (1974-2012)

Berg zastanawia się nad swoim poprzednikiem, Mistrzem Templariuszy nazwiskiem Daniel Cross.

Podobnie jak Haytham Kenway, Daniel Cross pochodził z linii Asasynów, jako że co najmniej dwa pokolenia rodziny Orelovów służyły Bractwu. Historia nałogu narkotykowego Daniela Crossa i jego psychoza wywołana przez pobyt w Animusie nie powinny umniejszać jego licznych zasług dla sprawy Templariuszy. Pod wpływem Warrena Vidica wstapił jako szpieg do Bractwa i zaskarbił sobie zaufanie, zdobywając nawet prawo do spotkania ze stroniącym od ludzi Mentorem. I wtedy zadziałało jego programowanie podprogowe. Zabił Mentora, rozpoczynając pierwszą Wielką Czystkę czasów współczesnych. Al Mualim, Haras, Vali cel Tradat, Baptiste, Duncan Walpole, Haytham Kenway, Lucy Stillman, Daniel Cross. To tylko kilka istotnych przykładów na coś, co zawsze przeczuwałem... że zawsze będą istnieć Asasyni skłonni porzucić swoją sprawę, aby służyć naszej. Ale nikt nie uosabia tej idei lepiej niż Shay Cormac – i chcę, żeby Asasyni spojrzeli tej bolesnej prawdzie w oczy.
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (2)

1. DarthDestruktor1022-11-2014, 20:05Czy tylko mi się wydaje, że "straszenie" Asasynów zapisami wspomnień zdrajcy sprzed dobrych 200 lat jest śmieszne i dziecinne?
2. DeadExit1023-11-2014, 13:33Jest to troche kuriozalny pomysł, ale nie mniej jednak plan Berga mi się w miarę podobał.

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: