Zakon Assassin's Creed


Assassin's Creed Initiates


Starożytność i średniowiecze

Mezopotamia, -3500: Rewolucja koła

Rewolucja koła

Okrągłe ramy, znane jako koła wymyślono w 3500 roku p.n.e. w Mezopotamii. Wynalazek ten zrewolucjonizował środki transportu oraz produkcji na wieki. Najstarsze znane nam koło było zrobione z drewnianych dysków połączonych ze sobą za pomocą poprzecznych podpór. Konstrukcja koła była poprawiana w następnych stuleciach. Na ten przykład koła ze szprychami pojawiły się dopiero w 2000 roku p.n.e. w Azji. Średniowiecze charakteryzowało się zdecydowanym wykorzystaniem koła w eksploatacji różnych źródeł energii takich jak woda, wiatr, czy zwierzęta. Przez wieki koło odegrała bardzo ważną rolę w transporcie, produkcji towarów i różnego rodzaju materiałów.


Pundżab, -326-06: Bitwa nad rzeką Hydaspes

Bitwa nad rzeką Hydaspes

Po zwycięstwie nad Pierwszym Perskim Imperium, Aleksander Wielki postanowił kontynuować podbój Azji. Jego następnym celem były tereny Pundżabu. Walczył on z Indyjskim księciem Porusem, na obszarze pomiędzy rzekami Hydaspes(Jhelum) oraz Acesines(Chenab). Pomimo liczebnej przewagi sił Porusa i posiadania w armii 200 jednostek korzystających ze słoni, wojskom Aleksandra Wielkiego udało się obejść Porusa z lewej flanki. Manewr ten spłoszył wszystkie słonie przeciwnika. Ostatecznie bardzo mobilna armia Aleksanda okazała zbyt silna dla hinduskiego księcia. Po bitwie Aleksander Wielki był pod tak dużym wrażeniem siły ducha oraz talentu armii Porusa, że pozwolił zachować mu jego królestwo. Książę stał się sojusznikiem, a zarazem podwładnym macedońskiego króla, aż do czasu, kiedy został zamordowany - gdzieś między rokiem 321 a 315 p.n.e.


Babilon, Mezopotamia, -323-06-13: Upadek Aleksandra Wielkiego

Upadek Aleksandra Wielkiego

Aleksander Wielki, za czasów panowania jako król Macedonii, był silnie wspierany przez Templariuszy. Podczas podbojów jednego z największych imperiów w starożytnym świecie stworzył nową hellenistyczną cywilizację, zostawiając za sobą greckich kolonistów na zdobytych przez siebie ziemiach. Kiedy kontynuował przejmowanie ziem na terenie Azjii, okazało się, że za jego sukcesami nie stały tylko umiejętności wojskowe. Bractwo asasynów odkryło, że prawdziwą przyczyną potęgi imperium Aleksandra był potężny Fragment Edenu, znany jako Pastorał. Babilońska asasynka Iltani otrzymała zadanie zakończenia jego rządów. Otruła Aleksanda i odzyskała artefakt będący w posiadaniu Templariuszy. Po śmierci władcy rozległe imperium, które stworzył, upadło i zostało podzielone.


Cylicja, -200: Piraci z Morza Śródziemnego

Piraci z Morza Śródziemnego

W drugiej połowie II wieku p.n.e. upadek imperium Seleucydów wywołał bezprawie, a region zachodniej Cylicji zamienił się w twierdzę piratów. Mieszkańcy byli znani z tego, że lubowali się w łamaniu prawa oraz byli biegłymi wojskowymi. Cylijczycy zasłynęli jako jedna z najlepszych grup piratów w starożytnym regionie Morza Śródziemnego. Mimo wielu wysiłków władz, by zniszczyć ich imperium, w tym próbę podjętą przez Marka Antoniusza około 100 roku p.n.e. siły Cilicijskich piratów pozostały bezkonkurencyjne jeszcze przez kilka dziesięcioleci.


Jerozolima, Izrael, 33: Mesjasz

Mesjasz

Jezus z Nazaretu zwrócił uwagę Zakonu Templariuszy, gromadząc wielu pobożnych wyznawców, których przyciągnęły dokonywane przez niego cuda. Templariusze odkryli, że przyczyną tych cudów był potężny artefakt znany jako Całun Edenu, więc opracowali plan odebrania go uzurpatorowi. Zdradzony przez jednego ze swoich uczniów, Jezus został aresztowany, torturowany, a potem ukrzyżowany przez Templariuszy, którzy zabrali Całun. Zaledwie kilka dni po śmierci Jezusa, jego wiernym apostołom udało się odkupić Całun. Próbowali wykorzystać jego moc, by wskrzesić Mesjasza.


Chiny, 850: Proch strzelniczy

Proch strzelniczy

Uważa się, że proch zostały odkryty przypadkowo przez chińskich alchemików w około 850 roku. Ta interpretacja jest jednak kwestionowana. Niektóre dane wskazują, na to, że czarny proch został odkryty przez Arabów. W każdym razie, chińscy naukowcy próbowali wynaleźć eliksir nieśmiertelności, ale zamiast tego odkryli pierwszy materiał wybuchowy. Chińska Dynastia Sung szybko zrozumiała moc wybuchową i wykorzystała ją do celów wojskowych jako ochronę przed Mongołami w pierwszej połowie X wieku. Do roku 1304, Arabowie opracowali już pierwszą broń, a w XIV wieku czarny proch w broni był już powszechny w Europie, o czym świadczy obecność pierwotnych armat na polach bitew, które stały się obowiązkowe we francuskiej i angielskiej armii.


Bagdad, Irak, 901-02-18: Myśliciel jutra

Myśliciel jutra

Podczas szczytu islamskiego złotego wieku, Thabit ibn Qurra stał się wiodącym wizjonerem w dziedzinie matematyki, inżynierii mechanicznej, medycynie, astrologii i astronomii. Był odpowiedzialny za wprowadzenie wielu reform naukowych w tym okresie, m.in. systemu Ptolemeusza i założenie statyki. Thabit należał również do sabejczyków z Harranu - sekty Hermetystów - celebrując swoje życie, studiując i dzieląc się swoimi życiowymi przekonaniami. Chociaż urodził się w Harran, przeniósł się do tętniącego życiem Bagdadu, miasta intelektualistów, gdzie przez lata zajmował się studiowaniem, nauką oraz innowacjami, aż do śmierci w 901 roku n.e. Dziedzictwo Thabita nie odeszło wraz z nim. Jego syn, Sinan, stał się jednym z najważniejszych lekarzy w Bagdadzie i odegrał ważną rolę w utrzymaniu i rozwoju szpitali publicznych w mieście. Jego wnuk, Ibrahim, stał się wybitnym matematykiem; studiował krzywe wymagane do stworzenia zegarów słonecznych i pogłębiał teorię integracji.


Islandia, 970: Śmiały podróżnik wikingów

Śmiały podróżnik wikingów

Ten Nordycki podróżnik jest powszechnie uznawany za pierwszego Europejczyka, który dotarł do wybrzeży Ameryki Północnej, dzisiaj znanych jako Nowa Fundlandia. Mimo tego, że nie jest jasne, czy brał on udział w pierwotnym rejsie do Ameryki Północnej, był on rzeczywiście członkiem wyprawy Wikingów, która dotarła do L'Anse aux Meadows. Według mitów i sag Leif Ericson utworzył kolonię w Vinland.


Leicester, Anglia, 1161: Chłopczyca templariuszy

Chłopczyca templariuszy

Maria Thorpe urodziła się w Anglii w 1161 roku. Gdy skończyła 18 lat, jej rodzice zmusili ją do poślubienia Petera Hallatona. Po czterech latach małżeństwa, zostawiła męża, uzyskała unieważnienie ślubu i dołączyła do krzyżowców w Ziemi Świętej.

Masjaf, Syria, 1165-01-11: Maud

Maud

Maud była chrześcijańską członkinią Lewantyńskiego Bractwa Asasynów w czasie wypraw krzyżowych. Była również małżonką Umara Ibn-La'Ahada, Mistrza Asasynów oraz matką Altaïra ibn La-Ahada. Po trudnej ciąży, w roku 1165 urodziła syna - Altaïra, lecz zmarła z powodu powikłań, zostawiając Umara samego, by wychował ich syna.

Masjaf, Syria, 1191: Degradacja Altaira

Degradacja Altaira

Do roku 1191 Altaïr Ibn-Ahad był Mistrzem Asasynów, ale został zdegradowany do rangi nowicjusza po misji, podczas której nie udało mu się zdobyć Jabłka Edenu.

Hattin, Izrael, 1187-07-04: Rogi Hittinu

Rogi Hittinu

Bitwa pod Hittin, znana również jako bitwa pod Rogami Hattinu, była starciem pomiędzy armią krzyżowców dowodzoną przez Gwidona z Lusignan oraz armią Saracenów, pod dowództwem Salah al-Dina. Maszerując na odsiecz fortecy w Tyberiadzie, Gwidon popełnił olbrzymi błąd próbując przeciąć drogę wojskom Salah al-Dina, nie zabierając przy tym na wyprawę dostatecznych zapasów świeżej wody. Nie mogąc się wycofać, spragnieni żołnierze zostali zmuszeni do obozowania na rozległej równinie. Zostali obudzeni przez okrążającą ich armię Saracenów, która powitała ich gradem strzał. Każda próba wyswobodzenia się z pułapki kończyła się fiaskiem, a armia krzyżowców została wypędzona na Rogi Hattin i zmiażdżona przez siły Salah al-Dina. Saraceni przystąpili do odbijania wszystkich miast, które zajęli krzyżowcy, z wyjątkiem Tyru i Antiochii, przyjmując kapitulację Jerozolimy. Wieści o tak katastroficznej porażce chrześcijan doprowadziły do Trzeciej Wyprawy Krzyżowej, która rozpoczęła się dwa lata po bitwie.

Wenecja, Włochy, 1321-06-17: Pupil Dantego

Pupil Dantego

Domenico, założyciel rodu Auditore, dołączył do Bractwa Asasynów pod opieką Dantego Alighieri w Wenecji.

Rawenna, Włochy, 1321-09-14: Zabójstwo Dantego

Zabójstwo Dantego

Dante Alighieri został zamordowany w Rawennie podczas przygotowywania się do podróży do Hiszpanii, w dniu 14 września 1321 roku.

Otranto, Włochy, 1321-09-25: Rozrzucone strony

Rozrzucone strony

Szukając schronienia na statku w porcie Otranto, Domenico rozrzucił strony Kodeksu Altaïra, aby nie wpadły w ręce templariuszy. Jego żona została zabita przez najemników, a on wraz z synem został wyrzucony za burtę.

Florencja, Włochy, 1324-07-04: Nowy szlachecki dom

Nowy szlachecki dom

Korzystając z konta swojego byłego mistrza, Marco Polo, Domenico założył Ród Auditore, podszywając się pod szlachcica.

Monteriggioni, Włochy, 1327-08-13: Willa Auditore

Willa Auditore

Domenico Auditore zakupił i wyremontował willę, która stanie się rodzinnym domem w Monteriggioni.

  • Tłumaczenie: DeadExit
  • Data dodania: 22-11-2014
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (2)

1. DarthDestruktor1030-09-2015, 22:19Oczy matki Altaira pokazali, ale jak wyglądał Domenico to już nie. Cóż za zmarnowany potencjał.
2. DeadExit1001-10-2015, 10:22Standard. Bo po co ukazywać tak ważną dla fabuły postać.

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
010
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: