Zakon Assassin's Creed


Tło historyczne Assassin's Creed Unity


Oko Opatrzności

Patrząc na Deklarację Praw Człowieka i Obywatela, nakreśloną na początku rewolucji francuskiej w 1789 roku, nie sposób nie zauważyć czegoś więcej niż 17 paragrafów określających takie wartości, jak wolność, równość i braterstwo. A dokładniej, chodzi o oko w świetlistym trójkącie na górze dokumentu.

Oko Opatrzności

Obywatele amerykańscy i kolekcjonerzy monet zapewne dobrze znają ten symbol. Znany jest on jako Oko Opatrzności, pojawia się na rewersie amerykańskiego, jednodolarowego banknotu i symbolizuje oko Boga obserwujące poczynania ludzi. Na banknocie widnieje także motto zapisane po łacinie "Novus Ordo Seclorum", co oznacza "Nowy Porządek Wieków". Jednakże ludzie zajmujący się współczesnymi teoriami spiskowymi wolą bardziej złowieszczy przekład, czyli "Nowy Porządek Świata". Podejrzewają, że już w czasie rewolucji francuskiej działały w cieniu tajemnicze siły.

Według jezuity, Abbé Augustina Barruela, w chwytliwie zatytułowanej książce - "Wspomnienia ilustrujące historię jakobinizmu" z 1797 roku, rewolucja francuska była po prostu dokładnie zaplanowanym spiskiem Wolnomularzy oraz tajemnego zakonu Iluminatów, którzy chcieli obalić francuską monarchię i pozbyć się arystokracji oraz kościoła rzymskokatolickiego.

Oczywiście, wszystko to działo się podczas rewolucji, a Abbé Barruel sądził, że demagogiczny slogan "wolność, równość, braterstwo" był tak naprawdę tajemnym hasłem agentów działających w ukryciu, którzy pociągali za sznurki. Ale czy to oni pozostawili swój ślad na dokumencie, który tak mocno odcisnął się w tym okresie? Oko Opatrzności jest jednym z kluczowych symboli Wolnomularzy, niektórzy często określaja Masonów i Iluminatów jako dwie strony tej samej monety, i twierdzą, że ich jedynym celem jest ustalenie Nowego Porządku Świata.

Paranoiczne interpretacje Abbé Barruela musiały znaleźć oddźwięk w niektórych kręgach, a jego książka wydawana jest po dzień dzisiejszy. Jednakże większość racjonalnie myślących ludzi uważa, że cały okres rewolucji francuskiej był nieuchronną konsekwencją socjalnego i ekonomicznego kryzysu, a nie wynikiem złowrogiego spisku. Oko Opatrzności na Deklaracji Praw Człowieka było prawdopodobnie symbolem oznaczającym aprobatę Boga. Tak czy inaczej, Wolnomularze zaczęli wykorzystywać ów symbol dopiero po ośmiu latach od napisania Deklaracji, a nawet teraz raczej nie otaczają go świecącym trójkątem.

Łatwo zauważyć, że podejrzliwi mieli niezłe pole do popisu, biorąc pod uwagę, że teorie Abbé Barruela przetrwały całe lata. Z Okiem Opatrzności też jest zabawnie - wystarczy zwrócić na nie uwagę, by dostrzec, że jest ono praktycznie wszędzie: w filmach Katy Perry, na okładkach magazynów z modą czy fotografiach Jay-Z. Nawet każda osoba, która zasłoni jedno oko albo ułoży dłonie w trójkąt może w ten sposób odnosić się do tego symbolu. To wszystko zostało już prawdopodobnie podsumowane w 6-godzinnej lekturze teorii Davida Icke'go.

Wracając do rzeczywistości - jedyną ręką kierującą poczynaniami Arno Doriana w Assassin's Creed Unity będzie twoja własna. O innych agenturach manipulujących wydarzeniami dowiecie się sami, gdy gra zostanie już wydana.

  • Tłumaczenie: Wega
  • Data dodania: 22-10-2014
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (3)

1. Nortalf722-10-2014, 20:12Dobry tekst. Approved!
2. Kazet527-10-2014, 15:35Link nieco rozszerzający temat: http://www.iluminaci.pl/iluminaci/iluminaci-historia-powstania
Można to też znaleźć na forum, dzięki uprzejmości Cristo.
3. Marees329-10-2014, 17:24Iluminati =D

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: