Zakon Assassin's Creed


Prawdziwe oblicze Shaya Cormaca

Świat Assassin's Creed nigdy nie był czarno-biały. Zarówno asasyni, jak i templariusze byli przedstawiani w odcieniach szarości. Jednakże są to zupełne przeciwne strony, w pełni oddane swojej sprawie. Prawdopodobnie nigdy wcześniej nie przedstawiono tego w tak wyraźny sposób jak w Assassin's Creed Rogue, które twórcy określają najmroczniejszym rozdziałem w serii. Kim jest nowy bohater, Shay? Czemu odwrócił się od swych braci? Producenci, Karl van der Luhe i Ivan Balabanov opowiadają o podróży Shaya i o bohaterach znanych z poprzednich części, których napotka na swej drodze.

Odcienie szarości

Kiedy misja dla Bractwa zakończyła się fatalnym niepowodzeniem, Shay Patrick Cormac zakwestionował swą przynależność do asasynów. Jednakże - podobnie jak templariusze - asasyni wymagają bezwzględnego posłuszeństwa. Oceniając Shaya przez pryzmat jego zachwianej wiary, zwracają się przeciwko niemu i próbują go zabić.

Walka

Dzięki pomocy pewnej rodziny Shay wraca do zdrowia. Otrzymuje od niej szaty ich syna - odzienie templariusza. Gdy Shay próbuje spłacić dług za ich dobroć, okazuje się, że jego przekonania wpasowują się w ideały templariuszy. Postanawia się zemścić i bierze na siebie zadanie zniszczenia Bractwa Asasynów w Północnej Ameryce, a templariusze dostarczają mu stosownych środków, by wykonał zadanie. Jak wyjaśnia van der Luhe:

Shay w końcu zdaje sobie sprawę, że wartości templariuszy odpowiadają jego przekonaniom. Przechodząc na ich stronę, nie myśli sobie "Przechodzę na stronę zła", lecz "Ich podejście bardziej mi odpowiada." Templariusze i asasyni zasadniczo dążą do tego samego celu, ale stosują zupełnie inne metody.
Shay za sterem

Bardzo ważnym elementem tej opowieści o zemście jest to, że Shayem kieruje żal z powodu zdrady. Bohater nie jest żądnym krwi zabójcą. Jest brutalny i efektywny, jeśli chodzi o jego pracę, ale polowanie na byłych braci i siostry nie sprawia mu przyjemności. Uważa, że musi to robić, by naprawić zło. Jak wyjaśnia Balabanov:

Chcieliśmy, by Shay był żywą istotą ludzką, która rozumie konsekwencje swoich poczynań. Zabijanie pociąga za sobą ogromny ładunek emocjonalny, szczególnie jeśli chodzi o zabijanie byłych towarzyszy. Nie jest to coś, co Shayowi przychodzi z łatwością. Zobaczycie, że będzie mu ciężko na sercu.

Luhe dodaje:

Być może niektórym graczom zabijanie asasynów nie przyjdzie łatwo. Ale kiedy dowiedzą się więcej, przekonają się, kim jest Shay i zaangażują się w jego historię, zaczną zastanawiać się, kto ma rację. Czy asasyni to rzeczywiście ci dobrzy? Czy templariusze są źli? Sądzę, że zaczną dostrzegać odcienie szarości.

Starzy przyjaciele

Shay jest nowym bohaterem, ale spotka wiele znanych postaci na swej drodze. Akcja Rogue osadzona jest między Assassin's Creed IV: Black Flag a Assassin's Creed III i wypełnia luki między obiema opowieściami. Jednakże w Assassin's Creed III widzimy Bractwo w rozsypce - praktycznie nie istnieje. Achilles jest sam, zakon został zdziesiątkowany, Connor musi odbudować go od zera.

Franklin ofiarowuje wyrzutnię granatów

Balabanov zadaje pytanie:

Co stało się po zakończeniu Assassin's Creed IV? Shay. Z pomocą Haythama Kenwaya i innych templariuszy odebrał asasynom kontrolę nad Ameryką Północną.

Zgadza się, Haytham powraca. Powróci także William Johnson, zatem można założyć, że i paru innych templariuszy znanych z Assassin's Creed III się pojawi.

A co ze starymi znajomymi z czasów, kiedy Shay jeszcze należał do asasynów? Wiemy już, że Adewale wróci w wielkim stylu. W tym czasie będzie znacznie starszy, ale nadal będzie pływał Experto Crede z Freedom Cry. Achilles również się pojawi, choć - naturalnie - będzie młodszy niż w Assassin's Creed III. Czy zobaczymy innych, znanych asasynów? A raczej - bo to pytanie zapewne nurtuje was bardziej - czy będziemy musieli walczyć ze znanymi bohaterami? Zespół potraktował to zagadnienie z należytą powagą.

Adewale

Ekipa musiała wziąć pod uwagę chronologię zdarzeń. Czy miałoby sens, gdyby niektórzy ludzie pojawili się i coś robili w czasach, kiedy toczy się akcja Rogue? Jeszcze ważniejszym elementem, który należało uwzględnić, było: czy ta postać to godny przeciwnik? Czy wzbogaci ona historię Rogue? Balabanov wyjaśnia:

Ci ludzie muszą pomóc pokazać siłę przekonań Shaya. Jego lojalność wobec templariuszy musi być dokładnie przetestowana. Musimy też uważać, by nie iść po linii najmniejszego oporu, jak w kreskówkach, pokazując jedną ze stron jako złą i tworzyć płytki konflikt między dobrem a złem. Aby wywołać w graczu reakcję emocjonalną, to muszą być dobre, silne postacie. Niektóre z nich powrócą z poprzednich części, inne są zupełnie nowe.
Statek na morzu

Ostatecznie, historia Shaya będzie waszą historią. Będziecie czuli się tak zaangażowani i obarczeni konsekwencjami wyborów jak Shay. Balabanov posuwa się nawet do stwierdzenia, że gra momentami będzie łamać serce, zarówno gracza, jak i Shaya.

Chcieliśmy, by w Rogue gracze kwestionowali wszystko, co wiedzą o asasynach i templariuszach. Nie chcieliśmy mówić, że jedna strona jest dobra, a druga zła. Chcieliśmy pokazać odcienie szarości i zadawać pytania, niekoniecznie dostarczając na nie odpowiedzi. Sami będziecie musieli je znaleźć.
  • Tłumaczenie: Wega
  • Data dodania: 14-10-2014
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (57)

43. Łycha Cormack626-04-2015, 17:23@davepl: Moja także.
44. DarthDestruktor1027-04-2015, 14:57@Łycha Cormack: Rogue oznacza min. łobuza, oszusta, łotrzyka, szuję i niecnotę. Ale nie rzezimieszka ( cutthroat).
45. KacperCreed407-07-2015, 09:18Dobrze, że potem doszły aktualizacje, bo nie mogłem wytrzymać bagów w grze.
Chcę opowiedzieć wam o kilku takich przypadkach. Nieraz po wyłączeniu wzroku orła Shay miał niebieskie włosy. Czasem zamiast wyjąć z pochwy miecz i sztylet wyjmował sam sztylet. NO teraz już zaktualizowała się gra ale wrogowie ciągle wykrywają mnie gdy chowam się za drzewem :(
46. PL-A1029-08-2015, 22:51@KacperCreed: To dziwne. Ja z Rogue nie miałem żadnych problemów.
47. kenway2004104-10-2015, 08:49Według mnie ta część nie była aż tak fajna jak pierwsze 5 części. Uważam tak, ponieważ było bardzo dużo pływania statkiem, oraz dlatego, że gra jest za bardzo podobna do Assasin's Creed 4.
48. Afar431-12-2015, 23:17Gra jest świetna ale trochę głupio że Shay odszedł od asasynów i ma tak mały statek.Ale na ogół gra jest fajna fabuła podobna do Black Flag gdyby były by tu opcje zmieniania ubioru tak jak w Unity było by znacznie lepiej
49. PL-A1031-12-2015, 23:53@Afar: Według mnie, dobrze że Shay odszedł od asasynów, bo gdy nim był to mnie nudził. Jako templariusz, według mnie jest ciekawszy ;)
50. Arno789303-01-2016, 17:40Fajnie się gra jako templariusz ja sobie wymyśliłem że żądze całym miastem :)
51. PL-A1003-01-2016, 18:18@Arno789: Czyli jak rasowy templariusz, tylko że taki myśli o władaniu całym światem :D
52. Brandon1441528-04-2016, 23:16Shay jest bardzo dobrze zrobioną postacią :)
53. tym711129-04-2016, 17:31Pamiętajcie że Shay pod koniec gry powiedział że Achilis nie ma uczniów i że go oszczędzi ja myślałem że zbije Haytmana i dołączy znów do asasynów
54. DarthDestruktor1029-04-2016, 19:06@tym711: Taa, bo bardzo to by się zgadzało z fabułą Assassin's Creed III...
55. killerdeath69705-04-2017, 19:07W zwiastunie Rogue shay był ubrany w odzienie templariusze to odzienie w zwiastunie miało kaptur a w grze ma kołnierz
56. Wisnia_1221-04-2017, 17:28Co się stało z Shayem że nie ma go w ACIII? Po zakończeniu gry Shay szukał puzdra i dotarł do Paryża i gdy zabił Charlsa Doriana ón wspomniał o connorze i rewolucji amerykańskiej, więc wtedy kiedy dział się ACIII Shay był w Paryżu
57. DeadExit1021-04-2017, 19:39@Wisnia_12: Z tego co wiadomo, po wykonaniu misji w Paryżu i odzyskaniu Puzdra powrócił do Ameryki, gdzie dalej pracował dla Zakonu jako łowca, a w późniejszych latach założył rodzinę, która była wysoko postawionymi członkami Templariuszy. Shay wychował nawet swojego wnuka na kolejnego łowcę asasynów, który zyskał miano 'Maczuga' Cormac :)

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: